Най-нелепият подарък

  • 303 789
  • 3 091
  •   1
Отговори
# 2 610
  • Мнения: 47 996
Не знаех, че се взимат вещи от покойник. Що за нелепа традиция. Sad

# 2 611
  • Мнения: 5 019
Кой ги взема?

# 2 612
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
Аз знам, че по принцип така се прави, но задължително ли е раздаването на личните вещи на покойник? Аз поне не бих могла да приема. Не от страх за някаква зараза, а просто заради мисълта, че това е принадлежало на друг човек, който не е тук вече.

Относно обувките - с МП имаме 13 номера разлика. Joy Няма вариант, в който до него да ми изглеждат големи краката. Joy (Аз съм със съвсем нормални “параметри”)

И за да сме по темата - номинирам ухажорът на една приятелка, който ѝ подари роза в саксия и лекарство против въшки (за растението). Joy
Чисто любопитство. Той кой номер е? 13 номера си е сериозно. Аз съм 36, ММ 47.

# 2 613
  • Мнения: 2 525
Ами аз съм 38, а той - 51. Joy

# 2 614
  • Мнения: 10 837
51... Flushed Има ли такъв номер въобще Joy Горкия, сигурно е голям зор с намирането на обувки.

А лекарството против въшки за растението е много готин подарък! Hands Clap

# 2 615
  • Мнения: 2 525
Има, има 51 номер. Joy Негов колега е с 53 даже. Joy За зора - трудничко е да се намери ама ...

Иначе за подаръка - готин ама доста странен подарък. Joy Тя не е от хората, които обичат и гледат цветя у тях, но ...
Общо взето романтизмът у българина е несравним. Joy

# 2 616
  • Мнения: 10 837
Абе да се радва, че не и е подарил препарат за въшки за нея самата Grinning странно е, да, ама пък е помислил човека за всичко

# 2 617
  • Мнения: 22 867
Еййй, ама сте неблагодарни! На мен такава роза точно от въшки ми загина. То с веро я къпах, с пепел от цигари, розата замина, въшките останаха. Ако ми бяха подарили и препарат с нея, можеше още да си я имам! Ми практично е било момчето или се е вслушало в съвета на някоя цветарка, дето е гледала оборота. Simple Smile

# 2 618
  • Мнения: 9 365
Не знаех, че се взимат вещи от покойник. Що за нелепа традиция. Sad
Не е традиция. Просто близките наследяват вещите. Правят с тях, каквото могат. Запазват, да речем, бижута, книги, писма, мебели. Други подаряват, а трети изхвърлят.

# 2 619
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Има такава традиция в моя край. На 40те дни и на годината от смъртта на човека се се харизва нещо от дрехите му на близък роднина - яке, панталон, рокля, шапка, вратовръзка, шал и т. н. Освен това на най-близкия човек от същия пол се купува и харизва цял кат нови дрехи и обувки. Когато почина бабата на ММ свеки хариза на мен нейната народна носия, а когато моята баба почина получих и нейната. С удоволствие си ги пазя.

# 2 620
  • Мнения: 6 622
При нас пък е точно обратното. Нищо от покойника не се пази. Евентуално някой бижута, които не е носил. Неща, които са му били ценни се слагат в гроба. Другото се изхвърля. Даже и матрака на леглото където е починал. Странно ми е да ползвам вещите на мъртвец. Никога не бих взела такава козметика, независимо от какво е починал.

# 2 621
  • Мнения: 36 523
И в моя край има традиция да се подаряват вещи на близките, когато почине някой, но никой не е длъжен да ги вземе. Когато едната ми баба почина (не сме я наследявали), леля ми даде на моето семейство една микровълнова печка, която тя беше купила малко преди това.
Скрит текст:
Никога не бих изхвърлила всички вещи само защото човекът е починал - от къде на къде?!
Извинявам се, но това да не се ползват вещи на мъртвец, ми изглежда извратено. Освен това, в повечето къщи е починал някой - това значи ли, че трябва да се съборят?
Аз нямам никакви предразсъдъци относно старите вещи, просто не нося дрехи втора употреба (неприятно ми е, не съм износвала нищо чуждо в живота си и така ще си остане). Иначе стари вещи съм купувала неведнъж от ОЛХ.

Много от дрехите в магазините за втора употреба са от починали хора.

# 2 622
  • Мнения: 11 569
10-те тона сребро ме озадачиха.

" Много от дрехите в магазините за втора употреба са от починали хора."- така е. Работила съм в склад за сортиране на такива дрехи.
Гадно е-
Скрит текст:
имаше и такива с отрязани крачол или ръкав
Но и доста злато и евра се намираха.

# 2 623
  • Мнения: 5 368
Сещам се за един подарък, който не че не ми хареса,  а остана неизползваем по предназначение. Донесоха ми  типичните пантофки от Турция- отпред извити като малкия Мук, с пискюлче и камбанка накрая,  но 36 номер, а аз нося 40. Така и никога не ги обух, а ги сложих като екзотичен сувенир на секцията.
Извинявай, разхилих се. Нося 39 номер, 165 см съм., един познат преди време се шокира, че съм носела голям номер обувки, жена му носела 36, това бил дамски номер. 😁
1,64м съм. Нося обувки 41 номер, а адидас маратонки - 42... Ег@ти и мъжкараната съм, а? SunglassesStuck Out Tongue Winking Eye
 
Извинявам се за оффтопика!

# 2 624
  • Мнения: 9 365
Сещам се за един подарък, който не че не ми хареса,  а остана неизползваем по предназначение. Донесоха ми  типичните пантофки от Турция- отпред извити като малкия Мук, с пискюлче и камбанка накрая,  но 36 номер, а аз нося 40. Така и никога не ги обух, а ги сложих като екзотичен сувенир на секцията.
Извинявай, разхилих се. Нося 39 номер, 165 см съм., един познат преди време се шокира, че съм носела голям номер обувки, жена му носела 36, това бил дамски номер. 😁
1,64м съм. Нося обувки 41 номер, а адидас маратонки - 42... Ег@ти и мъжкараната съм, а? SunglassesStuck Out Tongue Winking Eye
 
Извинявам се за оффтопика!
Тези заблудени мъже, да отидат на разпродажба на дамски обувки и да попитат, от кои номера са останали най-много бройки от моделите за разпродажба. Веднага ще си схванат грешката.

Общи условия

Активация на акаунт