Онлайн тормозът и децата

  • 1 517
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Елл, не може да има абсолютно безопасен интернет, но може да бъде достатъчно безопасен. И улиците не са абсолютно безопасни, но от една страна има някакви правила, от друга - учим децата си как да се предпазят. Не че са напълно застраховани от безумията на някой самозабравил се, луд или пиян.

Jarrita, за съжаление не са малко родителите, които позволяват на децата си да имат профили в социални мрежи доста преди да навършат дори 10 г. А някои и не знаят за това, че децата им са регистрирани потребители на много места. И са убедени, че животът извън мрежата е къде-къде по-опасен от това, което може да се случи на детето в интернет.

Все пак се страхувам, те някои типове са големи психолози, а децата са доверчиви. ooooh!
Абсолютно си права. Затова е важно да говорим непрекъснато с децата за това, което им се случва, докато са пред компютъра. Обаче остава големият въпрос как да не ги направим тотално подозрителни към всички. Вие как им обяснявате например, че не трябва да си дават паролата дори на най-добрата приятелка? "Ама, мамо, тя е най-добрата ми приятелка, никога не би ми навредила!" И вие - какво? "Не, утре може да не ти е най-добра приятелка"? Или "Можеш да вярваш само на мама"?

Извинете ме за редките включвания, но интернетът ми е безобразен.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 169
Скоро гледах този филм Trust / Доверие (2010) - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=272036&hit=1 и бях потресена,но наистина е много поучителен...На децата трябва много,много,много да се говори и обяснява.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Вие как им обяснявате например, че не трябва да си дават паролата дори на най-добрата приятелка? "Ама, мамо, тя е най-добрата ми приятелка, никога не би ми навредила!" И вие - какво? "Не, утре може да не ти е най-добра приятелка"? Или "Можеш да вярваш само на мама"?

Паролите са нещо лично, влизането в чужд акаунт е против правилата (и често противозаконно), да позволяваш достъп на друг човек до твоя акаунт също е против правилата, и ако иска да е честна, по-добре да не го прави даже за съвсем безобидни неща. Това съм обяснила на дъщеря ми, и самата аз стриктно следвам този принцип, така че тя има и жив пример пред себе си, не само приказки. Тук изобщо не става дума за доверие, приятелство и т.н., паролите и акаунтите са само и единствено за лично ползване.

Общи условия

Активация на акаунт