Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 36 160
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 35 332
Sneakers , най-верният начин за предпазване е презервативът. Противозачатъчни ,в тандем с кърмене не може! Спермицидните гелове не са много надеждни, не знам, дали и те са съвместими.Диафрагма, така и не се реших да пробвам Rolling Eyes
Аз си сложих хормонална система 4 седмици след раждането на синът ми Peace Супер доволна съм, най-вече, защото количеството на менструацията намаля драстично и за първи път от 12 годишна имам хемоглобин над 100.
Годността на една спирала е 5 години, това трябва да се вземе предвид, ако планирате друго дете по-рано от срока Peace

# 691
  • Добрич
  • Мнения: 795
Какво е хормонална система,за първи път чувам? Потърсих в гугъл но излизат много разнородни резултати,къде да прочета повече?

# 692
  • София
  • Мнения: 44 361
сигурно е спирала.

# 693
  • Добрич
  • Мнения: 795
Да,май е нещо такова. Нещо което се поставя в матката и е от синтетичен материал. Тук намерих инфо,ако някой друг се интересува:
http://antiabort.bg/Moyat-nachin-za-predpazvane/3/Predpazni-meto … nyavane/20/pages/

# 694
  • София
  • Мнения: 35 332
Да, точно това е- спирала/песар/ Peace  Като старите спирали е , но реално, принципа е различен Peace
Мисля тук е обяснено добре http://www.drdinchogeorgiev.com/pesari.html

# 695
  • Мнения: 169
Здравейте на всички...имам 2 въпроса:Работила съм близо 4 години но миналата година зимата имам прекъсване 6 месеца през които съм внасяла здравни осигуровки но не и социални.От миналия месец се водя на работа и ми се внсят всякакви осигуровки на минималнта работна заплата..щом се водя че работя и се осигурявам независимо от прекъсването ми ще си получавам мачинството нали така...и другия въпрос е:след като работя ще имам ли право на тези 150 лева еднократна помощ при бременност 45 дни преди термина и кога се изплащат тези пари ако имам право на тях....
П.С.Предварително ви благодаря за отговорите

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 14:35 от Boten Mary

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте на всички...имам 2 въпроса:Работила съм близо 4 години но миналата година зимата имам прекъсване 6 месеца през които съм внасяла здравни осигуровки но не и социални.От миналия месец се водя на работа и ми се внсят всякакви осигуровки на минималнта работна заплата..щом се водя че работя и се осигурявам независимо от прекъсването ми ще си получавам мачинството нали така...и другия въпрос е:след като работя ще имам ли право на тези 150 лева еднократна помощ при бременност 45 дни преди термина и кога се изплащат тези пари ако имам право на тях....
П.С.Предварително ви благодаря за отговорите
                                                                                                           

Попитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=605521.450, много са отзивчиваи момичетата  Peace

# 697
  • Мнения: 494
beb4e_87,
Щом в момента на излизане в болничен за раждане се водиш на работа и ти се плащат осигуровки, през следващите 12 месеца ще получаваш 90% от зредния осигурителен доход за 18 месеца назад (т.е. гледат се осигуровките година и половина преди раждането). Ако имаш месеци без осигуровки те ще намалят средния доход, но не губиш правото.
за 150-те лв - Бременните жени и семействата със средномесечен доход на член от семейството за предходните 12 месеца, по-нисък или равен на 350 лв. имат право съответно на:
1.1. еднократна парична помощ при бременност в размер на 150 лв., когато нямат право на обезщетение за бременност и раждане по реда на Кодекса за социално осигуряване и живеят постоянно в страната;
1.2. месечни помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст в размер на 35 лв. за всяко дете. В случай, в който на това условие отговарят родители с бизнаци месечната помощ за всяко от децата е 52,50 лв.;

# 698
  • Мнения: 169
Значи все пак не разбрах имам или нямам право на тези 150ева и кога се изплащат те ако имам право...
П.С Извинявай че ставам досадна

# 699
  • Мнения: 494
Имаш право, ако средният доход на теб и на съпруга ти през 12-те месеца преди раждането е бил не повече от 700 лв на месец (ако сте двучленно семейство - нямате деца)
гледа се официалносят доход, върху който са плащани осигуровки.
Изплащат се след раждането със служебни бележки от работодателите за доходите и акт за раждане и някаква декларация.

# 700
  • Добрич
  • Мнения: 795
Не би трябвало да има право на тези 150лв. Нали те са обезщетение когато няма право на майчинство,т.е. е социално неосигурена към момента на раждане.

В случая тя е осигурена и би трябвало да получи еднократна помощ след раждането 250лв и детски надбавки всеки месец по 35лв

Не съм много запозната,но и аз съм в почти същото състояние-затова съдя по себе си.

# 701
  • Мнения: 169
Някой има ли представа какво означават кисти на плексус и хороидеус в мозъка.....такова нещо откриха на бебчето ми и съм страшно притеснена ако има някой който е малко запознат моля да пише...благодаря ви  bouquet

# 702
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 626
Бебче, не пита ли лекарят какво означава, какви са прогнозите и пр? Каквото и да е с точност, са си кисти в мозъка. Чела съм за такива, които с растежа на бебето изчезват, но не знам...

Пп- ето какво казва Уикипедия, предполагам си го прочела-


През време на ембриологичното развитие зародишът в определени случаи може да развие киста на хороидния плексус. Такива кисти може да бъдат диагнозирани посредством ултразвук на зародиша (фетуса) ако е на 18-20 седмици гестационно (вътреутробно) развитие. Около 1% от зародишите може да развият такава киста като разпределието е неравномерно и се среща повече измежду деца с още други генетични предизвикателства. Около 44-50% от фетусите с трисомия-18 може да развият кистата както и 1.4% от тези с трисомия-21 (Синдром на Даун). Около 75% от пациентите с хороидна киста са пациенти с трисомия-18. [5] Кистите изчезват от само себе си по-късно през ранните детски години и вероятно нямат влияние смущаващо за развитието на мозъка. .[6]

# 703
  • Мнения: 4 615
Голяма част от бебетата ги имат. Резорбират се до 27 или 28 г. с. ако не ме лъже паметта. Ако не стане до тогава вече не е добре. За съжаление лекарите не са словоохотливи. Това би трябвалло той да ти го каже. Не е подхванал темата обаче, защото към момента това си е в реда на нещата един вид. Ще опитам да намеря нещо по въпросо обяснено от специалист и ще се редактирам.

# 704
  • Мнения: 169
Много благодаря за отгоеорите....да поразрових се но така и не открих конкретно обяснение... .Лекарят ми обясни че се разсейват и че по късно не се отразява на бебето но като всяка майка съм ужасно притеснена...да Weary
 ще съм благодарна за по-подробна информация

Общи условия

Активация на акаунт