Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 35 993
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 494
Тина, ако чувстваш, че се разболяваш изпий ударна доза витамин С - ампула или разтворима таблетка. Може да пиеш и парацетамол или Колдеркс и подобните, които съдържат парацетамол.
Моята докторка казва - по-добре лекарства още в началото, за да се пресече.

# 736
  • Добрич
  • Мнения: 795
Тина, ако чувстваш, че се разболяваш изпий ударна доза витамин С - ампула или разтворима таблетка. Може да пиеш и парацетамол или Колдеркс и подобните, които съдържат парацетамол.
Моята докторка казва - по-добре лекарства още в началото, за да се пресече.


Колдрекс по време на бременност не се препоръчва!

# 737
  • Мнения: 494
Цитат
Колдрекс по време на бременност не се препоръчва

Не съм специалист, цитирам лекарката ми, а определено й вярвам...

# 738
  • София
  • Мнения: 1 149
Нямам температура, а паря. При компреси с оцет равни части студена вода и оцет ли се правят?
tina1, щом нямаш температура, защо искаш да се киснеш в оцет? Това, че ти се струва, че париш, е от настинката. Момичетата са изписали доста за илачите при настинка при бременност

# 739
  • Мнения: 140
Здравейте,дами-аз родих преди 2м.и2сед.,лохиите ми спряха отдавна и първия ми цикъл след раждането беше на 27 септември за около3-4 дни,но...понякога преди цикъла ми ми прицапваше много малко кървеникаво течение,но тогава не се притесних особено понеже вече чаках цикъла си,но преди 2 дни пак получих много леко кървеникаво течение.....Някой имал ли е подобни течения по-никое време и без някакви симптоми,и без болки....Има ли нещо по-притеснително според вас... Thinking

# 740
  • Мнения: 147
Здравейте Simple Smile  По въпроса за настинките,моят гинеколог ми каза,че може само Парацетамол.Предполагам и всичките му производни,съдържащи Парацетамол-Тайлол Хот,Колдрекс,Панадол и т.н.
Както и да е,на мен ми се случи да настина жестоко 2 дена след положителния тест за бременност,беше ужасно,понеже съм алергична към Парацетамол.2 дни се мъчих с един спрей с морска сол и торбички нагрята едра сол на главата..почти никакъв ефект.Пробвах тампони с мед в носа-пак без особен ефект.Реших да взема Парацетамол,обринах се цялата и не оздравях.Нищо не помогна освен времето,както хората казват оздравяването трае 1 седмица с лекарства и 7 дни без лекарства.Направо не знам какво ще правя зимата!

# 741
  • София
  • Мнения: 2 082
Десика, радвам се че отново си бременна! Стискам палци този път всичко да е наред  Hug
Извинете ме за офф-а  Embarassed

# 742
  • Мнения: 494
desssika, освен това моята ми каза и вит. С. Когато се бях разболяла карах на кондрес с вит С и после я питах. Каза, че няма проблем по 1 ампула или разтворима таблетка. И бабините илачи - мед с лимон, краката във вода с морска сол (горещите душове са забранени, но 5 мин само краката...)

# 743
  • Мнения: 776
jivolinka, не ми се е случвало, но според мене най- добре да отидеш при АГ-то ти.

# 744
  • Мнения: 34
здравейте, или по точно добро утро че няма 7 часа Simple Smile
искам да попитам дали мога да използвам кремче Пайлекс (за хемороиди) , тъй като питах в аптеката , но нищо не ми отговори супер-компетентната служителка, а док. не си вдига тел. , за да я питам.
търсих в темата мнения по въпроса, но не открих, извинявам се ако съм пропуснала!!!!!
искам само да уточня, че са външни, не кървят и не са болезнени, но искам да се приберат супер ми е некомфортно....  Sad

# 745
  • София
  • Мнения: 39 754
slimss, само това намерих в нет-а
Цитат
ПАЙЛЕКС - При хемороиди и разширени вени
Производител
 Himalaya

Дозировка
 Таблетки: орално две до три таблитки три пъти дневно след хранене, за срок от една седмица, последвано от две таблетки два пъти дневно за 4 до 6 седмици. Крем: външно локално (при хемороиди с апликатор). Един до два пъти дневно.

 Противопоказания
 Не са известни.

 Странични ефекти
 Няма.

 Съхранение
 На хладно и сухо място, без пряка слънчева светлина.
Повечето препарати на Himalaya са на билкова основа. Една консултация с гинеколог няма да навреди.
Не знам до колко вече появили се хемероиди биха се прибрали напълно. Моите си седят, не кървят, не болят до момента на някакво възпаление.

# 746
  • Мнения: 12
здравейте, или по точно добро утро че няма 7 часа Simple Smile
искам да попитам дали мога да използвам кремче Пайлекс (за хемороиди) , тъй като питах в аптеката , но нищо не ми отговори супер-компетентната служителка, а док. не си вдига тел. , за да я питам.
търсих в темата мнения по въпроса, но не открих, извинявам се ако съм пропуснала!!!!!
искам само да уточня, че са външни, не кървят и не са болезнени, но искам да се приберат супер ми е некомфортно....  Sad

Моят АГ каза, че мога да го ползвам. При мен се прибират.

# 747
  • Мнения: 34
благодаря, благодаря 100 пъти Simple Smile
днес ще си го взема и ще пробвам, пък да видим... дано да има ефект !
 Hug

# 748
  • варна
  • Мнения: 1 228
колко веме след раждането трябва да отида при АГ-то ми да му занеса епикризата и да ме отпише ?

# 749
  • Варна
  • Мнения: 17 940
колко веме след раждането трябва да отида при АГ-то ми да му занеса епикризата и да ме отпише ?

Така ли се прави? Аз никога не съм носила епикризи и не съм се отписвала от ЖК. Не става ли автоматично? Blush

Общи условия

Активация на акаунт