Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 36 038
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 082
Някой знае ли как се приготвя преварена мас?

Mаста трябва да е чиста (да не е осолявана), слага се във вода, преварява се, остава се да изтине, отбира се горния слой мас, а водата се изхърля. Повтаря се три пъти.

# 721
  • София
  • Мнения: 44 133
по-добре зехтин, не мас.

# 722
  • Мнения: 1
Здравейте! След като изчетох темата за изследванията за бременност, където сте единодушни, че кръвните изследвания са най-точни и кои са добрите лаборатории, си направих кръвен тест в Рамус- София. Проблема е, че бях в София за малко и нямах възможност да взема лично резултаите, а ги получих по интернет. Само че там не пише положителен или отрицателен, а:
резултат - 0.1        
единици - mIU/ml     
референтна стойност -   < 5,0mIU/ml    ,
което на мен нищо не ми говори. Звънях на телефона, който ми дадоха, но ми отказаха всякаква информация, а нямам възможност да отида пак до София.
Моля ви, помогнете ми Sad .
Благодаря предварително! 

# 723
  • Мнения: 179
cveti_g, според мен резултатът ти е отрицателен. Аз го разбирам така - референтна стойност: отрицателен при по-малко от 5.0. Твоят резултат е 0.1. Дано не те заблуждавам, но така ми изглежда..

# 724
# 725
  • Мнения: 494
cveti_g,
предпоалгам си пуснала ЧХГ, което ако е под 5 единици означава отрицателен тест. Това се прави около 15 дни след деня на предполагаемата овулация.

# 726
  • Мнения: 62
От една седмица ме мъчи хремаааа ,вече ми омръзна и не минава.Личната ми изписа морска сол за пръскане  на Quixx,ама явно по-бавно минава.И кашлица имам по-силна сутрин и вечер.Днес си взех и сироп Hustagil  Thinking Вие какво пиехте при настинки Sad ?

# 727
  • Мнения: 208
Сребърна вода - капеш в носа, може и да пиеш разредена с вода.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 17 967
От една седмица ме мъчи хремаааа ,вече ми омръзна и не минава.Личната ми изписа морска сол за пръскане  на Quixx,ама явно по-бавно минава.И кашлица имам по-силна сутрин и вечер.Днес си взех и сироп Hustagil  Thinking Вие какво пиехте при настинки Sad ?

Чай от лайка с мед и лимон. Яж само лимони с мед, ако обичаш. Можеш да си правих инхалации с лайка. Опитай с хомеопатия, лично при мен хомеопатията не работи, но може на теб да помогне.

# 729
  • Мнения: 62
Пробвах с Хомеожен и Коризалия ...не стана.Една седмица си нося хрема и дори започнах да кашлям.Не много но си напрягам корема.Ходих при личната и каза ,че кашлицата е от хремата да не се притеснявам няма хрипове и ми изписа сиропа Hustagil.Днес го почвам,дано има бърз ефект.Иначе лимони така не ги обичам да ги ям,но ги изтисквам и ги пия много ги обичам на сок.Всеки ден по един два и лъжица мед на гладно.Дано вече ми помине.Хубавото е ,че нямам температура.

# 730
  • Мнения: 368
Опасни ли са скенерите по летищата и трябва ли да искам ръчна проверка ?

# 731
  • София
  • Мнения: 2 082
Не са опасни, лек полет!

# 732
  • Ямбол
  • Мнения: 1 647
За хремата - лимони, мед и чай, колкото понесеш. Можеш да пробваш и едно спрейче, казва се Еуфорбиум, мисля че също е хомеопатично. Мен ме облекчаваше по време на последната настинка, а го ползвах и за малката. Иначе - промивки с морска/солена вода, колкото пъти на ден се сетиш,капките с клеева тинктура също помагат. Но доста щипят, да знаеш.

# 733
  • Мнения: 99
Някой може ли да ме посъветва как да действам при настинка?  Нямам температура, а паря. При компреси с оцет равни части студена вода и оцет ли се правят?

# 734
  • Мнения: 3 242
Опасни ли са скенерите по летищата и трябва ли да искам ръчна проверка ?

Радиацията в самолета е много по голяма от тази на скенерите Simple Smile

За хремата - лимони, мед и чай, колкото понесеш. Можеш да пробваш и едно спрейче, казва се Еуфорбиум, мисля че също е хомеопатично. Мен ме облекчаваше по време на последната настинка, а го ползвах и за малката. Иначе - промивки с морска/солена вода, колкото пъти на ден се сетиш,капките с клеева тинктура също помагат. Но доста щипят, да знаеш.

Ох и аз съм с настинка и то за втори път за последните 3 месеца Sad
Иначе тези капки които ги споменаваш при мен не дадоха никакъв ефект и си ходих с хрема 2 седмици !

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 02:09 от Boten Mary

Общи условия

Активация на акаунт