Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 36 085
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Добрич
  • Мнения: 795
При издаване на 45дневния болничен ми взеха само кръв и урина за изследване. Прочетох на някои места в нета че трябва и вагинален секрет да се вземе,така ли е?

# 706
  • Варна
  • Мнения: 2 678
По ЗК се полага в последния месец и вагинален и чревен секрет  Peace

# 707
  • Мнения: 4 615
За съжаление информация за кистите намирам само в разни теми, пускани от притеснени майки. Ще попитам обаче на едно място, специалист, но не в областта и ще ти пиша. Стискам ти палчета и към момента наистина няма за какво да се безпокоиш. Амниоцентеза би разсеяла всички съмнения, но в чужбина например прочетох, че не се предприема щом кистите са в плексусите. Т.е. до определена  седмица не се приема за нещо извън нормата.

# 708
  • Мнения: 152
Много благодаря за отговора и съдействието....

# 709
  • София
  • Мнения: 865
По ЗК се полага в последния месец и вагинален и чревен секрет  Peace

Чревния секрет за какво е?

# 710
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Като вагиналния, само че се взема секрет от дупето /пак за разни бактерии/ Peace

# 711
  • Добрич
  • Мнения: 795
Това за чревния сега го чувам...

По ЗК се полага в последния месец и вагинален и чревен секрет  Peace

Ей че тъпо,аз ли да му напомням сега да ми взема секрет...кво се правят на луди тия доктори?

# 712
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Ами може да го питаш. А относно вземането, сама можеш да си го вземеш и да му го занесеш.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 149
Това за чревния сега го чувам...
И аз....  newsm78 На мен не са ми взимали, само вагинален една седмица преди секциото някъде

# 714
  • варна
  • Мнения: 1 228
Аз съм чувала за чревен ,но не са ми взимали ,но вагиналния е важен и е много тъпо че лекарите си правят оглушки.Бих настоявала за микробиологията.

# 715
  • Мнения: 99
Някой знае ли как се приготвя преварена мас?

# 716
  • Варна
  • Мнения: 18 028
Някой знае ли как се приготвя преварена мас?

За преварена мас не знам, но зехтина го преварявах на водна баня.

# 717
  • Мнения: 99
И как го правиш? Колко минути се вари?

# 718
  • Варна
  • Мнения: 18 028
Слагам в чаена чашка два-три пръста зехтин и я поставям да поври 7-8 минути в съд с вода.

# 719
  • Мнения: 99
Мерси много за отговора! Предполагам, че по същия начин ще се прави преварена мас.

Общи условия

Активация на акаунт