още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 316
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, аз пък исках да се оплача от нашите баби и дядовци  Sad Още от вчера ми е депресивно, ама днес съвсем. И аз се чувствам виновна, че не можех да ида в радиото и оставихме Нина в небрано лозе, по простата причина, че няма кой да ми гледа Яни. При две баби в София! Свекърва ми се пенсионира в началото на декември (иначе е млада на 45-46), от тогава си стои в къщи и веднъж не е дошла да види детето, уж болна  Confused Свекър ми си ходи на село и бабата и дядото на мъжа ми пратили за нас някакво месо и парички за Рождения ден на Яни, той два дена от както се е върнал все не можел да мине през нас, имал много работа, връщал се късно... Мъж ми до Нова година са затрупани с работа и се прибира най-рано в 9, вижда детето вече заспало, няма кога да ходи до тях. Днес свекър ми най-накрая благоволи да дойде и се изпусна, че всъщност бил отпуска. Вися ми на главата, щяхме да закъснеем за рехабилитация заради него, вика ще тръгна с вас ще ви кача на трамвая, дойде с нас до спирката и като видя, че се задава трамвая разправя:"Аз тръгвам" и тръгна и ме заряза сама да качвам количката  Shocked
От както се е родил Яни, никой не го е гледал и за 5 минути, остави, че не проявяват желание да го гледат, ами и не идват да го виждат, веднъж месечно максимум. Иначе на думи са силни, пък и акъл дават. Ето сега от работата на мъжа ми ще им правят банкет в хотел България и ние за втора поредна година няма да идем  Sad, вече две години никъде не сме излизали сами, то аз и свикнах вече  Wink, ама ме е яд и нещо предпразнично ми действа депресиращо...
Толкова ми е криво... Ето оплаках се  Laughing Замислих се над думите на Агнешка, че прелитат искри във форума, ами май аз съм една от невротичките  Embarassed, срам...
А за предаването - хванах го към края, щото малкият разбойник вчера беше в стихията си  Crazy, искрено се смях на потайния шепот на Калоян " тук не ми е удобно....", "ама не ми е удобно", ама шепнеше детето, да не се чуе  Laughing

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Искрено ти съчувствам, и ние сме така, никаква помощ от бабите... Потрай още малко, като поотрасне Яни, няма да ти тежи толкова, защото ще можеш да го водиш къде ли не. На мен сега ми помага най-вече каката, с таткото се редуваме (което значи, че пък не можем да се видим  Confused) Доста е трудно, но се утешавам с мисълта, че поне не се пречкат из къщи да  раздават акъл там, дето не им го искаш.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 262
Миличка Пете,
искрено съм с теб, знам какво е да бъхтиш сама, нали от това мъкнене на кофи, корита, количка и поне 8-9 чанти с напазарувани неща, сега едва ставам от леглото сутрин и вечно съм схваната и сецната. Моя мъж първите две години от живота на Мишо ги прекара в офиса на рекламната агенция в която работеше, не че и много пари носеше, прибираше се понякога и в 4 през ноща, а когато Мишо най-много беше пострадал, нямаше кой да ми държи гастростомата, за да сменям превръзката и всеки път треперех да не извадя маркучето от стомахчето му. За това пък на воля си леех сълзите и не ме беше срам, ако имаше някой около мен бих се притеснявала, може би и за това не подлудях, защото успявах поне да си поплача.  А за това, че тези хора се сещат че са баба и дядо, когато искат да си наложат мнение или да се изкарат много компетентни, не се тревожи, всичко се връща един ден, той Яни ще порасне и ще покаже отношение такова, каквото са заслужили. Ти си една добра майка, която се справя с всичко и сама ЯВНО.  А и си толкова млада, че ще имаш много купони и много нови години. С теб съм!

Забравих да ви се оплача, та на кого ли, ако не на вас. Мишо има проблеми с ушите, много ми е мъчно и вече незнам какво да го правя, явно е от боледуванията, но ме кара да му повтарям, не ме чува или ме моли: Мамо говори ми по-силно! Днес правиха аудиограма в ИСУЛ, до колко е сериозно това изследване може ли някой да ми каже, защото според него има проблеми с ушите наистина, и според доц. Цолов се налага като се оправи напълно, да се вади третата сливица, защото тя правела проблемите. А уж според джипито нямахме проблеми тази зима със сливицата. От начало при прегледа вчера доцента имаше намерение да ни прати и на тестове за алергия, днес изведнъж ни претупа преди операцията си сутринта и ми заяви, че бил малък за такива тестове, след 4 годинки чак. Какво бихте направили на мое място?

Последна редакция: вт, 13 дек 2005, 21:19 от Mama Igi

# 33
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аудиограмата е надеждно изследване, а и след като детето ти се оплаква ... Sad
Възможно е да е от 3 сливица, детенце на приятелка така не чуваше, махнаха 3 сливица и се оправи. Махането на 3 сливица не е кой знае колко сложно, сега го правят с упойка (щото на мен 2 пъти са ми я вадили с лека местна, все едно без ) Вадили са ми я два пъти, щото сле първия път съм се разболяла и прорастнала отново.
Изчакай да се оправи и се съветвай и с други лекари.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Петенце, напълно те разбирам какво ти е... едва след операцията на Бояна имам помощ от майка ми, която е при нас /и то по настояване на таткото, защото той работи на три места и го няма от тъмно до тъмно/. И чак сега усетих какво е, да имаш на кого спокойно да си оставиш детето. Със свекърва ми не сме в добри отношения /тактично се изразих даже  Wink/ Миналата зима, докато Бубката беше съвсем бебе, тя живя при нас три месеца и половина. И въпреки това, в най - големите студове и снегове ходех с бебето за кухня, на пазар и т.н. Хората ме питаха къде съм го помъкнала това бебе в студа...  Embarassed Но сега вече гледам по друг начин на всичко това  Simple Smile Не мога да ти дам съвет, мога само да ти кажа, че напълно те разбирам. И повярвай ми, тези отношения, както ти е казала и firebird си имат и добри страни  Mr. Green
  А ти не си невротичка, не се самонавивай Hug И пусни мъжо на купона да ходи сам. И татковците имат нужда да разпуснат, пък той ще ти се отплати по същия начин за следващия купон, на който ти се ходи на теб!
  Нацелувай "кротушанчето" Яни от нас с Бубката!  Heart Eyes

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
firebird , благодаря за информацията Wink Имам някакъв смътен спомен, че съм чувала за него.
Аз за шестте Нови Години в Пловдив ходих само на един банкет за два часа, но ми беше доста скучно ( май не пийнах достатъчно Wink) и непрекъснато мислех за детето(тогава само малката). Вече свикнах, още повече, че и съпруга ми нещо не долюбва служебните банкети и рядко ходи, та няма от какво да се дразня. След няколко дни окончателно ще довърша украсата в къщи и ако намеря цифров ще я снимам и ще ви я покажа. Моя мъж поръчва играчките за един голям магазин и понеже му е страст си ги поръчва на място в складовете, и покрай празниците пазарува много новогодишни украси за в къщи. Чак прекалява. Та има какво да се гледа Grinning

# 36
  • Мнения: 3 698
Здравейте милички,
добре дошла Силве Hug
аз онзи ден успях за 30сек.да надзърна, а вчера изобщо не можах да се добера до компа и макар че отсъствах малко от форума, ми беше дастатъчно да се почувствам много самотна без вас Sad
Мирче, утре ще съм с вас в мислите си.Нека всичко мине по най-добрият начин и Пепи се възстанови бързо.Пращам ти много сили  Praynig, а на малкият Пепи целувчици Heart Eyes.Момичета, някой знае ли от колко часа е операцията, а с Мира имате ли връзка?
Петя, разбирам те и теб и Иги  Heart Eyes , аз също говоря много повече с Лора отколкото с някой друг и напоследък съм като някакъв отшелник,вчера се зарадвах на жената, която засича водомерите, "щот си разменихме две приказки Rolling Eyes Уф, сигурно е някаква предколедна депресия  Confused
Иеппе, не се настройвай предварително за офтамолога, никой няма да му предпише очила без обстоен преглед, дано няма нужда Praynig Много целувки на Йоан Heart Eyes
Момичета, искам да ви попитам за един доктор. Някой ходил ли е при Мустаков? Едно наше много близко бебче, което много обичаме е с алергия и са казали на приятелите ни,че този Мустаков диагностирал много точно типа на алергиите. Простете ми, че ви питам, знам че мога да пусна търсачка във форума, но просто нямам сили, Лори още я мъчат зъби, до нас правят ремонт и тя не може да спи и т.н., даже сега заспивам и ми е по-лесно да ви питам, вместо да търся инфо другаде.
Лека ви нощ от мен Heart Eyes

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ах, как ме подсетихте...
Бяхме замъкнали Мими на един новогодишен банкет, щото нямаше кой да я гледа.
Насред великата реч на шефа, за просперитета и светлите бъднини на фирмата, Мими изведнъж извиси звънливо детско гласче: "Мамоооо, това началника ли е?"
"Дааа, шшшштттттт!!!!"
"Мамо, той лош ли е?" (високо и ясно произнесено)
"Не, шшшштттттттт!!!  Embarassed  Embarassed  Embarassed
"Ама добър ли е?" (също на висок глас)
"Да, шшшшттт!!! " (смея ли да кажа друго)  Outta Joint и сподавен кикот на колегите "не лъжи детето"  Embarassed, а началника стои с чаша в ръка и гледа строго над очилата  Laughing Laughing Laughing Laughing

Верно, че с малко дете много не става с купоните, но в един момент се отпускаш и почваш да го водиш на светски прояви.
И като съм го ударила на детски спомени - и това да кажа - когато Мими беше на 5 години, си хареса БТР от радиото и по цял ден ни пееше "Без да мооогаааа няма да сполучииииш, ти, мое сърцееееее..." Simple Smile Засякохме ги на един концерт пред НДК и беше гооооляма радост за нея, взе, че и на мен ми хареса.
И с тате й, взехме, че я заведохме в Библиотеката, да ги гледаме на живо.
Цирк... Ние като не сме ходили от 6 години на заведения, а в подобен клуб пък - хич, бяхме доста изненадани... Тогава БТР бяха много модерна група и в Библиотеката беше като в градски автобус, направо не може да се мине, а да се седне - абсурд... Послушахме малко БТР и си тръгнахме, то ясно, че сме сбъркали адреса, а Мими като ревнааааа... щото още не били изпели "Без да мога няма да сполучиш"....
Та, тогава се майтапехме, добре, че порасна детето, та покрай него и ние да видим какво е заведение....
Това го разказвам за успокоение на младите мами - още малко и малките ще ви водят на ресторант или дискотека... Споко!!!

# 38
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
setony, в http://www.clubs.dir.bg има клуб Алергии.
Там пишат много мами на алергични деца.
tedi_b пише и в нашия форум, мисля че тя водеше детето при Мустаков, пусни й бележка, тя е и доста подготвена по темата, от мамите, които са станали половин, ако не и цял доктор.

# 39
  • Мнения: 3 698
firebird ;много благодаря, аз все пак пуснах търсачката и като видях колко теми се появиха, направо ме е срам, че ви занимавам.Много инфо има наистина утре ще пратя на приятелката си линкове и телефони.
Благодаря и че ме разсмя с "шефската" история  Joy , наистина дечицата са толкова откровени, че понякога ни поставят в неудобни ситуации.
За ресторанти-само чакам пролетта и сме по кръчмите, а по купони мисля да тръгнем още по рано-на Коледното партиии Grinning
Целувки

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мерси момичета за успокоенията, то аз по принцип съм свикнала и не обръщам внимание, ама тия дни ми "избиха чивиите". Сигурно щото  съм се заринала да чистя и подреждам заради рождения ден на малкия, някак си да освободим повечко пространство за децата (нали сме в гарсониера) и вече се чудя кое къде да дяна, Яни разбира се си прави щуротиите, търча и след него да не се пребие, правим упражнения, ходим на рехабилитация ииииии ... малко в повече ми дойде и като се замисля, че дъртите си почиват и хич и не им минава през главите, че могат да дойдат и да попомогнат и ме хваща яд  Confused, ама няма да се тровя вече...
А банкета ни е най-малкият проблем  Laughing, просто много неща на куп станаха. По случай историята на firebird (хихихи), шефовете още миналата година казали "без деца" , явно са имали подобни изпълнения  hahaha

Мамо Иги, по повод проблема на Мишето, много често от сливицата се създава проблем и с ушите, разни отити, или се намаля слухът, просто понякога третата сливица си е уголемена и пречи, при махането и изчезва и проблемът. Но може да регенерира и да се появи наново, може и да не се появи. Важно е хубаво да я премахнат и да не остане нищо от нея, така е по-малка вероятността да израстне наново. Операцията е рутинна, то дори не е и операция, както firebird е написала сега я правят с пълна упойка, на времето на мен ми я вадиха с местна, но нямам спомен много да е боляло... Пускат детенцето същия ден, след като поседи малко в болницата да излезе от упойката, така че ако се наложи да я махат, не се плаши, тя общо взето само проблеми създава...
В Исул са добри, не винаги са от най-любезните, ама карай... За Александровска болница съм чувала лоши неща, във Военна болница също правят тази манипулация. Успех!
Сети, дано си намерила инфорамцията, която търсиш, но аз си кажа  Embarassed, че тук от форума съм чела за Мустаков хубави неща от доволни майки, лични наблюдения нямам...

Стискам палци на Мира за операцията, дано всичко е наред с малкия юнак  Praynig

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 08:43 от PetiaK

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
SETONY ето тук синтезирани теми за алергиите - сигурно от както съм правила сбора има и нови - но сега нямам време да търся и аз
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55495.0

# 42
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мамо ИГИ, моя брат имаше трета сливица и уви - сериозни проблеми с ушите докато му я махнат /беше малък за операцията/ - чак му пробиваха ухото. Затова - смело ходете и ако трябва - махайте, защото иначе последиците са за цъл живот. А операцията е повече от рутинна - не вярвам да има проблеми - само много тежки и лоши спомени за теб, които да те поболеят - но ти няма да им се даваш, цащото съм сигурна, че лошото е вече зад гърба ви!
Сега - малко опит от мен - тази есен като се разболях - и аз спрях да чувам с едното ухо, ходих на аудиограма или каквото е там и считам, че определено ако се направи точно е вярна. А и исках да споделя, че е възможно и от грипа да е това със слуха - при мен някакъв нерв или квото е там се беше възпалило май... Бе мина и то без някакви спец. мерки - някакво съдоразширяващо лекарство пих и като се оправи ухото го спрях /а трябваше да го пия 20 дена.../

Петенце, съчувствам ти! Аз не мога да се оплача - даже обратното - свеки напира да вземе детето да не го пускам в ясла, но аз имам сериозен и горчив опит за това колко е вредно детето да се отдели за дълго от родителите и после да им дойде нанагорно на всичски да свикват един с друг. А и да ви кажа, покрай рехабилитациите толкова свикнах да вдигна малкия и да го завлека където трябва да ида - че не ми прави впечатление. Не ми липсва свободно излизане - никак. Свеки беше за 1 седмица - ми никъде почти не съм ходила - само козметик и фризьор. Е това го смествам и при смените на мъжа ми...
МАйка ми също искат да го взимат и събота и недела - но мен ми липсва детето. Давам го само за събота и то от две седмици насам. Бе адски съм щаслива с него - липсва ми ако го няма. ЧЕстно - хоих на Салса клуб миналата седмица - ако ви кажа, че ми липсваше бебето - повярвайте. Веселих се, но някак не мога вече по този пуберски начин - не виждах смисъл в свалките наоколо, а там бяха прекрасни хора, но несемейни и ... ми имат други интереси - аз си имам партньор, и това дето тях ги интересува - вече не е за мен.
БЕ май съм станала консерва отвсякъде - не дрънкам, ами направо и аз не знам ... Ужас и безумие е мойто затъпяване и вманиачаване в детето, май....
Уф казах ви за страховете си - сега остава да отсея къде има истина и къде преувеличавам Simple Smile

Мира, Ще се молим операцията да мине по вода и бързо и леко възстановяване на малкото слънчице!

# 43
  • Мнения: 2 543
Мамо Иги, кой е този Цолов? Ти защо не казваш, че ще ходиш в ИСУЛ? Нали знаеш, че сме там едва ли не през ден! Как ви направиха аудиограмата? Той Мишо е вече голям, предполагам, че са успели да я направят точно. Сигурно изследване е, стига да се направи добре. Ама там, все пак са едни от най-добрите специалисти, та предполагам, че всичко си е точно. Щом успяват на моя звяр да му направят, значи си ги бива! Ти не се тревожи - проблеми от този род се разрешават без последствия, важното е да не отлагате! И вземи ми пиши на лични, ако решите да ходите там да измислим при кой да ви пратим! Hug

Сети, а сигурно ли е, че е алергия това на бебето на вашите близки? Забелязала съм напоследък, че всеки обрив, всяко лишейче и нещо подобно веднага бива обявявано за алергия! Аз съм чувала, че този Мустаков е добър, но съм чувала и че няма някой да е отишъл и да не се е оказало, че е алергичен. С други думи - лекуват се за алергия и неалергични хора. А какво всъщност му е на бебето? С какво се храни?

Петя
, какво да ти кажа? Същият случай сме и ние! Първоначално много ми беше криво, ядосвах се, тъгувах... След като се разбра за проблемът на Йоан си мислех, че нещо ще се промени - нищо подобно! Сега вече толкова свикнах с всичко това - дори не се и сещам. В крайна сметка - на сила хубост не става! Добре сме си така! Малко се тревожа за момента, в който ще си имаме още някое и друго дете, ама вярвам, че нещата ще се наредят!  Simple Smile Важното е да сме живи и здрави!

firebird, откакто ти видях аватара все се каня да ти пиша, че и моят мъж е голям фен на Стив Вай, ама все не стигам до това! Той (мъжът ми) също свири на китара, не така виртуозно, разбира се, и съвсем не професионално, но това е любимият му инструмент и целият ни компютър е пълен със снимки на китари!  Wink

# 44
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Аз пук получих съобщение на екрана - "Докато публикувахте вашият отговор, бяха публикувани 13 нови отговора" - напваро нямам думи Embarassed
Вчера се бях ядосала на разни дето само влизат, за да се заяждат, ама днес ми мина
Пък и след такова чакане, да си пусна отговорчето как да не ми мине Wink

Мамо Иги, някой път освен от сливици, децата започват да не чуват от разни недоизлекувани възпалителни процеси - които "Удраят" в ушите. Не се страхувай от аудиограмата, по-добре да я направите за твое спокойствие

На всички останали поздрави Hug

Общи условия

Активация на акаунт