още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 323
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте мами,
И аз от вчера се каня да пиша, даже снощи написах нещо, но се загуби. Дано сега да мога да се разпиша Simple Smile
И аз да допринеса към дружното оплакване. мъжа е нещо болен и кисел, не ще да седи у нас, но не знам как ще се оправи. Изолирали сме го в хола, ама ми е тясно без хол, а и него го няма да лежи. Снощи украсих елхата,  малко ми беше криво, обаче трябва да не си мислим лоши неща, щото така ги провокираме. Мисля ви доброто и дано нещо хбаво да ви си случи днес или утре!!!
И ние сме много зле с гледачките, понякога ми е криво, че плащаме на всички, за да гледат детето, дори и на майка ми...Разказвам ви, за да ви стане смешно, как майка гледа Дара - детето в кошарата, бабата с плетка до него (а тя почти не може да плете) и телевизор и така се гледат. Бабата не може да й смени памперса, да я преобуе, храни я само с определени неща. Но не се оплаквам много, защото е на 70 год. и при децата на брат ми се скри, за да не помага, та й на малкото съм доволна. Все пак благодарение на бабата, успяхме да отидем на кино, и на някои други мероприятия.
На заведение с дете над 1,5 година ми се струва много трудно, то не ще да седи, ходи и пипа,  вие какъв опит имате. Да сме живи и здрави, ще се справим. А ако са 2 децата, нали в последното предаване по радиото казаха, че било по лесно, и аз така съм чувала. Wink
Любознателна, чакаме снимките малко да се настроим коледно.
Поздрави на всички, успех в борбата и съм сигурна, че тазседмичните притеснения ще минат и заминат!!!

# 46
  • Мнения: 4 414
я и аз да се включа към безбабните родители...нашите баби са далече, иначе напори страшни има от страна на свеки да гледа внучката...ама да им я оставим у тях...ние с таткото сме "лоши" и не я даваме на 250 км. от нас...още от малка я мъкнем с нас навсякъде - по пътешествия, по купони...като беше бебе си заспиваше, където и да сме...сега се прибираме по-рано - когато и се доспи. по заведения зимата не я водим, защото навсякъде се пуши. да си призная, не ми липсват нито кръчмите, нито клубовете. ние и двамата сме вилняли много, какви ли не глупости сме правили на млади години Embarassed та сега сме се укротили и се наслаждаваме на малкия човек. нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от това да я гледам как си събува чорапите и скача по леглото до откат , или как тича с вдигнати ръце към баща си и вика "тати, тати, татиииииииииииииии!" и 3 мартинита и 2 треви на куп не могат да ми докарат такава нирвана Wink това, което ми липсва от време на време е киното...много обичам да ходя на кино, а още не съм се престрашила да оставя Ния на приятели и да идем с таткото на кино:( другото нещо са книгите - така ми се иска някоя вече просто да си легна в леглото, да се завия и да си чета книжка, ама нямаааааааааа... ще излъжа, ако кажа, че ми е лесно...не ми е...ама ми е кеф.
..даже и на работа не ми се връща Blush
Петенце, много мъчно ми стана, като ти четох поста...ама всеки има такива дни/ седмици...и аз се сдухвам, нищо, че сега съм в добър период...и нашия татко работи поне по 14 часа на денонощие и като се прибере само спи...и аз съм ревала от умора, особено, ако Ния е болна и не спи добре, ама всичко минава...а като ходехме на рехабилитация всичко ми беше като в сън...много е натоварващо, ама нали е за добро...и не си невротичка! хич не си измисляй, че ще те пляскам!  Heart Eyes много те прегръщам и се надявам да ти дойдат нови сили и радостни мисли Hug
няма да се даваме сега баш! другата седмица има парти, нали не сте забравили?! горе главите!  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 698
10x за инфото, аз все се надявам бебата да е без алергия, пратила съм линковете на приятелката ми, дано всичко е ок
tigonew, вЕрно ли като са две е по-лесно, почвам да се замислям  newsm78  baby_neutral baby_neutral
Бързо да оздравява любимия ти мъж и да се радва на любимите си жени.
... нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от това да я гледам как си събува чорапите и скача по леглото до откат , или как тича с вдигнати ръце към баща си и вика "тати, тати, татиииииииииииииии!" и 3 мартинита и 2 треви на куп не могат да ми докарат такава нирвана Wink
Агнешка, просълзих се, толкова любов сруи от поста ти, че направо зарежда с положителна енергия Hug

# 48
  • Мнения: 882
И аз да се включа, за да ви се оплача, че проблема има две страни.
Заради работата ми и перманентната ми заетост и умора, Радинка я гледат заедно баба и детегледачка. Таткото се включва задължително всяка вечер от 7.30 до 9 часа. Баткото е на път да го уредим и него поне с 30 минутно гледане на сестричка.
Докарала съм я дотам, че Ради плаче за баба си, а не за мен. С удоволствие ми помахва за довиждане, когато тръгвам за работа, казва ми набързо "лека нощ", като не изпуска от очи баба си.
Толкова ми е мъчно и ме яд, че не прекарвам по-вече време с нея, макар, че през цялото време мисля и говоря само за нея. Ето сега пак правим планове за Нова Година. Неискаме да я вземем, защото е малка и ще й е по-добре в къщи.
Обещавам си, че като поотрасне малко, ще я взимам навсякъде с мен.

Искам и да се похваля. Днес правихме изследване на Ради за гликиран хемоглобин. Беше 4.6. Това е резултат на здраво дете.
Толкова съм щастлива. Това е нашето чудо, благодарение на един екип от лекари, работили 20 година над проблема.
Всичко започна миналата година на Коледа. Затова мили мами, неспирайте да се молите Praynig Praynig Praynig

# 49
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
bebiradi, страхотна новина! Особено преди коледа е като истински подарък! Целувки на малката!

# 50
  • Мнения: 3 698
Браво на Ради  newsm44 , това е страхотна новина!!!!!!!!!!!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 262
Браво на Радинка и много ви стискам палци, наистина е на здраво дете и моя последния път се оказа точно толкова, така че ви чувствам много близки и мили.....
И аз съм диабетичка по принцип, но вярвам че няма да съм скороооооооо.............
Иеппе, не съм се и сетила да ви питам, човек когато е притеснен изключва за някои възможности, а този Цолов беше шеф на доц. Тодоров когато Мишо пострада, сега незнам дали още е, ама е човека, който прави операциите под детското отделение - на втория етаж....

# 52
  • София
  • Мнения: 4 412
Браво на Ради!!! Two Hearts

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво на Ради!!!   bouquet
  Само така! И дай, Боже, все такива хубави предколедни новини!


  Утре ще звънна на Мира, за да видя как са с малкия Петко  Praynig Дано операцията днес е минала успешно и всичко при тях е наред!

# 54
  • Мнения: 2 543
И аз се присъединявам към поздравленията за Ради! Много се радвам! Бъдете здрави!  bouquet

Дано и малкият Петко е добре! Praynig

# 55
  • София
  • Мнения: 4 884
Браво на Ради и на търпението на мама и от нас с Бобо!
Искам да се включа по темата със сливиците, защото имам личен опит и то-многогодишен.
Страшно много боледувах, а носа ми беше постоянно запушен години наред. Когато бях на 16 години, ми извадиха третата сливица, а  две години по-рано- другите две. Бях най-голямата там и най-ревливата, докторите ми се караха "да се засрамя от малките деца" , за да спра да рева.
Моята гледна точка е, че ако сливиците създават сериозни проблеми и това е свързано с приема на много лекарства и със страдание от страна на майката и детенцето, по-доброто решение е да се махнат.

Много време страдах от тия сливици..Сега, когато ме заболи гърлото, ми минава за един ден с аспиринче.Съжалявам само, че ми ги махнаха толкова късно.Успех на всички..

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, бързо таткото да оздравява - като говориш за две деца, че се гледад по-лесно... мда моя съвет е Simple Smile да го препотиш, още веднъж под душа и после - пак загрявка, до изпотяване - така и настинката ще избяга, и проблема с гледането на две деца деца ще разрешите Wink

Габи, как е малкия? Какво става с проблема с гърнето?

Аз пък нещо съм болна, а и ме гони един страх, че може и аз да опитам как се гледа второ дете... Мъжа мре за второ - голям зор, ама аз не искам по ред причини. Едната и най-важната е - да видим как ще заживеем заедно и...той е сервитьор на 32 - това е професия до време, а просле? Уви нито образование, нито специалност - нищо. Аз имам някакви амортизирани познания и още дипломата не съм си взела... Бе опасно е второ да имаме сега. Уф ем като се размисля и гледам Дани - искам, ем само при мисълта колко зле може да закъсаме - направо не ми се мисли. ДАно не съм бремвенна, а всичко е преумора.

НИНЧЕ, айде ти като все пак здсравно лице - детенце си е с нощно хапване. Това не му вреди нали? Той просто не може да легне преди 23 часа, а яде твърда храна за последно към 21 - и така в 23-24 прави едно ядене на мляко, а после през нощта - когато ми проплаква -то е между 4 и 6 сутринта - също папка мляко. После - попара към 9.30 или 10 - зависи дали става в 8.3 или 9.

# 57
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Catnadeen, моят мъж е на 38г. и още не е отказал яденето в 3-4 ч. сутринта. Няма да казвам колко пъти се пробуждам, няма го и някой шушне в кухнята и опразва хладилника... Като се събуди и малкият, спретват си една бърза нощна закуска. Мъжка им работа... Mr. Green

# 58
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
firebird знаех си аз че няма за ккаво да се притеснявам Simple Smile

Ради, да ми прости малкото сладурче, че не му казах - браво, мило дететнце! Смело напред към пълно оздравяване - и спомен от болестта да не остане!

Мира, да знаеш, че сте ни в мислите и сърцата!

# 59
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Наде, по принцип не е добре да се яде нощно време, не че не може, но коремчето трябва да почива. Аз ти предлагам за засилиш храната (като хранителност, а по-бавно разграждащи се вещества) В 16 И В 21, за да има какво да обрабптва организма и детенце да не чувства глад. Щото и ти трябвада почиваш все пак Wink
Сега сериозно - при Миряна имаше подобен прблем, оказа се, че нейният организум много бързо разгражда храната и лекарката тогава ни каза да яде вечер повече ориз, картофи, боб, месо, а след обяд по-обилна закуска, И така беше около 1 месец и после нещата се нормализираха. Предлагам ти да му дадеш мляко, когато се събуди, докато дойде време за попарата или закуската, която малко ще се измести към 10, после на обяд на всяка цена отделно супа и основно ядене, ако има десерт - супер (не е задължително да е сладко, може плод, компот - каквото има), после след обяд не само мляко - ами сандвич, кекс, крем.... и вечер пак супа и основно ядене.
Дано при вас заработи тази схема, на мен много ми помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт