Кухните - 38 тема

  • 93 561
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 747
За коша пак да кажа - значи, това коша да е дупка в плота, тъй да го нарека, може да е и доста добра идея! Защото, какви са другите възможности - кош до шкафа, който заема място и винаги е по- грозен или кош вграден в шкафа, който е прикрит много удачно, само дето за всеки боклук трябва да отваряш шкаф и посегнеш ли с не особено чиста ръка, да цапаш хем шкафа, хем дръжката...   За себе си нямам все още решение за коша за боклук  Thinking  Място в шкафа под мивката имам, евентуално там, но може и друго. Няма да ми е 'дупка' в плота, защото място нямам хич.

# 31
  • София
  • Мнения: 423
Mime-to, това 'стани- да мина' не се ли получава точно с кухненския ъгъл? Само със столове няма такава опастност, струва ми се, ако има и достатъчно място зад всеки стол.
Има нещо вярно и в твоите думи  newsm78. Макар, че отдавна сме приобщили балкона към кухнята, пак едва се разминаваме на вечеря, например. С ъгъл някак всички ще имаме поглед към телевизора, освен това ми изглежда по-уютно. А бе самонавивам се  Grinning
envia , не съм виждала кош с дупка в плота, май в професионална кухня само, но не си го представям в домашни условия. Има ли капак за когато не се ползва, как стои въпроса с миризмата, защото ако нямаш мелница за всичко органично, си мирише? И това ще е единствения кош в къщата ли, всичко ли, като счупената кукла на детето, ще се хвърля през плота? Я да видя в Гугъл няма ли да намеря  Thinking

# 32
  • Мнения: 1 296
Това за общия поглед към телевизора съм съгласна, защото ние в къщата сме с ъгъл и от тази гледна точка ни е много удобно. А с местата няма проблем. Малкия е най-вътре, после големия син и от двете страни ние с мъжа ми. При сервиране всеки помага, така че като се седне, никой да не става.

# 33
  • Мнения: 11 747
Ние сме с кухненски ъгъл в момента (в апартамента, който напускаме вече, но живяхме 6,5 години). Дава някакво удобство, защото е все пак почти диван. Можеш да се поизсухлиш, да се поопънеш, ако си сам... Но, ако на самия ъгъл сте повече от двама души си е баш стани- да мина! Има и друго - за да ми е достатъчно близо масата, като седна и си издърпвам масата към мен, защото дивана няма как да го дръпна. Да е стол, да седна и да го придърпам към масата, ама не е. Съответно, като разхождам масата напред - назад, другия, дето седи на ъгъла и на него му ходи масата под носа  Simple Smile Тя, е малка и лека масата, де, ако е някоя тежка, няма как да я местя на всеки 5мин. И... стържа по пода, което мен не ме впечатлява, ама мъжа ми ме подиграва, че от партерния етаж (ние сме на 4-ти) чувал как ставам и сядам на масата  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 423
Мислих скоро по въпроса за близостта на масата, май ще придърпваме и ние  Laughing Обаче като има два лъча за сядане е по-малко вероятно да те вдигнат до края на храненето, отколкото, ако сме с нормални столове, нашата кухня е около 10 квадрата  Tired Който не си изял всичко да не става  Mr. Green, пък и да стана ще се вдигна само аз, че сега влача и стол и както казваш чегъртам и ме дразни.
Сега разгледах кошчета с дупка в плота. Ми във всички май се събира компост и после в големи бидони ли го местят, не знам, май минават да ги събират с камиони newsm78 В такова кошче не се хвърля какво да е, значи задължително ще трябва още едно някъде из кухнята.
Сетила съм се за контактите, то ясно че ще са двойни над плота, а фурната и плота ще са на розетка, но за самите контакти какво ще кажете? Ако са от онези с капачето дали ще е грозно, че отворения контакт май ми е по- неприятен? Имам много уредчета и не знам дали някога някой ще стои свободен, но все пак. Гърба на кухнята ще е дървена шарка, а плота черен, сега черни контакти ли да търся  newsm78

# 35
  • Мнения: 11 747
Ако дори със столове няма място всеки да минава от където иска и пак сте 'стани- да мина' изобщо не го имай като фактор това съображение! Явно ще е така, каквото и да сложите.

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това за общия поглед към телевизора съм съгласна, защото ние в къщата сме с ъгъл и от тази гледна точка ни е много удобно. А с местата няма проблем. Малкия е най-вътре, после големия син и от двете страни ние с мъжа ми. При сервиране всеки помага, така че като се седне, никой да не става.
И при нас ситуацията е подобна.
Мисля, че е много удобно така!  Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 898
Не точа и не меся, а по-скоро чистя и режа плод и зеленчук, т.е. все боклуча по плотовете, та затова така ме изкушава мисълта за такъв кош.
И аз постоянно вадя наелонови торбички на плота да събирам отпадъците в тях докато готвя и после ги хвърлям в коша. Много е досадно!  ooooh! Мелницата е добра идея. Кошът с капак отгоре също, но аз съм малко "джаста праста" в ръцете, та ще има да чистя около него нон стоп.
Извинявайте за може би тъпия въпрос, но обяснете малко повече за начина на работа на мелницата - наистина ли трябва да тече водата докато работи, отпадъка после течен ли е, в канала ли отива?  newsm78

# 38
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здравейте момичета,
аз от днес имам нова кухня, която още не съм виждала и за съжаление утре ще видя само на снимка а чак в края на другата седмица на живо Sad
Разбрахме се с майстора да я монтира докато сме на море Mr. Green Сега ми се обади, че имам най-хубавата кухня на света и мен ме загриза любопитството Crazy
Хайде като си я вид на живо ще пусна и снимки

# 39
  • Мнения: 1 296
Валери, хайде честита ти нова кухня и със здраве да си я ползвате Hug
Мисля, че щом майстора ти се е обадил, че имаш най-хубавата кухня, значи човека се гордее с това, което е направил Peace и няма да се срамува после пред вас, когато си дойдете.

# 40
  • Мнения: 87
И момичета, виждали ли сте такъв гръб на кухня? Това плочки ли са или някаква цяла плоскост? Мисля, че е от Икеа. Много ми хареса, но в БГ сайтовете не съм попадала на подобни гърбове. И комбинацията с дървесния плот учудващо ми харесва. Не изглежда толкова натруфено, колкото бих си го представила, ако ги бях видяла по отделно.


Не е плоскост, а стъклени плочки, и в България ги има вече на доста места, но цените им не са под 100-тина лева метъра ако не се лъжа  Peace

Не съм забелязала в Икеа да предлагат плочки, само ламиниран паркет  newsm78

# 41
  • Мнения: 656
Здравейте
Много моля за малко помощ и мнения.
Какъв е по-удобния вариант за височина на кухненския плот-85 см, или 90 см?От фирмата упорито ме убеждават ,че 85 см. е стандартен е ще ми е добре,но аз се притеснявам да не ми е нисък и да се привеждам напред,съответно неудобен за работа.Проблема е ,че трябва да реша бързо,а нямам никаква представа.Висока съм около 167.Видях и двата варианта,но за пет минути стоене до плота въобще не мога да се ориентирам.

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте
Много моля за малко помощ и мнения.
Какъв е по-удобния вариант за височина на кухненския плот-85 см, или 90 см?От фирмата упорито ме убеждават ,че 85 см. е стандартен е ще ми е добре,но аз се притеснявам да не ми е нисък и да се привеждам напред,съответно неудобен за работа.Проблема е ,че трябва да реша бързо,а нямам никаква представа.Висока съм около 167.Видях и двата варианта,но за пет минути стоене до плота въобще не мога да се ориентирам.
90см. Писах ти и в другата тема. Наистина не е дилема.

# 43
  • Мнения: 11 747
Моят ще е 90,5см. Аз също съм висока точно 167см. Работила съм и на 85 и на 90 - първия ми е нисък, втория ми е много по- удобен.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
Моят ще е 90,5см. Аз също съм висока точно 167см. Работила съм и на 85 и на 90 - първия ми е нисък, втория ми е много по- удобен.
и моя ще е 90 см при условие че съм 167 см  Simple Smile.85 и на мен ми идва малко нисък

Общи условия

Активация на акаунт