Нашият тийнаджър иска да посещава много курсове....

  • 700
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Имам дъщеря на 16 години, която иска да посещава постоянно страшно много, различни и прескъпи курсове. Когато се опитах да й обясня, тя каза, че избира най-евтините курсове и всички ходели на такива. Понеже нямам време да проверя колко струват курсовете, може ли да ми кажете какви парички всъщност са курсовете и до колко пари давате за курсове на месец?

# 1
  • Мнения: 25 818
Понеже нямам време да проверя колко струват курсовете

Ами? Даже не можеш да звъннеш по телефона и да попиташ?  Laughing

# 2
  • Мнения: 24
 Не знам защо, но аз не мога да разбера всъщност какво питате.Дали се интересувате от цената просто на някакви курсове(чужди езици, БЕЛ, математика, рисуване, спорт), или се интересувате от собственото си дете.Знаете ли къде точно ходи вашето дете, с какво се занимава, за какво дава големи суми пари(според вас) и действително ли е толкова трудно да проследите поне за месец къде и защо отиват съответните суми. Ако имате притеснения относно детето си, това наистина е сериозно, но ако подпитвате по този начин за школи, курсове и обучения, то е глупаво.

# 3
  • Мнения: 2
Просто ми се струва много скъпо 90лв на месец за рисуване и още 80лв за танци. понеже не знам къде да питам дали това са нормални цени, реших да питам тук, понеже повечето от Вас също се сбсъскват с такива ситуации. Последното желание е фитнес, за който трябва да плащам 100лв на месец и ми се струва много. Искам само да знам дали това са адекватни цени или просто тя си избира само скъпите места. Факт е, че живеем в центъра и тук всичко е малко по-скъпо, но пак ми се вижда много. Гледах разни цени в интернет, но са много разнородни и наистина ми се иска да знам ...

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Ами отивате до фитнес залата и проверявате-толкова ли е трудно?
Само не ми казвайте,че не знаете при какъв учител ходи на уроци по рисуване и на танци,това е несериозно...сигурно ще кажете,че не знаете и къде?
Иначе за София за рисуването и танците на мен цените ми се струват нормални,за фитнеса -не знам,явно зависи колко пъти седмично ще ходи.
И antoanka е права - нищо,че детето ви е голямо,знаете ли къде точно ходи?Виждали ли сте негови рисунки в резултат на курса например или повечето школи по танци участват в различни турнири или поне организират годишни представления.

# 5
  • Мнения: 24
 Правилно си отбелязала, че цените на курсовете са различни, все пак всеки си поставя различни цели-дали е само развлечение или пък подготовка за професионална реализация.Съвсем информативно ти извадих от нета предложения, за да те ориентират:
http://fitnesklubove.start.bg/#b_44850
http://horeografia.start.bg/
http://hitarpetar.bg/kursove_uroci_trenirovki/risuvane/
Радвай се, че детето ти иска да се занимава с нещо, а не само да "виси" на компа или пред телевизора.Двете заедно е добре да поговорите докъде ще стигат тези занимания и колко средства е оптимално да се вложат в тях.Според мен сумите, които си посочила са разумни, като се има предвид, че например за еднократно посещение на фризьорски или козметичен салон в центъра например, жените отделят между 50 и 100лв минимум.Сигурна съм, че с дъщеря ти ще откриете най-доброто занимание за нея, особено за лятото, когато тийнейджърите скучаят.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт