Бургаски мами:)

  • 30 812
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 061
Живот и здраве смятам да раждам в Майчин дом, именно заради добрите им неонатолози. Болницата е държавна, аз съм здравноосигурена, ако не избера екип там, не трябва да ми искат пари.

# 646
  • Мнения: 85
добър ден мами,гледам че обсъждате болниците,в девата ходих мин. година(братовчедка ми роди там),стаите бяха супер,,и аз бях навита да раждам там,нали вече било към здравната каса,но чух от една позната че нарочно си измисляли оправдание само и само за да те резнат и да ти вземат 1200лв. ,и май си промених мнението Sad

# 647
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Simple Smile
Видяхме малката муцунка отново не даде да я снимат сложила си ръчичката на очите и не се показва ) хииххи А значи всичко е наред лекарят каза че за седмиците си е точно в нормите много рядко се случвало да бъде с точност сега е 1,800кг Simple Smile с главичката на долу е Simple Smile
Сега ще попълня заявление за раждане и утре ще ходя да го дам и ще отида до магазин Джъмбо имало много хубави неща, с майка ми ще разгледаме и на 15 септември като вляза в 9-тия месец ще отидем да си купим някой неща Simple Smile
Аз ще раждам нормално с епидорална упойка, нормалното раждане в Дева Мария е безплатно а секциото е 750 лв в сайта има подробна информация условията са страхотни! Simple Smile

# 648
  • Мнения: 85
и 750 лв. не са малко,защо да ги даваш ако всичко е наред,а те да ти  кажат че трябва да те оперират и да си ги гушнат

# 649
  • Мнения: 112
anichka.bs и аз се замислям за Софето , дори много се надявам да успея, но ми се струва твърде оптимистично, все пак близнаците много често се раждат преждевременно, а пътят никак не е малко да се остави за последния момент, другият вариант е два месеца в София...., абе сложна работа, живот и здраве ще поговоря с док. Сигридов последният път ми беше споменал нещо за Сливен или Варна, но като чета отзиви то не че там неонатолгиите им са на кой знае какво ниво  ooooh! , то  че си е божа работа така е , но все пак....

# 650
  • Бургас
  • Мнения: 644
izvinete za latinicata, malko telegrafno sym, 4e trqbva da papame.
Kuviozite v devata sa samo 2 a rodilkite dosta pove4e. Nebih kazala 4e imat gotovnost za uslojneniq, ne dai boje nikomu!

Kontrakciite sled sekcio ne sa kato bremennite, naistina, no neka ne se lajem, nqmat ob6to s boleznen cikal, bolkata e v razporeniq korem predimno! Moje bi ot ko6marnata bolka da ne sam usetila drugta, no se samnqvam. Ne preporychvam na nikoi sekcio, osven ako ne e po lekarsko predpisanie! I ako 6te pla6tate za pregledi hodete pri Du6epeev, perfekten iiz4erpatelen! Nie sme budni, taka 4e do skoro! Cunkam vi, uspeh!

# 651
  • Мнения: 2 061
JENKA, на мен ми е още много рано да мисля за раждане, като наближи момента сигурно ще се пренеса в София на квартира при приятели или роднини, не си правя планове още от сега, имам го като вариант, ще видя как са нещата и в Бургас, по-добре няколко варианта.

# 652
  • Мнения: 190
Не са два кувиозите в Девата, сега сещам поне за 3-4 че видях от коридора!
Момичета за неонатолози във Варна предполагам говорите в тяхното АГ, което се слави с най-добрата такава в Североизточна България.
Не виждам лентичките ви, кога вие термина, подходящо ли ще е да се пътува до София, моя термин е началото на ферруари и само времето ме спира да пътувам за раждане в София.
Искам да обърна внимание и на това, че различните болници имат различна медицинска практика, по която се работи. Предполагам, че в случая в Девата и МБАЛ, практиката е една, тъй като кадрите са от МБАЛ и са си пренесли това което цял живот са правили, но аз раждах секцио във Майчин дом Варна, и там секциото протича по друг начин отколкото в нашия град, напр. слагането на катетър, раздвижването, оставането на детето за постоянно при майката, работи се предимно със спинална, и по рядко със пълна упойка, окситоцин не са ми слагали и т.н.

# 653
  • Мнения: 112
NIA.M,живот и здраве моят термин е чак средата на януари, но е изключено да устискам дотогава, в най-добрия вариант може би към средата- края на декември месец, то дотогава охооо много време има, само всичко да е нормално, но малко или много се замислям, казват ,че в седмия месец е хубаво да имаш представа и да си избрала мястото на раждането, а аз никаква представа си нямам, все още съм в 20-та седмица, още в началото док. Сигридов ме посъветва или за Варна или Сливен, но някъде бях чела мнения ,че док. Александров , които е доста посещаван във Варна е посъветвал своя пациентка с близнаци да се замисли за раждане в София, та се замислих .... newsm78 Времето си е зимно , нищо ,че декември не се слави от край време със снежни виелици , сложна работа да му се невиди по принцип, аз съм свикнала с обиколките в страната и чужбина и без друго не ме свърта, ама сега вече ми понатежава, пък и не е много препоръчително ..

Последна редакция: чт, 25 авг 2011, 17:13 от JENKA

# 654
  • Мнения: 2 061
Моят термин е април, аз съм още в самото начало - 6г.с.

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 644
10 dni predi da rodq, razbiraite na4aloto na meseca aku6erkata deto stana aku6erka na godinata mi kaza 4e imat 1 golqm i 1 malak kuvioz. Togava q pitah kakvo pravqt ako imat nujda ot 3ti a tq premina vaprosa mi bez otgovor. Neznam za nqkolko sedmici moje da sa si kupili o6te...

Pyk za sekcioto 4uvah 4e nqkade slagali epiduralna dokato izliza6 ot palnata, no anesteziolojkata kaza 4e tazi praktika krie veroqtnost ot uslojneniq i po-bavno vazstanovqvane.

# 656
  • Мнения: 85
deyzi от 2 дена се превивам от смях с тази темичка за смешното раждане де то си я пуснала,браво Grinning ,ако някой още не я е прочел да действа аз от начало я почнах,умрях вече от смях

# 657
  • Мнения: 5
Аз първо бях навита за секцио , но ето че си промених решението и сега ще си попълня документа за записване за раждане в Девата и си избрах нормално с епидурална упойка... не че не ме е страх и от упойката , но... мисля че така е по-добре , упойката се заплаща 320 лв е а самото раждане ще ми е безплатно понеже съм здравно осигурена и избор на екип ще искам което е 235 лв и общо 555 лв ще ми излезе раждането... Simple Smile почти колкото секциото но разликата е голяма понеже веднага ще ми оставят малкото шуши да си го гледкам ...оххххх нямам търпение вече колкото по-малко остава толкова повече ставам нетърпелива... Simple Smile  Crazy

# 658
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Леле, големи надценки- в МБАЛ епидуралната беше 150лв. Аз също искам да родя вагинално с епидурална, така родих и Симеон и съм доволна. Има и един вариант да се наложи планово секцио, заради една миома, надявам се да се размине, но ако не предпочитам сякаш да се случи в София.

# 659
  • Мнения: 105

emanuella89 - с наближаването на хубавия ден виждам, че вече си взела решение за начина на раждане. Може ли да попитам, ако не е нахално разбира се кой екип точно си избираш:)





Общи условия

Активация на акаунт