Пред пубертет ( Tanner stage) и как да подготвим децата? -1

  • 185 896
  • 1 384
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Русе
  • Мнения: 656
 Ами как се размотава и защо за разбота за 10 мин са му (и) нужни часове? През цялото време си мисли за различни неща, за телефона, за компютъра, за приятелчетата, или просто си почива, но  залъгва околните и себе си, че прави нещо. Все едно на възрастните не се случва  Grinning? Особенно ако има на разположение непрекъснато телефон/компютър - работата е ясна.  Нашите деца са 6-ти  и  8-ми клас, справят се сами, особенно големия ученик, учат в добра гимназия, обаче честно казано добрите оценки идват не от друго, а от общото ниско ниво в училище, за съжаление.
  Все пак аз опитвам да ограничавам достъпа до тези крадци на време: телевизор, комп, телефон... Това е наркотик  Simple Smile.

# 1 321
  • Мнения: 19 296
Дъщеря ми може да се размотава и без електронни джаджи около нея. Мисли си за разни нейни си фантазии, започва да си рисува нещо, да се заиграва.
Дори домашните не развлачва толкова дълто, колкото обличането, миенето на зъби и яденето. Сега е трети клас.

# 1 322
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Дъщеря ми може да се размотава и без електронни джаджи около нея. Мисли си за разни нейни си фантазии, започва да си рисува нещо, да се заиграва.
Дори домашните не развлачва толкова дълто, колкото обличането, миенето на зъби и яденето. Сега е трети клас.

ако беше написала син, щях да съм сигурна, че пишеш за моя третокласник  Mr. Green

написал си домашното в тетрадката за работа в клас и аз го накарах да го препише в правилната тетрадка. и се започна...
госпожата казала, че няма проблем...
защо сега да го преписва...
а не може ли да скъсаме листа и да го залепим в правилната тетрадка...
с триста зора седна и писа и писа и писа.... два часа писане с включени разправиите в началото.
преписа го и се сърди още два часа.

а цялото домашно беше едно изречение. в учебника са дадени седем думи в разбъркан ред, той трябваше да ги подреди.  Rolling Eyes

и трумата съм ги гледала и възпитавала еднакво, а разликите между тях са такива, сякаш нищо общо един с друг нямат  Crazy

# 1 323
  • Мнения: 4 127
Момичета точно за това говоря!! Явно си е мотлив
На него му е трудно да почне, иначе бързо приключва
През седмицата освен телефон друго устройство няма, като и него предава на баба си като се прибере
Но той си витае в мислите, и просто може да гледа в една точка в тавана -такъв си е
По няколко пъти се връща в банята-зъбите забравил да измие, или до тоалетна да отиде или нещо друго  Hug
Един час пазарлъци за пет минути работа
Откъде тоя мързел не знам-постоянни пазарлъци за всичко
Надявам се с напредване на възрастта  поне да не стане по-лошо

# 1 324
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Надявам се с напредване на възрастта  поне да не стане по-лошо
Toчно  Mr. Green Преди години таях надежда, че като стане по-голям ще се оправят нещата. Сега се моля само поне по-зле да не става  Mr. Green

И моят го оставям да учи без компютри, тел, тв и прочие.
Седи на бюрото и "медитира". Веднъж си играеше с един конец  Joy , понеже повечето играчки са в другата стая. Или пък гледа някъде и витае в мислите си, половин час се кани да почне да пише, още половин час търси съответните тетрадка и учебник, около час мисли какво да напише и накрая след 2-3 часа съчинението е готово. Примерно. Иначе се справя добре, няма грешки, получава хубави оценки... ама какъв е тоя мързел /него откровено си го мързи/ и това мотаене ... Няма оправия с това, пробвала съм всичко...  почти.

# 1 325
  • Мнения: 11 908
      Тези деца да не са облъчени с някакво биологично оръжие?Същата "болест" и при моето дете.Никакви разсейващи неща около него, но дори в мое присъствие докато си пише домашното е способен да вземе и да си върти химикала и така може да откара ....половин час.В интерес на истината, сега, в V клас е по-концентриран, отколкото в ІІІ.Но в първи едва сядаше на едно място да пише.А иначе ходеше и на мат- състезания, изкарваше много хубави резултати, близки до тези ,които са наградени.
      Не му е проблем усвояването на материала, а това, че трябва да седи на едно място и да чете или пише.

# 1 326
  • Мнения: 15 538
Според мен това си е до човек. ММ още си е такъв - става, мотае се, пие кафе, пуши, разхожда се, рови в компа и изведнъж - олелеее закъснявам - и за 10 мин. е готов  Mr. Green А какво ли остава за децата
Моят син беше същия миналата година - като му кажех, че трябва да пишем чернова преди да се пише в тетрадката адът слизаше на земята. Започваше се тръшкане - ама защо трябва да пиша, ама я да преброя колко думи ще пиша, а я да сметка колко общо са буквите, леле колко много редове са това и т.н. и т.н. Направо ме побърка целия втори срок - първия ходеше на занималня, където си беше анархия. Това беше в 3 клас.
Сега в 4 клас нещата някак рязко се промениха. Прибира се и като стане 14.00 ч. сам домъква тетрадки и учебници, сяда до мен и започва да ми обяснява по какво има за домашно и за учене, отива в другата стая и си ги пише сам - аз само проверявам. Даже в неделя ме изненада - аз се излюпих чак в 11.00 ч и като станах той директно ме посрещна с тетрадките, за да му проверя домашните - беше станал в 9.00, закусил и си написал всичко докато аз още спя. Пу пу дано така да си продължава от тук нататък, че миналата година се бях хванала за главата.
Между другото попитах го защо го е направил, а той ми отговори, че искал да свърши бързо с ученето, за да му е свободен деня. Разбира се получи похвала и награда за това  Simple Smile
По разказвателните предмети, обаче уча заедно с него

# 1 327
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Благодаря, Вяра, значи има светлина в тунела  Crazy да чакаме 4 клас и може и нас да огрее Hug

# 1 328
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Промените стават с много говорене и кратни, точни инструкции. Моите са двама ученици: в 6-ти и 2-ри клас. Предупредила съм, като превантивна мярка, че при лоши резултати в училище и в училището, където учат английски език, редуцирам тренировките по футбол. Нямам желание да прибягвам до подобни мерки, но дори само предупреждението има магически ефект. Аз много искам да спортуват, но и да знаят, че училището също е важно.

Опитвам се да ги науча да са самостоятелност. С големия вече се получава. И с малкия почти. това не означава, че не им помагам и не преглеждам домашни.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2016, 13:01 от Lady Brinne

# 1 329
  • Мнения: 2 760
Мързелът властва и у нас, шестокласничката ми повтаря като мантра: "оффф, ама сега ли...не може ли по-късно...мързи меее". Явно е заразно  Laughing
Когато обаче е в кондиция, е доста чевръста, особено с писането на домашните  Grinning

Аз имам различен проблем, даже си мислех в домашните хитринки да търся съвет, но може и тук да намеря помощ - преди няколко години дъщеря ми започна да мирише ужасно, явно се събуждаха хормоните и докато се наместят, беше ад. Къпане, дезодоранти, не помагаше нищо. Когато получи първия си цикъл, нещата се оправиха като с магическа пръчка.
Сега обаче пак започва гадна фаза, тази сутрин докато гладех изпрана на 60 градуса бяла тениска за физическо, от топлината на ютията се активира недоизпрана смрад под мишниците  Sick. Пера уж с качествен препарат и омекотител, ничии други дрехи не миришат така. Довечера ще трябва да душа целия ѝ гардероб и да пера наново, ако има още такива.  Laughing
С какво е подходящо да натърквам според вас подмишниците на дрехите ѝ преди същинското пране? Препарат за съдове Тест? Обезмаслител, гел за пране?
Някой имал ли е подобни проблеми, колко време продължава фазата?

# 1 330
  • Мнения: X
Annabelle, сода бикарбонат е велик обезмирисител. Но не дрехите, а подмишниците се натъркват със сода след баня. Ефектът е изпробван и безотказен дори върху моя син, когото ми идваше в един момент да прекръстя на "Скункси".

# 1 331
  • Мнения: 15 538
Аз се сещам само за спрейовете, които се продават по аптеките против изпотяване. Може и с тях да пробваш. Но не съм ги пробвала - само съм чувала, че са добри  Peace
А иначе може да пробваш да третираш мястото с Вениш да видиш дали ще помогне или да ги пуснеш на химическо

# 1 332
  • Мнения: 2 760
Ще пробвам и содата, и спрей, и Вениш, благодаря  bouquet

# 1 333
  • Мнения: 1 059
Има един препарат Импрезан, който се слага в прането, антибактериален е, пробвайте с него. Но може и от самата блуза да е. Спомням си, че и аз имах една блуза, която миришеше лошо след пране и я изхвърлих.

# 1 334
  • Мнения: 11 908
Но може и от самата блуза да е. Спомням си, че и аз имах една блуза, която миришеше лошо след пране и я изхвърлих.

Най-вероятно е така.
Има дрехи, които уж памучни, но явно имат някакъв състав, който задържа лоша миризма.

За неприятна миризма- аз принципно не харесвам пръскане с дезодоранти и от години си търсех някакъв без мирис.Открих камъните, които се продават в аптеки и био-магазини- мокрят се с вода ,натъркват се подмишниците и цял ден  няма никаква миризма.Мисля, че е подходящо и за деца

Общи условия

Активация на акаунт