Набор 92 - студентската скамейка ви зове!

  • 31 087
  • 450
  •   1
Отговори
# 390
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Нека сам реши дилемата. Peace

# 391
  • Мнения: 419
Да повдигна малко темата  Grinning
Как са студентите?
Моят син отделя все повече време на работата, за сметка на ученето, и ще видим докъде ще го доведе. Но пък е щастлив и доволен от себе си.

# 392
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Нашият до сега взе изпитите. Работата обаче не му допадна и сега е с предизвестие за напускане. С подадена молба на друго място. Твърди, че точно това му било по сърце.

Ами- нека. Нямам против човек да търси, докато намери онова, което е неговото.

# 393
  • Мнения: 1 014
Ами да се похваля и аз - дъщеря ми си взе изпитите, започна втория семестър и ... изненадващо за нея, учат статистика  Mr. Green . Още по-изненадващото е, че й харесва. Много е ентусиазирана - доволна е и от преподавателите и от проектите, които работят в момента. Извади си документи за работа, но все още не е намерила подходяща работа.

# 394
  • Мнения: 943
Здравейте , не знам дали тук е точното място да попитам , но....
Моя приятелка иска да учи в университет , баща и е починал когато още е била бебе , докато учеше взимаше пенсия(защото се водеше сираче без един родител+стипендия за същото)сега някаква позната и казала  , че ако продължи да следва ще получава същите неща , има ли някой от вас запознат по въпроса Praynig

# 395
  • София
  • Мнения: 5 170
Пенсия ще получава за сирак. Но стипендия ще получава, само ако има успех. Учениците имат право на стипендия като сираци, но студентите- не.
Казвам го от личен опит.

# 396
  • Мнения: 943
А колко е пенсията знаеш ли...и благодаря че се включи Hug

# 397
  • София
  • Мнения: 5 170
Дъщеря ми е студентка и без баща. Пенсията е различна, зависи от това, как е осигуряван починалият родител, каква заплата е взимал. Тя нали досега е получавала пенсия.

# 398
  • Мнения: 943
Получавала е докато учеше(91 набор е)сега работи , но иска да учи в Пловдивския , преди е взимала 208лв пенсия не знам как е осигуряван баща и , защото е починал когато е била на годинка

# 399
  • София
  • Мнения: 5 170
Когато стане студентка, трябва да представи в НОИ уверение от ВУЗ-а и ще и възобновят пенсията.

# 400
  • Мнения: 943
Благодаря ти много , трябва да отиде до Нои най-добре да попита , да не се окаже малка пенсията

# 401
  • София
  • Мнения: 5 170
Пенсията ще си остане същата, каквато е била докато е учела.

# 402
  • Мнения: 943
Благодаря ти още веднъж , тя се надява на тази пенсия за да може с нея да се издържа като студентка

# 403
  • Мнения: 1 610
Как напътствата порасналите си отрочета?...

уредих му работа в невероятна фирма за през лятото... да се запознае , да го опознаят ..да се харесат... с невероятни бъдещи перспективи... Peace с костюм и вратовръзка...
Той запъва краци и се чеше...щяло лятото да му иде на кино.. ooooh! ooooh! ooooh! нямало да му платят...може ли след 2-3 години... искам да работя платена работа...

Е в такива моменти ми иде да си хванем гъзо и да го разцепим до врато... smile3511...

да взема ли една дреновица, че  по ...и по....и по...и най-вече по ...глава....
Макар че вече са по на 21 год...мислят като цигани днес да има утре...квото дойде....
Ни да го биеш...ни да го оставиш да зрее ...

ох...извинете но трябваше някъде да отпуша...че от вчера съм му набрала...  fight

Последна редакция: пн, 14 май 2012, 12:18 от маманет

# 404
  • Мнения: 42
Здравейте искам да попитам дали някой си спомня свястна фирма за превод и легализация на диплома за средно образование за Германия.Интересува ме срокът да е максимално кратък защото тази година май ще бъдем притиснати с времето.Предварително благодаря

Общи условия

Активация на акаунт