Отговори
# 30
  • Мнения: 1 152
Нелка  bouquet

Мацки, пуснете си музичка-кой каквото му е на душа- гушнете си слънчицата и заравяйте томахавките  Peace

Пък аз лягам, че моята принцеса ей сега ще се сети, че е гладна  Laughing

П.П. На анкетата посочих последната опция, макар че по-скоро давам около 10мл. вечер заради хомеопатичните, които ни изписаха. И много рядко през деня /не всеки ден/ ако се случи да не сме се прибрали от разходка, а Шушка да е огладняла и да "пее" във високата октава  Crazy Иначе мъжа ми, ако го изтърва от контрол  Laughing, ще и даде да изпие цялото шише  ooooh!
Принципно я кърмя на поискване и когато е само жадна, Рая си цоква малко и си утолява жаждата. Но тогава я познавам, защото по-скоро започва да мрънка напевно.

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 01:51 от dudence

# 31
  • Мнения: 14
Хм, още не съм си легнала, а трябва... Загубих 2ч в гледане на някакъв безумно тъп филм (Lost in space), после ме хвана музата да поразтребя и сега за лека нощ преглеждам форума...

Утре планираме лека разходка на Витоша, да запознаем дробчо с гората (вече го запознахме с ресторантите и баровете Simple Smile). Дано времето да е с нас, че нещо буреносно го даваха...

Лекичка от мен и дребосъците да спят цяяяяла нощ...

# 32
  • Мнения: 1 668
ДУ
Разписвам се, докато дребната и баща и спят на нашето легло. Уж ги оставих за малко, а те взеха, че се унесоха.
Мамите от София има голямо намаление в Пренатал, Мадъркеър и Некст в мола на Цариградско, който иска може да погледне Peace
Иначе ние вчера бяхме много лежерни - гости и разходки и днес смятам да е по същият начин - само че с готвене Simple Smile
Нелили   bouquet
Усмихнат ден на всички!

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 10:23 от princess SHENY

# 33
  • Мнения: 22
ДУ  Неллили, страхотна е темата, и снимката с бебето гушнало кончето е ВЪРХЪТ!!!

Тази нощ, не беше от ОНЕЗИ, с многото спане. Нещо го перна лимката това дребното и като реши , че ще реве в 5-6ч и това си е. Въобще не го разбрах какво му стана- нахранен, оригнат, заспал...... събуди се с рев, че се приспахме гушнати.... Сега очите ми са  Shocked, но пия кафенце....... да ме пита човек защо ли.
Днес планът беше, да се поизлежаваме на плажа, но снощи в 4ч се изля страхотен дъжд и май отпада. Та ще се отдам на разкрасителни процедурки в нас, докато още е заспал.

И моята еднократна помощ е преведена. Те жените правилно си ми казах, че след 20 юли и в петък е минал превода. Айде със здраве да си ги похарчим Simple Smile

Искам да питам, някой пие ли магнезий + калций? В онзи сайт, който бяхте пуснали, за вит.Д дори пишеше, че трябва да се пие докато се кърми - вит.Д 3 капки + калций и магнезий. Аз пия, защото си бях купила още през бременността, но ми казаха, че тогава има опасност от калциране на плацентата. А сега си пия, но не много редовно. Вие какво мислите?

И сега се сетих, когато говорихте за косопада. На мен ми препоръчаха олиото на Икаров срещу косопад (мисля, че е такова, или нещо друго за коса, не съм сигурна Embarassed ) Аз още нямам усилен косопад, но ще се запася с едно шишенце. Препоръча ми го една приятелка, която беше останала почти без коса няколко месеца след раждането. Та се надявам да помага!

Друго не се сещам сега. Ставам, че някой се размърдва и може да не стигна до банята дори Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 172
А ДУ и от мен  Laughing

Днес съм една щастлива и наспана мама,защото от последното ядене в 00:00 се събудихме чааак в 08:30 ,а не в 07:00  Party Уж час и половина разлика,но оказва влияние,предвид че след това направо си станах,а не легнах да доспивам  Flutter

Джей, прави ми впечатление,че някой не е ли на твоето мнение,веднага  го смачкваш пренебрежително,без да си "длъжна" да обясняваш никому-нищо  Tired
Доста обидно ми прозвуча това,че не се интересуваш как звучи твоето мнение пред другите,"ЕЛЕ ПЪК ВЪВ ФОРУМАooooh! Защо го пишеш тогава  Thinking
Доколкото си спомням,Креола спря да пише след спречквания с теб  Rolling Eyes КАкво толкова ти бъркат другите в здравето?
А за правописа и пунктуацията,уж много знаеш,а не си отразила едни има няма 10 запетаи в твоя пост  Tired

Приключвам вече със спора,безпредметен е и не води до никъде  Whistling

# 35
  • Варна
  • Мнения: 302
mushence, и ние имахме подобно изпълнение тази нощ, само че в 4 сутринта. Събуди се нашия в 3.45 и започна да реве /този номер да се буди нощем да яде не го беше правил доста отдавна, напоследък спеше непробудно до към 5-6/. Накърмих го и го слагам да си ляга /обикновено като го кърмя нощем си заспива без проблем пак/. Е да, ама не, като реши, че ще мрънка. Аз - бясна, такова нещо откакто се е родил не се е случвало. Ръгах му бибата няколко пъти, накрая заспа диването. След това чак в 9 се събуди.

Относно витамините, аз пия Калмацин, т.е. калций, магнезий и цинк, ама не съм много редовна, като се сетя. Но ще започвам по-редовно, че косата пада, а дефектните ми тазобедрени стави ме наболяват, диването явно доста калций изсмуква от мен. Витамин Д не пия, нито давам на малкия да пие, мисля, че си вземаме достатъчно витамин Д от слънцето.

Изчезвам, че диването заспа с триста зора след мощен и продължителен рев тази сутрин, та да използвам да свърша нещо в нас, че имам 2 планини бебешки дрехи за гладене дето ме чакат от седмица поне ooooh!.

# 36
  • Мнения: 111
ДД и от нас.Послушно беше детето нощес,ама се събуди да яде към 6ч,заспа и в 7:30 пак будна и пак гладна...айде 50 мл кърма и още толкоз АМ,и спа до 10.Сега пак спи.
Аз не пия никакви витамини-трябва ли?Бях чувала,че можеш да пиеш това,което и през бремнноста,ще взема да питам педи.
За гладенето-срам не срам,от както майка ми си отиде,а то беше 2 седмици след изписването,не съм гладила..ми нямам време и затова.Гладя само нещо за излизане и то ако има остра нужда,гледам да не мачкам нещата в пералнята.

# 37
  • Мнения: 5 622

 Мале като гледам как спят вашите деца и почвам да се плаша да не би на моето трън да му се е забил в дупето, че докато легне и скача  Crossing Arms

Няма такъв филм да спи до 9-10-12 сутрин.  Tired Нощем яде два пъти, а сутрин в 6, най-късно в 7 се е събудил и нервничи ако не го взема. Да спи от там насетне е просто абсурд...  Tired Днес стана в 7 и заспа току що, в 12.30!
Днес сме на детски РД и дано успея да се пооправя, че иначе никъде не отивам  Crossing Arms

# 38
  • София
  • Мнения: 153
ДД! Laughing Laughing
Нелили: Благодаря ти за страхотната тема!  bouquet Винаги се грижиш да имаме най- хубавите теми! Peace
 Е, от вчера не ми върви на PC-то! #Cussing out Първо си лепнах някакъв вирус и го чистих, а после за капак полях клавиатурата с вода и купувах нова! Затова се записвам чак на 3-та страница.      
 Ние, тази нощ също бяхме неспокойни и промрънквахме, та сега жестоко ми се спи, но нямам шанс... Sad Има за готвене, за чистене, а и на разходка трябва да излезем с децата!
 Сега видях, че априлки са пуснали тема за  априлки 2012- прочетох я и се разплаках от умиление! newsm45
Явно наближава моментът, в който и ние ще пуснем тема за майчета 2012! А миналата година по това време децата ни са били още само блян в очите ни!...Колко бързо тече времето!
 И накрая, искам и аз да изкажа скромно мнение за последните пререкания:
 Първо- Всяка от нас бърка по някога в правописа, но най- често е по невнимание, а има и възможност за редакция. Но..има няколко момичета тук ( няма да споменавам имена), които нямат понятие от правопис- къде е ''а'', къде е''ъ'', къде се слагат запетайки, спейсове и как се разделят думите и т.н.! Правописът не е само за красота, а и за да може да се чете по-лесно!
Второ: Когато на едно място са събрани 130 жени, за да има мир, трябва да има толерантност- т.е. всяко крайно изказване и нападки са нежелателни! Ние сме се събрали тук, за да споделяме най-хубавите си моменти с бебешорите, а не за да се заяждаме! Аз, смело мога да кажа, че съм ви приела такива, каквито сте и се надявам, че няма да обърнем форума на махленска сбирка!
Обичам ви майчета от майската тема 2011!  bouquet

Последна редакция: нд, 24 юли 2011, 16:04 от jenajena

# 39
  • Мнения: 660
Добро утро и от нас! То при вас вече си е обяд, но тук е още преди 12... а и бебето и тати спят, та все едно си е утрин още.  Grinning

Витамини пия за кърмачки - специални, предписани от лекарката ни, макар че аз ям предимно плодове и зеленчуци. Разбира се, не се сещам всеки ден за тях, но гледам да не ги пропускам, защото доста полезни вещества преминават в кърмата и недостига на витамини остава за организма на мама, а аз трябва да съм здрава и отпочинала, за да мога да се грижа за бебето и каката както подобава. Peace

Няма такъв филм да спи до 9-10-12 сутрин.  Tired Нощем яде два пъти, а сутрин в 6, най-късно в 7 се е събудил и нервничи ако не го взема.

Нико, също се прибужда в периода 6-7 ч., но го гушкам при мен и му давам да суче и спи до към 9 когато ставаме и ние с каката. Peace Снощи заспаха и двамата в 9:30, после той яде към 12 и спа до 5, нахрани се гушнат, а аз почти спях и откахме дружно до 9 ч. Wink

jenajena,   202uu

# 40
  • Мнения: 32
ами на мен последния ми цикъл беше на 26.07 и от 05.08 бебеправим щото тогава видяха яйцеклетка която почти се беше отделила Simple Smile така че Габ ще стане на 1 годинка и 1 ден (от яйцеклетка) когато стане на 3 месеца от раждането  Crazy аз също си мисля да пуснем тема за бъдещите Майчета Simple Smile

а ДД

Габ се люля и спинка пък аз да пооправя Simple Smile и после излизаме в градината че съм намислила едно алпинеумче Simple Smile

Много ви благодаря за милите думи  Flutter най-хубавите бебета са майските Simple Smile

Тони  Hug мерси Simple Smile ами сега не ме боли - беше само онзи ден Simple Smile а иначе изцеждам вечерта и го пазя за сутринта, но вчера я кърмих и спа същите часове така че вече ще я кърмя на всяко ядене Simple Smile освен като сме на вън щото тя предпочита легнала да суче Simple Smile като сме на вън ще давам АМ Sad
 Hug отивам да довършвам къщата

# 41
  • Мнения: 3 459
Приключвам вече със спора,безпредметен е и не води до никъде  Whistling
Ето виж тук съм напълно съгласна !  Peace
Пиша си каквото ми е на сърце, всеки да си го интерпретира както иска. Точка !

При нас има голям напредък с кърменето и съм адски щастлива.  Hug Hug Hug
Верно е това щастливи майки, кърмени бебета Simple Smile

Лусита, при вас как са нещата душко ? Спадна ли Т на Венци ?  Rolling Eyes

Буба, ти ли го будиш да яде или той сам се буди ?  Thinking
Защото при нас Виката сама се отказа от нощното хранене към 25-26 ден. Сега последното ни е в 00.00, после тя се буди към 4-5. Ама не е като преди на всеки три часа. Сега през деня се кърмим на 2.5-3 часа, когато си поиска Simple Smile

# 42
  • Варна
  • Мнения: 302
Ех, наистина наближава деня, в който ще пуснем тема за следващите май-ки Grinning. Аз подозирам, че малкия сме го измайсторили някъде между 28.08 и 05.09, последният ми цикъл беше на 13.08. А на 15.09 видях двете чертички, втората беше бледичка, но достатъчно ясна, за да не се обърка човек. Много добре си го спомням деня, защото още предния ден си купих тест, въпреки че още нямах закъснение, бях почти сигурна, че съм бременна, нищо че имах признаци за МЦ. Цяла нощ не спах /чаках да стане сутрин, че нали тогава отчитали най-добре тестовете/, накрая в 4 станах да си направя теста и после се чудех какво да правя, не можех да си намеря място, а мъжът ми го нямаше и беше твърде рано да му звъня Laughing. Тогава като тръгвах на работа чух музика от училището до нас /нали беше първи учебен ден/ и си помислих как след 7 години ще изпращам детето си на училище и се разревах Heart Eyes. Много емоционален ден ми беше, ех, спомени.

# 43
  • Мнения: 137
Привет и от нас:)

Завърнахме се от ранчото, вместо отпочинала съм страшно уморена......

Прочетох старата тема по диагонал, но разгледах всички снимки. Прекрасни мами и бебета:)
Надявам се да си открия кабела на фотоапарата, за да видите моето Бобче:)

Толкова от мен засега

# 44
  • Мнения: 251
На мен последния ми цикъл преди бебчето беше 25.08.2010г.Ама и терминът ми си беше 1.06.Ина малко избърза.Иначе знам и точната дата на измайсторяването-06.09.2011г. в Трявна Heart Eyes
Сега смятам да отседнем в същия хотел, по същото време,ама няма да бебеправим Mr. Green

След малко ще ходим на детски рожден ден на плажа-по бански и с водни пистолети.Аз обаче по бански не се събличам,поне докато не махна 10кг от себе си.

По повод правописните грешки-мноого са ми противни,направо се отвращавам като прочета например-"добар вечер".

Общи условия

Активация на акаунт