Скарсдейл - 3

  • 59 188
  • 513
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 103
Купих си книгата, пожелавам успех на всички, които са я започнали.
В книгата има и вегетариански вариант, ако някой се интересува мога да го напиша. Заради него си я взех.
Искам само да кажа, че от много време следя темите за диети, и след консултация с инструктор ми препоръча тази. Каза че това е един от малкото здравословни режими, защото си набавяш всичко.
Имам около 40 кг за сваляне и ще е дълъг път, надявам се този път поне да успея.
Предния път беше Дюкан, който ме направи вегетарианка, честно месо не искам да погледна вече 2 години.

# 451
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Ако споделиш вегетарианският вариант, мога да ти правя компания от утре, поне за първата седмица. Люборитна съм как ще ми подейства, а и имам нужда от някаква промяна.

# 452
  • Мнения: 103
Неразрешени храни по време на вегетарианската диета "Скарсдейл"
* Авокадо
* Сушени бобови храни (печен боб, леща, сух бял боб, червен боб, боб лима, нахут, грах и т.н.; освен соя, която е разрешена във Вегетарианската диета)
* Сладки картофи
* Ямс
* Ако не разполагате с протеинов хляб, можете да го заместите с безглутенов или пълнозърнест пшеничен хляб.
* Не са разрешени крем сирене и домашно сирене. Не използвайте мляко, както и сметана от немлечни продукти (обезмаслено и нискомаслено мляко са позволени в умерени количества). Никакво масло, маргарин, кисело мляко или сметана, освен нискомаслени, където е посочено във Вегетарианската диета.
* Никакви спагети, юфка и други подобни нишестени храни. Никакви тестени храни, нито хлебни продукти, освен посочените по- горе.
* Никакви кейкове, бисквити, бонбони, ледено мляко, плодов сироп, сладолед; никакви сладкиши от какъвто и да е вид.
* Никакво месо, птици, риба, черупчести водни животни или яйца по време на Вегетарианската диета.
* Никакво олио, масла или майонеза, освен незалепващия зеленчуков спрей за готвене.



Закуска
всеки ден
1/2 грейпфурт или друг сезонен плод
1 филия протеинов хляб, препечена, намазана с конфитюр или желе без захар, ако желаете
Чай/кафе/билков чай(без захар, сметана или мляко)

ПОНЕДЕЛНИК
Обяд
* Супа от кресон (или броколи)
Печен картоф с нискомаслено прясно сирене  сибирски лук
или
120 г варена соя (30 г неварена)
6 половинки орехови ядки или американски орехи
* Печена ябълка "Оскар" ( ще напипа рецептата по- долу)
Чай/кафе/билков чай.
вечеря -
 2 резена нискомаслено сирене, поднесено върху лист маруля
*"Рататуй"постен гювеч
 сърца от артишок (без мазнина), краставички, репички
 1 филия протеинов хляб, препечен
 пъпеш, диня или нарязан портокал
кафе, чай

ВТОРНИК
Обяд
Плодова салата, колкото искате, всякакви плодове с маруля, целина
1 филия протеинов хляб, препечена, намазана с конфитюр или желе без захар, ако желаете
Чай/кафе/билков чай
Вечеря
*Пълнена тиква с ябълка и ядки.
Горещи или студени зеленчуци, карфиол, моркови, домати и др.
4 маслини
Чай/кафе/билков чай
СРЯДА
Обяд
*Пълнени домати
Задушени гъби, тиквички и моркови
1 филия протеинов хляб, препечена
Чай/кафе/билков чай
Вечеря
*Аспержи огретен (карфиол или броколи)
*Тиква с плодове и ядки по хавайски
Зелена салата и домати
1 филия протеинов хляб, препечена
Чай/кафе/билков чай
ЧЕТВЪРТЪК
Обяд
Нискомаслено прясно сирене със зелен лук, репички и краставица, нарязани
Маслини
1 филия протеинов хляб, препечена
или
120 г варена соя (30 г неварена)
1 ябълка
Чай/кафе/билков чай

Вечеря
*Патладжан с доматен сос и сирене
Зелена салата с * Нискокалоричен салатен сос по избор
Чаша пресни плодове с малко изцеден лимон и нарязан джоджен
Чай/кафе/билков чай
ПЕТЪК
Обяд
Подбрани сирена, нарязани на филийки
Спанак
1 филия протеинов  хляб, препечена
Праскова или круша
Чай/кафе/билков чай
Вечеря
Лучен бульон с *Протеинови крутони
*Задушени зеленчуци
Ябълков сос без захар, с 6 ореха или американски ореха
Чай/кафе/билков чай
СЪБОТА
Обяд
Плодова салата, от всякакви плодове, колкото искате, с нискомаслена извара или прясно сирене, поднесена върху маруля или други зеленолистни
1 филия протеинов хляб, препечена
Чай/кафе/билков чай
Вечеря
*Зеленчуци със сирене  на фурна, сервирани с 1/2 чаша ябълков сос без захар, поръсен с 1с.л. стафиди
Нарязан домат и маруля, подправени с оцет или лимон
или
*Салатен сос "Скарсдейл"
Чай/кафе/билков чай
НЕДЕЛЯ
Обяд
*Пълнени домати(вижте рецептата за обяд в Сряда; използвайте пълнеж 3)Cryбез ориз и картофи)
Картоф, варен или на пюре (без масло), с 1 с.л. нискомаслена сметана и сибирски лук
или
120 г варена соя (претеглена след сваряването)
Плодов компот, със заместител на захарта, ако желаете
Чай/кафе/билков чай
Вечеря
*Чоу мейн върху ориз
Салата от маруля и нарязани домати
Ананас (без захар, ако е от компот)
Чай/кафе/билков чай

# 453
  • Мнения: 103
Ако ви трябва някоя рецепта, кажете. Simple Smile

# 454
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Ако ви трябва някоя рецепта, кажете. Simple Smile

Какво представляват: салатеният сос "Скарсдейл", печената ябълка "Оскар", тиква с ядки по хавайски и чоу мейн върху ориз? Огретен без яйца и сирене ....  Thinking

Изглежда интересно, но няма да я прилагам точно в този й вид. По-скоро ще взаимствам някои идеи, за да разнообразя зеленчуковата част на стандартната диета.

# 455
  • Мнения: 103
Печена ябълка "Оскар"
за 1 порция
1 средно голяма ябълка
1/2 чаша вода
1 пакетче изкуствен подсладител
1/8 ч.л. канела
щипка индийско орехче
Почистете ябълката от сърцевината и я обелете като я оставите цяла. Сложете я в малка тава и налейте сместа от водата, подсладителя, канелата и индийското орехче. Печете около 20 минути в предварително загрята на 190 градуса фурна. Проверете дали ябълката е изпечена. Ако е необходимо, печете я още малко, а след това само запечете отгоре за 2 минути. Охладете до стайна температура


Другите малко по- късно, че ме домързя.  Mr. Green

# 456
  • София
  • Мнения: 398
Здравейте! От около месец все  започвам диета "от утре"  Mr. Green, но този път съм решена, пък и лятото съвсем наближи. Спряла съм се на тази, четох много добри отзиви. Преди все правех "Японското чудо", от което съм много доволна, но ми омръзна.  Та сега ще боря килограмите с тази. Започвам и  упражнения вкъщи за по-голям резултат. Има ли някой, който да я започва с мен, да си гладуваме заедно?  Grinning

# 457
  • Мнения: 103
И аз я започвам от утре. Simple Smile Ще я комбинирам с oxyelite pro.

# 458
  • София
  • Мнения: 398
Супер, ще се подкрепяме. На мен мотивацията много ми куца и се зареждам със снимки преди/след, дрехи в които искам да се пъхна и стари снимки от слабия период.  Mr. Green
Кафето ще ми е най-големият проблем сигурно. Пия го със захар и мляко,
Обмислях дали да не започна да приемам Л-карнитин, но май засега ще се въздържа от добавки.

# 459
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Липсват ми грамажи за ястията, само за соята е посочен. Но потвърждава идеите, които сме коментирали за основната диета - зеленчуците може готвени, не само да хрупаме на салата.

И аз я почвам от днес, за компания и да експериментирам малко. Ябълката "Оскар" ще се пробва, но с малко мед или стевия, вместо изкуствен подсладител.

Закуска - половин грейпфрут и кафяна лъжичка мед.

# 460
  • София
  • Мнения: 398
Закуска - една ябълка и кафе с малко нискомаслено мляко.
Според вас проблем ли е да пропускам закуската? То не, че е голяма закуска, но по принцип не закусвам и дори тази една ябълка ми идва в повече.

# 461
  • Мнения: 103
Аз малко неподготвена тръгнах първият ден, но се подготвих с продукти за следващите.
Пропуснах закуска, защото нямах нищо под ръка.
Обяд- картофена салата с малко зелен лук
Следобяд малко солети
Вечер- 1 филия протеинов хляб (сама го направих хаха). 1 парче сирене и 1/3 краставица.

Интересното е че не съм гладна. Ама изобщо.

П.П. Все още не съм започнала оксиелита. Мисля да го оставя за по- нататък.

# 462
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
....
 Там където няма дадени точни количества на хранителните продукти, консумирате толкова, колкото ви се иска. Това важи най- вече за пилешките гърди, рибата и салатите.
....

А за ориза и картофите?

По принцип, яде се колкото му трябва на човек да се нахрани, не точно колкото му се иска. Едно от най-важните неща е да не се преяжда. Peace

Намерих вегетарианският вариант в Scarsdale Diet Support Site. Ето тук има рецептите от него, но на английски.
Аз ще взема само някои идеи за ястията, но като цяло ще се придържам към класическата диета, махайки почти напълно месото. Тук-там може и да го заменя с извара или варено яйце. От утре - започвам наново с ден първи. Днес не се вписах в никакви варианти на Скарсдейл.

Закуска - една ябълка и кафе с малко нискомаслено мляко.
Според вас проблем ли е да пропускам закуската? То не, че е голяма закуска, но по принцип не закусвам и дори тази една ябълка ми идва в повече.

По-добре опитай да пропуснеш млякото. Хем ще усетиш по-добре вкуса на кафето, хем ефекта от диетата ще е по-добър. Пробвай 2-3 дни със закуска, а ако все още ти идва в повече - не се насилвай. Не е необходимо кафето и ябълката да са заедно.

# 463
  • Мнения: 103
Аз утре не знам как ще съм с тази плодова салата. Simple Smile Като си спомням лечебния глад с тези плодове само дето не се гътнах. Grinning

# 464
  • София
  • Мнения: 398
Добро утро.  Simple Smile
Заради хомеопатията, която приемам трябва да пия кафе, което е 100% арабика, не може друго и ми е немислимо да не му сложа поне малко мляко. И да забави нещата с диетата- ще го приживея. Преди като спазвах "Японското чудо"  си овкусявах салатите, въпреки че е забранено и пиех кафе с мляко и захар. Бях отслабнала със 7 килограма за две седмици, които успях да задържа, но  по това време имах доста голямо физически натоварване.
На каква марка си взимате протеиновия хляб? Аз вчера си взех ръжени сухари и мисля с тях да карам.
Засега от мен само кафе, но след малко ще се пробвам с една ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт