Скарсдейл - 3

  • 59 297
  • 513
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 1 434
Предлагам ти да започнеш да си мериш мерките със сантиметър.
Аз при последната диета (не тази) свалих само 1кг. за 12 дни, но по 4см. от ханш и бедра и към 6 см. от талия. Освен това се задържа вода било от период цикъл или луна или може да качиш на мускули ако се движиш повече. Съветвам те да не се качваш на кантара ежедневно.  bouquet

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 11:17 от Bolle

# 436
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 384
Предлагам ти да започнеш да си мериш мерките със сантиметър.
Аз при последната диета (не тази) свалих само 1кг. за 12 дни, но по 4см. от ханш и бедра и към 6 см. от талия. Освен това се задържа вода било от период цикъл или луна или може да качиш на мускули ако се движиш повече. Съветвам те да не се качваш на кантара ежедневно.  bouquet

Подкрепям напълно.

На мен ми се е случвало връщане на килограмите 1-2 дни преди цикъл. После ударно изчезват, заедно със задържаната в тези дни вода.

# 437
  • Мнения: 6
Да аз в момента съм в
цикъл, може би това оказва влияние. Дано после всичко да се нормализира.

# 438
  • Мнения: 6
Момичета кажете в захранващия период мога ли да си позволявам малко мед? Говоря за закуската на проф.Мермерски,какво ще кажете за нея?

# 439
  • София
  • Мнения: 1 434
Момичета кажете в захранващия период мога ли да си позволявам малко мед? Говоря за закуската на проф.Мермерски,какво ще кажете за нея?
Не я бях чувала, но прочетох. Всичко е супер полезно в тази закуска, но 1 супена лъжица мед ми се вижда доста..не знам де. Медът е една от храните с най-висок гликимичен индекс мисля към 80-85.
Но в крайна сметка вече говорихме  с теб, че всичко в умерени дози е нормално. Прекаляването и в посока ядене и в посока никакво или рядко ядене не са ОК.
Тази диета на практика няма захранване. От теб си зависи как ще продължиш. Принципите са ясни, на каквато и диета да си била.

# 440
  • Мнения: 24
здравейте,момичета!От днес и аз се реших на режима, проблем ми е само кафето със мляко и захар.С другото мисля че ще се справя.След като родих колкото и диети да пробвах винаги поддържам 57-58 кг. а така ми се иска пак да съм 53кг.Надявам се да успея да издържа до края.
Днес за закуска пих кафе чисто и филийка препечен пълноз.хляб-плодчето го забравих защото обикновено не закусвам.За обяд 2 домата и телешка луканка-домашна.За вечеря мисля да си хапна печена скумрийка и салата от зеле и моркови.
Имам само един въпрос-мога ли да си сложа 1 с.л. олио или зехтин към салатката, че не знам как ще я притикам. Mr. GreenБлагодаря Ви предварително.
Записвам се да ви следя.Ще споделям резултати.
Хубав ден!

# 441
  • Мнения: X
Много "скери" звучи тази диета...

Попрочетох добрите отзиви от нея, но главният въпрос е - траен ли е резултата и как човек променя хранителните си навици с нея?

# 442
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 384
Чак пък "скери"...
Трайността на резултата зависи от теб. Ако после прекаляваш с количествата и качеството - връщаш се на стартовата линия.
Навиците се променят, ако я спазваш по-стриктно и няколко пъти. Свикваш с леката плодова закуска, големите салати и повечето движение. Аз проядох и зеленчуци, които не понасях преди. Трикратното хранене ми се отразява добре и го запазвам и извън диетата. Мога да продължа с положителните неща при мен, но всъщност наблюдавай какво се случва с теб по време на диетата. След нея продължавай да правиш нещата, които са те карали да се чувстваш по-добре.

И бях забравила да си отчета крайния резултат - свалени 2.5 кг за двете седмици диета последния път и още половин след нея bowuu  bowuu Аз съм доволна - няма да сменям гардероба принудително   Laughing

# 443
  • Мнения: X
Аз съм на мнение, че една кампания по отслабване, един режим, би трябвало да се направи веднъж в живота и никога повече. Т.е. това предполага, човек да научи основни принципи на храненето, адаптирани за самия него така, че да няма изненади някъде във времето относно килограмите.
Прелиствам форумите, диетите са стотици, споделилите мнения са хиляди, а опитите са безброй комбинации.
Това имах предвид като питах променя ли веднъж завинаги. Защото е ясно, че всички останали диети не го правят, а за тази не знаех нищо.

# 444
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 384
Много от хората с наднормено тегло знаят принципите на здравословното хранене, но не ги ползват - щом се е стигнало до напълняване. Цял живот трябва да имат поне едно наум, когато се хранят. Може да те промени усещането, когато влезеш в релси и стремежа да останеш там, в зоната, в която си изпълнен с енергия можеш да правиш много повече неща. Това може да стане по много начини - както сам писа: диетите са стотици. Дали ще се промениш след тях - това вече е твоята роля и отговорност, не на диетата. Аз съм пробвала различни диети, но промяната дойде със Скарсдейл, затова я препоръчвам.

Ако откриеш еднократен режим/диета, който ще позволи на закръглените хора да отслабнат и задържат постигнатото, с гаранция за трайност някъде във времето при всеки - може да станеш милиардер.

# 445
  • Мнения: 45
Диетата „Скарсдейл” на д-р Хърман Тарноуър - програма за отслабване за цял живот


ОТСЛАБНЕТЕ С 9 КИЛОГРАМА ЗА ДВЕ СЕДМИЦИ


Диетата е била разработена, за да може пациентите със сърдечносъдови заболявания да се освободят от излишните си килограми с цел подобряване на общото си състояние. Постепенно  диетата е придобила популярност, поради това че е приятна за вкуса, безопасна, засищаща и неусложнена. Тя дава резултат в разумно кратък период от време. И най-важното от всичко способства да се развие модел на правилни хранителни навици за цял живот, така че загубеното тегло да остане загубено.

ето и как  действа диетата –

".......... тялото се нуждае от комбинация от основни хранителни вещества - протеини, въглехидрати, мазнини, минерали, витамини и вода. Вие няма да развиете някакъв дефицит на витамини или минерали за две седмици, дори и на пълен глад, но диетата Скарсдейл осигурява изобилие от хранителни вещества. Протеините, въглехидратите и мазнините са трите съставки на храната и всички те съдържат калории - факт, който понякога забравяме.

Диетата Скарсдейл съдържа средно около 1000 калории или по-малко на ден като протеините са приблизително около 43%, мазнините 22.5 %, а въглехидратите - 34%.

Две понятия - метаболизъм и кетони  - са основни за намаляване на теглото в една добра диета.
При правилно спазване на условията, тялото се справя с изгарянето на повече мазнини, отколкото обикновено. Когато то се случи, тялото произвежда излишък от кетони.
Кетоните понякога се разглеждат като продукт на частично изгорелите (или метаболизирани) мазнини. Ако не приемате достатъчно въглехидрати или мазнини за задоволяване на калорийните нужди, вашата система най-напред изтегля натрупаните телесни мазнини, за да осигури достатъчно енергия....Но тялото не успява напълно да изразходва всички мазнини, които се опитва да метаболизира в клетките. Отпадните продукти на този процес - частично изгорелите мазнини или отпадъци - се наричат кетони. Ако ги произвеждате това е знак, че тялото изгаря мазнини с ускорено темпо; вие се радвате на ускорен метаболизъм на мазнините.
А това е нашата цел-оползотворяване на натрупаните мазнини за калории и енергия., тялото се превръща в машина за изгаряне на мазнини.
Едно от най-добрите неща за кетоните при бъдещите отслабващи е, че те убиват апетита, като по този начин правят процеса на спазване на диета по-малко затормозяващ.
Кетоните се отстраняват от тялото чрез урината. Този диуруретичен ефект е полезна част за прочистването при ускорения процес на изгаряне на мазнините......

Разрешените храни в диетата Скарсдейл осигуряват по доказан начин ефективна комбинация от протеини, мазнини и въглехидрати. Съчетаването на храните, които приемате всеки ден по време на диетата, причинява ускоряване на метаболизма на телесните мазнини и производството на кетони, но не повече от желателното ниво на нормалният здрав човек..."

ОСНОВНИ ПРАВИЛА НА ДИЕТАТА СКАРСДЕЙЛ

1. Яжте каквото е определено, не заменяйте с друго
2. Не пийте никакви алкохолни напитки
3. Между храненията яжте единствено целина и моркови
4. Единствените позволени напитки са чисто кафе, чай,  вода (може газирана с малко лимон).
5. Приготвяйте салатите си без мазнина, майонеза или други калорични салатени сосове. Използвайте единствено лимон или оцет или всички останали, които ги има в рецептите на книгата.
6. Яжте зеленчуците без масло,маргарин или други мазнини; може да използвате лимонов сок
7. Месото, което употребявате трябва да бъде съвсем крехко, отстранете всички видими мазнини преди хранене.
8. Не е необходимо да изядете всичко изброено, но не го заменяйте и не добавяйте нищо. Трябва да се спазват комбинациите
9. Никога не претоварвайте стомаха си.
10. Не оставяйте на диетата повече от 14 дена...


A ЕТО И САМАТА ДИЕТА:


ПЪРВА СЕДМИЦА

ЗАКУСКА  – една и съща за всеки ден от диетата
½ грейпфурт (ако не разполагате – плодове според сезона)
една филия препечена протеинов или пълнозърнест хляб, без да се намазва
кафе или чай без захар, сметана или мляко

ПЪРВИ ДЕН

обяд – подбрано студено нетлъсто месо (по избор – пилешко, пуешко, език, крехко говеждо)
домати, нарязани, печени или задушени
кафе, чай, газирана вода

вечеря – риба или раци, скариди
комбинирана салата ( от всякакви зеленчуци по желание)
1 филия пълнозърнест или протеинов хляб, препечена
грейпфурт или плодове според сезона

ВТОРИ ДЕН

обяд – плодова салата, всякаква комбинация от плодове, колкото искате

вечеря- голямо кюфте от говеждо месо
домати, маруля целина, маслини, брюкселско зеле, краставица

ТРЕТИ ДЕН

обяд  – салата от риба тон или сьомга (с отцедена мазнина) с лимон или оцет
грейпфурт, пъпеш или  сезонен  плод
кафе или чай
вечеря – печено агнешко, нарязано от филийки с отстранена тлъстина
салата от маруля, домати, краставица, целина

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

обяд – 2 яйца приготвени  по желание, но без мазнина
нискомаслено прясно сирене/извара
тиквички или зелен фасул или домати, нарязани и задушени
1 филия протеинов или пълнозърнест хляб, препеченачай или кафе

вечеря – пилешко, печено на грил, скара или фурна ( с отстранена кожа или мазнина), колкото искате
голяма порция спанак, зелени чушки или зелен фасул

ПЕТИ ДЕН

обяд -  сирене (нискомаслено), различни видове, нарязано на филийки
спанак, колкото искате
1 филия препечен протеинов или пълнозърнест хляб

вечеря – риба или раци, скариди
комбинирана салата от всякакви зеленчуци по желание, колкото искате, включително и студени  варени зеленчуци ако предпочитате
1 филия препечен протеинов или пълнозърнест хляб

ШЕСТИ ДЕН

обяд – плодова салата, колкото желаете
кафе/чай

вечеря - печено пуешко или пилешко
салата от домати и маруля
грейпфурт или сезонен плод

СЕДМИ ДЕН

обяд – студено или топло пуешко или пилешко месо
домати, моркови, варено зеле, броколи или карфиол
грейпфурт или сезонен плод
кафе/чай

вечеря  – голяма телешка пържола (с отстранени видими мазнини преди хранене)
салата от маруля, краставица, целина, домати, брюкселско зеле

заместващ обяд
ако желаете, можете да заместите някое от менютата за обяд от диетата „Скарсдейл” със следното меню

½ нискомаслено прясно сирене или извара смесено с 1 с.л. сметана; плодове, нарязани колкото желаете, 6 половинки орехови ядки или американски орехи цели или нарязани и смесени със сиренето или поръсени върху плодовете; кафе,чай газирана вода с малко лимон


ВТОРА СЕДМИЦА

Повторете менютата от първата седмица. Толкова е просто.


След приключването на Основната диета, следва диетата ”Скарсдейл” за поддържане на теглото

."......Диетата Скарсдейл  за поддържане на теглото служи за развиване на на правилни хранителни навици за по-дълъг период от време.
Задържащата програма следва основните принципи на двуседмичната Основна програма.
Тя също е с ниско съдържание на мазнини и въглехидрати, но не е толкова специфична и ограничаваща. Kакто пише авторът на диетата, с нея ще се опита да ни научи неусетно на добри хранителни навици..........
Няма съмнение в нейната ефикасност, защото е проверена върху стотици негови пациенти...няма броене на калории, никакво измерване на храната – но да не се забравя все пак правилото да не се претоварва стомахът
Двете седмици на Основната диета не само ще намалят теглото, но и ще развият промяна в хранителните навици. Менютата са с ниско съдържание  на мазнини и въглехидрати и следователно – с ниско калорийно съдържание.

Повечето хора, които са приложили успешно диетата развиват желание и вкус за по-чиста, с ниско съдържание на калории, мазнини и въглехидрати храна.
Това със сигурност ще направи  спазването на Програмата за поддържане на теглото по-лесно.

СПИСЪК С ПРЕПОРЪКИ

- не повече от 2 филии протеинов хляб дневно
- никаква, захар,
- никакви картофи, спагети или подобни нишестени храни
- никакви млечни мазнини
- никакви бонбони десерти, освен плодове или желатинови десерти без захар
- ограничете приема на алкохол до 40 мл. концентриран алкохол или 125 мл. сухо бяло вино, или 220 мл. нискокалорична бира, никаква тъмна или обикновена бира.
- моркови и целина могат да се ядат по всяко време

СПИСЪК С НАЙ-ВАЖНИТЕ ЗАБРАНИ

1. не употребявайте захар
2. не използвайте сметана
3. не използвайте пълномаслено мляко, използвайте обезмаслено или нискомаслено мляко, ако желаете, но умерено
4. не яжте сладолед или всякакви други  замразени продукти, съдържащи захар и млечни мазнини
5. не яжте кейкове, пайове, бисквити, желета със захар, конфитюр, сладко.
6. не яжте бонбони или шоколад
7. не яжте спагети, макаронени изделия, юфка и други тестени продукти
8. не яжте картофи, ориз, сладки картофи, боб, бакла, авокадо
9. не яжте наденици, консервирано месо,салам и тлъсто месо
10. не добавяйте тежки салатени сосове, майонеза и други подобни
11. не използвайте масло, маргарин, олио, бекон, мазнина за готвене
12. не яжте фъстъчено масло
14. не яжте повече от 2 филии хляб дневно- за предпочитане препечен протеинов хляб


РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ И НАПИТКИ В ДИЕТАТА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ НА ТЕГЛОТО

- алкохолна напитка всеки ден, суха не сладка, ако желаете – 40 мл. концентрат или 125 гр. сухо бяло вино. Можете да пиете скоч, бърбън, уиски от ръж, канадско уиски, водка, джин, сух ром, коняк, сухо бренди. Никакви подсладени алкохолни напитки не са разрешени. Сухо мартини също може.
Всички сухи вина  –червено, бяло, розе, сухо шампанско може. Десертните сладки вина да се изключат.   
   
- всякакви нетлъсти меса, горещи или студени – говеждо, агнешко,телешко, шунка и свинско без тлъстини, винаги отстранявайте видимите мазнини преди хранене

- пилешко или пуешко, горещо или студено, приготвено по различен начин и  рецепта, но не пържено, преди хранене кожата да се отстрани

- всякаква прясна и замразена риба, но все пак да се избягва тази която е консервирана с калоричен сос. Рибата  я приготвяйте без да се използва масло, маргарин,мазнина за пържене

- всички черупчести водни животни – скариди, миди, омари, стриди, раци

- яйца, не повече от три на седмица, приготвени отново без масло, маргарин, олио…… може да си позволите бъркани яйца, омлет, сварени….

- различни видове сирене – нискомаслено прясно сирене,извара, „камамбер”, швейцарско сирене, американско ”чедър” – всъщност всякакви видове сирене

- супи, бульони – със зеленчуци, месо, пилешко, риба без сметана, пълномаслено мляко и мазнина

- зеленчуци – обилни порции по избор

- плодове – всякакви според желанието…..ябълки, портокали,круши,череши,сливи, грозде,грейпфурт,пъпеш, диня…..

- сокове – само натурални фрешове

- ядки – също може, но да се използват пестеливо

- хляб, до 2 филии на ден, желателно е да е протеинов

- зелени салати – почти всички видове и комбинации

- напитки – кафе, чай вода, без захар

- маслини също може, но умерено

- подправки, билки


.........ако имате още килограми за сваляне след две седмици се върнете отново на основната диета и така редувате, докато не постигнете желаният външен вид.

старата тема, пусната благодарение на  mam4e_mia   : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264256.300

други полезни линкове, пуснати благодарение на момичетата от първата тема 

  http://forum.rozali.com/viewtopic.php?p=34744

  http://lowcarblisa.tripod.com/id18.html

 

# 446
  • Мнения: 45
Здравейте!
Мисля от утре да се пробвам с тожи режим. Преди време имах добри резултати с него.
Копирах инфото от една стара тема и пуснах нова, тъй като не видях да има активност (мапоследък) около тази диета.
Ще се радвам да не си "кукам" сама, а да намеря и други желаещи да се пробват!
  bouquet  bouquet  bouquet 

# 447
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 384
Желая ти успех!

# 448
  • Мнения: 45
Първи ден - успешен!
Добре изпеченият хамбургер за втория ден винаги ме озадачава, но ще измисля нещо......

# 449
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 384
Аз ползвах телешко на тиган, без мазнина. Или просто кюфте от телешка кайма, запечено.

Общи условия

Активация на акаунт