Излизате ли на улицата без грим ????

  • 33 842
  • 670
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 158
Много обичам да се гримирам и не пропускан ден без грим,дори да не излизам на вън понякога.Моят грим включва:тънка очна линия,спирала, подчертани вежди и малко руж за разкошен край,Отнема ми не повече от 5 мин.

# 271
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
По принцип не обичам да се гримирам. Само по повод. Кожата ми е чиста, опъната, нямам нужда от подчертаване на чертите...Естественото винаги е било по-красиво. А и постоянното мацотене състарява яко кожата. Виждала съм непълнолетни девойки, които изглеждат по-стари от мен.

# 272
  • Мнения: 158
Това,че някои жени се гримират и подчертават чертите си не означава, че тяхната кожа е сбръчкана, и аз съм виждала млади жени, които не се гримират, но имат сбръчкана кожа.Според мен гримът (като изключим ежедневната употреба на фон дю тен например) няма общо със сбръчканат кожа всичко е до ген

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Почти всичко  Peace Но не всичко. Ежедневното мацотене си казва думата също  Wink Кожата има нужда от почивка и от възможност да диша. Дори е добре крем да не се слага всеки ден. Очите, миглите също е добре да имат дни без грим. Мое мнение. Никой не ангажирам с него  Peace



# 274
  • Мнения: 755
Е, мацотене. вие пък да не слагате тонове грим, че и мацотене?
Има трикове чрез които не се мацотиш, а просто си придаваш по-свеш вид да речем.
Аз например съм бледа, нищо , че не съм светла и ако не си придам лекинко цвят не се понасям. Лекият и ненатовращ макиаж не е болка, хайде моля ви се не залитайте чак в мацотене.  Laughing

# 275
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Това,че някои жени се гримират и подчертават чертите си не означава, че тяхната кожа е сбръчкана, и аз съм виждала млади жени, които не се гримират, но имат сбръчкана кожа.Според мен гримът (като изключим ежедневната употреба на фон дю тен например) няма общо със сбръчканат кожа всичко е до ген
Нещо да не се засегна?

# 276
  • Мнения: 158
Не, няма причина да се засегна, просто изказвам различно наблюдение.

# 277
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Лекият и ненатовращ макиаж не е болка, хайде моля ви се не залитайте чак в мацотене.  Laughing
Не залитам, просто мен ме дразни непрекъснато лицето ми да е намазано с нещо. И като му давам по малко почивка отвреме-навреме, моята кожа се чувства и изглежда добре.
А относно лекия грим винаги съм била "за"  Peace

# 278
  • Мнения: 755
Мон, това е така, то и аз не се "мажа" винаги. Но пък като се замисля с к`во ли се мажа, гланц и спирала. Едва ли някой всеки ден ходи с грим, но грим не някакво подчертаване на това или онова. затова "мацотенето" ми се видя странно. Peace
За мен мацотене е да се изпозва фон дьо тен, пудра руж и то напоително и целодневно. Не вярвам някой държащ на кожата си да го прави така редовно пък и с каквото и да е качествена козметика. Аз такива екстри рядко/да не кажа никога/ не слагам.

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 07:35 от Fortune

# 279
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мон, това е така, то и аз не се "мажа" винаги. Но пък като се замисля с к`во ли се мажа, гланц и спирала. Едва ли някой всеки ден ходи с грим, но грим не някакво подчертаване на това или онова. затова "мацотенето" ми се видя странно. Peace
За мен мацотене е да се изпозва фон дьо тен, пудра руж и то напоително и целодневно. Не вярвам някой държащ на кожата си да го прави така редовно пък и с каквото и да е качествена козметика. Аз такива екстри рядко/да не кажа никога/ слагам.

Е, и аз това имах предвид под мацотене. Това слагане на големи количества фдт направо убива кожата на лицето. Имам бивша съученичка, която без фдт не излиза от тях. Ми като си почисти лицето и направо изглежда скандално.

# 280
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Обичам да се гримирам и се харесвам много повече гримирана. Но в никакъв случай това не ми е условие да изляза на улицата или да отида на работа. Като имам време и настроение се гримирам, като нямам пропускам. Е на кръчма или на официално събитие не бих отишла без грим или ако ми се наложи не бих се чувствала добре, но на работа доста често ходя без грим.

# 281
  • Мнения: 755
Явно да "бъдеш с грим" за всеки има различно значение. За мен е просто освежаване на визията и да, държа на това и обикновено навън винаги съм с въпросната спирала и гланц.

Голяма рядкост е лице без грим да е от само себе си супер свежо, без сенки и бледност. Само децата имат такъв тен. Heart Eyes На възрастните/за жените конретно/ им се отразяват много неща на лицето независимо с колко хубава кожа са и затова малко цвят никога не е излишен. Единствено лятото на морето, лицето няма нужда от нищо, тогава морският въздух прави чудеса. Grinning

п.п. пишем си едно също знам... Rolling Eyes

# 282
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мон, това е така, то и аз не се "мажа" винаги. Но пък като се замисля с к`во ли се мажа, гланц и спирала. Едва ли някой всеки ден ходи с грим, но грим не някакво подчертаване на това или онова. затова "мацотенето" ми се видя странно. Peace
За мен мацотене е да се изпозва фон дьо тен, пудра руж и то напоително и целодневно. Не вярвам някой държащ на кожата си да го прави така редовно пък и с каквото и да е качествена козметика. Аз такива екстри рядко/да не кажа никога/ слагам.

Е, и аз това имах предвид под мацотене. Това слагане на големи количества фдт направо убива кожата на лицето. Имам бивша съученичка, която без фдт не излиза от тях. Ми като си почисти лицето и направо изглежда скандално.
В някаква голяма заблуда сте.

# 283
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Не знам дали вреди на кожата, според мен по-скоро - да, но определено ми е ужасен. Това да си покриеш цялото лице със слой цвят, никога не остава незабелязано и винаги изглежда изкуствено. Е, при някои може би е по-добрия вариант, но аз все още не съм се отвратила от кожата си до такава степен при все всичките ѝ несъвършенства.

# 284
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мон, това е така, то и аз не се "мажа" винаги. Но пък като се замисля с к`во ли се мажа, гланц и спирала. Едва ли някой всеки ден ходи с грим, но грим не някакво подчертаване на това или онова. затова "мацотенето" ми се видя странно. Peace
За мен мацотене е да се изпозва фон дьо тен, пудра руж и то напоително и целодневно. Не вярвам някой държащ на кожата си да го прави така редовно пък и с каквото и да е качествена козметика. Аз такива екстри рядко/да не кажа никога/ слагам.

Е, и аз това имах предвид под мацотене. Това слагане на големи количества фдт направо убива кожата на лицето. Имам бивша съученичка, която без фдт не излиза от тях. Ми като си почисти лицето и направо изглежда скандално.
В някаква голяма заблуда сте.
Ей, Бухал ( Hug) би ли разяснила защо, че ми стана любопитно?
Защото от това, което аз знам, всекидневното нанасяне на фдт + неправилно почистване на грима води до запушване на порите и състаряване на кожата.
Но ти, ако знаеш нещо друго, ще го споделиш ли?

Общи условия

Активация на акаунт