В ДЕВЕТИ КЛАС - вече пò сме в час!

  • 54 043
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 383
В училище им казват, всеки преподавател дава информация за олимпиадата по предмета , по който преподава. Отделно има информация и на страниците на МОНМ и РИО. Peace
Явно нашите преподаватели са над тези неща. Или може би моята деветокласничка пак не е разбрала.
А в сайта на МОН аз поне не се ориентирах, доколкото съм се ровила има отделни заповеди за всяка олимпиада. Няма някъде обощен график кога и по какво ще се провежда. Може да не съм търсила правилно, но нямам много свободно време за това.

Как мислите, за догодина дали няма да е добра идея да се сложи тази информация в нашата тема, в началото й?

Честита Баба Марта от мен!

# 691
  • София
  • Мнения: 217
     

# 692
  • Мнения: 1 934
Захарно цвекло, при нас в ЕГ Пловдив всяка година се повтаря едно и също-учителят преценя кой да се яви на олимпиада /това най-вече с цел да не се излага самият учител  Wink/

Така че и да сложим датите на олимпиадите отпред на темата, кел файда ако учителите не ги пускат  Peace

За статистиката-от целия наш клас са пуснати само 2 деца. Аз питам къде остана Кубертеновия принцип за олимпиадите?

# 693
  • София
  • Мнения: 1 942
Ето сайт с график за състезанията, за който го интересува http://math-bg.com/?page_id=162

Но тези са само по математика, а нещо по-общо къде има систематизирано не знам.

P.s. А, ето намерих график от МОМН за олимпиадите по всички предмети - в приложения 2, 3 и 4 след тази заповед

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 21:51 от Sash

# 694
  • София
  • Мнения: 18 255
Захарно цвекло, при нас в ЕГ Пловдив всяка година се повтаря едно и също-учителят преценя кой да се яви на олимпиада /това най-вече с цел да не се излага самият учител  Wink/

Така че и да сложим датите на олимпиадите отпред на темата, кел файда ако учителите не ги пускат  Peace

За статистиката-от целия наш клас са пуснати само 2 деца. Аз питам къде остана Кубертеновия принцип за олимпиадите?

Миналата година и при нас беше така. По немски  учителката допусна само тези с 5 и 6 за 1 срок.И то не до олимпиадата, а до пробната такава, която тя направи в 3 поредни учебни часа.И на база представянето на нея определи кои да отидат на 1 кръг. И понеже имаше селекция, децата бяха амбицирани да се  докажат и да се вместят в групата на допуснатите.Не казвам въобще, че  одобрявам подобна практика.Напротив, подобна селекция опорочава понятието  1 кръг на олимпиада. Само коментирам следствията от нея.Меракът на дъщеря ми за участие и радостта от това, че беше допусната,  миналата година бяха по-големи в сравнение с  нагласата й тази година.
Този път беше даден шанс на всички.В резултат на което от класа на дъщеря ми се явиха  само тя и още  2-3 деца.Останалите не проявиха никакъв интерес. PeaceВероятно и заради това, че олимпиадата беше в последния ден преди Коледната ваканция, по време, в което имаше купони по класовете. Laughing

# 695
  • София
  • Мнения: 217
   Тази година дните за олимпиадите бяха избрани супер глупаво. Първият кръг на 23.12. синът ми първо се беше записал, после се отписал, защото си бяха организирали кънки, след това купон с класа. Едвам го накарах да отиде на олимпиадата на мястото на друго отказало се дете. Вторият кръг - пак дата през така наречената ваканция. Изобщо... #2gunfire

# 696
  • София
  • Мнения: 2 361
Така да се поставя въпроса с олимпиадите е много глупаво. Децата сами точно могат да преценят възможностите си, а и една олимпиада е упражнение. Не мисля, че толкова е въпрос на излагане на учителите. Вероятно част от тях ги мързи да проверяват много работа и така си спестяват усилията. Аз поне знам, че на училищно ниво писанията ги проверяват преподаващите им учители.

Цурето 66, много благодаря за линка!  bouquet

# 697
  • София
  • Мнения: 5 184
Зури, не ни мързи. Но аз имам ученици, които по мат са 4 и имат 4, а искат да ходят на олимпиада. И каво постигат? 0 точки. Не мисля, че една Олимпиада е само упражнение. На Олимпиада е нормално да се яви ученик, който има интерес и то явен към дадената наука. Има и такива, които се явяват по всичко.

# 698
  • София
  • Мнения: 2 361
ganis, не визирам теб и други като теб, но има много, които са от другата категория. Преди са се обсъждали учители, които в клас не си свършват работата, а какво остава за олимпиади. А ми е чудно за тези деца ентусиасти newsm78. Уж, вече са големи и могат да преценят в коя област са силни. Освен това защо вместо да си почиват ходят на тези състезания? И от друга страна ако толкова много искат да ходят на състезание защо да не се яват? Резултатите на учениците от олимпиадите по някакъв начин отразяват ли ви се?

# 699
  • София
  • Мнения: 5 184
Не разбира се:) Но има такива ентусиасти, които си мислят, че могат по всичко, а това не е така и не е нормално. По химия, физика, история, бел, георафия.. И после почти на всичко по мин брой точки.

# 700
  • София
  • Мнения: 18 255
Честит 3 март ,  мили дами!

Да ви почерпя и за имения си ден.


Честит Имен Ден с най-хубави пожелания  и за други празнуващи в темата!

# 701
  • Русе
  • Мнения: 662
Здравейте и от мен.
По въпроса с децата, които се явяват на всички или на повечето олимпиади - според мен в общия случай става дума за амбициозни родители. Има хора, които действително не могат да преценят възможностите на децата си и носят крещящо розови очила. Някак не си представям тинейджър, който по собствено желание въпреки четворките по предмета се явява на олимпиада. И това няколко пъти. Само си спомнете Радините вълнения при кандидатстването след 7 клас. Убедена съм, че всеки се е сблъскал с поне един случай на силно изкривена родителска преценка за възможностите на детето си.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 184
Честит 3 март и честито на всички именяци днес:) Теди, да си жива и здрава и все така позитивна. КОлди, на 100% съм съгласна с теб:)

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 3 364
И аз да се включа по въпроса за олимпиадите. Навремето, май точно '90-та година беше, в училището, в което учех, направиха прием за математическа паралелка след 3-ти клас. Това хвана точно моя випуск - защо е било след трети, а не след четвърти, грам не помня. Та явихме се тогава доста деца на изпита и бях една от късметлийките да ме приемат. Задължаваха ни след това да се явяваме на олимпиада по математика - нали сме такава паралелка. Е, резултатът беше, че масата беше доста под минималния брой точки и само 5-6 човека от 26 прескачаха във втори кръг.

# 704
  • София
  • Мнения: 18 255
Здравейте и от мен.
По въпроса с децата, които се явяват на всички или на повечето олимпиади - според мен в общия случай става дума за амбициозни родители. Има хора, които действително не могат да преценят възможностите на децата си и носят крещящо розови очила. Някак не си представям тинейджър, който по собствено желание въпреки четворките по предмета се явява на олимпиада. И това няколко пъти. Само си спомнете Радините вълнения при кандидатстването след 7 клас. Убедена съм, че всеки се е сблъскал с поне един случай на силно изкривена родителска преценка за възможностите на детето си.
Колди, според мен си донякъде в  грешка. Или поне в частта, че предимно става дума за болни родителски амбиции.По-посредствени ученици по даден предмет се явяват и по ред други причини. Peace
1.Не са в състояние да преценят възможностите си обективно и смятат, че на олимпиадата ще се справят добре и ще натрият носа на учителя, който, видиш ли, ги е подценил с 4 за срока.Което не става Wink
2.Други виждат "лесен" вариант да се докопат до 6. Много учители обещават да напишат текуща  шестица за резултат над определени точки. И те се  юрват с надеждата да ги изкарат,ако може и с преписване, което в 99% от случаите няма как да се случи. Mr. Green
3. Трети го правят с цел да се отърват от нещо по-неприятно. Например от контролно по нещо, тъй като първите кръгове, за разлика от следващите, се провеждат  и в учебно време. Mr. Green
4.Идва ред и на тези, които въпреки недостатъчна подготвеност, са ръгани от маме и тате..

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 09:44 от eine in Rente gegangene Nixe

Общи условия

Активация на акаунт