В ДЕВЕТИ КЛАС - вече пò сме в час!

  • 54 044
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 361
Честит празник! Нека по-често да чуваме за хубави неща, които се случват в България!
Теди, честит имен ден! Бъди жива и здрава! Да те слуша тройката лъвици! Бъди много обичана! Все така ентусиаст и с чувство за хумор!
Честит имен ден и на другите празнуващи!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 942
Честит Русалкинден, Теди  и честит Национален празник на всички останали.

И аз да добавя една случка от олимпиада. Моето било единственото в класа, на което учителката предложила да се яви на олимпиада (само той имал определен интерес по дадения предмет), всъщност не му предложила, а по-точно му съобщила, но с надеждата да не се яви, за да не се налага да идва и да си губи времето само заради един ученик...

# 707
  • София
  • Мнения: 18 261
Момичета, благодаря за пожеланията с мъничко закъснение. Hug Да ви се връщат!

# 708
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, моля ви да кажете вие как бихте реагирали при следната хипотетична ситуация? Питам, за да си сверя часовника Thinking
Та, детето ви участва в някаква артистична формация примерно (деца на възраст 13-17години). Родителката на едно от децата ги моли да участват в изненада на съпруга и и да отидат в 20ч. вечерта в ресторант, в който той празува двоен празник-годишнина и имен ден. Изненадата приключва към 22.15ч. Родителите канят децата да останат на тържеството след изненадата, като не те, а самите деца се обаждат да питат родителите си дали може да останат. Май е важно да уточня, че родителите на останалите деца не познават празнуващите, а само познават детето, участващо във формацията. Към 1.30-2ч. празнуващия родител вика за децата такси, плаща го предварително и след това звъни на детето, за да провери дали се е прибрало у дома.
Въпросът ми е следния - бихте ли разрешили на детето си, обаждащо се в 22.15ч да остане на въпросното тържество?
Дано съм се изразила разбираемо.
Благодаря предварително на всеки, взел мнение по въпроса Hug

# 709
  • Мнения: 6 912
Jane, ще ти отговоря и аз хипотетично.
Зависи на какво възраст е точно детето - между 13 и 17 има голяма разлика.
Но да приемем, че говорим за моето почти 16-годишно.
Нямам начин да му позволя да отиде в 20 часа в ресторант без предварително да съм говорила с госпожата, организираща събитието. Ще имам доста въпроси. Телефони, кой точно ресторант, кога ще свършат, как ще се приберат и т.н. Доколкото се познавам ние ще отидем да го вземем. Ако поиска да остане пак ще питам доколко и ще отидем да го вземем.

# 710
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Да, и моето е на 15 и има още време до 16-тия му рожден ден.
Но разсъждавам така-ако аз бях организатора на събитието, щях да звънна на всички родители. Да приемем, че съм пропуснала (все пак 20 ч. не е кой знае колко късно), в 22 ч. ако каня децата да останат (независимо от възрастта си, всички са непълнолетни) бих се обадила на родителите им да обясня, че ги каня да останат и ще ги изпратя в еди колко си часа у дома им, и съответно ще се съобразя с това, което каже конкретния родител.
Питам защото............както и да е. Благодаря ти Dincho за включването, а би ли позволила да остане до 2 през нощта? Hug

# 711
  • Мнения: 6 912
Jane, ако аз бях организатор и аз бих постъпила както си го описала  Hug
До 2 през нощта няма да позволя да остане, освен ако аз или баща му не сме там. Нас и в 22 ако ни помолят да остане пак ще отидем да го приберем, т.е. вече ще сме там де както написах по-горе.
А ти защо питаш ако не е тайна?

# 712
  • Русе
  • Мнения: 662
И аз не бих позволила да остане. И без това в часа на обаждане баща и би бил в колата пред ресторанта, което обезсмисля уговорки за допълнително празнуване.

# 713
  • Мнения: 13 549
Има и вероятност от самото заведение, да помолят непълнолетните да си тръгнат, случвало ни се е вече два пъти като сме били семейно навън.
А бях  и приятно изненадана вече няколко пъти през деня, са ни молили да се преместим в сепаре за непушачи/аз съм пушачка/ с девойката в кафенета.
Макар и пушач, приветствам такова спазване на правилата от заведенията.
А на такова парти мисля, че и аз не бих позволила да остане.

# 714
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Не е тайна. Просто аз се оказах единствената протестираща. На останалите деца родителите са им позволили да останат, да се повеселяли #Crazy децата. Само аз съм казала - ок, поостани, но в 11 с такси да си у дома. Била съм най-гадната. И понеже си спомням, че по кандидат-гимназиалната кампания тук ме обявиха за майка терминатор, реших да се допитам дали пак не изпадам в крайности newsm78
Та, в защита на решението си казах, че не е времето, нито мястото да се забавляват 10-тина деца. РД на възрастен, в ресторант, след 11ч. вечерта. Ако майката е искала, би направила това, което каза по-горе. Аз така разбирам нещата.Но останалите......???? Изумена съм #Crazy
Пак ще кажа - не са виновни подрастващите, че са без морал и ценностна система. Виновни са безотговорните възрастни.
Съжалявам ако звуча грубо и ви се извинявам за изказа.

Колкото до това, което каза Зари - и на нас ни се случи в София, но..............само там. Тук е различно(въпреки, че живеем в доста голям град) никой не следи за цигари и алкохол, продават ги на деца, в заведенията не им дреме. Не знам липса на закони ли е или липса на наказуемост. Знам обаче със сигурност, че в Европа това се следи и наказва жестоко.

# 715
  • София
  • Мнения: 18 261
Споко, Jane, не си единствената "консерва". Aз те надминавам, понеже не бих я оставила и до времето, което си позволила ти, специално в такава ситуация. ОК, участавала е в поздрава за възрастния   празнуващ, свършила е онова, за което е викната. След това няма работа на купона. Като ще се забавлява, нека го прави  на воля със свои връстници и приятели, а не в компанията на възрастни хора, при това съвсем непознати. Thinking

# 716
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз бих се свързала с другите родители, защото детето казва, тях ги пускат, другите деца казват - нас ни пускат - А дали е така, кой ще ти каже  newsm78

# 717
  • София
  • Мнения: 1 942
Докато четях мненията се чудих аз ли нещо не разбирам, защо няма никой на моето мнение (докато не се появи Nixe Wink).
Та - какво ще правят деца на купон на възрастни - и то непознати  #Crazy. Добре, де, участвали в изненада - участвали - толкоз. За какво продължение става въпрос? Този човек няма ли си свои гости? Какво ще си говорят, каква музика ще слушат? Ми това са различни поколения бе. Да, сигурно има родители и деца, които скъсяват дистанцията между поколенията, приветствам ги и мъничко им завиждам, защото аз май не успявам, колкото и да ми се иска, но в този случай *Jane* казва, че не се познавали. Това е определящо, за да си тръгнат децата след изненадата.

P.s. Като го разказах на мъжа ми, той пък каза - защо не, те сами са си компания, оставането на купона на възрастните просто е било повод те сами да си купонясват. Това не бях го предвидила, когато коментирах. Виж колко различни мнения се раждат...

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 15:19 от Sash

# 718
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Sash, именно  Peace
Имал човека свои гости 30-40 човека, но въпросът се поставя точно както го разбира мъжа на Sash. Децата са отделно, музиката е яка (разбирайте рок и хеви). Нямам основание да не вярвам, че на другите деца им е било разрешено да поостанат (но не знам дали разрешението е било обвързано с час  newsm78), още повече, че с родителя на едното работим заедно и проверих (щом са ги поканили, защо не-бе отговорът  #Crazy), но от друга страна , това е детето в най-горната граница -17- на възрастовата група.
Абе....аз съм си твърдо за тръгване, но понасям сръдни вече няколко дни и както казах вече, реших да проверя точно колко аз съм най-гадната  Joy
Разконцентрирах се нещо, щото същите хора, които на мен в 11 клас ми бяха сложили 19,55ч. вечерен час, сега донякъде подкрепят идеята за празненството  newsm78 newsm78 и ме упрекват лекинко Simple Smile)))))

# 719
  • Мнения: 411
Jane, провокира и мен да се включа с отговор. Аз също не виждам драма в оставането на децата на рожден ден. Те със сигурност са били отделно, дори в обща зала да са били с възрастните- забавлявали са се отделно. Хората са отговорни и са изпратили всички деца с такси, като са проследили връщането им в къщи. Те са били на сигурно място с възрастни. При държане "на късо" - понякога следват непредвидими последици.

Разрешавала съм в нас да се празнува с преспиване, като са идвали почти всички деца от класа. Казвам на дъщерята- даваш моят тел. на всички деца, чийто родители искат да се свържат с мен. Не аз звъня да ги увещавам. Всеки си знае детето и си преценява.

Аз съм гледана доста толерантно, гласували са ми доверие и съм се научила да поемам и нося отговорност.

Моля не ме линчувайте сега, просто различно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт