В ДЕВЕТИ КЛАС - вече пò сме в час!

  • 54 039
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 942
Много интересна дискусия се получи. С всеки прочетен пост си меня мнението и почти се съгласявам с всички  Mr. Green
Въпреки, че писах, че за мен не е много нормални, бих пуснала своя тийнейджър на подобно парти, първо, защото не е голям купонджия и приветствам всяка подобна инициатива и второ, също като kessy мисля, че забраните не водят до добро.
Колкото до "същите хора" newsm27 на *Jane*, това е нормално - винаги са се редували така нещата. Дай Боже и ние да имаме внуци - и ние ще бъдем такива.

# 721
  • Мнения: 6 905
Аз напоследък се терзая дали не сме прекалено забраняващи пък. Като се замисля не е закъснявал никога след 20 часа, ако се се случвало е бил на тренировки и винаги го прибираме. Май аз в 9 клас съм ходила на купони и съм се прибирала след 20 със сигурност. Моля споделете вашите спомени какви са - ходили ли сте на купони и кога сте се прибирали, имало ли е там алкохол и т.н., че нещо ЕГН-то ми играе лоши шеги  Laughing А най-интересното е, че баща му е доста по-строг от мен в това отношение при условие, че самият той е възпитаван доста либерално.  Като му кажа - я се успокой малко, ти на тази възраст си правил доста неща та и гадже даже си въртял, отговорът е аз бях по-отговорен  Mr. Green

*Jane*, ти нали все пак разреши да остане около час?

# 722
  • Мнения: 411
момичета, разбира се че и ние сме се пребирали след 20ч на 16 год. Аз между вас съм най-голяма /вероятно../ и все пак помня купоните от гимназиалните години. Момчетата пиеха и повръщаха /докато се научат да пият/, а ние си говорихме и танцувахме. А..., щях да забравя- всички почти пушеха, като че ли ако не пушиш ще те изгонят. Аз лично не пуших тогава /сега да/.

После като студенти бях учудена как момичета от малки градчета "откриваха" свободата. Виждала съм грозни картини. Помните студентските бригади. Едни купонясвахме, тези които това си го знаехме, други правеха далеч по-забранени неща.

След години ще разберем кой прав, кой крив, но аз дълбоко вярвам че отговорността се възпитава с известна доза свобода.

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 17:22 от kessy

# 723
  • София
  • Мнения: 2 361
нямам много време за писане, че ще ходя да се разкрасявам за предстоящия празник. И само ще кажа, че нещата ги преценявам на момента според ситуациятата. Мисля, че и мен ще ме линчувате като ви кажа, че наскоро оставих девойката да преспи на един купон вместо да се прибира с такси от Бояна.
А и наистина много зависи от детето. Утре ще си напиша подробно аргументите за и против.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 942
Dincho, баща ми беше много строг и не съм оставала повече от 9 ч., и то в по-горните класове, разбирай 11 - 12. Но това беше докато завърших училище. Малко след това не успях да се прибера навреме от един купон на Копитото и всички останахме да спим там (изпуснахме последния рейс, нямаше GSM, единственият телефон там беше развален и не можехме да си поръчаме такси). На другия ден когато се изправих пред него почти посрана от страх, той само каза нещо от сорта, че заради досегашната му строгост бил вече сигурен в мен и, че вече съм била готова да си нося сама отговорност. Тогава ми падна камък от плещите, но до този момент не съм предала доверието му - още ми държи.


После като студенти бях учудена как момичета от малки градчета "откриваха" свободата.


Сега е същото - мисля, че това е основната причина за случващото се в Студентски град (наред с много други причини, разбира се)

# 725
  • София
  • Мнения: 18 241
Май останах недоразбрана.Аз коментирах  как бих постъпила  в конкретната ситуация.И то на база лични наблюдения при подобни обстоятелства.  А не ограничаване на свободата по принцип. Wink Друго си е до късно да си на купон, но с връстници, а не с непознати възрастни хора.Без да се разпростирам в подробности, на подобно парти станах свидетел на това как подпийнал чичко се занасяше със 17 годишно момиче. Меко казано занасяше.. SickА колегите му се хилеха.Може и най-свестните хора  да са по принцип, но са отишли на парти, за да изпуснат парата и напрежението, да се забавляват по своему и на пубери мястото им не е там.За мен поне.
Иначе дъщеря ми скоро беше на рожден ден на приятелка. Откара до 12 часа вечерта. Ходих и си я прибрах в уговореното време.Но знаех къде е , с кого е, до колко.. Peace
А и да не забравяме, че всеки гледа от собствената си камбанария. Все пак моята девойка е още на 14  и половина.

Последна редакция: ср, 07 мар 2012, 02:27 от eine in Rente gegangene Nixe

# 726
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Динчо, да, разреших оставане за час така е. Моето мнение най се доближава до това на Русалката Heart Eyes Аз също съм нямала поводи да бъда груба и много взискателна.  С някои от вас се запознах   bouquet и казах, че тази формация, за която говоря е детско-юношески ансамбъл за народни песни и танци. Децата са заедно от години, просто вече пораснаха, не ги чакаме след репетиция и не се познаваме много много родителите. С някои от "старите" се познаваме Mr. Green разбира се. Децата са обиколили с ансамбъла почти цяла Европа (няколко пъти). Така че аз доверие имам, просто се подразних, че майката не се обади на родителите, за да обясни каква и е идеята, РД е на възрастен и хората са си направили сметката, часът е прекалено късен за подрастващи, заведението бе доста далеч от нас, а ние цял ден бяхме в студа на Шипка. И възрастните са се събрали да се веселят, не да си съобразяват поведението и изказа с подрастващи. Както по-горе споменах-не мисля че това е мястото и времето за забава. Та те са поне 4 пъти заедно в седмицата тези деца.
Благодаря ви момичета за изказаните мнения   bouquet

# 727
  • София
  • Мнения: 1 942
Спомняте ли си, че имаше една такава дама - Белмекенска  55 - отдавна я няма, а е време за нова тема - дано се появи...

# 728
  • Мнения: 750
Аз съм от лошите, не пускам дъщеря си на купони или го правя много рядко. Не искам да се сравнявам със себе си защото днешните времена нямат нищо общо с нашето време. Основен критерий ми е каква е компанията.Като чуя, че е поканена на купон на приятелката на нейна приятелка и там познава само нея - край ! Дано не чете детето, че ще ме разконспирира ! Laughing

# 729
  • Мнения: 1 252
Само за ли съм бяла добра? Пускам , пускам стига да иска да ходи , атой две минути да закъснее и ми звъни. Чак толкова примерно дете...

Мнението ми по въпроса напълно се покрива с това на kessy Peace Peace

Само Белмекенска ли може да ни пусне тема? Има и други можещи тук Hug

# 730
  • Мнения: 1 934
Ако мога и аз да се включа в дискусията за свободата  Simple Smile

Имах съученичка, която беше държана на въже-тиха,скромна и хрисима отвън. На първата екскурзия по морето, просто вечерта не се върна в стаята и преспа с някакъв непознат /лично ми се похвали/  Shocked
Оттогава това ми е обида на ухото  Crazy

От друга страна пък хич не съм фен на такива партита с незнайни питиета и всевъзможни сценарии, така че ... направо ми се изправя косата при такива възможности  #Crazy

Иначе за протокола, все още не е искала разрешение да присъства на такова нещо  Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 252
Аз затова пускам , защото съм жив пример за това , което Кливия е описала.
Не , не съм избягала с първия непознат, но в момента , в който си взех дипломата за средно образование си плюх на петите. Всички искаха да идват тук в София ,  аз се постарах да избягам в най далечното място.

# 732
  • Мнения: 2 577
Аз също смятам за конкретната ситуация, че е било редно майката щом организира спектакъла да информира лично и родителите за продължението ....

Ох, момичета досега не са ми се случвали такива неща и не знам честно как бих реагирала. Моят син досега не е проявил желание да ходи по купони и съответно не ми се е налагало да мисля за час и т.н. На този етап само седят пред компютъра или си ходят на гости. И да ви кажа ми е много тъпо, защото за да покани гости в къщи не трябва да има никой. Става въпрос за гости 1-2 момчета - гледат филми, играят на компютъра и не знам какво друго правят. Но в наше присъствие никой не се кани... Питала съм много пъти защо, все пак аз казвам няма да влизам, седя си в хола и не мърдам ... но след няколко опита да получа отговор ми изкоментира само, че като се знаело че има някой в къщи, не можели да се отпуснат и цитирам "да бъдат себе си" . Аз и това не разбирам ...

Като се замисля аз също не съм държана строго. Че то аз на 16г вече тръгнах по дискотеки, които бяха с начален час 20. А преди това със сестра ми, която е 4г по-голяма. Тогава имаше такива дискотеки.... Вярно е и, че Бургас не е София - разликата е огромна... Леля ми е женена в София и правя разлика, тъй като съм гостувала с месеци и с братовчедка ми сме излизали също там. 

# 733
  • Мнения: 1 934
Моя позната ми разказа за последния купон в тях-синът й е 9 клас сега като нашите деца. Такъв безпаметен запой  е било, че 3 момичета направо изпадат в несвяст. Да не говорим, че са оповръщали нови матраци и прочие  Peace

Един баща идва да ги вземе и направо пита само алкохол ли е или и друго  ooooh!

Ужас, ужас и потрес ...

# 734
  • Мнения: 2 577
Именно, то това е по-страшното. Защото това може да се случи, както след 20ч, така и преди този час.
Аз имам две приятелки учителки в техникуми и двете точно след по един лагер/екскурзия са се отказали да организират подобни ... Разликата е голяма от това какво беше по наше време и какво е сега.
Тръгва влака Бургас Велинград и още до Пловдив го спрели, викали линейки - няколко първокурсника в отрезвителното... Госпожите направили проверка на багажа, оказало се че половината куфари са с бутилки. Децата изваждали в последния момент дрехи и слагали бутилки, без знанието на родителя естествено.... И това ми напомня как аз имах пък съученичка, която беше със строг режим. Тя буквално преспиваше родителите си и излизаше след това през терасата...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт