Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 63

  • 43 205
  • 734
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 0
Само да попитам дали и на турски името на филма е "Златният век"? Малко ми е куриозно, тъй като и в българската история има период наречен "Златният век". Иначе Небахат наистина изглежда много властна, ерудирана, жена, която знае какво иска и как да го постигне.

# 526
  • Мнения: 12 009
biskit ,сериала "Каква е вината на Фатмегюл" е на 80% преведен от момичетата от темата,останалите са на руски...на 1 стр на темата има линкове към всички еп.
Сериала е правен по деиствителен случай от края на 70-те год.Депутатски синове изнасилват момиче,което в последсвие се самоубива заради срама,а синковците все още са в затвора.Има и филм от 1984 г някъде като главната роля се изпълнява от Хюлия Авшар,дrуга звезда на тур кино.
Фатмагюл е сирак,която живее с брат си и неговото семество,около 20 год.ИМа си годеник /който след събитията я изоставя с твърдението,че тя си го е търсила и впоследсвие по всякакъв начин и вгорчава живота / ,работи в семейната мандра и по стечение на обстоятелставата не успява да завърши средно образование.Една вечер 4 приятели ,трима синове на заможни сем,порядъчно пияни и дрогирани я изнасилват.В посследсвтие  снаха и продава за пари веществено док. и честа и...За да се спасят другите от затвор принуждават Керим /Енгин Акуарек/,да се ожени за нея.И така заминават за Истанбул,установяват се там и започва битка  за оцеляване и превъзмогване на кошмара,преоткриване красотата на любовта...Берен Саат се справя страхотно с тази си роля.По уникален начин пресъздава всичките етапи на болката,отчаянието,душевните терзания,трепета на едно ново начало...Сериала наистина си заслужава...

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 13:38 от Slawena

# 527
  • Мнения: 3 371
Само да попитам дали и на турски името на филма е "Златният век"? Малко ми е куриозно, тъй като и в българската история има период наречен "Златният век". Иначе Небахат наистина изглежда много властна, ерудирана, жена, която знае какво иска и как да го постигне.

Заглавието на филма е "Великолепният век " ! Peace
Периода на господстане на този султан , явно е бил апогей за Империята !

# 528
  • Мнения: 12 009
Само да попитам дали и на турски името на филма е "Златният век"? Малко ми е куриозно, тъй като и в българската история има период наречен "Златният век". Иначе Небахат наистина изглежда много властна, ерудирана, жена, която знае какво иска и как да го постигне.

Не съм гледала сериала ,но преди 20-на год.прочетох книгата ''Роксолана",по която е правен и филма.Това е исторически доказана личност /Александра украинка по народност,която е пленена и пратена в харема на Сюлейман Великолепни/,Сериала е Великолепния век,а самия владетел и времето през което управлява е наречен Златен век в тур история заради широкия размах на строежите и воените му подвизи и мъдро управление....

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8E%D0%BB%D0%B5%D0%B9%D0%B … 80%D0%B8%D1%8F%29

Повече инфо  Peace

# 529
  • Мнения: 0
И аз гледах Небахат в "Късчета живот"-ами ролята и беше на светлинни години от тази на Фирдевс.В този филм играеше някаква примиренческа роля-нещо нетипично-и просто не я възприех.
Къванч има по-равилни черти и е по-чаровен от Брад Пит./според моят вкус/
Азра е на светлинни години от Анджелина-в полза на втората.  Peace
Аз също харесвам повече Брат и Анжелина ,но в Турция КиА нямат конкуренция по хубост и представителност

Берен е на светлинни години
-40 см от краката
-финес и  достойнство-Азра не скача да прегръща и увисва на вратовете на мъже,които не са ангажирани с нея.......
-правилни черти на лицето,коса/зъбите са поправим дефект,който явно не и пречи ,за разлика от краката/
-не се забърква в креватни и други .....подобни скандали
има и още .......


Силвия Мария ненавистта ти отново прозира! Правиш го по много елементарен начин! Ако искат да ми слагат бан, все ми е тази и без това не мога да се насладя на темата в твое присъствие!
Берен е около 170 см, на този си ръст си има доста дълги крака, повече от това не й трябва, финес и достойнство си има , правилни черти на лицето също, пък и хубави зъби! И много ми е интересно в какви креватни интриги и скандали е забъркана Берен?? Пак си по - информирана от другите, май.
На мен пък Азра ми е много висока, като кобила ми е на фона на други жени!
Много е смешно това, дай сега да си ги мерим!! ooooh! За какво ли влязох....

# 530
  • Мнения: 3 371


dafne_1 , аз също намирам прилики с младата Клаудия Кардинале , на тази снимка също ! Peace

# 531
  • Мнения: 3 371
Много е смешно това, дай сега да си ги мерим!! ooooh! За какво ли влязох....

Заради мен ! Wink Hug И заради темата !  bouquet

# 532
  • Мнения: 0


Вярно има прилика!

# 533
  • Мнения: 0
Много е смешно това, дай сега да си ги мерим!! ooooh! За какво ли влязох....

Заради мен ! Wink Hug И заради темата !  bouquet

Със сигурност е така  Hug

# 534
  • Мнения: 460
snn ,  не знаеш ли в какви креватни истории се е забъркала Берен.....ами с Бехлюл! Joy Joy Joy Joy Joy
Много ми е смешно когато някой не съумява да отдели филмовата история от действителността.... Mr. Green

# 535
  • Мнения: 3 371
snn ,  не знаеш ли в какви креватни истории се е забъркала Берен.....ами с Бехлюл! Joy Joy Joy Joy Joy
Много ми е смешно когато някой не съумява да отдели филмовата история от действителността.... Mr. Green

Както и екранният герой от истинската личност !  Peace

# 536
  • Мнения: 2 282
Къванч в новото си ферари



Мен виждате ли ме на задната седалка newsm78 /за да не се набивам на очи/.... Crazy

Ох, успокоих се! Жив го ожалих, че е без компания по това време на нощите.

# 537
  • Мнения: 3
И аз гледах Небахат в "Късчета живот"-ами ролята и беше на светлинни години от тази на Фирдевс.В този филм играеше някаква примиренческа роля-нещо нетипично-и просто не я възприех.
Къванч има по-равилни черти и е по-чаровен от Брад Пит./според моят вкус/
Азра е на светлинни години от Анджелина-в полза на втората.  Peace
Аз също харесвам повече Брат и Анжелина ,но в Турция КиА нямат конкуренция по хубост и представителност

Берен е на светлинни години
-40 см от краката
-финес и  достойнство-Азра не скача да прегръща и увисва на вратовете на мъже,които не са ангажирани с нея.......
-правилни черти на лицето,коса/зъбите са поправим дефект,който явно не и пречи ,за разлика от краката/
-не се забърква в креватни и други .....подобни скандали
има и още .......


Силвия Мария ненавистта ти отново прозира! Правиш го по много елементарен начин! Ако искат да ми слагат бан, все ми е тази и без това не мога да се насладя на темата в твое присъствие!
Берен е около 170 см, на този си ръст си има доста дълги крака, повече от това не й трябва, финес и достойнство си има , правилни черти на лицето също, пък и хубави зъби! И много ми е интересно в какви креватни интриги и скандали е забъркана Берен?? Пак си по - информирана от другите, май.
На мен пък Азра ми е много висока, като кобила ми е на фона на други жени!
Много е смешно това, дай сега да си ги мерим!! ooooh! За какво ли влязох....

Не съм длъжна да харесвам всичко в Берен,нали?
Това ,че на Къванч му се е наложимо  да обяснява пред пресата ,че не е имал връзка с Берен
 си е скандал и обида за Берен ,защото  е създала такова ГРЕШНО впечатление ...........
Това ,че пресата коментира зърната и също е скандал.

Критериите за красота са общоприети  ........
Личните симпатии са друга тема

  

Последна редакция: чт, 28 юли 2011, 13:52 от silvia_maria

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 34 232

Кликни върху надписа и прочети....

# 539
  • Мнения: 0
snn ,  не знаеш ли в какви креватни истории се е забъркала Берен.....ами с Бехлюл! Joy Joy Joy Joy Joy
Много ми е смешно когато някой не съумява да отдели филмовата история от действителността.... Mr. Green

Не смешно, направо трагично!
Казват, че Берен е най - често в компанията на майка си и баба си, може би защото е една пропаднала жена или.... newsm78 аааааа, забравих  - няма известни приятелки....

Общи условия

Активация на акаунт