164та немска дъждовно-минорна тема

  • 29 942
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 14
Сбъднати мечти здравей Simple Smile не мога да отговоря на въпроса ти за багажа,знам как стоят нещата ,но само от uk до бг Simple Smile иначе,аз рядко пиша по тези форуми,точно по тази причина Simple Smile защото някои от мамите,са много разбиращи от всичко..Simple Smile съдала съм си една група в фейсбук бгмами в Лондон и там си контактувам само с мами,които са добре настроение,биха поискали и дали съвети при сърце Simple Smile лека вечер Simple Smile

# 676
  • Мнения: 1 178
Честито на Александровците на Гея и на Маймункова и всички, които праzнуват днес и аz си имам един Алекс вкъЩи  Hug
Бърzо въzстановяване на Лени. Вечернице ако приятелката на М. е направила неЩо нередно говори с майка й, ако не получиШ съдействие обърни се към класната и искай да премястят М., но преди всичко говори със самата М тя как определя ситуацията, одобрява ли поведението на приятелката си?
И на мен ми беШе много неудобно, но каzах на майката на най_добрия приятел на сина ми, че Ще е по_добре zа двамата да не седят един до друг в училиЩе. За Щастие жената ме раzбра праилно и прие идеята беz драми.

# 677
  • Мнения: 2 786
Биба отговори, така че въпросът вече не е актуален Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 00:16 от Teresa of the Faint Smile

# 678
  • Мнения: 3 880
Тереза, не е вярно това Peace Вероятно някой не е разбрал правилно.
Бащата плаща издръжка за детето си до края, независимо майката в какви отношения е. Същото се отнася и за майката, ако детето живее при бащата.

Това, което бившият спира да плаща, ако майката заживее с нов партньор, е нейната издръжка.
По принцип, ако майката няма възможност да работи на 100% докато е малко детето, й се полага издръжка от бащата. Ако обаче тя живее с друг се предполага, че ще се оправят двамката и бившия няма нужда да ги храни.
Детето си е отделна работа...

# 679
  • Мнения: 2 786
Благодаря, Биба! Аз си знаех, че тази жена за пореден път не е разбрала, но исках потвърждение и от тук  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 80
Момичета моля за съвет: има ли по евтин вариант на тези 2 учебника за първи клас,

http://www.buecher.de/go/cart_cart/cart_show/
и
http://www.buecher.de/shop/deutsch/lesefreude-schuelerlesekasten … prod_id/20819725/,

не съм публикувала линкове досега-дали стана

# 681
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравеите!

Знае ли нЯкои, на каква номерациЯ са дрехите в Италия?
На какво отговарЯ Номер 38 и 36 ?

ЧИД на всикЧки  Александровци на патерица  bouquet

В уЧилиШната тема, въпрос към БерлинЧанки- 2112 Ще трагне ли нЯкое дете 1 ви клас в БГ УЧилиЩе Берлин ?

# 682
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 863
Шехи, 2112 сигурно, ама ние не е ясно дали ще сме там да те светнем Mr. Green

# 683
  • Schwarzwald
  • Мнения: 17
Здравейте, Дами!
Чета от мнооого време писанията в този форум и накрая се престраших да се появя Simple Smile

Аз съм от доста време в Германия, в едно градче, близо до Щутгарт, с името Calw.
Все още не съм срещнала българи наоколо.

Ще продължавам да следя темите и когато мога да помогна с нещо, ще се включвам.
Слънчеви и усмихнати дни за Вас! Simple Smile

# 684
  • Мнения: 80
И още едно питане имам:
Редно ли е да пратя до АОК документи и диск по пощата или трябва да ги занеса  лично.
Хайде моля момичета с опит споделете...

# 685
  • Мнения: 1 677
Габинова, първият линк се отваря, но не се вижда кой учебник си избрала.
Във втория линк си показала Лезекастен, а не учебник. Миналата година аз търсих по-евтин лезекакастен, но не намерих.
Документите и диска можеш да ги пратиш с препоръчано писмо.

# 686
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Шехи, 2112 сигурно, ама ние не е ясно дали ще сме там да те светнем Mr. Green

 Laughing

Е, zа праправнуците места  в уЧилиЩе нЯма да zапаzвам Laughing
ГреЩка Mr. Green

ПовтарЯм питането ,но 2012.  (Докато Чакам детето, да има с кои да бъбра и клÜкарствам)
Принzесата Ще zапоЧне уЧилиЩе 2013, но идеЯта е да тръгне 1 год. рано на бг.
 Хем Ще се адаптира към уЧ. zанатиЯ, хем Ще уЧи писменно БГ.
1 ден в седмиzата не е голЯмо натоварване.

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 13:51 от Шехи

# 687
  • Мнения: 233
Здравейте момичета,да питам пак синовете ми са на 6 год.и на 4 год.,къде да ги записвам?
На градина или да търся училище?Кога им започва предучилището?
Ще идваме през януари,трябва ли да чакам за записваме следващата година или ще започнат веднага почасово?Малко ми е тъмна Индия за училищата?

# 688
  • Мнения: 301
HAda, здравей и добре дошла Simple Smile

Като казахте АОК, вече картите ще са със снимки. Започват смяната от чужденците, на мен ми пратиха вече писмо да ходя да се фотографисам. Аз по тяхна грешка имам 2 карти, тъкмо си мислех да предприема някаква измама  Wink (шегувам се) и те взеха, че се усетиха Simple Smile

ПП Аз съм им пращала документи по пощата  Peace

# 689
  • Мнения: 11 329
Тъмбелче, иди до местния шуламт в общината (кметството) и ги питай на място. Няма какво ние да умуваме.
Добре дошли на новите!  Hug
Аз си имам син! Толкова добре е минало всичко, че днес след прегледа от хирурга са му дали зелен светофар да си го прибирам у дома. Малка лудница е, подскача от радост и е щастлив, че няма да му е скучно сам. Докато чакахме документите, ме би 2 пъти на Несесърдичовече, 2 пъти на дама и 1 път на тракачка  Joy

Общи условия

Активация на акаунт