"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 737
  • 937
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 13
Абсолютно си права. По-добре е при раждането да е лекаря, който те  е следял отначало и ти му имаш доверие, отколкото пълен непознат.
Затова избора е труден или поне на мен ми е трудно. newsm78  twin_neutral

# 886
  • Мнения: 5
Със съвсем пресни впечатления съм от Майчин Дом. Има много добри специалисти за раждане и лекарите са внимателни. След раждането (специално за секцио говоря), в реанимацията сестрите са под всякаква критика. Невнимателни, не си вършат особено добре задълженията според мен и изобщо не влизат в положение. Там си поредната окотила се, но до раждането и самото раждане всичко е на ниво. Не склоняват към секцио, напротив. Аз едва успях да накарам завеждащия да склони, въпреки травма, която би ми попречила за нормално раждане. Недоволна съм от Д-р Костадинов(като лекар и като отношение). Секциото ми го прави Д-р Хранов, препоръчвам го. Чернев и Златанов също са 6+!

# 887
  • Мнения: 781
 vardanss , за Майчин Дом- Варна ли става въпрос ? Тези лекари изобщо не съм ги чувала  Thinking

# 888
  • Мнения: 1 656
vardanss , за Майчин Дом- Варна ли става въпрос ? Тези лекари изобщо не съм ги чувала  Thinking
и аз това щях да питам  Laughing

# 889
  • Мнения: 5
Не, за "Майчин Дом" София става дума. Останах с впечатление, че се говори за софийската!?!

# 890
  • Мнения: 2 562
Не, за "Майчин Дом" София става дума. Останах с впечатление, че се говори за софийската!?!
Тц,то си пише че е Майчин Дом Варна Peace

# 891
  • Мнения: 5
Извинете. Чак сега се загледах. Тъкмо направих реклама и антиреклама на няколко Доктора, то пък на грешното място. Успешно бременеене и леко раждане на Варненки. Simple Smile

# 892
  • Мнения: 125

По принцип не знам как стоят нещата с воденето на картон при един лекар и раждането в друга клиника.  newsm78


Никак. Няма проблем. Но аз предния път така бях и осъзнах за себе си, че това е грешка. Друго си е да имаш 8-9м. да се опознаеш с лекаря, който ще те изражда. Най-малкото и той ще е наясно как ти е минала бременността и ти ще го познаваш по-добре и имаш повече доверие. Едно от най-важните неща за мен при раждане е до теб да има хора, които ти вдъхват доверие и се чувстваш спокойна. Добрата нагласа и спокойствието вършат чудеса.
а раждането предполагам не е по здравна каса,т.е плащаш си 1000(престои,раждане,избор на екип)или греша newsm78,във АГ пък е 500лв,та се зачудих вчера здравната каса поема ли някаква част от процеса въобще

# 893
  • Варна
  • Мнения: 913
Октомври 2011г. по здравна каса беше 730лв - включва всичко избор на екип, престой, храна. Отделно доплатих 180лв за епидурална упойка. Касата поема нещо, ама какво не съм сигурна. Гледам в сайта цените са същите.
Ето за осигурени - http://maichindom-varna.com/bg/prices3.html
И за неосигурени - http://maichindom-varna.com/bg/prices2.html

# 894
  • Мнения: 781
Цената на раждане е една и съща, но ако не си здравно осигурен ще трябва допълнително да се заплати престоя (легло ден) в болницата и Грижа за бебето  Peace
Упойка си се плаща допълнително така или иначе, за Вип стаята мисля също е така .

# 895
  • Мнения: 125
Цената на раждане е една и съща, но ако не си здравно осигурен ще трябва допълнително да се заплати престоя (легло ден) в болницата и Грижа за бебето  Peace
Упойка си се плаща допълнително така или иначе, за Вип стаята мисля също е така .
ехее те па упойката ние да си я плащаме....добре де значи касата поема по голямата част така ли (хич не съм наясно с тези неща newsm78)

# 896
  • Варна
  • Мнения: 611
  Касата плаща 500 лв за всяко раждане, независимо нормално или секцио. Останалото си го доплащаме  Peace

А пък упойката, която се плаща, е епидуралната. При секцио упойката не се плаща допълнително.

# 897
  • Мнения: 125
  Касата плаща 500 лв за всяко раждане, независимо нормално или секцио. Останалото си го доплащаме  Peace

А пък упойката, която се плаща, е епидуралната. При секцио упойката не се плаща допълнително.
и все пак 500лв си доплащаме ние....простотия #2gunfire

# 898
  • Мнения: 781
Да, не съм уточнила, че епидуралната упойка се заплаща допълнително. Все пак тя е по желание.
стиляната , все пак това е частна болница , няма как да ти е без пари. В плюс е даже, че работят със ЗК. Ако не искаш да плащаш нищо- раждаш в Окръжна или АГ , без избор на екип .... Не мога да си обясня, кое толкова те дразни .

# 899
  • Мнения: 125
Да, не съм уточнила, че епидуралната упойка се заплаща допълнително. Все пак тя е по желание.
стиляната , все пак това е частна болница , няма как да ти е без пари. В плюс е даже, че работят със ЗК. Ако не искаш да плащаш нищо- раждаш в Окръжна или АГ , без избор на екип .... Не мога да си обясня, кое толкова те дразни .

дразни ме че хем е частна болница хем работят със  ЗК и хем да си плащаме консумативите(в случая упойката) дразни ме самата здравна система

Общи условия

Активация на акаунт