"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 752
  • 937
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 781
Явно си си раздразнена.....От бременността ще е  Laughing Успокой се !
И какво лошо има, че работи със ЗК ? За мен това си е в голям плюс. Консумативи никакви не съм плащала аз - като се започне от памперсите за бебето, превръзки за родилката , храна , вода, сок.....
Що се отнася до упойката- тя е по желание. Ако не ти се плащат 180 лв, не си я слагаш.

# 901
  • Мнения: 125
Явно си си раздразнена.....От бременността ще е  Laughing Успокой се !
И какво лошо има, че работи със ЗК ? За мен това си е в голям плюс. Консумативи никакви не съм плащала аз - като се започне от памперсите за бебето, превръзки за родилката , храна , вода, сок.....
Що се отнася до упойката- тя е по желание. Ако не ти се плащат 180 лв, не си я слагаш.
хубаво е че работи със ЗК,просто ми се струва нелепо все пак плащаме си здравните осигуровки и накрая пак си плащаме за раждането newsm78 вместо да го поеме ЗК.....патила съм от болници и лекари и от МД също и като ме хване мисълта за деня и ми се иска да не съм бременна #Crazy,въобще не ги разбирам тези неща и се ядосвам на системата #2gunfire

# 902
  • Мнения: 2 562
Явно си си раздразнена.....От бременността ще е  Laughing Успокой се !
И какво лошо има, че работи със ЗК ? За мен това си е в голям плюс. Консумативи никакви не съм плащала аз - като се започне от памперсите за бебето, превръзки за родилката , храна , вода, сок.....
Що се отнася до упойката- тя е по желание. Ако не ти се плащат 180 лв, не си я слагаш.
хубаво е че работи със ЗК,просто ми се струва нелепо все пак плащаме си здравните осигуровки и накрая пак си плащаме за раждането newsm78 вместо да го поеме ЗК.....патила съм от болници и лекари и от МД също и като ме хване мисълта за деня и ми се иска да не съм бременна #Crazy,въобще не ги разбирам тези неща и се ядосвам на системата #2gunfire
Здравната каса отпуска малко пари,другите ние си ги доплащаме Peace И недей така...Бременей си спокойно,не го мисли.Аз така много се бях размислила преди 5г,пък то нещата се развалиха...Да видиш после как я карах леко и без много замисляне.Споко.Ако не ти харесва МД,пробвай в друга болница.АГ също имат добри лекари,нищо че базата им е лоша.Моя приятелка роди там преди 3г и 7м и беше доволна,аз родих преди 3г.и2м( почти) в МД и също останах доволна Peace

# 903
  • Варна
  • Мнения: 2 275
Явно си си раздразнена.....От бременността ще е  Laughing Успокой се !
И какво лошо има, че работи със ЗК ? За мен това си е в голям плюс. Консумативи никакви не съм плащала аз - като се започне от памперсите за бебето, превръзки за родилката , храна , вода, сок.....
Що се отнася до упойката- тя е по желание. Ако не ти се плащат 180 лв, не си я слагаш.
хубаво е че работи със ЗК,просто ми се струва нелепо все пак плащаме си здравните осигуровки и накрая пак си плащаме за раждането newsm78 вместо да го поеме ЗК.....патила съм от болници и лекари и от МД също и като ме хване мисълта за деня и ми се иска да не съм бременна #Crazy,въобще не ги разбирам тези неща и се ядосвам на системата #2gunfire
Няма какво да се ядосваш.Няма как в частна болница да родиш съвсем без пари.Дори във "випа" на АГ пак се заплащат едни хубави суми.Нищо, че работят със ЗК.
Аз лично съм доволна от МД и пак бих родила там, пак бих си водила там и ЖК.В смисъл за мен си струваше, все пак не раждам всеки ден.

Мисля, че имаха в АГ и в ОБ дни на отворените врати, иди и огледай, може да ти хареса.
На мен не ми хареса, но всеки си преценява за себе си.

# 904
  • Варна
  • Мнения: 913
стиляната ама то, ако иска човек да не плаща варианта е държавна болница - АГ, Окръжна - без избор на екип, без вип стая, без да е на 5тия етаж или и аз не знам още къде. А понеже виждам, че упойката ти вади очите - нея където и да раждаш, ще си я платиш, ако държиш да имаш и те предлагат такава. В другия случай обезболяването е с бузколизин и подобни.  Naughty 
И аз ще те посъветвам да се успокоиш и да не се филмираш толкова. Напатила си от доктори, когато си имала проблеми. При една нормална и безпроблемна бременност, трудно ще си изпатиш.  Wink Избери място и лекар, при който ти ще си спокойна.

# 905
  • Мнения: 125
стиляната ама то, ако иска човек да не плаща варианта е държавна болница - АГ, Окръжна - без избор на екип, без вип стая, без да е на 5тия етаж или и аз не знам още къде. А понеже виждам, че упойката ти вади очите - нея където и да раждаш, ще си я платиш, ако държиш да имаш и те предлагат такава. В другия случай обезболяването е с бузколизин и подобни.  Naughty 
И аз ще те посъветвам да се успокоиш и да не се филмираш толкова. Напатила си от доктори, когато си имала проблеми. При една нормална и безпроблемна бременност, трудно ще си изпатиш.  Wink Избери място и лекар, при който ти ще си спокойна.
да де ама как да съм сигурна че ще съм спокойна със доктора който съм избрала......чета хвалби за МД,отделно си изпатих от д-р Капка Атанасова(която исках още преди да забренея да ме изроди и т.н)надявам се този път със новия ми избор да е наред всичко,все пак специалист акушер-гинеколог ама знае ли човек....

# 906
  • Мнения: 149
Аз родих преди 4 годин в МД-доволна останах.
Отидох там в последния момент след разочарование от лекарят ,който щеше да ме изражда в Аг . Сумата която платихме в МД беше с около 100 лв по -висока от тази в АГ , бях във отделна стая и всичко си беше на ниво. Не съжалявам за избора си.
ПП-Единствено ,че можеше да се обръща малко повече внимание след самото раждане на това как майката да се грижи за бебето ,но знаейки нивото на болниците в България ,мисля ,че е повече от добре всичко в МД. Базата ми за савнение е Австрийска болница в която ,родих първото си дете-разликите с МД не са много големи(е ,има ги ,но !) .
Лека бременност и здрави ,розовки бебета на финала !
Поздрави !

# 907
  • Мнения: 3 233
А тези, които са си водили там ЖК какво може да споделите относно болничните. Лесно ли дават болничен или само ако наистина се налага? Конкретно Б. Яков ме интересува.
Аз цялата бременност изкарах в болничен при него, но имах причина. Като цяло са много стриктни от към документация в МД. Според мен само в личен разговор с него ще разбереш.



# 908
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А тези, които са си водили там ЖК какво може да споделите относно болничните. Лесно ли дават болничен или само ако наистина се налага? Конкретно Б. Яков ме интересува.
Аз цялата бременност изкарах в болничен при него, но имах причина. Като цяло са много стриктни от към документация в МД. Според мен само в личен разговор с него ще разбереш.

От приятелки знам, че дават към 4-5 месец. Но на мен лично той ми каза, че само ако има причина може да се издаде. За това и не си водих ЖК там, а само родих.

# 909
  • Мнения: 98
Вчера ходихме до Варна да се запозная с д-р Максим Яков от МД.Спрях се на него като най-добър.Не беше много сговорчив/но аз бях подготвена от коментари за него/ и някак припрян.Викаха го два пъти за нещо и останах с впечатлението че имаше по-важна работа....Гледа ме на доплер и нищо не каза  newsm78,но изражението му някак ме притесни.Пита ме как ще раждам и аз казах със секцио,той отговори че така ще е.И  пак мълчание......smile3505 Попитах го защо така мисли и той, и тогова ми каза че бебка е с увита пъпна връв,че съм с тесен таз и много ще се мъча при нормално раждане.
Много се притесних за пъпната връв около бебка,снощи даже си поплаках. Той каза че е само веднъж увита и няма страшно-дано!!!
 Praynig
Моята гинеколожка не ми взе влагалищен секрет,защото нямала направления и директно ми изписа Полижинакс понеже и казах че имам бяло течение.Не съм ги купувала още,исках да питам и Яков.Той каза да не настоявам да ми взима секрет,защото и без това давали грешни резултати  newsm78 newsm12 и да си взема Полижинакса. Останах очудена от отговора,но както и да е.Хемоглобина ми е 99 и ми изписа Тотема амп.

Стана ми много странно като ми казаха да отида в деня преди секциото и да си нося изследвания правени най-много 5 дни преди това.И после се прибирам и на следващата сутрин рано отивам за операциата. Мислех че ще остана да нощувам там и те ще ми направят изследванията.....За бебка не трябвало нищо да нося,само за мен-2 нощници,чехли,козметични принадлежности.

Датите които бях избрала се падаха в събота и неделя и трябвало да се плаща 200лв,затова си избрахме през седмицата.

# 910
  • Варна
  • Мнения: 2 275
Много бебчета имат увита пъпна връв, важното е да се наблюдава.Д-р Яков обикновено е доста разговорлив, поне с мен е така.Вероятно в конкретният момент да е имал нещо по-важно...
Иначе аз последният месец бях при него на ЖК, той ми прави и секциото/ преди 4г./, много внимателен, чудесен просто.Страшно много внимание ми обръщаше, моето бебе много спеше все бях на тонове, защото не я усещах.И непрекъснато д-р Яков държеше да ме види и прегледа за всеки случай.

В болницата приемат на денят за секцио.Не е предварително.На мен лично изследванията ми ги правиха в тяхната лаборатория, защото там ми беше ЖК, но ти ще си ги занесеш.И тогава сигурно ще ти направят и тестовете за упойките.Спокойно - всичко ще е наред  Peace

# 911
  • Мнения: 98
И аз се надявам следващия път да е по-приказлив и искрено се надявам всичко да мине ОК под неговите ръце.Само на доплер ли се вижда увитата пъпна връв?Защото моята гинеколожка не у е видяла....
Благодаря за насърченията!!  Hug

# 912
  • Варна
  • Мнения: 2 275
И аз се надявам следващия път да е по-приказлив и искрено се надявам всичко да мине ОК под неговите ръце.Само на доплер ли се вижда увитата пъпна връв?Защото моята гинеколожка не у е видяла....
Благодаря за насърченията!!  Hug
Не съм сигурна, мисля, че доплера определя кръвопотока най-вече и наситеността с кислород, ако е затегната или има проблем, понякога изваждат бебето, прим. ако губи тонове.Имаше едно такова бебче аз като раждах, но там беше много пъти увита по врата и главата.Щом е казал, че сега няма нужда да се тревожиш, според мен всичко е наред
.Д-р Яков както си видяла има много хубав ехограф, доста подробно гледа.

# 913
  • Варна
  • Мнения: 913
И друг път съм писала. Преди малко повече от 2г. родих сина си точно при Максим Яков нормално, въпреки, че още на първия преглед, който направих при него в 7мия месец се видя увита пъпна връв. И да замери кръвопотока и каза, че дори да остане с увита връв до края, не е проблем да родя нормално. Така и стана. Просто следяха тоновете постоянно. Вече при последните напъни взеха да падат и тъкмо щяха да предприемат по-хард мерки и родих.

# 914
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Само да допълня, че предния ден преди операцията ти преглеждат всички документи и ако нещо по изследванията липсва ги правиш безплатно в тяхната лаборатория. А тестовете за упойките ми ги направиха в деня на секциото 30-на минути преди секциото.

sunny_bebe, добър избор на лекар си направила. Точно 3 пъти съм се срещала с него, при първия ме гледа на ехо и общо взето думите, които разменихме бяха около първото ми раждане и че сега при прегледа всичко е наред. Вторият път уговорихме датата за секцио и тогава се помайтапихме. Третият беше при самата операция и разбира се дойде да ме види след това 2 пъти.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт