"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 705
  • 937
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 27
мен през цялата бременност, всеки месец ме гледаха на 4D
Странно,че защо всеки месец?Лекарите гледат на 2D ехограф,но специално 4D е само за случаите когато има някакви съмнения за плода или се прави ФМ Peace


Защото имах рискова бременност и малкият имаше проблеми със сърчицето. Но се оправи към края на бремеността Simple Smile

# 301
  • Мнения: 2 562
Аз също бях рискова бременност.На мен Яков ми е казвал че каквато информация дава 2D,4D.то не може...Но явно при теб така са преценили.Хубавото е че детенцето е добре Peace Аз за сърцето на щерката ходих на преглед при д-р Шивачев в 9я месец.Пак ме гледаха на 2D.

# 302
  • Мнения: 89
Здравейте бъдещи и настоящи майчета!Преди три месеца родих втората си дъщеря в тази болница.Консултацията ми беше при  д-р Бейлериян и ак.Рени Корновска.От консултацията единственото неприятно беше чакането пред кабинета на д-р Бейлериян, но не е болка за умиране, както някои се държаха докато чакаха. Simple SmileЛекарката е страхотен специалист и човек.Още при първия преглед за установяване на бременността ми ме спечели и през цялото време бях много спокойна, защото и имам пълно доверие.Рени е много внимателна, прецизна и усмихната жена.Всичко от което се вълнувах ми беше подробно обяснено.Относно раждането и престоя мога да споделя следното:
Исках естествено раждане без упойка и такова получих.Отидох в 4.30 ч.сутринта докато ме приемат, документи........На смяна беше много неприятен лекар, така и не чу разбрах името.Добре че д-р Бейлериян дойде бързо и скандала му се размина/не че ми беше до това в този момент/ Twisted EvilБеше много надут и искаше на всяка цена да ми сложи упойка, която на третото предлагане отказах  доста категорично.Родих за 30 мин., много лесно и бързо-пожелавам такова раждане на всички!Когато ме настаниха в стаята разбрах, че няма прозорец, който да се отваря и това ме побъркваше да края на престоя-чувствах се като в аквариум.Без свеж въздух беше наистина доста неприятно.За бебето се грижеха прекрасно, тя беше при мен през цялото време.Взимаха я само за ваксини и баня.Пожелавам на всички леко раждане и много щастие с мъничето! Hug

# 303
  • Мнения: 43
Здравейте бъдещи и настоящи майчета!Преди три месеца родих втората си дъщеря в тази болница.Консултацията ми беше при  д-р Бейлериян и ак.Рени Корновска.От консултацията единственото неприятно беше чакането пред кабинета на д-р Бейлериян, но не е болка за умиране, както някои се държаха докато чакаха. Simple SmileЛекарката е страхотен специалист и човек.Още при първия преглед за установяване на бременността ми ме спечели и през цялото време бях много спокойна, защото и имам пълно доверие.Рени е много внимателна, прецизна и усмихната жена.Всичко от което се вълнувах ми беше подробно обяснено.Относно раждането и престоя мога да споделя следното:
Исках естествено раждане без упойка и такова получих.Отидох в 4.30 ч.сутринта докато ме приемат, документи........На смяна беше много неприятен лекар, така и не чу разбрах името.Добре че д-р Бейлериян дойде бързо и скандала му се размина/не че ми беше до това в този момент/ Twisted EvilБеше много надут и искаше на всяка цена да ми сложи упойка, която на третото предлагане отказах  доста категорично.Родих за 30 мин., много лесно и бързо-пожелавам такова раждане на всички!Когато ме настаниха в стаята разбрах, че няма прозорец, който да се отваря и това ме побъркваше да края на престоя-чувствах се като в аквариум.Без свеж въздух беше наистина доста неприятно.За бебето се грижеха прекрасно, тя беше при мен през цялото време.Взимаха я само за ваксини и баня.Пожелавам на всички леко раждане и много щастие с мъничето! Hug

И аз се насочих към нея да раждам, въпреки, че не съм я виждала никога, но съм чувала много хубави неща Simple Smile Сега във вторник съм на преглед при нея и се надявам и мен да спечели и да съм спокойна, като времето дойде  Simple Smile

# 304
  • Мнения: 2 562
На смяна беше много неприятен лекар, така и не чу разбрах името.Добре че д-р Бейлериян дойде бързо и скандала му се размина/не че ми беше до това в този момент/ Twisted EvilБеше много надут и искаше на всяка цена да ми сложи упойка, която на третото предлагане отказах  доста категорично.Родих за 30 мин., много лесно и бързо-пожелавам такова раждане на всички!Когато ме настаниха в стаята разбрах, че няма прозорец, който да се отваря и това ме побъркваше да края на престоя-чувствах се като в аквариум.Без свеж въздух беше наистина доста неприятно.За бебето се грижеха прекрасно, тя беше при мен през цялото време.Взимаха я само за ваксини и баня.Пожелавам на всички леко раждане и много щастие с мъничето! Hug
Да не е един висок,едър,млад?Защото аз от един такъв съм супер недоволна.Ужасно надменен човек ooooh! Иначе това с прозорците и мен ме побъркваше.Дори втория ден когато едва успях да се задържа на краката си посреднощ излязох пред входа на болницата да дишам въздух.Ей това е голям минус за стаите и според мен.

# 305
  • Мнения: 637
Момичета, а как стои въпросът със самостоятелните апартаменти? Колко се доплаща и струва ли си?

# 306
  • Мнения: 43
И апартаменти ли има, за първи път чувам  newsm78 Аз знам за ВИП стаите, които ако си сам се доплаща по 70 лв. на ден, а ако си с предружител по 135 лв. на ден. Това е инфо от сайта им Simple Smile

# 307
  • Мнения: 27
Момичета, а как стои въпросът със самостоятелните апартаменти? Колко се доплаща и струва ли си?

На етажа са 3 вида стаи - за едната се доплаща 75 лв на ден, за стая с придружител е 135 лв на ден, а за апартамент е 155 лв на ден. Аз бях във стая с придружител и ми беше супер, бях секцио и за мен беше важно да има постоянно с мен някой.

# 308
  • Мнения: 637
Да и аз понеже ще съм секцио и си мислех, че е хубаво да има някой до мен да ми подава бебето в началото за кърменето.
maris_, какво представлява стаята с придружител?

# 309
  • Мнения: 119
Да и аз понеже ще съм секцио и си мислех, че е хубаво да има някой до мен да ми подава бебето в началото за кърменето.
Аз също бях секцио - 2 пъти, и бях в нормална стая с друго момиче, акушерките бяха хората, които ми помагаха за всичко, на 2-рия час след операцията вече си кърмех бебето Grinning Накратко, дори и да нямаш придружител ще се грижат добре за теб.

# 310
  • Добрич
  • Мнения: 22
И аз раждах два пъти секцио. Първия път бях сама във вип стая и ми беше доста трудно да ставам от леглото, особено ако бях полежала повече от 5-10 минути. Бебето като заплачеше и аз докато се надигна да  го взема и аз заплаквах с него. Затова втория път (преди 13 дни) реших, че ще бъда с придружител и престоя ми беше далеч по-лек. Друго си е да има кой да ти помогне да се вдигнеш, да ти подаде бебето или просто да ти налее една чаша вода докато кърмиш.

# 311
  • Мнения: 2 562

Аз също бях секцио - 2 пъти, и бях в нормална стая с друго момиче, акушерките бяха хората, които ми помагаха за всичко, на 2-рия час след операцията вече си кърмех бебето Grinning Накратко, дори и да нямаш придружител ще се грижат добре за теб.
Лелеее,аз понеже преди да отида да раждам четох подобни постове и направо се смазах психически когато упойката ме държа 6 часа.И разбира се нямах кърма 2 дена,дойде чак на 3я...А ти след 2 часа ни упойка си имала,пък и с вече слязла кърма...

# 312
  • Мнения: 637
Раждала съм преди почти 9години в Майчин дом и тогава аз също до 3я ден нямах кърма. Но тогава бебетата ги носеха само за хранене. Сега силно се надявам да дойде по рано и да избегнем привикването към шишето както стана първия път Rolling Eyes Затова си мислех, че ще е добре да съм отделно, за да ми е по-спокойно, а и да не притеснявам съкилийничката си Laughing

# 313
  • Варна
  • Мнения: 913
Момичета, на мен кърмата ми слезе също на 3-тия ден, но това по никакъв начин не означава, че не можете да си кърмите бебета. Коластрата е достатъчно хранителна, да не говорим колко е ценна.  Peace   Определено е и достатъчна за нуждите на бебето щом не съм давала добавка нито веднъж.  Wink А честото поставяне на гърда на бебето стимулира слизането на кърмата.
Да отбележа само, че бях нормално раждане и ако има нещо по-специфично при секциото не съм наясно.

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 11:01 от Petkova

# 314
  • Мнения: 2 562
Момичета, на мен кърмата ми слезе също на 3-тия ден, но това по никакъв начин не означава, че не можете да си кърмете бебета. Коластрата е достатъчно хранителна, да не говорим колко е ценна.  Peace   Определено е и достатъчна за нуждите на бебето щом не съм давала добавка нито веднъж.  Wink А честото поставяне на гърда на бебето стимулира слизането на кърмата.
Да отбележа само, че бях нормално раждане и ако има нещо по-специфично при секциото не съм наясно.
Разликата е че нормалното раждане си е на термин,природата го е решила прекрасно и след като роди жената кърмата веднага е налична.Докато при секцио опарацията се прави поне 7 дена по-рано,тогава организма не е готов да се раздели с плода и затова няма кърма.Аз нямах и коластра.

Общи условия

Активация на акаунт