Рамадан Карим,Аид Саид и 132 пожелания за мир в арабско и не само.

  • 57 274
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 434
Здравейте, момичета!

Започвам с равносметка от уикенда в Девин - 1 болен и 1 полу-болен Wink Топлите минерални басейни май не ни се отразиха много добре. Иначе отседнахме в хотел Орфей (който в последствие разбрах, че е на Доган). Огромно нещо. Зимата единя корпус не работи, не можели да го запълнят. Аз се чудя и лятото как го запълват. Иначе супер процедури имаше, аз лично изпробвах един масаж и една лечебна вана. Имаха ориенталски ресторант, а в менюто - къббе, лахмаджун и др  Mr. Green Но десертите нещо им бяха постни.

Астрата, Уго, хубави подаръци са си поръчали малките. Само да ви кажа, че желанията им изобщо не са невъзможни. Едно приятелско семейство точно това подари на сина си, който навърши 10 години миналото лято. Как става ли? Много просто. Договаряте се с някоя от конните бази. Помагат ви да си изберете кон (или си запазвате първото родено следващо конче). Те ви го обучават (ако има нужда), гледат и тн. А вие просто отивате и си го яздите, когато искате (безплатно, естествено, нали си е ваш). Цената е 250 лв на месец (за издръжка). А самият кон може да е от 500 лв до 5000лв. Зависи от породата, родословието и от кой си го купувате.  Wink

Шило, майка ми едно време какви драми прави като се зажених Rolling Eyes То не беше рев, то не беше, че си провалям живота и тн. А сега се коалират срещу мен и само ходи и ми дудне да не го тормозя толкова  newsm78 Твоето свеки добре ги реди нещата, да те държи под око  hahaha Аз съм твърдо против китайските боклуци за елха. Наскоро гледах един репортаж за някакъв цех за стъклени играчки до Своге. Показаха ка ги правят. Супер интересно беше. Може да се чупят и да са по-скъпи, но си заслужава.

Амал, разкажи малко повече за тази къщичка от картон. Стана ми интересно.

# 661
  • Мнения: 800
писах, писах и изчезна. Затова слагам само картинка, може да поразсъждавате над нея  Mr. Green

# 662
  • София
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, ние днес сме по-добре почти оздравяли:) С добри новини че най-накрая са ми пристигнали документите за прекратяване на трудовия ми договор в София в счетоводството:) И съответно ще си получа всичко дължимо до момента.
Феел какво да ти кажа за Орфей, и аз съм ходила преди 2 години там,едната база пак не работеше,въпреки че беше април-май някъде и за да стигнеш за процедура или до басейна се моташ по дългите коридори...Иначе за ресторанта си права за сладкишите, тогава ми казаха че в началото са имали готвач от Турция, който е работил към една година,обучил персонал и си е заминал, та предполагам че някои неща затова не са толкова сполучливи:) Иначе е готино:)
Вежди:) по стечение на обстоятелствата така се наложи,да съм близо до свеки и родата която е многоо голяма, мъжа ми има 9 братя и 4 сестри, общо са 14 деца, като само две от сестрите му са в Йордания, всички други са тук в градчето.Събират се почти всяка вечер на приказка и чай, но аз не присъствам винаги,понякоа просто ми идва в повече навалицата и си се прибирам, но никой не ми се сърди.Аз съм едно дете,дори нямамбрат или сестра,така че се надявам да ми влизат в положение:Д
Шило, да ти кажа съвсем честно в момента със свекърва ми е много по добре,отколкото бях с майка.Ние сме в отделен апартамент тук,но се виждаме всеки ден.Какво да ти кажа,ако майка се месеше за всичко в живота ми,дори и затова защо съм си избрала Фади за съпруг,затова защо никога не съм се съобразявала с нейните желания по отношение на моя начин на живот, то свекърва ми не се бърка за нищо.С майка се опитахме да живеем заедно в голям апартамент,но издържах само 1 год...Изнесахме се по мое настояване.Да в момента тя е единствения човек,който ми липсва страшно много,обичам я, но не обичам да се бърка в живота на моето семейство.
Ние още не сме си купили подаръци:( Понякога ми става малко тъжно, идва коледа, нова година..аз не съм християнка( не заради мъжа ми), но в семейството ми винаги сме празнували празниците заради майка,събирали сме се. Това ще ми е първата година без тях... Айде стига сам писала,че ще задълбая още повече:)
Лека и спокойна нощ момичета:)

# 663
  • Мнения: 800
не ми се пише много, но ще ви сложа други снимки, дето се ширят във фейсбука.  В дискотека се гаврят с прасенце, мажат го с олио и му чупят ребрата, а доволни мацки снимат с телефоните си  ooooh!   

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150513606683383.42424 … 968382&type=3



Около нас пък е тихо,още не са почнали свинските погребения

# 664
  • Мнения: 550
Елидна, току що гледах във Фейсбук едни много красиви снимки от запалването на коелдната елха в Рамала, ако имате време може да отскочите до там, за да усетите коледния дух. Иначе те разбирам, и за мен Коледа не е религиозен, а семеен празник, от който са най хубавите ми спомени.
Линк към снимките: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.326958240666501.90202. … 716421&type=1

Да се похваля, че утре пътувам към Базел за уикенда, ще събера малко и от швейцарския студ  Crazy

Приятен уикенд и поздрави на всички  Hug

# 665
  • Мнения: 39
Прекрасни дами,здравейте!  bouquet
От къде да започна.. newsm78 Като начало,чета ви редовно,но ни време,ни настроение за писане и споделяне.. Tired
Моите диванета ме съсипват денонощно  #Cussing out Саид успя да си счупи ъгълчето на единия преден зъб Naughty,а Самар нощем поне по 2 пъти пищи в истерия за мляко.. Crossing ArmsСтанала е като"кюфте".. #CrazyНи денем,ни нощем мога да се наспя. #CrazyОх,кога ще пораснат тези деца,та да си отдъхна малко?!? ooooh!Боря се със Саид да го науча на къгне,но без успех-сяда с рев и само плаче..Иначе,Самар е с нова"мафйотска"прическа и много прилича на брат си.. Mr. Green
Виждам за предстоящите празници си говорите..Тази година съм категорична,че не искам никакви намеци за украса и елха,не искам и подаръци,не искам и да ме питат по 100 пъти на ден аз как,къде и с кого ще празнувам..За мен си е чисто"изнасилване"да ме питат подобни неща,та и да си позволяват да коментират,да изказват мнение,да дават съдети и т.н.Така да ми е писнало да обяснявам,че ми се ще да"изчезна"по време на всички тези безкрайни поводи за човешко любопитство..Усещам,че скоро ще"избухна"и ще дам на всички да се рабере кое и как.. #2gunfire
Шило,мила,знаеш ли колко добре те разбирам за снимките на детенце... ooooh!Аз си изпатих с родата на мъжа ми покрай едни снимки от сватбеното ни тържество и от тогава много оскъдно поствах снимки и наши,и на децата,но от един известен период ми прикипя след като случайно научихме,че една недоброжелателка е разглеждала снимки на Саид и всички,ама,абсолютно всички снимки изтрих и ми е много по-добре сега и по-спокойно.
Ставам,но утре ще продължа с поста..

# 666
  • Мнения: 427
 Принцескиииииииии  Heart Eyes
 Аз вече се превърнах в зомби или сомнамбул с това безсъние  Twisted EvilМоже спокойно да си плашите децата с мен , когато не ви слушат  Mr. Green Joy
За празниците , ще ги празнуваме у дома . И се надявам този път да се съберем огромна компания , както планирахме  Flutter Елхите днес украсих , утре ще украсявам и прозорците . Пусто време , все не ми стига . Надявам се покрай празниците и на оборот  Praynig , но ще видим  Rolling Eyes Хората вече все по - малко пазаруват , но това е разбираемо .
Омче не се притеснявай толкова много . Напълно те разбирам , защото и моите маймунки са с малка разлика , 1 год . и 7 мес.
Малкият ми също нощно време ядеше , по три шишета с мляко . Беше заприличал на топка , не се различаваше вратлето му . Опитах няколко пъти да му давам само вода , не и мляко . Но в отговор , получавах удар с някое шише по главата  Mr. Green Хвърляше ги от креватчето си право към мен . С течение на времето , сам се отказа от нощното хранене .
Същото положение беше и с гърнето . Какво ли не правих за да ги приуча  Rolling Eyes То не беше да купувам музикални , да ги облепям с разни картинки , обкръжени с играчки , само и само да се изходят  ooooh! И не ставаше , държала съм ги по 20 мин. , нищо . Но щом станеха от него , се скриваха зад някой шкаф да напълнят памперса , а после ми правиха " джак "  Joy
Е пак се отказах , и ги оставих , въпреки укорите на разни познати , че съм била " лоша " или " некадърна " майка . Пука ми  Mr. Green Сметнах че е по - добре , да оставя на тях кога да решат че вече нямат нужда от памперс , отколкото да ги стресирам. И настъпи този момент , сами се отказаха . Flutter Не ме е срам да призная ,че малката беше с памперс почти до 3- и год. възраст .А малкия до две .
Шило отивам да разгледам  Peace Как е малката кюрдка  Grinning
Айа приятен уикенд и на теб . Дано си отпочинеш малко от напрежението  Heart Eyes
А аз прегръщам всички принцеси , и се понасям към леглото . Че инак пак ще посрещам зората  Mr. Green
Лека вечер на всички  Hug  bouquet

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 03:49 от shams u amar

# 667
  • Мнения: 206
Шило, на мене първата снимка по-ми хареса.... знаели са как да са гиздят едно време момите. Сегашните моми с тази цивилизация още малко ще отидат в епохата на сътворениети на света с едно парцалче отпред Simple Smile не го харесвам, както и не харесвам пълното забулване, нищо да не се вижда, дори на очите слагат черни очила. Всяко нещо може да бъде с мярка. Снощи бяхме в един ресторант, влязоха една група жени, напълно забулени, седнаха на масата и махнаха плата от лицето си отпред и взеха да си приказват, да се смеят, да си хапват и да се забавляват. ама в салона бяхме само ние, явно затова.... та някои неща ми идват пресилени. Иначе много ги харесвам някои жени тук, с хиджаби, абаи ама всичко в стил и класа...и напълно по традициите
Аз нямам спомени от Коледа в България, но Нова Година еххххх, Нова година.....то телевизия, то подаръци, то бенгалски огън, то на масата все едни вкусотийки, сурвакане, задължително шампанско.... мъка, мъка...
КОй плаче децата му да пораснат и да му се опразни къщата? хей момичета, това са ви най-сладките години.... де моите деца да можеха пак да са малки, не повече от на 10 години Sad
За сън я пийвай едно горещо млечице с мед преди лягане... на мене поне ми действа, особено ако има крава наблизо  Joy майтапя се Simple Smile
И аз ви чета и се радвам, за всеки хубав момент тука....с вас
Шило аз още помня едни печени кестени дето ги разправяше преди време, и така си останах с мерак да опитам печени кестени  baby_neutral

# 668
  • Мнения: 1
Добро утро,

Хм, това с безсънието и на мен ми е познато. Снощи докато миехме зъбки и обличахме пижами аз едвам се държах вече в изправено положение. Все се заричам, че трябва да почвам вече да чета. Имам предвид книги, не форуми, или статии в интернет, но това все още изглежда невъзможно, все на някой преча като ме види с книга в ръка.

shams u amar, хайде да си призная, че съм по-лоша майка и от теб. Ние седяхме с памперс до 4 г. Ама после- няма грешка. Не съм имала проблеми с чистене на миризливо мазало по подовете и локвички урина.Чувам за майки, които почват тренинга от 1 годинка и по цял ден тичат из къщи с парцал и леген. Честно казано не знам знам защо си го причиняват. За миризмата да не говорим, че няма измирисване.

ОМ Саид, разбирам раздразнението ти, обществото гледа на теб като на сектант за някви невинни нещица като непразнуване на коледи и рождени дни, пък камо ли да направиш нещо по-така...Може да си основем ФБ група на непразнуващите, или пък да пуснем тема в клюкарника. Не се дразни много, бъди дебелокожа като мен! Аз правя каквото си искам и не ми пука от коментарите.Що да се тормозя само заради идеята да подаря, или да празнувам на точно определена дата... Подарявам подаръци без повод, организирам спонтанни партита, абсолютно игнорирам рождени дни дори на най-близките си и отрочетата им, пазарувам след като е отминала коледно-новогодишната истерия (хем евтино, хем няма навалица по моловете)...планирам почивки на топли места за януари (евтини билети, летищата и самолетите празни). Живот и здраве, нова година-нов пътепис!

Шило, твоята задачка за разсъждение по картинка не бива да бъде отмината толкоз лекомислено.Въпреки, че картинката отдясно е малко екстремна-видът на средностатистическата българка все още не е достигнал подобни гротескни висоти, нещята стремглаво вървят натам.

Елидна, аз също бях единствено дете до доста късно, като цяло у нас е било винаги тихо и спокойно. Непрестанната глъчка в родата на мъжа ми ми е неестествена и трудна за справяне със...Дано винаги имаш такова голямо търпение ...

п.с Надя е писала заедно с мен, така че коментара ми за снимките на Шилото не важи вече

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 11:16 от скЛЮчени вежди

# 669
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Здрасти!

В къщи е тотален хаос, ама реших първо да пиша, пък другото ще почака.
Акъла ми напоследък си взима отпуски без да ме уведомява. Ето сега например, мисля си, че готвя супа. Приготвих си продуктите, сложих водата на котлона и се заплеснах с други неща. По едно време се сещам, че вода има на котлона и сигурно е завряла от сума ти време. Да, ама не-даже не съм пуснала котлона Mr. Green
Омче, не е лесна твойта. За нощното ядене на малката съвет не мога да ти дам. Моят син си цокаше нощем до 2г. и 2м., по 2-3 , че и повече пъти на нощ. Сега малката и тя се буди по сто пъти на нощ, примирих се вече. Сутрин го карам на автопилот, чак към обед почва да ми тече мисълта Mr. Green
За гърнето- и аз като Шамси не съм от "отличниците" Mr. Green Започнах да го пробвам, когато стана на годинка, правех опити през няколко месеца. На теория беше много добър, на всички обясняваше как точно и къде се вършат въпросните дейностти, ама дотук. На гърне си сядаше доброволно, но нищо не вършеше там. В последствие започна да го използва по предназначение, но когато аз му кажа, той сам не си го искаше. Така откарахме доста време, просто не казваше кога му се прави нещо, пък на мен ми беше писнало да го подсещам. И си ходеше с памперс за ужас на всички роднини. Един прекрасен ден, точно беше навършил 2г. и 8м. си свали памперса и каза че нямал "нучда" от него Mr. Green И после нито веднъж не се е изпускал. През нощта известно време спеше с памперс, защото спи много дълбоко.
Елма почна да си показва женското характерче, пищи като е недоволна, бие брат си, скубе го, опитва се и да хапе, ама с тия 2 зъба още не и се получава. Като той я санкционира за нещо, тя идва да ми мрънка. Simple Smile Засега са забавни, като малки кутрета са, но ми настръхва косата, като си ги представя в пубертета. Laughing

Навън времето е точно като в Латакия през зимата-слънчево, мокро и ветровито...
Русия предлага резолюция за Сирия, смешници. Сега почва пазаренето, досега само се надлъгваха. Цинична и лицемерна е световната политика. Направо ми се гади вече.
Кой умрял, умрял, да се готвят следващите...
Коледа и Нова година повечето хора в Сирия няма да празнуват заради жертвите.

Два часа го пиша това, дано успея да публикувам. До после.

# 670
  • Мнения: 190
Хмм  май  и аз съм от лошите мами  Whistling ние сме на 3г  и  3 месеца и още сме  със памперс  .
Та и да се опла4а ние  отново сме  болни  ooooh! ,какво  му става  на това дете тази  зима не знам   Tired
Мен ми е  изнервено ,попринцип  по празниците винаги  ми е изнервено вси4кото  това  суетене от  вси4ки  Tired.Аз необи4ам празниците  от малка   не знам  защо  .Но  всеки един празник  било  коледа , великден или  някой подобен ме изнервя и сякаш  стомаха ми е  на  топка  докато   отмине  TiredНямам обяснение защо така се  полу4ава

# 671
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Бре какви мързеливи мами сме се събрали тук. Mr. Green
Айде другите-признайте си кога махнахте памперса? Laughing
Сигурно има и такива за пример- Уго, Амал, Русалката? Mr. Green

# 672
  • Мнения: 3 804
Минах само да видя какво има,че имам още работа,но не мога да не откликна на запитването ан Ясмин  Laughing
Да ,аз съм от майките терористки   Mr. Green ,големите бързо ги отучих от памперс  bowuu ,дребната малко по-късно ,по пак сравнително рано.Тогава имахме гости от БГ и по цял ден бяхме навън ,та и върнах памперса  и тя пак свикна,в крайна сметка минахме на памперси гащи и след не много дълъг период ги махнахме и тях.

ум да знаеш колко ми е позната картинката ,разликата между 1 и 2 е година ,3 месеца и половина  Hug

Коледна не съм празнувала и не празнувам,признавам си само Нова Година .
астарта  Joy Joy Joy Joy Joy Joy

шило днес големите се произнесоха-защо не сме кюрди  Crossing Arms ,виж какви хубави имена имат  Laughing ,докато разглеждаха един сайт с имена .А ти няма ли да отвориш една тема-да учим кюрдски  newsm78 ,аз ще съм първата записана  bowuu bowuu bowuu
И друго искам да те питам теб и  лю как ще се оправят децата ви с 3 езика  newsm78  и мислите ли да учите кюрдката на арабски  newsm78

Лек ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 673
  • Мнения: 468
И аз набързо:

Шило, следната история е по твойта любима тема. Чух преди малко майка да говори с другат ами леля по телефона и да се вайка: Боже, ама как така, от какво, и сега какво ще правиш? Викам си хайдеее, пак някой е предал богу дух. Влизам да питам, а тя ми вика - прасето умряло преди да го заколят днес. Божеееееееееееее, да се смея ли да плача ли? Викам нормални ли сте бе??? Shocked Shocked

Ни емахнахме памперса отведнъж на 2 г. Никакво опикаване не е ставало, с едно изключение, но тя се беше заиграла тогава. преди това не съм ползвала никакви гърнета, просто тя изяви желание. Но спокойно, когато и да е, все ще се научат.

Уго, много сериозен въпрос си задала за размишление. Mr. Green Ааа, успокох се. bowuu

Ясминке, резолюцията е по-скоро според мен за приспиване на бдителността, защото тя осъжда по принцип насилието в Сирия, а не само това на службите. Но като чета по нета, че се стяат за война с Иран и много ми се изясняват някои неща, чак ми бодат очите...Пак казвам, лошото , че има за какво да се хаванат! Sick

Омче, съчувствам ти, скъпа. Но май поивка няма да има...

Къде е Олди, видях, че беше активна във ФБ вчера, ама откъде списва?

НСЕ и аз чакам разкази за Румъния.

Фийл, къщичката не е нищо особено, разгънат 3Д модел от картон си направих.  newsm78

И аз като Надето съм за първата картинка. Склю, направо препускат към тази визия младИте. newsm78

Чао засега.

# 674
  • Мнения: 800
Много писане, много нещо  Mr. Green


Точно мислех да ви питам да не би да участвате в "Умна и красива", та затова не пишете  Mr. Green
Като заговорихме за умни и красиви, някой знае ли къде е ЗлаторогSimple Smile

Да каза за памперса и гърнето  Mr. Green  Мойта от 8месечна я слагам и там си акаше.
   Напоследък се случва да се наака и в памперса, но винаги предупреждава какво върши  Mr. Green  Казва  "ако " на всичко.   През деня често я оставям по гащи. Случва се с часове да не се изпишка изобщо, нали не пие и мн течности. Друг път през десет минути се подмокря.
   Сутрин се случва памперса да й е съвсем сух, мъжа ми недоволства, че не било хубаво да се стиска. Друг път пък нощния памперс е доста напикан. Не мога да й схвана.   Преди цокаше и заспиваше. От известно време обаче имаме друг ритуал, след като се нацока и заявява "ако" , даже става и сама си носи гърнето. И така по няколко пъти , докато успея да я приспя.
   Онази вечер 3 пъти пишка, а 1път нищо не направи , седя така, само и само да не спи  Mr. Green

Лошото е, че през деня  почти винаги ми напикава килимите. Бърша с мокро и четкам, но мъжа ми казва, че не е достатъчно и вече е харам да се кланя човек на килима. Пък не мога да ги пера всеки ден, още повече е зима. А и нали си имаме килимчета за молитва, но той твърди, че не става щом самото място е напикано....

Като излизаме на разходка винаги е с памперс,но седейки в количката или играейки на площадката се провиква "ако, ако" и тогава не знам какво да правя, гледам да я залисвам с нещо друго. Не я издържам, пробвах няколко пъти лятото в двора, но тя не иска, а и на мен ми е кеф народа да гледа дупето на детето ми.



Амал, то си е трагедия да умре прасето на човек. Гледаш го цяла година, тъпчеш го с отбрани лакомства и накаря тая гад да вземе да пукне и да   прецака банкета  Mr. Green  Има хора , които ядат и умрели животни. Или пък търговците, като им умре животинката веднага разфасоват и продават, не могат да си позволят загуба  Sunglasses


Наде, печените кестени много подскачат из фурната, като топчетата от тотализатора. Затова напоследък си ги варя. Само дето нямам време да ги ям бавно и с наслада, малката ми пречи.

Деси, не схванах, щерките ти харесват или не кюрдските имена?  Не мога да предавам уроци по езика, много съм зле  Simple Smile  Разбирам какво се говори , но  не мога самата аз да завържа разговор .
   Онзи ден броихме -малката казва около 35думи на бг, 5-6 на кюрдски и 3-4 на арабски.
Мъжа ми умира от яд, но какво да се прави, все пак бг е доминантен в момента. Ако бяхме още на общежитие и идваха гости, може би кюрдския би бил водещ. 
   Лошото е, че щом тя каже дума на бг и той веднага започва да й се кара и да казва, на кюрдски ще говориш. Така само я обърква и забавя проговарянето, но на глава с него не се излиза  Crossing Arms

Още нещо щях да ви умувам, но забравих  Mr. Green   После иншалла


Общи условия

Активация на акаунт