Рамадан Карим,Аид Саид и 132 пожелания за мир в арабско и не само.

  • 57 203
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
и аз, и аз ....и аз бях умна и красива на младини, сега съм дебела, грозна и прогресивно затъпяваща. Ама един студ е насвил тука, вече и тлъстините не ме предпазват от него.

Сега ще си надуя парното, ще заседна пред монитора и ще почна да дразня народа по форумите.

И на мен кюрдските имена са ми благозвучни някак си, харесвам ги. Женските най-вече.

Уго, по отношение на броя на езиците децата нямат проблем, проблемът е в мързеливите родители. Под натиск на цялата рода мъжът ми говори на децата на пащу цяла една седмица и после пак се отказа. На другите езици, които говори (триезичен е, без английския) не ще и дума да им продума. Принципно не приритвам около мен да се говори на езици, които не разбирам, но като всеотдайна майка признавам, че това е само в полза на децата. Ама таткото, нъц. Така че най-вероятно ще си останат двуезични.Гърча се като си помисля, че няма да разбират езиците на единия си родител.

Амал, ако е удачно, предай и от мен съболезнования на опечаленото семейство.


Шило, имам задачка за теб, нали ти си нашият борец за справедливост... Вече обсъдихме прасешките погребения
ако ти е възможно да подготвиш кратка, въздействаща реч за ежегодното масово погребване на елхички и борчета. Аз излязох за малко навън и на всеки две крачки се продават елхи, замислих се за общия брой на унищожените дръвчета по света, и то в името на 2-3 седмици забавления и суета. Знам, че ще се справиш по-добре от мен, а аз ще заставам зад всяка твоя дума.

п.с. абе за кестените щях да питам, какви кестени варите и печете, всякакви ли стават, или определен сорт?

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 15:21 от скЛЮчени вежди

# 676
  • София
  • Мнения: 434
Ехааа, какво развдижване днес в темата.   bouquet

На малкия му махнах памперса на 1.5г. Не сме имали проблеми. Случва му се още да се напишка (когато му е много интересна играта, стиска до последно), но много рядко. Той също не харесваше гърнето (главно, защото свеки се опитваше да го приучи на него  hahaha). Взех му седалка за тоалетната на рибки. Много му хареса. Седи си там и си пуска парченца тоалетна хартия.

Ясмин, точно това си мисля днес  Hug Че времето е като в Сирия. Не знам за Латакия, но дори миризмата е на улиците на Хомс. Спомени, спомени...

Лю, ще ходите ли по магазините за подаръци? Аз мъдря как да доставя един камион от магазина на Дисни до България? Имаме 2 групи, които ще пътуват до Лондон за Нова Година, но се притеснявам, че водачите няма да могат да го прекарат като ръчен багаж (бая голям е), а от сайта на магазани ми свети 40 паунда доставка  newsm78 А и предполагам ще стигне за другата Коледа. Помощ!

Шило, ужасно е това с прасето. Виждам, вече има цяла група във FB, която иска да се накажат виновните. Но това си ни е манталитета. Цяла дискотека седи и се хили. Аз винаги съм мислила, между другото, че от насилие над животно до насилие над човек има много тънка граница. Просто едното минава безнаказано.

ОмчеHug Никакъв съвет не мога да ти дам. Издръж още малко, после децата ще растат заедно. Поне безсънието си го взимаш наведнъж  Wink Аз кога ще се наканя за второ дете хич не ми е ясно.

Боби, и моят се опитва да се разоблява. Даваш ли му нещо за имунната система? Аз не вярвам много на хомеопатията, но давам Цитросепт и Умкалор, и според мен има ефект. Peace

Аз пък мисля, че всички тук сме умни и красиви  bowuu Вчера гледах шоуто на Слави (рядко го дочаквам). Имаше нещо като викторина и момичетата трябваше да отговарят. Еййй, по-добре да не бях гледала. Ако тези са умни и красиви, горко и на нацията ни. Най-големият мускул в човешкото тяло било сърцето  newsm78 и още куп глупости, които не се затормозих да запомням. Мисля, че освен снимката на Шилото с народната мома и тарвестита от бъдещето, трябва да има и сравнение на развитието на сивото вещество. Със сигурност ще е още по-фрапираща  ooooh!

# 677
  • Мнения: 468
Склю, мисля, че се ядадт само дивите кестени, тези, които са в столицата са питомни и се използват за лекраства. тази г. не съм си купувала, а много обичам, но само варени, по-сочни са ми.

Шило, тази страница не се отваря, обаче четох за какво става дума - какви са тия студенти, изверги направо. Едно е да заколиш животно за храна, друго да го убиеш от необуздани страсти за удоволствие. Не се притеснявай за езиците, така ще свикне. Аз уж я уча и на английски, да видим какво ше произлезе, понеже пък паралено и с арабски, че нашия тати пак си пита ушите. А онзи ден ми направи забележка, че съм казала една дума неправилно - ми викам - толкова мога, напъни се ти.

Астарта,  Laughing Laughing

Айа, приятно изкарване. Hug

Ясмин, да, времето е много близкоизточно.  Peace За статията подкрепям, ама то колко хора могат да си го признаят? Mr. Green особено ако са от тия уж реформатори, дето не намират общ език. Mr. Green

Фийл, и аз мисля така за насилието.  newsm78 Дай я тази страница. Praynig

# 678
  • Мнения: 3 804
шило харесват ги  bowuu bowuu bowuu ,затова изказаха съжаление ,че не спадали в графа кюрди ,а и още нещо ,изцепиха се ,че ако все пак някой ден родя момче да го запиша Алан,Жуан,Дилан или Рони -все в графа кюрдски имена  GrinningМога да си представя родата как ще ме изгледа -майка бг ,баща арабин ,детенце с кюрдско име  hahaha hahaha hahaha
А ако бащата и се кара когато говори с него,да ти кажа прав е само да намали тона ,иначе свикне ли че таткото разбира какво му се казва на бг ,няма да проговори кюрдски.
Маугли знае ч,е при мен на арабски ен минава,ако не знае някоя дума ,веднага пита как е на бг или обратното,обаче още не може да си обясни факта ,как така когато другите говорят на арабски аз разбирам и отговарям,а когато говори тя-не  newsm78 newsm78 newsm78 hahaha hahaha hahaha

амалче готово е до средата ,инша Алла до довечера ще съм свършила.Ако ти я учиш на арабски-по добре недей,защото ще запомни думите грешно,ако ти самата ен се справяш с някои от специфичните букви.

# 679
  • Мнения: 2 171
Голямо раздвижване е имало в темата, беше ми приятно да ви изчета Simple Smile

Амал, представям си каква голяма драма е станала с тръшналото се прасе, обаче да си призная, на мен ми стана хубаво като го прочетох Simple Smile. Умряло е животинчето от естествена смърт и се е спасило от ножа Simple Smile
За прасето от дискотеката, и аз споделям мнението на фийл Peace. Не мога да си представя що за човек може да се забавлява, причинявайки болка, та дори и на прасе newsm78. И дали този "човек" не би изпитал удоволствие от страданието на свой себеподобен?!

Айа, приятно изкарване в Швейцария Hug

Шамс, дано потръгне търговията около празниците Praynig. На мойта работа е някакъв ад, определено има голямо раздвижване, до степен да не го издържам вече Tired

Лю, ядливите кестени са малко по-дребни и с бодливичко накрая. Аз също много ги обичам.

Омче, и този период ще отмине Hug. Но Надя е права, толкова бързо отминава времето, че чак страшно ми става. Ще си спомняме след време какви са били малки и сладки и ще ни се ще пак да са такива, а ние съответно по-млади Simple Smile. Като гледам снимки на Алекс като бебе, имам чувството, че беше вчера. Направо не знам кога минаха 6 години и как за това време се е променил толкова много.

Бобинка, и аз съм много доволна от Умкалора. С него почти винаги успяваме да пресечем болестите. Но гледам да го давам още при първите симптоми Peace

Памперсите махнах и на двамата около втората годинка. От раз - пикаха и акаха в гащите по няколко дни, докато им просветна за какво става дума и оттогава не е имало издънки. Но им помогна много и примера на другите деца - на Алекс в яслата, а на Илия приятелчетата от градинката.

# 680
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Ох, и аз някога бях умна и красива, а сега.... пак  Grinning

Аз лично нямам никакво усещане, че идват празници. Радвам се само, че няма да ходя на работа. Но заради малката ще се украсиме  Simple SmileТя днес направи гирлянди от цветна хартия и утре ще ги окачваме из стаите.
Като бях малка не сме празнували коледа, а само Нова година.Но пък беше много весело,трапезата, подаръците, хората след 12.

Малката беше с памперс до около 3 годинки. Махането стана от само себе си. Последната година слагахме памперс само през нощта.

Уго, благодаря  Hug Каките са станали големи красавици, а Маугли е много чаровна. Къде са красивите й къдрици?

Много целувки за всички дечица и всички вас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 39
Еха,колко много сте писали..,кога да ви изчете човек.. ooooh!
Обещах да си довърша поста от снощи,но чак сега успях да седна на компютъра и се надявам да е за повече от 10мин.. Praynig
Вежди,как да не се ядосвам?!?Как да не се впрягам на досадните и нетактични коментари и любопитни въпроси?Онзи ден се изтърсва комшийката и в несвяст започва да ме агитира и кандърдисва да украся елхата та да внеса коледен дух в дома,да съм учила децата да свикват и тинтири-минтири..Да не говорим за бесните скандали,които се вухрят м/у мен и майка ми по темата..Тук е момента да кажа,че не само у дома на Шило и  Амал ги има страстите м/у тъща и зет,както и неразбирателството м/у майка и дъщеря..От както се ожених майка ми се е амбицирала да ми състипва нервната система,хващам се на бас,че и в Сирия да ида пак ще намира начин да мрънка ежедневно за нещо.. ooooh!
Да ви се оплача,една влага ни е нападнала..Нямам си и на идея защо.. newsm78Проветрявам от сутрин до вечер,купих влагоабсорбатори и само дебна дали пак ще се появи.. #Crazy
Иначе за Саид и гърнето-нямам намерение да го насилвам,когато е готов-тогава..,дори и да е след 6 мисеца..Все в един момент ще махнем памперса,нали така?!?
А за Самар и яденето й като обезумяла,ами дундичка е,жива и здрава да е..Но ме мъчи самото нощно"дежурство"и сутрин като видя как ги е наредила празните шишета така умилително ми става.. Blush
Ох,преди 2 години ни подариха бонсай,до преди 2-3месеца вървеше добре,но изведнъж започнаха да му окапват листата и към днешна дата вече е без листа и не мога да разбера дали не е изсъхнал.. newsm78Четох,ровех се из нета,но никъде не открих как да разбера дали ще го бъде,или не..И какво да правя...?!?! Thinking
Исках и да споделя с вас едно мое главоболие..Става въпрос за детската градина..Саид не се класира(по ред безумни причини)и имам 2 варианта-или да иде мъжа ми да говори с някоя корумпирана директорка,или да го запиша в частна,която обаче трудно бихме си позволили на този етап..Отностно консумацията на свинско в държавната,съм почти на 100%  сигурна,че ще си имам много главоболия и ще дават на детето(говорила съм в толкова много майки от смесени бракове,отделно и с мюсюлманки и те твърдят,че са се сблъсквали с упоритите лелички и и увереността им,че това месо е толкова полезно и жизненоважно..Да не говорим,че много голям процент от родителите не го правят на въпрос и позволяват на децата си да ядат свинско и когато се намери едно такова семейство,което държи и не позволява-е много трудно да се пребори)..Уф,сложно го обясних..Хаиде,ще приключа темата,че нещо ми докривя.. Sick
Ох,пак ме викат в хорово изпълнение,ще ставам..Пък дано имам възможност утре пак да ви надникна..
Ясминка,бях ти обещала да ти се обадя,но не съм го направила не от несериозност,а защото наистина не съм идвала към ЖП..Дано скоро пак си организираме среща,та да се видим всички..

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 20:43 от Nar-Nour/Om Saeed

# 682
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Добър вечер!
Голямо писане, голямо чудо! Скука ни е налегнала явно.
Уго, готви новата тема!  bouquet

Аз пък съм и красива, и умна(следобяд както по-напред писах Mr. Green).

Омче, айде намери повод да дойдеш към нашето гето.
Дундичка е, значи Самар.  Grinning Като почне да щъка насам натам, ще отслабне. Елма и тя беше кебапче с дебели бутчета (та "благославях" зълвите по този повод, че те всичките са дебелобути Twisted Evil) Обаче откакто снове по цял ден се е изфинила.
Алверка, качила съм снимки в албума.
Хриси, права си- границата между насилието върху животно и насилието върху човек е само страхът от закона.
Склю, метни некой за заяждане, да си пласирам негативната енергия. Както и парното ми не работи, ще съм във вихъра си. Mr. Green

Лека ви нощ! Днес няма да влизам повече, спокойно! Grinning

# 683
  • Мнения: 2 171
Омче, какво мляко пие нощем Самар? Ако е АМ, съм чувала като вариант за отказване да се разрежда с повече вода. Например известно време вместо 3 лъжици да слагаш по 2. След седмица-две, да намалиш дозата на млякото с още една и така докато остане само вода. Мисля, че и с кисело мляко би било приложимо, ако се разрежда с вода newsm78
А за детските градини - държавната не излиза много по-евтино да ти кажа Crossing Arms. Като добавя към таксата (която си е доста висока) всичките им допълнителни занимания като танци, приложни, футбол и тн, ежеседмичния театър, периодичното събиране на пари за играчки, санитарни материали и каквото се сетиш, си става една бая солидна сума. Та в този ред на мисли, ако трябва и рушвет да дадете, хубаво си направете сметката дали не е по-добре частната за 1 година. Пък следващата година току виж сте имали късмет с класирането Peace

За другото - и аз като Склю си мисля, че излишно се ядосваш. След като ти си убедена в правотата си, имаш ясна позиция и мнение, просто не допускай другите да ти се намесват с непотърсени съвети. Аз винаги съм си била чешит, на който не му пука за мнението на околните, що се отнася до моя собствен живот и затова се чудя как на някой може да му влияе това Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1
Добро утро, дами

Гледам, много текстуална е станала темата ни, та се разтърсих из необятния нет за нещо поучително, образователно,или нещо неоткрито, все още от нас, в арабския свят.

Глейте кво намерих в сферата на фешъна.

В един район в Йемен жените носят конусовидни шапки,които спомагали за охлаждането им, не знам как, и  не знам защо точно конусовидни.

клик



Иначе, как сте дами? Днес скуката намаля ли, или пак ще писателстваме като за световно?


Ясминке, ако искаш излей си негативната енергия върху мен, няма да се сърдя. Никой не ме дразни дотолкова, че да го  номинирам за заяждане, това явно от хормоналните нарушения, които си открих наскоро...Ама гълтам хапове, шъ са оправя.

Ом Саид, много харесвам бонсаи, дали изискват много грижи?

Аз по неволя започнах да отглеждам кактуси заради мъжа ми....Постоянно трупа над камината някакви боклуци, аз подредя той за нула време нахвърли разни хартийки, дребни монети, кабелчета, сим карти...Разбрах, че с добро няма да стане, ами викам трябва да измисля нещо, което физически да му попречи да пипа там. Така стигнах до идеята за кактусите, сега имам най-подредената камина в света.

Пътуващите, хайде, кога ще четем за Швейцария, Румъния...и още една тайна дестинация?

Последна редакция: сб, 17 дек 2011, 11:29 от скЛЮчени вежди

# 685
  • Мнения: 800
шило харесват ги  bowuu bowuu bowuu ,затова изказаха съжаление ,че не спадали в графа кюрди ,

кажи им да се радват, че не са. Кел файда да ти е хубаво името, а външността плашеща  Mr. Green  пък и вътрешната красота не им е на ниво  Mr. Green

Ето аз освен умна и красива , съм и изключително добродушна  Mr. Green


Вежда, не разбирам от мода, но смешно изглеждат с тия шапки. Не ми се връзват с фередже  Mr. Green


Оня ден чета пенсионерския вестник на майка ми, за  някаква жена-ходжа / мн нелепо звучи нали  Mr. Green /  Латифа. Българо-арабка, призната врачка в цял арабски свят  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Само дето мъжа ми не я е и сънувал.  Та тая  прочута арабска врачка продавала  за амулет кръстче от Йерусалим  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  АКо вземеш 4 комплекта, прави  голямо намаление- дава ти ги за 65лв. Над кръстчетата самата тя била чела  специални арабски молитви  за здраве и късмет  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  и т.н смехурии. Ама има хора дето ще се хванат де. Иначе сложена снимка на достопелна жена в черно, с две дупки за очите само.

ПП. Току-що майка влиза да изкаже възторга си от някакво момче с кола, което спряло и излезнало от колата да подмести котарака ни от улицата, вместо да го прегази  Mr. Green Мойте котараци са супер непукисти, не им дреме и танк да идва срещу тях.

# 686
  • Мнения: 3 804
шило виждаш ли още има д0бри хора ,щом не са ви смачкали котарака .
Моите са голяма атракция сутрин,изпращат Маугли до средата на пътя за училището,една сутрин ги домързя и не излязоха,изредиха се всички хлапета да питат къде са  hahaha hahaha hahaha ,ние нали сме на една от улиците водещи към даскалото,та 3/4 от учениците минават пред нас.
Аз от кюрдите познавам само 1 ,беше ми учител тук,голям образ беше,единственият сравнително нормален преподавател от тези ,които бяха изпратени да учат чужденците  Mr. Green.Е ,така яко псуваше,ако някой закъснее ,което обаче се случваше рядко,защото народа знаеше,че може да му се прости всико освен закъснението,добре че ,освен мен и една рускиня никой не разбираше цветистият му език ,защото псуваше на диалект  hahaha hahaha hahaha.Но пък беше голям цербер -не ни остави на мира докато не ни вкара в главите определеният му материал,че и доста отгоре и горко му на който не  успее да произнесе правилно някоя буква,при него мисията невъзможна нямаше-щеш не щеш ,ще проговориш правилно. Laughing Laughing Laughing
Сега ще ви разкажа за другите по-особенни образи,аз тогава бях на 24-25 ,единият преподавател беше година по-голям от мен,всяка сутрин идваше с махмурлук  Crazy ,в същото време се готвеше и за магистърска степен,той или ни се оплакваше ,че една рускиня го свалила,пък после се оказала омъжена или пък пресмяташе с един канадски иракчанин ,на нашата възраст с какъв бизнес да се захванели и двамата  Crazy Crazy CrazyВсъщност той ми беше първият преподавател,после ни пое кюрда,на когото му се изправиха косите от нивото на което ни беше докарал младежа  Shocked Shocked Shocked
След него имахме една мадама,пак на моя възраст-не беше грозна,но явно е нямала късмет с противоположният пол,аз и бях трън в ............. ,защото мадамата беше влюбена в един британски пакистанец и през цялото време само с него се занимаваше,а аз и задавах неудобни въпроси свързани с граматиката ,та веднъж се принуди ,да донесе 10 книги за да потърси отговорът на един въпрос  Laughing ,зададен от мен нарочно ,след като на мен и ан рускинята ни беше писнало от тъпотиите и.После имамахме една преподателка,нищо особенно,а после се появи и другата блестяща личност-женен с две деца,но влюбен в една от курса ,полу французойка полуалжирка,която даваше за пример на останалите,да обаче се появих аз и не знам с какво го подразних -може би защото казах ,че не харесвам любимият му певец или пък защото беше дал една домашна ,с която се справихме само 3ма-алжирката ,мианмареца и аз,другите баха написали според това което даскала желаеше,а аз понеже беше разбор на стихотворение ,си написах собственото мнение ,изцяло противоположно на неговото.Та тогава ме започна-как може да съм харесвала и предпочитала поезията от преди исляма ,пред ислямската и това ние чужденците нищо не разбираме и т.н от този род ,а на всичкото отгоре не можа и името ми да научи ,колкото и да се опитваше да го произнесе  hahaha hahaha hahaha

ясмин още от сега ще започна,само че ми я няма музата,някой да предлага заглавие  bowuu

шамс успех  Hug

алвера косата и се изправи,само след баня е къдрава,докато изсъхме,сега е леко чуплива и то най-вече около лицето,но на снимката каките и изправиха бретона.

Лек ден на всички   bouquet

# 687
  • Мнения: 0
Здравейте, дами:) Аз съвсем се отплеснах напоследък и ще се поправя скоро, зпочвам да чета какво сте написали! Желая весела неделя!

# 688
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Бре, аз ли имам халюцинации или някой е изтрил обяснението за шапките на йеменките от картинката на Склю? Laughing
Чародейке, какво стана, де ти отиде поста?

# 689
  • Мнения: 3 804
Бре, аз ли имам халюцинации или някой е изтрил обяснението за шапките на йеменките от картинката на Склю? Laughing
Чародейке, какво стана, де ти отиде поста?

И аз това се чудя  Thinking Thinking Thinking ,не помня да е имало нещо,което да предизвика метла  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт