Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - III

  • 30 906
  • 730
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 638
В началото е добре гроздето да се дава без люспи и семки, или нарязано на четвъртинки, например. За по-големите деца обикновено няма проблем да ядат и цели зърна...
По случайност съм документирала как едната девойка си късаше грозде сама от лозата  Blush



jorjito , добре дошла  Simple Smile

# 331
  • Мнения: 57
fata ®, на четвьртинки с люспите ли?

Ще пробвам още утре  Peace

# 332
  • Мнения: 3 638
Така съм чела, по този начин махаш семките и люспичката става по-малка  Peace Съвсем в началото обаче бих предпочела гроздето да е обелено и без семки (ако е купено и заради препаратите, с които го пръскат  Naughty).

# 333
  • Мнения: 57
Ясно. Аз по принцип и за нас го мия сьс сода бикарбонат. Но засега ще продьлжа да го давам без люспи тогава.
Лошото е, че без люспи много се хльзга и не успява да яде горката - всичко отива на земята, а така й харесва... Та ме е жал и не издьржам на изкушението да й го дьржа аз.

# 334
  • Мнения: 3 638
Е, с гроздето докато му е сезон, може да направиш и изключение  Wink

# 335
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз киноа, амарант, люцерна и прочие(останали в шкафа от времето, когато се хранех здравословно  Crazy ) ги правя на кълнове и после ги слагам в хляба(домашен) и манджите(всякакви  Whistling )
 Който прави бисквитки, крекери и подобни, може и там да ги прибавяте.
 

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 12:39 от skrech

# 336
  • Мнения: 48
В началото е добре гроздето да се дава без люспи и семки, или нарязано на четвъртинки, например. За по-големите деца обикновено няма проблем да ядат и цели зърна...
По случайност съм документирала как едната девойка си късаше грозде сама от лозата  Blush



jorjito , добре дошла  Simple Smile

Благодаря за инфото   bouquet Колко е голяма щерка ти на снимката  Laughing

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Привет Simple Smile
Благодаря за отговорите за зрънцата. Моето бебе още не го владее пинсетния захват и ще я караме засега по лесното, да свикне и тогава на по-трудното Simple Smile
Оризовки пробвахме 2-3 пъти. Май са доста сухи, лесно се чупят големи парчета, пълни му се устата и не може нито да ги преглътне , нито да изплюе  newsm78 Може би ще пробваме скоро с разварен ориз, мисля, че по-добре ще се справи.
Иначе от любопитство опитах да му дам и пюре. Еми стиска това дете устата и това е  Crazy Засилва се с двете ръце да хваща лъжицата. Четох назад, че давате една лъжичка да си играе детето и с друга го храните, но при нас не минава номерът. Иска да държи и двете лъжици и да ги премята в ръцете си. Като му заредя лъжицата и като я повърти 2-3 мин, каквото остане по лъжицата, стига до устата му  Mr. Green

# 338
  • Мнения: 4 370
С каква храна започнахте захранването?

# 339
  • Пловдив
  • Мнения: 6 679
Аз започнах с броколи Simple Smile
Приеха се много добре Simple Smile

По въпроса за гроздето - и аз в началото махах семките и люспите, но малкия категорично го отказваше. Един слунчев ден докопа фруктиерата на масата и се самообслужи. от тогава си го оставям да си ги яде цели зърната (на около 9 месеца някъде). И понеже сме нагости при моите родители, а баба ми си имат голяяям двор, в който гледат какво ли не, днес малчо се обслужи директно от там - домати, грозде, смокини Rolling Eyes Поне съм сигурна, че не са пръскани Whistling

# 340
  • Мнения: 57
С каква храна започнахте захранването?

Аз с тиквички.
Но не сьм правила разстояние от дни между храните. От раз започнах да давам всеки ден различно на обед и вечер.

# 341
  • Мнения: 8
Привет Simple Smile
Благодаря за отговорите за зрънцата. Моето бебе още не го владее пинсетния захват и ще я караме засега по лесното, да свикне и тогава на по-трудното Simple Smile
Оризовки пробвахме 2-3 пъти. Май са доста сухи, лесно се чупят големи парчета, пълни му се устата и не може нито да ги преглътне , нито да изплюе  newsm78 Може би ще пробваме скоро с разварен ориз, мисля, че по-добре ще се справи.
Иначе от любопитство опитах да му дам и пюре. Еми стиска това дете устата и това е  Crazy Засилва се с двете ръце да хваща лъжицата. Четох назад, че давате една лъжичка да си играе детето и с друга го храните, но при нас не минава номерът. Иска да държи и двете лъжици и да ги премята в ръцете си. Като му заредя лъжицата и като я повърти 2-3 мин, каквото остане по лъжицата, стига до устата му  Mr. Green
Същата работа и при нас,само,че пробвах не с пюре,а с каша от амарант.Каквото успях да и дам с лъжичката го изяде и се хареса,но като цяло посяга сама и разбира се е много трудно да си улучи устата.Като взе да я размахва тази лъжица  Crazy ,каша имаше на другия край на стаята.(малко като ефекта на прашката се получава  Party )
Резултата от това,че сама посяга на храната се отразява и на цокането.Ако се мотам гола из леглото,хваща цицата с две ръце ,стииииска и иска да си я сложи в устата  Crazy
А н и аз дадох авокадо като първа храна.С кората и парчето беше достатъчно голямо,за да го загризе сама.

# 342
  • Мнения: 3 638
Благодаря за инфото   bouquet Колко е голяма щерка ти на снимката  Laughing

Голяма е тук, мислех, че е малко над годинката, но гледам, че е без памперс, значи към 2-годишна е била  Laughing Така бързо растат!  Heart Eyes

С каква храна започнахте захранването?

Първо морков, после броколи  Simple Smile Броколите бяха голям хит!

Резултата от това,че сама посяга на храната се отразява и на цокането.Ако се мотам гола из леглото,хваща цицата с две ръце ,стииииска и иска да си я сложи в устата  Crazy

 Joy

# 343
  • София
  • Мнения: 2 348
Лещата беше прилежно изакана. Значи няма свръхумения моето дете  Mr. Green  Но пробива нов зъб и не му е до хранене на господина. Тъкмо да почине малко, че с такъв старт почна, чак се стреснах.

# 344
  • Мнения: 283
Аз започнах с тиква Simple Smile
skrech, кълновете ги готвиш, доколкото разбирам. А сурови давала ли си? Мислех и аз да дам, но не ми се иска да ги готвя, то всичко хубаво отива на кино след термична обработка. Но ме притеснява, че са си твърди, няма да могат да ги сдъвчат все още.

Общи условия

Активация на акаунт