ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 13

  • 115 362
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 234
Тези подправки се засаждат пролетно време. Февруари-март ,за да може да имаш реколта от лятото до есента.
Магданоза пониква от 40 до 45 дни след посяване.

http://agronet.bg/agro/zelenchuci/642-magdanoz.html

http://gradinata.bg/index.php?page=article&article_id=201

# 61
  • DE
  • Мнения: 971
Ах, аз през месец разхвърлям семена на копър из градината. Сега съм сложила и магданоз за да имам пресен есента. Вече трети път от пролетта...

# 62
  • Мнения: 234
Копър вече не сея. Всяка година се разнасят семена от съседите,които го отглеждат в големи количества.
Там където се засява сам е по-добър от този,който аз засявам.
А магданоз сея само пролетта и имам до късна есен.

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Моят магданоз поникна може би за седмица, но кервиза чаках доста. Догодина и аз ще сея поетапно копър, защото бързо започна да цъфти и не остана за бране.

# 64
  • Мнения: 390
Момичета, как трябва да се подрежат катерливите рози и колко време след цъфтеж. Вероятно е още рано, но някои от моите са изкарали дълги стърчащи клонки без цвят и ми се иска да ги махна да не ми грозят.

# 65
  • Мнения: 6 390
Мацки
свеки ми остави едно цвете като тъмно червена голяма детелина - да му знаете името случайно...аз си мисля че е за градина, но не знам дали ще оцелее...тя каза че обичало слънце и сухо, но вече една седмица ми се вижда на зле да върви...

# 66
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
Мацки
свеки ми остави едно цвете като тъмно червена голяма детелина - да му знаете името случайно...аз си мисля че е за градина, но не знам дали ще оцелее...тя каза че обичало слънце и сухо, но вече една седмица ми се вижда на зле да върви...

 Thinking ако е такова - червен оксалис обича поливане, гледа се на светло, но не на директно слънце и не е за градина  Hug
повече за гледането тук

# 67
  • Мнения: 6 390
Thinking ако е такова - червен оксалис обича поливане, гледа се на светло, но не на директно слънце и не е за градина  Hug
повече за гледането тук
същото   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, как трябва да се подрежат катерливите рози и колко време след цъфтеж. Вероятно е още рано, но някои от моите са изкарали дълги стърчащи клонки без цвят и ми се иска да ги махна да не ми грозят.

Тия дълги клонки ще образуват съцветия, така че на бързай да ги режеш! Сега се изрязват само прецъфтелите.

# 69
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
специално проектирана арка - жълти рози и червени ипомеи  Confused оказаха се не толкова червени и ефекта се позагуби

 

нова реколта рози  Mr. Green и индийския люляк (лагерстремия)




загадката за днес  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 296
Цвят от тиквички ли е това newsm78?

# 71
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 273
Цвят от тиквички ли е това newsm78?

 Laughing почти позна  Heart Eyes кратунки са
подарък от детето на хексалина, за моето дете
цъфтят като луди, а кратунка няма  Tired но пък са красиви  Hug



днес орисвам  Mr. Green калинка да ви налази  Hug

# 72
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Моите кратуни цъфтят в бяло Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 278
Здравейте , отдавна надничам в темата , тъй като съм горд собственик на градина от 1г.Откраднах идеята на Любознателна за арката с рози , но е от тази пролет и за това не мога да се похваля със снимков материал.
Искам да Ви попитам , за мини цикламата. На етикетчето е нарисувана лейка с капки вода , а на чинийката отдолу са сложени " Х ".Означава ли , че се полива отгоре ? Rolling Eyes Ще съм благодарна  тези които отглеждат да споделят своя опит.

# 74
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Аз като че ли отдааавна не съм пускала снимки Rolling Eyes
Текомата
Явороволистен клен - фламинго. Стана фламинго чак когато нощите станаха по-хладни, досега изгаряше от слънцето
Декоративното просо, едногодишно.
Салвия триколор
Еуфорбия, едногодишна

По-старички:
В ляво - червенолистна слива, син смърч и вариегатен сибирски др … ата лагерстремия.
По-панорамна. Вижда се как гъбично заболяване унищожи част от тревата. Вече е почти възстановена.
Лагерстремията. Дъждовете преди седмица я оставиха с малка част от розовата премяна, но другата едва сега започва да цъфти.

Общи условия

Активация на акаунт