Гласът на България тема 2 - Кастингите на тъмно продължават!

  • 28 471
  • 473
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 14 840
да и аз я слушах и определено много ми хареса. но Борис пък от друга страна  е натрупал доста опит но наистина би било интересно мъж да пее - Селин Дион или жена да се опита на Аеросмит или Ролинг стоунс

# 406
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Голяма част от участниците със сигурност са посещавали вокални педагози. А обикновено вокалните педагози съставят и свои групи, с които ходят по участия. Така че - момчетата и момичетата няма как да не са пели дуетно или ансамблово. Или поне повечето от тях.
Само за пример ще посоча добричлиите - не за първи път тяхната школа показва, че е една от най-добрите в България. Но едва ли там заниманията са били само и единствено индивидуални.

Затова съм на мнение, че точно тук ще е ключовата роля на треньорите - как ще съчетае гласовете, каква песен ще подбере и как ще извлече най-доброто както от гласовете, така и от песента.
Друг е въпросът, че треньорите си имат своите предпочитания - това не остана скрито. И ако някой от тях започне да натиска в посока предпочитаният от него глас да изпъкне, тогава вече... съвсем няма да е честно за другия от дуета. Дано подобни опити да бъдат ограничени до минимум или поне да останат по-леко забележими, гледани отстрани. Въпреки че... съм далеч от мисълта, че точно това ще бъде избегнато в обсъжданията по-нататък. Просто... има доста хляб за конспиративни теории  Mr. Green


djoleva, май жените някак си по-смело пристъпват към "мъжки" песни.
Обратният вариант е много по-голяма рядкост.

Пък и нека не забравяме, че в световната музика има не малко дуетни песни, които си се изпълняват от двойка мъж-жена. Избор - бол, дет' се вика  Laughing Така че - предизвикателството си е предизвикателство, но дали всеки би го приел... това вече е друга бира  Grinning

# 407
  • Мнения: 14 840
Голяма част от участниците със сигурност са посещавали вокални педагози. А обикновено вокалните педагози съставят и свои групи, с които ходят по участия. Така че - момчетата и момичетата няма как да не са пяли дуетно или ансамблово. Или поне повечето от тях.
Само за пример ще посоча добричлиите - не за първи път тяхната школа показва, че е една от най-добрите в България. Но едва ли там заниманията са били само и единствено индивидуални.
Затова съм на мнение, че точно тук ще е ключовата роля на треньорите - какк ще съчетае гласовете, каква песен ще подбере и как ще извлече най-доброто както от гласовете, така и от песента.
Друг е въпросът, че треньорите си имат своите предпочитания - това не остана скрито. И ако някой от тях започне да натиска в посока предпочитаният от него глас да изпъкне, тогава вече... съвсем няма да е честно за другия от дуета. Дано подобни опити да бъдат ограничени до минимум или поне да останат по-леко забележими, гледани отстрани. Въпреки че... съм далеч от мисълта, че точно това ще бъде избегнато в обсъжданията по-нататък. Просто... има доста хляб за конспиративни теории  Mr. Green
съгласна съм но ако някой от треньорите реши да се отърве от даден участник/ защото според мен всеки един от менторите съжалява за даден избор/ много лесно ще му даде неподходяща песен за него и.... Незнам - по въпроса за мъжките и женските песни съм леко предубедена. Не че няма примери и то доста сполучливи  - но както посочих в по горния си пост за мен има типично мъжки песни . малко ще ми е трудно да приема жена да пее Стивън Тайлър или Мик Джагър - но определено ще ми бъде интересно

Последна редакция: чт, 04 авг 2011, 13:14 от djoleva

# 408
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да, да... точно това имах предвид.
Но нека поне да го направят по-елегантно... не да се набива на очи

# 409
  • Мнения: 1 517
Здравейте поизпуснах ви заради почивката, но се опитвам да си изгледам предаванията. Вчера беше последния1 кастинг на тъмно нали?КАКВО следва?

# 410
  • Мнения: 14 840
Здравейте поизпуснах ви заради почивката, но се опитвам да си изгледам предаванията. Вчера беше последния1 кастинг на тъмно нали?КАКВО следва?
Следват групирането на дуети от треньорите и изпълненията им и естествено отпадане - така мисля

# 411
  • Мнения: X
Аз един малко по-страничен въпрос да задам, който няма кой знае колко общо с предаването, просто.....се сетих. Участниците, които избраха, но не са от София....какво става с тях? Те постоянно трябва да са там(ако е така....сами ли се оправят кой къде да живее) или пътуват отвреме на време от родните си места до София като имат 'репетиция' или концерт?

# 412
  • София
  • Мнения: 8 018
Би трябвало да са на хотел и да имат всеки ден репетиции.

# 413
  • UK
  • Мнения: 3 959
Всички са на хотел, и софиянци.

# 414
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Запис и аз тука,малко ме издразниха менторите в последните две предвания,ако някой участник пее песента като оригиналния изпълните,не трябвало да се подражава,трябвало да си намерят собствен стил,а ако я изпее по свой си начин,ами видите ли били свикнали да я чуват по начина по който я пеят в оригинал и за това не се обърнали.Те май не знаят какво искат на моменти,а инъче предването ми харесва и ще гледам с интерес развитието му.

# 415
  • Мнения: 1 296
Да, понякога в стремежа да се оправдаят защо не се обръщат, се изказват глупаво. Просто трябваше да си каже на момчето, че не пее добре. И по принцип като почнат - "Пя страхотно, невероятно, имаш страхотна бленда....", ами в Мюзик айдъл вярно гледаха и външния вид, но поне си казваха право куме в очи като някой не струва. Кому е нужно това замазване, нали за това е конкурс.

# 416
# 417
  • UK
  • Мнения: 3 959
Понякога просто не харесваш някого и няма особена причина за това. В случая не им харесва как пее, а от тях се иска някакъв коментар. И затова повтарят коментарите, когато нямат какво да кажат.

# 418
  • Мнения: 3 211
Понякога просто не харесваш някого и няма особена причина за това. В случая не им харесва как пее, а от тях се иска някакъв коментар. И затова повтарят коментарите, когато нямат какво да кажат.
Точно щях същото да пиша. Трябва да измислят оправдание.


Сега треньорите ще им определят песните, така ли?

Тази Наргиз не ми хареса как пя, може би турски или чалга песни пее, но тази-не, а и учителка по англ. с такова произношение Stop

# 419
  • Мнения: 14 840
Понякога просто не харесваш някого и няма особена причина за това. В случая не им харесва как пее, а от тях се иска някакъв коментар. И затова повтарят коментарите, когато нямат какво да кажат.
Точно щях същото да пиша. Трябва да измислят оправдание.


Сега треньорите ще им определят песните, така ли?

Тази Наргиз не ми хареса как пя, може би турски или чалга песни пее, но тази-не, а и учителка по англ. с такова произношение Stop
точно така сега треньорите ще определят кой каква песен да пее . И даже по напред в темата коментирахме че сега всичко е в ръцете на треньорите - ако не му допада някой изпълнител може да му даде неподходяща песен - дано това не стане. мисля че от тук насетне предаването ще бъде още по интересно

Общи условия

Активация на акаунт