Как да се каже истината?

  • 22 189
  • 156
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 702
Според мен, чакай въпрос. Иначе, би могло да настъпи объркване в детето.
Аз например, никога не съм си харесвала името като малка, след като майка ми ми каза как ми е рожденото име започнах да си харесвам моето Simple Smile)) Но бех вече доста голяма. Някак си истинското ми име е прекалено меко и нежно за моя характер и не би ми подхождало.

# 151
  • Мнения: 712
Комарче, след като харесваш второто име повече, кое възприемаш като истинско? А как биха изглеждали за тебе нещата, ако не ти допадаше, как се казваш в момента? Понякога и аз съм си мислила за тези неща...  Колко сериозна задача е даването на име,... а още по-голяма отговорност е сменянето на име...

# 152
  • Мнения: 702
Харесвам си моето име, което са ми дали майка и татко - Боряна. Мисля, че ми подхожда, защото звучи твърдо, на място, силно и е точно за мен. Когато бях малка не ми харесваше, по - скоро защото се срещаше рядко, но и някак си чувствах, че това не съм аз. С годините характерът ми се промени и сега името ми си ми пасва идеално.
Рожденото ми име е Соня. Мисля, че изобщо не ми подхожда. Звучи едно меко, едно жалко, не искам да обидя някого, просто на мен не ми подхожда това име. Радвам се, че татко ми е избрал моето име.

# 153
  • Мнения: 712
Наистина страхотно звучи! Simple Smile

Много хора като деца не обичат имената си, особено ако не са често срещани,...  но в последствие започват да ги ценят и харесват много... Simple Smile Може би тази особеност също трябва да се има предвид, когато мислим за подходящо време за разказване за имената...

# 154
  • Мнения: 702
Да, моето не се срещаше, поне в нашия град.
Това ми харесва, защото и сега не е толкова често срещано.

# 155
  • Мнения: 11 962
Май това е единствената ни тайна "по темата", дори бях забравила за смененото име, толкова му подхожда даденото от нас. Simple Smile

Има ли някой, който вече да е говорил за името на детето?

# 156
  • Мнения: 357
Здравейте, аз реших да променя името на детето си съвсем малко т.е.  умалителното име е това с което са я наричали  и в дома и сега . Не исках детето да се травмира!  Една от майките с които комуникирам , волно или неволно постоянно я нарича с името й от дома без изобщо да подозира за това. Ужасно се дразня , все едно някой ми удря отрезвителна плесница!
Когато децата са по-големи смяната на името доста ги обърква. На една детска площадка се сблъсках с една французойка, явно осиновителка. Едното й дете беше около 12-13 годишно, а малкото, което не говореше френски беше на около 4-5г. Голямото играеше роля на преводач. Хранех си детето и го извиках по име , в този момент малкото момиченце се обърна видимо щастливо, смяташе, че я викам и аха да дойде при мен. Нямате представа колко беше разочарована от факта , че и моето дете носи същото име и всъщност не викам нея, а него! Но в интерес на доброто бъдеще на детето всяка промяна е оправдана!

Общи условия

Активация на акаунт