Име като за Иван, но "завоалирано"

  • 10 179
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
 Hug Моето миУо сега пък реши, че клони към доста по-явното Ивайло, но то по му харесвало Rolling Eyes Накрая направо на Иван ще отиде hahaha

# 31
  • Мнения: 8 921
Ивайло е царско, но Калоян - далеч по-царствено. Peace

# 32
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ами на мен Ивайло ми е къде-къде по-любимо от Калоян, едно от най-любимите ми мъжки имена е това. Но ако търсим завоалиран Иван, едва ли има по-подходящо от Калоян.

# 33
  • Мнения: 1 898
Накрая направо на Иван ще отиде hahaha
thumbsup

# 34
  • Мнения: 4 555
Ивайло не ми харесва много, но завоалираните варианти са милиони пъти по-хубави от самото име Иван. По-банално нещо едва ли може да се измисли. По принцип харесвам имената с руско звучене, но конкретно от това име смятам, че руснаците са сътворили голям резил.
Иначе най-много ми допада Йоан, след това Калоян и накрая Ивайло.

# 35
  • Мнения: 4 569
Ивайло най-много ми харесва. Калоян и Иван-не.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Peace

Калоян, Йоан, еле пък Ивайло...  Твърдо не.  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 1 888
За мен си Калоян много повече ми се доближава до Иван отколкото Ивайло. Определено Калоян ми харесва повече от Ивайло, но то е свързано и с лични емоции. Най-ми харесва Йоан!  Mr. Green

# 38
  • Мнения: X
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

# 39
  • Мнения: 1 888
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

Хахахааа Този Ивайло, заради когото не харесвам името, е най-големият гащник/селянин, когото познавам! Сори за спама!   bouquet

# 40
  • Мнения: 8 921
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

Ивайло е царско, но Калоян - далеч по-царствено. Peace

Ако все пак въпроса ти е към мен, макар да не виждам защо. Peace

# 41
  • Мнения: X
Не е към теб. Peace Просто непрекъснато слушам колко аристократично и царствено име е Ивайло. Пък то, че от свинар си станал цар, не те прави нито аристократ, нито царски потомък по потекло...И в близкото минало "царете ни" се наричаха Пеко, Мако , Дако и Цола, но това никак не направи имената им аристократични. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 888
Тази сутрин ми дойде на акъла името Йован.  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 13 892
Нашия дядо много искаше един Ивано-звучащ от внуците и като чу че му се готви Калояна от милите ми роднини  пощуря от ужас. обаче пък името Ирена на дядо Иван (!!! )  прие с много положително настроение . Така че ако планирате производно обсъдете ги с човека на който ще кръщавате.

На мен ми харесва японския вариант на Иван - Ивао ...

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 17:45 от _re_ge

# 44
  • Мнения: 4 555
Сигурно причината е, че първата буква се е наложила като приемлив вариант за кръстено на човека, дори името нито по значение, нито по корен да има нещо общо, докато преводите и значенията все още не са. Всъщност едва през последните няколко години започва да се прилага този номер и старото поколение не е свикнало с идеята.
В съседната тема за Жана също се спомена, че тя би приела за кръстено на нея само ако започва с Ж, независимо от значението.

Общи условия

Активация на акаунт