Име като за Иван, но "завоалирано"

  • 10 161
  • 66
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Пишейки списъци с имена, значенията им и пр. и карайки се с половинката (че не се включва в мисленето - не за друго), стигнах до една гениална идея Mr. Green Винаги сме смятали да не кръщаваме детето си, ако и когато имаме такова, на никой от родителите, за да няма после сръдни, намеци и жални физиономии. Обаааче, неговите родители определено заслужават този жест и това ни хрумна четейки значението на едно от имената ми в списъка - Калоян (хубав Иван). Така хем ние ще знаем, че е кръстено на тях, хем пък няма да е толкова явно и моите нЕма да мрънкат (предполагам) Rolling Eyes Та да запитам - дали не се сещате и за други подобни имена, които като значение да имат някаква връзка с Иван/Иванка, но да не звучат точно така newsm78

И друго - как галено се вика на Калоян Thinking

# 1
  • Мнения: 4 569
Калоян е Коко

Йоан
Жан
Иво  Rolling Eyes
Ивайло   Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 66
Калоян- Коко, Кала
Аз лично не бих използвала галено име.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
bradataHug

Калоян е прекрасно име! А и галеното Коко ми харесва... Peace

# 4
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
По-подходящо от Калоян не знам дали има във случая.  Peace А и е много хубаво име. Тук мога да  добавя мое любимо име Ивайло, но то като че ли доста звучи като Иван.
На галено Коко, Калки...

# 5
  • София
  • Мнения: 44 223
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD тук има всички варианти на името..Калоян е най-завоелираното със сигурност.
На галетно - Кало, Кали, Коко, Кико, Яни, Локи....каквото там ти хрумне.

# 6
  • Мнения: 1 615
Калоян е чудесен избор! Аз лично харесвам много и името Янко, макар да се съмнявам да би събрало други фенове Simple Smile
Успех и живи-здрави! По-важно от това няма!

# 7
  • Мнения: 1 898
Знам, че не съм по темата, но аз във вашата ситуация бих избрала директно Иван. Peace
На мен това име ми харесва в пъти повече от всичките му производни. А и щом сами имате желание да направите жеста и да кръстите детето на секърите и да ги зарадвате - направете го дитектно, а не завоалирано. Ако единственото, което ви спира е, че евентуално някой би могъл да се сърди - не се колебайте. Първо, защото предполагам, родителите Ви ще проявят разбиране. И второ, защото винаги може да ги "компенсирате" с името на втория наследник. Wink

П.П. Като се замисля, всички момченца на възраст под 10 годиони, които познавам и чието име започва с буквата К - все са Калояновци. Това, в случай, че популярността на името е от значение за вас.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Мдааа, явно съм нацелила наистина единственото по-завоалирано име-вариация Mr. Green Може би защото изобщо не беше търсения ефект точно това, а бях седнала с лист пред компа и четях имена наред и си записвах тези, които ми допадат. Едва впоследствие разгледах и написах значенията (търсеното значение по принцип беше, че детето ни е подарък от съдбата, бога или кой както си хареса (Теодор, Матей), или пък че ще ни е най-скъпото нещо - примерно Лъчезар, Антон или нещо такова) и бъзикнах милото по повод "хубавия Иван". Харесва ми и заради връзката с историята ни, тъй като по едно време половинката искаше име на български владетел. С ваша помощ имам и варианти за галено подвикване по градинките Laughing Ако останем на този вариант де (не че имаме много време за мислене) и ако не ни изненада някоя мома, че тогава ще я вапцаме hahaha Така че благодаря ви на всички Hug

Юли, наистина имам сериозни причини да го направя завоалирано, ако ще го кръстим на свекитата и затова не искам дори и първата буквичка да съвпада, но всеки си има мнение и не е грешно да си го изкаже, така че благодаря все пак  bouquet Втори наследник предвид годините ни (38 и 43) и десетгодишното чакане на сегашното ни чудо на чудесата, не се очертава, така че компенсация няма как да има за моите родители, пък и честно казано, не заслужават такава (това е, обаче, доста дълга и неприятна тема за разговор, пък и не ѝ е мястото тук Peace), Колкото до популярността... не я търся, а и нямам никаква представа кои имена са популярни Rolling Eyes Просто искам име, което да ме "хваща" за сърцето, да не е обременено покрай неприятни спомени за хора или навяващо ми асоации за нелицеприятни такива и просто да го усетя като името на нашето съкровище Wink

# 9
  • Мнения: 1 898
В такъв случай май Калоян е вашето име! Hug

# 10
  • Мнения: 1 207
Яне, Яни, Ян... Не знам доколко има еднакъв произход с Иван, но за мен би могло да се каже, че е завоалиран вариант на Иван.

# 11
  • Мнения: 399
Яне, Яни, Ян... Не знам доколко има еднакъв произход с Иван, но за мен би могло да се каже, че е завоалиран вариант на Иван.
+1  Peace

# 12
  • Мнения: 465
Аз харесвам и Йоан.  Peace Май много не се харесва по принцип. А и не е твърде завоалирано.
Калоян е красиво име, ако ви харесва, няма причина да не си го ползвате.   bouquet

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 372
Калоян е вашето име Peace.За друго по-завоалирано не се сещам.

# 14
  • Мнения: 8 919
Калоян.

# 15
  • Мнения: 1 107
Мисля, че вашето име е Калоян. Не ми харесват галените му производни, прекалено красиво звучи, за да се разваля с Коко и тем подобни Peace
А иначе ми харесва Йоан.

# 16
  • Мнения: 655
Йоан
Калоян
Ивац(с ц Simple Smile)
Иън
Ян
Янис
Евън


Евана
Йоанна
Яна
Яница
Иванина
Ивайла
Иванела

# 17
  • Мнения: X
Не знаех, че галеното на Калоян е Коко...имам няколко броя Калояновци около мен, на които викаме съответно- Кайо, Кала и Альо.

# 18
  • Мнения: 458
Име като за Иван, тогава Ивайло

# 19
  • Мнения: 399
Току-що в ровейки се в един сайт разбрах,че Сиан (питането ми беше за Сиана-даде ми го,че е женска форма на Сиан) е уелска форма на Жан!  Rolling Eyes
Не искам да втрещявам отново никого,но не мога да се въздържа и ще вметна,че мен Сиан много ме кефи и винаги съм се чудела защо имена като Виан,Сиан,Лиан директно минават в графа "абсурдни"...що Диан може,пък Сиан да не може? Rolling Eyes Скоров ФБ мернах едно малко момченце Виан-напълни ми се душата! Heart Eyes
Та тъй...вече спокойно мога да предлагам Сиана на баба Иванка! Laughing Crazy

# 20
  • Мнения: 8 919
Хм, не е ли Шон или нещо такова уелската форма на Жан?
http://www.babynames.com/name/SEAN

Иначе Сиана на баба Иванка бива.

# 21
  • Мнения: 399
Еми да,то така се чете...ама мен и по неграмотния начин ме устройва! Laughing

# 22
  • Мнения: 4 569
Еми да,то така се чете...ама мен и по неграмотния начин ме устройва! Laughing
ooooh! Tired господи  Tired откъде било Сиан  Laughing -Sean /Шон/  Simple Smile

Като Шон Бийн http://www.google.bg/search?q=sean+bean&hl=bg&biw=1024&a … &ved=0CCUQsAQ

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Хи-хи - покрай темата научавам и интересни неща Mr. Green Сиана и на мен ми харесва за женско име, но като мъжко ми идва странно Rolling Eyes

Иначе посъбрах материал за размисъл, за което ви благодаря момичета Hug Hug Hug

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Знам един Калоян, на когото му казват Калчо  Mr. Green
Чувала съм и и Яни - пак галено на Калоян.

# 25
  • Мнения: 1 092
Сещам се за много други подобни на Иван/ка ама няма да ти ги кажа smile3502 , защото ти вече си споменала най-красивото от тези имена (според мен). Калоян е прекрасно име. За момиче - Йоана.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ивиан.
Много му бях хвърлила мерак, именно като завоалиран Иван.

# 27
  • Мнения: 465
Ивиан.
Много му бях хвърлила мерак, именно като завоалиран Иван.

Не съм го чувала досега. Мелодично звучи, ма май малко женствено ми идва за моя вкус.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 615
Аз лично не виждам нищо завоалирано в започващите с ИВ Wink

# 29
  • Мнения: 1 862
И Калоян, и Йоан ми харесват  Heart Eyes

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
 Hug Моето миУо сега пък реши, че клони към доста по-явното Ивайло, но то по му харесвало Rolling Eyes Накрая направо на Иван ще отиде hahaha

# 31
  • Мнения: 8 919
Ивайло е царско, но Калоян - далеч по-царствено. Peace

# 32
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ами на мен Ивайло ми е къде-къде по-любимо от Калоян, едно от най-любимите ми мъжки имена е това. Но ако търсим завоалиран Иван, едва ли има по-подходящо от Калоян.

# 33
  • Мнения: 1 898
Накрая направо на Иван ще отиде hahaha
thumbsup

# 34
  • Мнения: 4 555
Ивайло не ми харесва много, но завоалираните варианти са милиони пъти по-хубави от самото име Иван. По-банално нещо едва ли може да се измисли. По принцип харесвам имената с руско звучене, но конкретно от това име смятам, че руснаците са сътворили голям резил.
Иначе най-много ми допада Йоан, след това Калоян и накрая Ивайло.

# 35
  • Мнения: 4 569
Ивайло най-много ми харесва. Калоян и Иван-не.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Peace

Калоян, Йоан, еле пък Ивайло...  Твърдо не.  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 1 884
За мен си Калоян много повече ми се доближава до Иван отколкото Ивайло. Определено Калоян ми харесва повече от Ивайло, но то е свързано и с лични емоции. Най-ми харесва Йоан!  Mr. Green

# 38
  • Мнения: X
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

# 39
  • Мнения: 1 884
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

Хахахааа Този Ивайло, заради когото не харесвам името, е най-големият гащник/селянин, когото познавам! Сори за спама!   bouquet

# 40
  • Мнения: 8 919
А бе какво му е царственото на Ивайло...свинар. Laughing

Ивайло е царско, но Калоян - далеч по-царствено. Peace

Ако все пак въпроса ти е към мен, макар да не виждам защо. Peace

# 41
  • Мнения: X
Не е към теб. Peace Просто непрекъснато слушам колко аристократично и царствено име е Ивайло. Пък то, че от свинар си станал цар, не те прави нито аристократ, нито царски потомък по потекло...И в близкото минало "царете ни" се наричаха Пеко, Мако , Дако и Цола, но това никак не направи имената им аристократични. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 884
Тази сутрин ми дойде на акъла името Йован.  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 13 854
Нашия дядо много искаше един Ивано-звучащ от внуците и като чу че му се готви Калояна от милите ми роднини  пощуря от ужас. обаче пък името Ирена на дядо Иван (!!! )  прие с много положително настроение . Така че ако планирате производно обсъдете ги с човека на който ще кръщавате.

На мен ми харесва японския вариант на Иван - Ивао ...

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 17:45 от _re_ge

# 44
  • Мнения: 4 555
Сигурно причината е, че първата буква се е наложила като приемлив вариант за кръстено на човека, дори името нито по значение, нито по корен да има нещо общо, докато преводите и значенията все още не са. Всъщност едва през последните няколко години започва да се прилага този номер и старото поколение не е свикнало с идеята.
В съседната тема за Жана също се спомена, че тя би приела за кръстено на нея само ако започва с Ж, независимо от значението.

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking

# 46
  • Мнения: 13 854
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking


когато кръщаваш на някого дете ( Ако въобще ще го правиш )  е хубаво поне да си наясно с мнението И ОЧАКВАНИЯТА на човека на който ще кръщаваш иначе става доста куца работа, често съпроводена с куп неочаквани и неприятни реакции. ако бабата и дядото "не се кефят" на избора по добре родителите хич на не си "хабят патроните'...

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 _re_ge, в грешна посока разсъждаваш.
Ако родителите искат да кръстят дете на баба/дядо, то името се избира по тяхно усмотрение. А ако баба/дядо не го харесват си е тяхна работа. Все пак и те са имали деца, да са си ги кръстили както на тях им се е харесвало.
Иначе отиваме в 19-ти век и щом е Пенчо, трябва да е Пенчо. Да, да... айде и няма нужда  Stop
Нека се даде право и родителите да имат думата.

# 48
  • Мнения: 0
Ако трябва да съм честна Калоян е хубаво име,но няма хубаво умалително.Аз много харесвам името ИВЕЛИН!!!Пак е производно на Иван  Peace

# 49
  • Мнения: 4 555
А как е хубавото умалитено на Ивелин?

Калоян - Яни.

# 50
  • Мнения: 0
На Ивелин -Иво-кратко ,ясно и лесно!!Предложението за Яни звучи добре!!

# 51
  • Мнения: 8 919
Толкова ми харесва Калоян за голямо момче и мъж, че не бих търсила умалително изобщо. Докато е малко момченце - да, може би Кико. Thinking  Ивелин... не, по-"момичешко" ми е. Peace

Леко раждане на авторката!

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Големият ми брат се казва Калоян и понякога му казваме Царски. Но най-често на цяло име де.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 010
Авторката на темата си има син - Ивайло.
Да е жив и здрав! Страхотно име!   bouquet

# 54
# 55
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да е жив и здрав! Много обичам това име!   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 216
Втори наследник предвид годините ни (38 и 43) и десетгодишното чакане на сегашното ни чудо на чудесата, не се очертава, така че компенсация няма как да има за моите родители, пък и честно казано, не заслужават такава (това е, обаче, доста дълга и неприятна тема за разговор, пък и не ѝ е мястото тук Peace), Просто искам име, което да ме "хваща" за сърцето, да не е обременено покрай неприятни спомени за хора или навяващо ми асоации за нелицеприятни такива и просто да го усетя като името на нашето съкровище Wink
Или го кръстете на свекър/ свекърва /който заслужава/ или на никой! Изберете едно име, което "да хваща сърцето" и нека е здраво бебето ви Peace

# 57
  • Мнения: 655
Честито!!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Много щастие на малкия Ивайло!!!
Прекрасно име!

# 58
  • Мнения: 1 092
Честито!   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 884
Брадичке, да ти е честито малкото щастие Ивайло!  Hug

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Благодаря на всички и за мненията в дискусията за име, и за честитките и пожеланията Hug В крайна сметка си остана Ивайло - хем е на свекървата и свекъра (не са искали това от нас, пък и да бяха, не бихме го направили само и единствено поради тази причина де) без значение дали им харесва или не, защото решението си е наше, хем ни харесва името и умалителните му варианти (което основно ни отказа от иначе разкошното име Калоян, ама пусто искам да си се лигавя и да му викам на галенко някак докато е мъничък, а нищо не ме хвана за сърцето от производните му), и в крайна сметка си пасва идеално на бебко, а това е най-важното - да усетя, че името му приляга Flutter
Та  bouquet за всички!

# 61
  • София
  • Мнения: 44 223
Да ти е жив и здрав малкия Ивайло:)

# 62
  • Кърджали
  • Мнения: 10 326
Жив и здрав да е Ивайло!

# 63
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да ти е жив и здрав, прекрасно име!   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554

Хаха, ако някой каже на сина ми Коко лично ще го убия  Twisted Evil

Брадата - да ти е жив и здрав Ивайло!  bouquet

# 65
  • Мнения: 13 854
Брадичке
с голямо закъснение -ЧЕСТИТО.
С гордост да си носи името малкото ви момченце, без значение на кого точно е кръстен, да ви е жив и здрав.
 bouquet

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Благодаря  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт