Име като за Иван, но "завоалирано"

  • 10 188
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking

# 46
  • Мнения: 13 906
Кой се мъчи и кой се пъчи...

Какво пък чак ще питат и разпитват родителите, дали дядото/бабата се кефят на името.  Thinking


когато кръщаваш на някого дете ( Ако въобще ще го правиш )  е хубаво поне да си наясно с мнението И ОЧАКВАНИЯТА на човека на който ще кръщаваш иначе става доста куца работа, често съпроводена с куп неочаквани и неприятни реакции. ако бабата и дядото "не се кефят" на избора по добре родителите хич на не си "хабят патроните'...

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 _re_ge, в грешна посока разсъждаваш.
Ако родителите искат да кръстят дете на баба/дядо, то името се избира по тяхно усмотрение. А ако баба/дядо не го харесват си е тяхна работа. Все пак и те са имали деца, да са си ги кръстили както на тях им се е харесвало.
Иначе отиваме в 19-ти век и щом е Пенчо, трябва да е Пенчо. Да, да... айде и няма нужда  Stop
Нека се даде право и родителите да имат думата.

# 48
  • Мнения: 0
Ако трябва да съм честна Калоян е хубаво име,но няма хубаво умалително.Аз много харесвам името ИВЕЛИН!!!Пак е производно на Иван  Peace

# 49
  • Мнения: 4 555
А как е хубавото умалитено на Ивелин?

Калоян - Яни.

# 50
  • Мнения: 0
На Ивелин -Иво-кратко ,ясно и лесно!!Предложението за Яни звучи добре!!

# 51
  • Мнения: 8 921
Толкова ми харесва Калоян за голямо момче и мъж, че не бих търсила умалително изобщо. Докато е малко момченце - да, може би Кико. Thinking  Ивелин... не, по-"момичешко" ми е. Peace

Леко раждане на авторката!

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Големият ми брат се казва Калоян и понякога му казваме Царски. Но най-често на цяло име де.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 010
Авторката на темата си има син - Ивайло.
Да е жив и здрав! Страхотно име!   bouquet

# 54
# 55
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Да е жив и здрав! Много обичам това име!   bouquet

# 56
  • Мнения: 2 216
Втори наследник предвид годините ни (38 и 43) и десетгодишното чакане на сегашното ни чудо на чудесата, не се очертава, така че компенсация няма как да има за моите родители, пък и честно казано, не заслужават такава (това е, обаче, доста дълга и неприятна тема за разговор, пък и не ѝ е мястото тук Peace), Просто искам име, което да ме "хваща" за сърцето, да не е обременено покрай неприятни спомени за хора или навяващо ми асоации за нелицеприятни такива и просто да го усетя като името на нашето съкровище Wink
Или го кръстете на свекър/ свекърва /който заслужава/ или на никой! Изберете едно име, което "да хваща сърцето" и нека е здраво бебето ви Peace

# 57
  • Мнения: 655
Честито!!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Много щастие на малкия Ивайло!!!
Прекрасно име!

# 58
  • Мнения: 1 092
Честито!   bouquet

# 59
  • Мнения: 1 889
Брадичке, да ти е честито малкото щастие Ивайло!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт