ЗАНИМАНИЯ С 3-МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 37 105
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 669
Аз и говоря, пея и, милвам я, правя и гимнастика и масаж, гушкам я, разнасям я...Моето бебе почти не спи и постоянно се кокори. Hug

# 16
  • Мнения: 879
Ние доста чаове прекарваме навън, така че бебка си лежи в количката, гледа си небето и листата на дърветата и общо взето с това се занимава. Когато сме вкъщи от време на време я занимавам- приказвам и и я карам да хваща дрънкалки. Но все си мисля, че ако свикне постоянно да я забавлявам с нещо, тя няма да се научи да се занимава сама....  newsm78 Иначе на компа и пускам песни и приказки, едва ли ги слуша, но те си бърборят и тя си заспива с тях.

# 17
  • Мнения: 4 555
Но все си мисля, че ако свикне постоянно да я забавлявам с нещо, тя няма да се научи да се занимава сама....  newsm78
Не е точно така.
Децата имат достатъчно силен вроден интерес към изследователство и ако не й пречиш с ограничаване на достъпа и с непрекъснато "Не!" (за когато му дойде времето става дума), ще си намери много лесно с какво да се забавлява.
Т.е. на едно дете наистина може да му се попречи да развие това умение, но начините са да му се пуска телевизия, да му се ограничава достъпа и да му се забранява.
Ако ти го забавляваш, най-много да му направиш живота по-весел и приятен, друго не виждам какво може да произлезе.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Simple Smile Нашето слънце откри телевизора наскоро и се заглежда, иначе основно инспектира лампите.
В количката вече заглежда отгоре какво става и спането отива по дяволите понякога.
Подариха ни шезлонг на Бертони - сложих го днес погледа, погледа и заспа/малко се чудеше къде сме го сложили/, но видимо не му беше удобно, няма напълно легнало положение.
Да вмъкна един въпрос спам - от кой шезлонг сте доволни и има пълно легнало или достатъчно легнало положение за бебе на почти 2 месеца?
В шезлонга хем бебо ще се заглежда и занимава, хем няма да го мисля от къде може да търкулне, че в леглото само му е скука. и аз показвам играчки, ако е мн кисел иначе все говоря нещо, ако е буден, закачам го, но гледам и да не е нон стоп.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 057
Моят син също обича да гледа листата на дърветата и храстите. Слагам го на активната гимнастика, да се забавлява с висящите играчки. По гръб и по корем за малко. Не го ограничавам, ако иска гледа телевизия, защото братята му обичат "baby tv". Понякога го слагам в кошницата за колата, долу на пода при тях, за да го забавляват... Но най-много обича да спи на люлката в двора.

# 20
  • Мнения: 9 903
тримесечни бебета пред телевизора, страхотно.

# 21
  • София
  • Мнения: 790
Когато е будна я слагам на активната гимнастика или в шезлонг на легнало положение.
Когато е по-нервна и не иска там да седи, я взимам с мен в количката из къщи и тя зяпа таваните на различните стаи Simple Smile докато аз си върша работата.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 149
Подариха ни шезлонг на Бертони - сложих го днес погледа, погледа и заспа/малко се чудеше къде сме го сложили/, но видимо не му беше удобно, няма напълно легнало положение.
Да вмъкна един въпрос спам - от кой шезлонг сте доволни и има пълно легнало или достатъчно легнало положение за бебе на почти 2 месеца?
Хм, интересно, ние също имаме шезлонг на Бертони (който вече не използваме, защото сме големи за него  Laughing), но той има напълно легнало положение... А незнам колко вида шезлонги имат Бертони... Все си мисля, че имат един вид

# 23
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Ето с това я занимаваме и й е доста интересно,особено,когато играчките се клатят пред нея.Посяга към тях и ги оглежда с любопитство.Механизмът на въртене обаче я приспива от раз  Laughing Като се загледа в него 3-4 мин и е аут  Sunglasses Готиното е,че не се налага да люлееш ти,а има 5 степени на автоматично люлеене  Peace

# 24
  • sofia
  • Мнения: 3 706
тримесечни бебета пред телевизора, страхотно.
Мда, уникално!!! Shocked
 Разходки? newsm78 Главно с това се занимавахме. Както и активната гимнастика.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Шезлонга на бертони е този http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9539&cat=109.
Относно телевизора - не слагам бебето да гледа телевизия, просто като го погледне и му привлича вниманието, предполагам заради движещите се обекти и цветовете, след няколко минути така или иначе вече спи сладко.
Не мисля, че който има малко бебе спира да си пуска телевизора Simple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 149
Моя шезлонг не е същия, този може и да няма легнало положение. За телевизора - естествено, че не го спирам  Peace Дори и да се загледа малкия за няколко минути - какво от това. Не го настанявам умишлено да гледа

# 27
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
тримесечни бебета пред телевизора, страхотно.
Мда, уникално!!! Shocked
 Разходки? newsm78 Главно с това се занимавахме. Както и активната гимнастика.

Че те на тази възраст виждат ли го този телевизор  Rolling Eyes Ние се вторачихме в ТВ-то чак към края на 4тия месец, началото на 5тия. На 3 си го представям на една педя разстояние от екрана...

# 28
  • Мнения: 9 903
не е нужно да го гледат съзнателно, но има променящ се звук, има излъчвания, има бързо сменящи се кадри, и нищо полезно. Когато се захласнат по телевизора, вече ще е късно да го изгасяте. По принцип си е лош навик телевизорът да е включен постоянно като фон, но като сте почнали, явно ви е все тая.

# 29
  • Мнения: 2 196
Devil Rose,и на нас ни подариха същия шезлонг като на вас,но и мен не ми харесва,че няма пълно легнало и си го оставих за по-нататък.Ще го ползваме като стол за хранене.А иначе си купихме стария модел,които има и пълно легнало.Съжалявам,че не мога да дам линк(не,че ги няма,а аз нз как),но в Пакостник го има и стария модел.
Иначе в момента сме на 3 месеца,но освен да го забавлявам,дрънкалки,хранене и приспиване,разнясане-няма много с какво да занимаваш едно тримесечно бебе.Проблема е,че не мога да върша почти нищо,защото се започва едно мрънкане и после рев и трябва да се гушкаме,за да се успокоим.

Общи условия

Активация на акаунт