Епидурална упойка

  • 6 744
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Много болка спестява упойката;
мен лично епидуралната не ме хвана и се наложи да ми сложат спинална, но важното е, че родих с упойка и си спестих най-зверските болки.
Леко раждане:)

# 76
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
При мен епидуралът хвана само едната ми половина, въпреки трите банки, които вляха, натура.
Затова мога да кажа с две ръце за епидурала.
Не съм замисляла, но си отидох на крака в родилна зала и около 20 чинути след раждането, станах и на крака отидох до стаята (така бях омотана, че можех и на куц крак да отида, добре че персоналът ме спря Embarassed)
Два часа по-късно, когато отмина действието, завих от болка (шевове и пр. вероятно), та си помолих за болкоуспокояващо.
Незнам как е в Плевен, но там има медицински институт и сигурно има специалисти, които бият.
Във Варна, доколкото съм запозната, е един и обикаля като цигански оркестър.

# 77
  • Мнения: 734
аз се мъчих без епидурална 13 часа но разкритието ми стигна само до 3 см и се наложи секцио. 1 час преди спиналната ми биха епидурална и беше супер, нищо не се усещаше, говорехме си шеги с мъжа ми през цялото време;
Излизането от упойка не е страшно, поне при мен мина бързо.

# 78
  • Мнения: 4 068
А боли ли самото поставяне на епидуралната?
Питам защото онзи ден гледах едно раждане по предаването Биберон и там даваха поставянето на епидурална. Доста голяма игла ми се видя. Ама то на страха очите са големи та затова ви питам. гадно ли е докато сложат упойката?

# 79
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Кремци, първо обезболяват мястото на убождането, където ще стои нещо като система (забравих как му каза анестезиоложката), аз съм голям паника по инжекции, но не е болка, а по-скоро, усещаш, че ти слагат нещо.
Хубавото е, че не виждаш как слагат инжекцията (нали е на гърба), това определено помага.
Моето притеснение беше, че като се движа, мога да изкарам джаджата, но после и за това забравих.

# 80
  • Мнения: 3 491
А боли ли самото поставяне на епидуралната?
Питам защото онзи ден гледах едно раждане по предаването Биберон и там даваха поставянето на епидурална. Доста голяма игла ми се видя. Ама то на страха очите са големи та затова ви питам. гадно ли е докато сложат упойката?

И на мене това ми беше кошмара - как така ще ми забият тази грамадна игла в гърба! Макар и да си бях убедена, че ще я искам. Но не усетих дори боцване! Много бях очарована. Simple Smile

# 81
  • Германия
  • Мнения: 8 106
А боли ли самото поставяне на епидуралната?
Питам защото онзи ден гледах едно раждане по предаването Биберон и там даваха поставянето на епидурална. Доста голяма игла ми се видя. Ама то на страха очите са големи та затова ви питам. гадно ли е докато сложат упойката?

И на мене това ми беше кошмара - как така ще ми забият тази грамадна игла в гърба! Макар и да си бях убедена, че ще я искам. Но не усетих дори боцване! Много бях очарована. Simple Smile
и при мен беше така, анестезиста си клюкареше нещо с акушерката за кучета (ей тия кучета няма да ги забравя) и бях заета да слухтя и не усетих кога е вкарал иглата, но усетих като тръгна упойката, стана ми едно леко хладно по гърба и после..блаженство

# 82
  • София
  • Мнения: 18 679
много хубави отзиви прочетох, и определено ми помогнаха да зема решение,но сега друго ме притеснявя,  ooooh!
че понеже съм от провинцията- абе по-назад сме в много отношения и се притеснявам да не стане така че няма кой да е навие да ми слага епидуралан Sad(понеже още нее толкова разпространено тука)
прави ми впечатлени 4е сички мами дето сте раждалии с епи са в сф. или чужбина  Confused


Що така ни излагаш бе човек? LaughingПлевенското родилно и специалистите, които работят в него, са на изключотелно високо ниво, в много отношения са доста по-напред от Шейново например - апаратура, чистота, сградата е нова-новеничка.Лекарите наистина са много добри в по-голямата си част.Е, навсякъде си има калпазани, ама аз ще ти ги кажа, та да не ходиш при тях WinkАз съм раждала с епидурална анестезия като по учебник, без грам шевове или каквито и да било проблеми.Ако искаш инфо, пиши на лични.

# 83
  • Мнения: 4 068
Много ви благодаря за инфото!
Определено ме успокоихте относно поставянето на упойката. На следващия преглед вече със сигурност ще заявя, че искам епидурална и това е.

# 84
predstoi mi da rajdam sled 2 meseca i vse po 4esto zapo4vam da mislia za samiat proces.6te mi spodelite li kakvo mislite za epiduralnata upoika newsm78,i v koi moment re6avate,4e iskate da vi ia postaviat ,slu4valo li mu se e na niakoi da mu otkajat? ignore2

Последна редакция: вт, 13 дек 2005, 10:00 от Туфка

# 85
  • Мнения: 8 505
При мен беше малко по-различно,защото ме приеха в болницата 3 дни преди да родя.Когато решиха кога ще раждам (т.к. терминът ми беше минал преди седмица),им казах,че искам епидурална упойка и когато разкритието ми стана подходящо,сложиха първата доза.Около мен нямаше жена,която я е поискала и са и отказали.
Отказват я при положение,че разкритието ти е над 6см.Става въпрос за Шейново.

# 86
  • Мнения: 3 098
Аз не исках такава упойка,но ми казаха,4е е по_добре за мен да ми сложат,тъй като водите ми изтекоха в 9.00,а аз родих в 7.20 на следваЩата сутрин.Казаха ,4е без нея Ще се мъ4а излишно.Подписах един документ,направиха ми обезболяваЩа инжекция,близо до мястото на боцкане и после ми сложиха и епидуралната.Анестезиолога беше изклю4ително внимателен,упойката беше хубава,не от онези,които дават отражение дълго време след това.
Никакви проблеми.

# 87
  • Мнения: 533
И на мен ми я препоръчаха поради същата причина като на Maribel и минах същата процедура. Моите наблюдения са, че повечето жени тук се съгласяват на тази упойка, а и защо не като могат да си помогнат с болката (особено ако са страхливи и не търпящи на болка като мен). Според мен не би трябвало да ти откажат  newsm78

# 88
Добре де ама не ви ли е страх от тази упойка. Има много противоречиви мнения за нея.

# 89
  • Мнения: 533
Ами честно казано мен ме  беше страх и като започнах да обяснявам на доктора защо (и аз бях чела разни летератури, че е опасно) той ме гледаше  Shocked Shocked Shocked
Успокои ме човека, че медицината е доста напреднала в това отношение, че анестезиологът е с голям опит и мен така ме болеше, че се съгласих. Както казва мойта стара баба "божа работа!".

Общи условия

Активация на акаунт