Епидурална упойка

  • 6 729
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Добре де ама не ви ли е страх от тази упойка. Има много противоречиви мнения за нея.
Мен ме беше страх и отказах  Rolling Eyes а бебето беше бая по-едричко от първото, 4600, зор видях с нея. Ако раждам трети път няма да сглупя така  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 952
Родих с  епидурална упойка преди месец.Ако не ми я бяха сложили щях да  дера по стените сигурно от болка .На монитора се  виждаха контракциите и бяха толкова чести и силни , че  в сравнение  с тези преди упойката(защото първоначалните се  усещат до разкритието ,което е нужно за поставяне на упойката)....в  сравнение  с тези  ....бяха  много  силни и чести.А аз цяла нощ питах мъжа ми дали имам контракции , защото не ги усещах от упойката , а гледах разни  филми   в  родилното(имаме телевизор)....абе  викам ...какво  става , не усещам болки ....а  монитора ще избие  Grinning....така мина цялата нощ , от време на време ме проверяваха за разкритието , слагаха  ки и катетър за урината ...и това не усетих ..., а краката  си  ги мърдах....усещах си ги.Просто не ме боля.На  сутринта започна раждането , което помислих че  е някаква проверка от  докторката  ....докато след няколко напъна не ми казаха да пипна  главичката на връхчето как се е показала .И така ...напъвах се към половин час(което не беше  много болезнено) и бебето излезе ....а беше 4,050 кг!!!!!!
   Да  живее   Епидурала.Дори като  го поставят не боли , защото  слагат  местна упойка , която е като ухапване от комар!Имах 3 шевчета , които  също не усетих .
  Не ме  боли кръста , все  едно не е било!
  Не  бих се замислила   дали да  сложа   епидурал  нито за секунда!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 1 213
аз определено съм за.Щом има такова измислено средство за спестяване на болката защо да не се възползваме. Аз си сложих и съм много доволна- какво по-хубаво от това дори да си поспиш по време на раждане Grinning. Преди това болките бяха много силни и в момента в който ми сложиха упойката все едно попаднах в рая. Не му мисли а си слагай Peace

# 93
  • Мнения: 924
Родих с епидурална упойка преди 3 месеца и със сигурност бих родила с такава и следващия път. Аз започнах да усещам болка около 6-7см разкритие, тогава поисках и упойка. За съжаление първият медикамент не ми подейства и 30мин усещах силни болки. И разкритието ми не мръдна, предполагам бях прекалено стегната. След това ми сложиха друг медикамент (епидурална е начин на поставяне, а в нея могат да се поставят около 10тина различни обезболяващи) и от там докрая не усетих никаква болка. Нещо повече- родих много бързо и бях много усмихната  Laughing Вярно е, че контракциите не се усещат, но акушерката ми гледаше монитора и ми казваше когато започва контракцията, за да знам кога да напъвам. Поставянето за мен беше безболезнено (първата ми я сложиха в легнало полежение, за втората бях седнала) и след това нямах никакъв проблем.
Така че съм с 2те ръце ЗА. И ти желая леко раждане и здравичко бебенце!

Общи условия

Активация на акаунт