Зачервени очи

  • 65 663
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 253
Здравейте!Най-добрият съвет е да направите преглед.Зачервяването на очите е като главоболието-причините могат да бъдат много и най-добре да не гадаем.Затова е необходима специализирана помощ от очен лекар.

# 16
  • Мнения: 19
Мъжа ми използва какви ли не какпки, но уви видим резълтат няма. Кажете някакъв по-силен медикамент.

# 17
  • Мнения: 253
Здравейте!Не бих могла да Ви препоръчам лечение без да съм запозната със случая и без да е направен преглед.За всеки конкретен случай и за всеки пациент лечението не може да бъде шаблонно.Най-доброто решение е да направите преглед при офталмолог,за да е ясна причината за зачервяването и да се избере подходящата за него терапия.Понякога това отнема време,наистина,докато се попадне на най-добрия за пациента вариант,т.е. на такъв,който му помага.Успех!

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте,
от около година, на известен период от време (5-7 дена), ми се зачервяват клепачите от вътрешната страна на очите, придружено със сърбеж. Първоначално мислех, че е алергия към грима, смених различни марки, известно време не се гримирах, но пак се появява... Работата ми е на компютър и стоя на компютъра около 10 часа на ден. Имам очила за компютър, но и те не помагат. Възможно ли е да е някаква алергия? Можете ли да ми дадете някакъв съвет? Благодаря предварително.

# 19
  • Мнения: 253
Здравейте!Разбира се,може да е алергично.Възможно е да е свързано със сухота на очите Ви,която се среща често при хора,работещи продължително на компютър.Възможно е и да са двете заедно.За да сме най-точни в диагнозата и лечението е необходим преглед от офталмолог.

# 20
  • Мнения: 2
Здравейте!Разбира се,може да е алергично.Възможно е да е свързано със сухота на очите Ви,която се среща често при хора,работещи продължително на компютър.Възможно е и да са двете заедно.За да сме най-точни в диагнозата и лечението е необходим преглед от офталмолог.
Благодаря за отговора, определено ще се прегледам при офтамолог.
Четох някъде, че когато човек стои дълго време пред компютъра мига по-рядко и това до сухота на очите. Кожата на клепачите ми във вътрешната част на окото става много суха и груба, може би е от това,  но така или иначе ще се прегледам.
Благодаря.

# 21
  • Мнения: 253
Здравейте!Сухотата на клепачната конюнктива е честа причина за оплакванията,които имате и Вие.Рядкото мигане,съчетано с отоплени помещения,излагане на пряка слънчева светлина от витрини и прозорци,както и изкуственото луминисцентно осветление,причиняват сухотата на очите.Значение имат и други вредни фактори на околната работна среда,приема на малко течности,лечение с някои групи медикаменти,хормонална заместителна терапия.При всеки човек причините са различни.Лечението на сухия синдром включва,както накапване на изкуствени сълзи,подбрани от офталмолога според Вашите нужди,така и елиминиране на вредните фактори.Поздрави!

# 22
  • Мнения: 1
Ако работата му налага често седене пред компютъра, вероятно се дължи на това. Ако сте от София, бих могла да Ви препоръчам една очна лекарка, която си разбира от работата и оправи моя проблем.

# 23
  • Мнения: 19
Бих искала да попитам какъв е процентът на пациенти с увредено зрение, които използват компютър ежедневно. Интересувам се, защото работата на мъжа ми е такава и се притеснявам за него. Дали точно това не е довело до проблемите му.

# 24
  • Мнения: 253
Здравейте!Екстремното натоварване на очите с работа на компютър и четене води до много проблеми,като се започне от очната преумора и се стигне до рефракционните аномалии.Но това е една от болестите на съвремието,трудно можем да се борим с нея.За проценти не мога да говоря,нямам такава статистика,но наистина все повече хора страдат от тази непрекъсната работа на компютър.

# 25
  • Мнения: 19
Благодаря ви много за бързият отговор. Може ли да препоръчате нещо което може да се прави след взирането в монитора за да се намали вредното му въздействие?

# 26
  • Мнения: 253
Здравейте!Има някои упражнения на очите,които бихте могли да правите,като затворите клепачи.Обикновено се правят по време на почивките през работния ден.Ако нямате време за това,достатъчно за една релаксация е да погледате някъде в далечината през прозореца и да отпуснете акомодацията.И така поне по 5 минути на всеки час работа.Разбира се важна е храната,богата на витамини,повече разходки и редовни физически натоварвания през почивните дни.Няма да ни стигне мястото да изброим съветите,но по-важно е да не останат само в зоната на пожеланията.Поздрави!

# 27
  • Мнения: 15
Детето ми е на година и седем месеца, едното му оченце напоследък непрекъснато е червено.
Преди 2-3 месеца пак беше така и го заведохме при лекар в Токуда, там казаха, че е конюктивит, капахме капки и наистина отмина. Сега обаче отново имаме този проблем и аз се чудя какво да предприема, да го водя на друг лекар или да сложа пак от същите капки ( в момента не си спомням името им).

# 28
  • Мнения: 253
Здравейте!Трябва да посетите отново очен лекар,за точна преценка на състонието.Не поставяйте същите капки,ако са отворени преди 2 мес.,те вече на са годни за употреба.А и е възможно сега да се налага друг вид терапия.Поздрави!

# 29
  • Мнения: 15
Здравейте д-р Петрова, може ли да ми препоръчате къде да отида?
Вчера следобяд тръгнах да водя детето на лекар- в Токуда нямаха всеки ден, в ИСУЛ чакаха 50 човека, в "Детско здраве" нямали също всеки ден, и накрая се прибрахме в къщи без детето да е прегледано.
Препоръчаха ми Сперсалерг, обаче после в аптеката ме разубедиха, защото според тях не били за малки деца.
Предните, които ни бяха дали- Сперсадекс, ги изхвърлих, и накрая купихме посред нощ Офталмосептонекс, днес сутринта капнах за първи път, преди това забелязах, че имаше на очето гурелче, предните дни не е имало. Днес явно пак ще трябва да търся лекар, и то който работи до по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт