В кой хипермаркет пазарувате най-често?

  • 23 671
  • 225
  •   1
Отговори
# 180
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз влизам в тази тема да се оплача от Карфур в Мола на Цариградско.
Тази практика да се запечатват дамските чанти е супер обидна. Абсолютно своеволие.
Никъде другаде не ми се е случвало, включително и в Карфур във Франция.
Аз се върнах от входа и няма да стъпя, докато не го отменят това правило.

# 181
  • София
  • Мнения: 54
Добре, де, може да звучи параноично, но къде е сигурността, че нищо няма да изчезне от чантата ми - пари, кредитни/дебитни карти, някоя по-скъпа козметика или нещо друго?...  Говоря за тази история с Карфур. Simple Smile
Хич не звучи параноично. Но освен, че е опасно за клиентите, е и супер обидно.
Но на някои хора явно им се струва нормално, защото след мен тази сутрин влязоха две жени, които въобще не бяха възмутени, спокойно си сложиха чантите вътре и влязоха...Докато ще има такива хора, които им търпят глупостите, те ще продължават да се отнасят все така с клиентите си.

Последна редакция: пн, 05 мар 2012, 13:12 от pocahontas80

# 182
  • Мнения: 2 241
Според мен едно гневно писмо до Carrefour Group би решило този проблем.
Това е абсолютно своеволие от страна на управата на този магазин.
Да не говорим, че преди практиката с тези гадни сини торбенца, запечатваха с гаден найлон. Не ми се мисли, какво огромно количество са изразходвали само за ден  Tired

# 183
  • София
  • Мнения: 54
Диамантче, в сайта им България дори не съществува  Laughing

# 184
  • София
  • Мнения: 3 296
Абсолютно всички чанти ли опаковат? Дори най-малките?

# 185
  • Мнения: 1 518
И аз влизам в тази тема да се оплача от Карфур в Мола на Цариградско. Тази практика да се запечатват дамските чанти е супер обидна. Абсолютно своеволие. Никъде другаде не ми се е случвало, включително и в Карфур във Франция. Аз се върнах от входа и няма да стъпя, докато не го отменят това правило.

Странно. И ние пазаруваме в Карфур (последно преди около месец ходихме там), дамската ми чанта не е никак малка, но никога не са ми правили проблем заради нея.
Да не би тази практика да е съвсем от скоро?
Иначе багаж отвън опаковат от край време на входа и така трябва, но чак пък дамски чанти...newsm78

# 186
  • Мнения: 15 379
Нищо обидно не намирам в това да опаковат дамската ми чанта. По-обидно би било да ме проверяват на изхода, защото ми се е случвало.
Наскоро четох, че кражбите в супермаркети ужасно са зачестили, крадяли включително и майки с бебешки колички. И колкото и охранителни камери да има, явно че кражбите са доста и по този начин си гарантират допълнителна сигурност.

# 187
  • Мнения: 1
Естествено, че крадат всякакви хора - и бедни, и богати, и с колички, и без колички. Това е голям мит, че само цигани крадат. Но къде е гарантирането на нещата, които са в дамската чанта,  че някой няма да разпечата плика, да си вземе нещо мое, да вземе друг и готово. ... Много филми гледам  Mr. Green

Хич не звучи параноично. Но освен, че е опасно за клиентите, е и супер обидно.
Но на някои хора явно им се струва нормално, защото след мен тази сутрин влязоха две жени, които въобще не бяха възмутени, спокойно си сложиха чантите вътре и влязоха...Докато ще има такива хора, които им търпят глупостите, те ще продължават да се отнасят все така с клиентите си.

И мен онзи ден във Фантастико си бях купила една камара с работи и ме провериха и добре че бяха неща, които те не продават. Но по-дразнещото беше лелката, която ми правеше физиономии, защото бях с много накупени неща и физиономиите, които ми пускаше, че едва ли не й затруднявам живота.

# 188
  • София
  • Мнения: 6 010
odil, доколкото аз разбирам ти дават чанта, в която да сложиш дамската си и я заключват. Ти си я носиш през цялото време с теб, просто нямаш възможност да я отваряш преди касата  Peace

# 189
  • Мнения: 2 241
odil, доколкото аз разбирам ти дават чанта, в която да сложиш дамската си и я заключват. Ти си я носиш през цялото време с теб, просто нямаш възможност да я отваряш преди касата  Peace

И това нормално ли е? Да не можеш да си извадиш телефона, салфетки или каквото и да било друго.
Аз не адмирирам подобно отношение към клиенти и изобщо такива неща не се случва в нито един друг магазин!

# 190
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Нищо обидно не намирам в това да опаковат дамската ми чанта. По-обидно би било да ме проверяват на изхода, защото ми се е случвало.
Наскоро четох, че кражбите в супермаркети ужасно са зачестили, крадяли включително и майки с бебешки колички. И колкото и охранителни камери да има, явно че кражбите са доста и по този начин си гарантират допълнителна сигурност.


Виж, за мен са обидни и двете неща и са неприемливи.
Аз съм клиент, а не престъпник.
Не желая да ме третират като престъпник по презумпция.
И да, единственото нещо, което мога да направя е да ги бойкотирам,
докато не си променят малоумните правила.

# 191
  • Мнения: 15 379
Грушенка, това е твое право, разбира се.
Тъй като моята чанта е пълна догоре с поне 3 вида мокри кърпи, кутия с рязан плод, сухи кърпи, бутилка вода, нещо малко за гризкане и милион други дамски неща - за да не попадам в идиотската ситуация да ме проверяват на касите (вече не го правят, но аз пазарувам от точно определена верига почти винаги), просто си заключвам чантата в металните клетки за целта и с мен си вземам телефон, портмоне и многократното торбе. Когато отивам конкретно на пазар, не си взимам коктейлната чанта, а мятам една раничка на гръб, за да има място и за нещата на моят син. Предвид това да си заключа чантето в металните клетки не ми пречи и не ме затруднява.

И още нещо - обърнете внимание на табелата за това кой охранява магазина. Там е упоменато, че във всеки един момент служител от магазина или служител от охраната може да поиска личните ви документи за справка или да изиска проверка на личния ви багаж. И това освен, че е законово допустимо, не е прецедент. И за да не се обиждате и засягате, когато изискат проверка на дамската ви чанта например на касата, просто не я носете или я заключвайте.

# 192
  • София
  • Мнения: 54
Честно казано като чета последните мнения не знам от какво съм по-ужасена: от отношението на Карфур към клиентите си или от факта, че същите тези клиенти смятат, че това , което се случва е нормално и допустимо  Peace За мен не е нормално да нямам достъп до СОБСТВЕНАТА си дамска чанта, докато пазарувам. Нито да съм третирана като потенциален престъпник.  Както и да е, аз за себе си взех решение, повече няма да им посещавам магазина, докато не си променят отношението към клиентите (нещо, което не мисля, че ще се случва скоро).

# 193
  • Мнения: 2 160
По тази логика трябва да запечатват и джобовете.
Ходя без дамска чанта на пазар,а в клетка повече нищо не "заключвам",
след като я намерих без багажа !

# 194
  • София
  • Мнения: 6 010
odil, доколкото аз разбирам ти дават чанта, в която да сложиш дамската си и я заключват. Ти си я носиш през цялото време с теб, просто нямаш възможност да я отваряш преди касата  Peace

И това нормално ли е? Да не можеш да си извадиш телефона, салфетки или каквото и да било друго.
Аз не адмирирам подобно отношение към клиенти и изобщо такива неща не се случва в нито един друг магазин!

Не знам дали е нормално или не, не съм изразила личното си мнение в цитираният от теб пост, само уточних за потребителката как стоят нещата според мен.

Общи условия

Активация на акаунт