Зъб Помощ ? :(

  • 13 590
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 844
Герри, наистина вече не се работи никъде с амалгама. Поне аз не се сещам за стоматолог, който да прави амалгамени пломби все още. Заради живака в нея и лошата естетичност  вече не е предпочитана. "Белите" пломби могат да бъдат доста здрави, стига да се направят добре. Позаинтересувай се и намери читав стоматолог.
Цвети, разбирам, че и парите са важен фактор, определено стоматологичното лечение е доста скъпо. Лично аз в последната година съм дала над 7 000 лв и съм наясно и с цените, и с болката, и с неприятното чувство да стоиш с часове на зъболекарския стол.
Но няма как- развали ли се зъбчо, трябва да се оправи. Ако отидеш, докато кариеса е още малък, ще струва съвсем малко и ще бъде съвсем бързо и безболезнено. Колкото повече чакаш, проблемът става толкова по-голям, съответно продължително лечение, снимки, упойки...и всичко е време, нерви и пари. Така че не бива да се чака.
Срамно е такова младо момиче (ако съдя от набора в името ти) да стои толкова време с изгнил зъб, с лош дъх и плюейки кръв. Отдавна трябваше да си отишла, и забравила вече..
Направи си секторна снимка- не ти трябва сега панорамна. Секторната ( на болния зъб) е по-детайлна и ясна, отколкото панорамната, а и е по-евтина. Струва 5 лв.
Искрено се надявам, че ще се отнесеш отговорно към здравето и естетиката си и ще отидеш утре на стоматолог.

# 31
  • Мнения: 12
мдам оказа се просто че зъбът може да се спаси просто е бил кариес в ацки напреднал cTадии. Ще го лекувам

А относно поста на @syn
просто съм изумена, до каква степен може човек да бъде ограничен i bezbojno nesuobrazitelen ?
Какво значи за теб който иска ще намери начин ( под тема зъболекар ) забога, това да не ти е да си намериш 5 лева и да ходиш да си купиш една кутия цигари например ? Пределно ми е ясно, че човек не трябва да се отнася пренебрежително към здравето си, но постът ти определено е пресилен.
Не всиеки има възможността като го заболи нещо веднага да взима мерки, няма да ти давам обяснения, но определено не съм от тези хора Simple Smile радвам се и на това какво имам и кога го имам.
Благодаря ти Гери отново за милите думи.

# 32
  • Мнения: 1 844
Виждаш ли, не беше толкова трудно? Laughing Не е боляло много предполагам..Друг път навреме оправяй нещата, за да не стигат напреднал стадии! Желая ти успех!

# 33
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
мдам оказа се просто че зъбът може да се спаси просто е бил кариес в ацки напреднал cTадии. Ще го лекувам

А относно поста на @syn
просто съм изумена, до каква степен може човек да бъде ограничен i bezbojno nesuobrazitelen ?
[Браво това е и моето мнение. Доста меко си се изказала. И аз много се ядосах ,като видях,че темата има продължение. Последен съвет. Отиваш в най близката болница с рентген. Долу на регистратурата ще си платиш за снимка. И от там при зъболекаря. Все повече ,хора гледам по новините ,че са без зъби. Щом ти харесва ,стой така. Повече ,няма да пиша , че се ядосвам.[/size]
Ето ми го поста. Кое точно не ти харесва.Три дена пишеш ,че не искаш да ходиш.Чакала си 6 месеца с развален зъб. Накрая казваш ,че  ще си го извадиш сама. Първия ти пост ,беше че се страхуваш да отидеш. С какво точно да се съобразя. Първия зъболекар ти е казал ,че ще ти вади 3 зъба. Ето пускам ти тема за
зъболечение. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534674.0 Успех.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 12:42 от syn

# 34
  • Мнения: 884
Цвети, доколкото разбрах, си оправила зъбчо? Simple Smile
Много се радвам, ако е така! Simple Smile


Герри, наистина вече не се работи никъде с амалгама. Поне аз не се сещам за стоматолог, който да прави амалгамени пломби все още. Заради живака в нея и лошата естетичност  вече не е предпочитана. "Белите" пломби могат да бъдат доста здрави, стига да се направят добре. Позаинтересувай се и намери читав стоматолог.

Благодаря, Десинка! Ще потърся читав... Когато събера парички, че една обикновена пломба от белите е около 40 лв. на средно голяма дупка в зъба. А моят е почти целият отнесен, защото се чупи постоянно. И като съм дала досега два пъти пари за неуспешни пломби, направо ме е яд - едно зъбче може да ни излезе златно Simple Smile))

Между другото, сетих се, че някога беше гордост в устата да има златни зъби... Леле, колко хора ги носеха... Спомняте ли си?
Сигурно са много трайни тези зъби, а? Дали са скъпи? Да си поръчам един такъв - назад в устата няма да се вижда, само като викам силно, ще проблясва загадъчно в мрака ... Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт