АВГУСТинчетата ни красиви,стават вече на две години....-тема № 29

  • 45 479
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Хари, много сте готини , ама това малкото май не еот тебе а  Mr. Green коооолко са различни със сестра си само , сладуранк, като мляко с кафе Simple Smile

Честно да ти кажа, ако не бях видяла, че я изваждат от мен, и аз нямаше да повярвам, че това е моя дъщеря.
Но тя със сигурност ще се промени много, даже сега вече тена й изсветля доста. Е може би няма да е толкова бяла и руса, като Софи, но със сигурност кожата й ще изсветлее още и косата й сигурно ще стане поне кестенява. И Софи като се роди беше доста по-тъмничка и с кестенява коса, а вижте я сега... А на тази снимка Изи още е с жълтеница, та и това допринася.  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 735
Майчета, не съм в състояние да пиша и чета сега, имам доста тревоги на главата си...

Само искам да попитам тези от вас, които дават Ехинацея - на сироп или на капки да взема?

Има ли разлика?
Освен това - по колко давате на ден и колко дълго време се дава?
 В нета чета противоречива информация, за това питам вас. Hug

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 09:34 от slavena80

# 707
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
Славенче, аз съм взела на капки. Колко време се дава не знам, аз в нета етох - до 8 седмици. Лекарката ми не казва нищо, ако я питам  сигурно ще каже - цялата зима.Като свърши това шишенце ще я питам дали да го сменям и с какво. Ако си направи пас, ще го сменя на своя глава с нещо друго поне за месец. Мисля си за имунокинд или нещо друго. Ще видим, има време.Тъй акто почна да пие много чай, и бях взела чай в който има ехинацея. Ама мерака за чай ли и мина, чая ли не и хареса не знам...Напоследък само изхвърлям чашите....
Хари, вярно, все едно малките госпожици не са сестри.Толкова са различни.

# 708
# 709
  • Мнения: 105
Здравейте мацки!как сте?
Изчетох ви на бързо и реших и аз да се включа Grinning
Магаре еееее твойта малка мадама е страхотно фотогенична Heart EyesАз нямам спомен да съм ти  пращала покана но Скайпа,защото не го пускам,но дори и да съм аз щом си приела ОК Hug
Александра,много лошо с тая кашлица.Митко явно след ларенгита си му остана и на него една кашлица.Тук две вечери подред започва да кашли около 10 мин постоянно и после спира и си спи спокойно,но защо кашли идея нямам Confused
Жижин,Честито и от мен.Леко и без аварийно каране на семейната кола и скоро твоя собствена  car003
Дани мерси много, ще разледам и ще се пробвам,но няма да е за този имен ден,може за на съпруга ми Hug
Даниа повече почивки и спокойно всичко ще е наред Hug
Аз утре ще нося почерпка в градината на лелите и торта(тук дават торти) и сок на децата.Ще дам и да снимат именника и ще ви кача снимка.В петък бях на родителска среща.Викам вечерта на мъжа си,кога порасна вчера ме риташе в корема,а днес на род.среща Heart EyesИначе от градината искат по 20 лв.за блокчета,моливи и едни книжки Whistling
Чао за сега,утре пак  bouquet

# 710
  • Мнения: 72
Здравейте, сладурки! Нещо се застудя и при нас, ще сме в къщи вече явно, вън такъв дъжд плющи, а дребната иска в парка... ooooh!
Първо да кажа, Хари, невероятна комбинация са сестричките - светло и тъмно, и много хубави и двете.
Янче, направо настръхвам при мисълта за случилото се. Вече не зная има ли шанс някога да спрат този тип сцени, защото не са рядкост. Но в крайна сметка, добре че вие сте ок.  Hug
Дани, и аз се присъединявам към желаещите за рецепта за тортата. С повечко обяснения, ако може.  Embarassed В готварския съм чела, ама ужасно много информация има и се обърквам.  
За пластилина - Мими получи една кутийка подарък на един рожден ден в градината и голяма игра падна 2 дни. Само че не зная защо, все кебапчета и кюфтета прави.  hahaha
Жижин, честита книжка и безаварийно шофиране.
Магаре, много сладка Деси с тая чупка в кръста и с новата прическа.
Поли Зое, много пораснало това Сонче, бе! Като не си качвала отдавна снимки, пък на аватара си е почти бебе, чак се изненадах в  първия момент.
При нас нещата с градината са значително по-добре, не плаче, не се опъва толкова сутрин, абе стана си рутина, знае си детето че отива и това е. Ама мнооого боледува, бе хора! То ненормална работа това. Миналата седмица беше пък лек ларингит, който се изчисти бързо, но тази седмица - ново 20 - инфектирали й се ушите.  Crossing Arms Та така, на антибиотик е сега. Започна и много да си бърбори на испански като си играе самичка, скъсвам се от смях с нея.
Ще огледам и аз каква снимка да кача, ама тя Мими май няма скорошна, на която да е сама.

Редактирам се, ето я Мими.
 

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 11:10 от госпожица Кобрети

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 341
госпожица Кобрети, няма да я върнем снимката на Мимче ако сте и двете Wink  няма проблем Simple Smile
ХАри, дано не си се обидила за сестричките Simple Smile пошегувах се просто, а те иначе си имат и общи черти ми се струва  Heart Eyes
Полиии, СОнчето много е пораснала и тя , направо друго дете е , няма ги големите бебешки бузи Simple Smile чаровна малка дама е и тя Simple Smile

Деси иначе продължава с напредъка в борбата с памперса  Laughing през трите почивни дни съм слагала пампи само за следобедният и вечерният сън Нямаме нито един пропуск и нито едни напикани гащи!!! Нооооо сама си казва, че в градинката не иска на гърнето  ooooh! Чудя се дали биха разрешили да купя едно пластмасово гърне и да го занеса в яслата, май ще поговоря сериозно с госпожата утре  Thinking То тези метални гърнета, които използват там са и сигурно много студени в този сезон и още повече я отблъскват  newsm78

# 712
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Привет!

Честит син на мама Винету! Да е жив и здрав!

Хари
Hug на дъщеричките ти, страхотни са! Задръж си Софи вкъщи, аз честно казано много ти се учудих, че ще тръгва на ясла при положение, че ще имате бебе вкъщи! Така и така си вкъщи, погледай си я още малко, защо само да ти боледува, излишни грижи и притеснения за теб!

Поли - Сонче  Heart Eyes  Hug, много, много прилича на Андрей, обаче Simple Smile

Много други пораснали дечица видях, Александра - Кати е много руса сега, тя май не беше така преди Simple Smile

При мен нищо кой знае какво, болничен съм от 2 седмици вече, че много стрес в работата ми и докторите тук се опасяват, че се отразява на бебето и ей ме вкъщи до края на бременността. Бях много зле докъм 16 седмица, гадене, повръщане, главоболие 24/7, но сега съм по-добре. С кг съм също много добре, +5 досега, но това е защото съм много активна и непрекъснато в движение, не че не се храня.

За обувките - внимавайте какво купувате, защото Савана ми направи контактен дерматит от едни маратонки - първите й обувки от неестествена кожа - носи ги точно 2 пъти. Уж фирма, уж скъпи, а боклуци с изкуственяци и миришеши на лепило. През такъв ад минах, че още не мога да се отърся. Затова, само естествена кожа!  Peace

Савана е добре, говори много и правилно, брои до 10 на 2 езика, знае някои букви, които асоциира с имена на познати хора, но са все на английски, нямаме бг азбука. Наскоро мернах студио за танци, където ги взимат от 2 год, защото тя само това прави и за ужас на мъжът ми, има слабост към балета май Simple Smile, но засега ще я пусна на комбинирани танци, пък тя да си избира по-натам какво иска да прави.  Проявява страшен х-р и се радвам, че съм вкъщи, защото си трябва сериозно внимание.

Шайн, Трейси
- това, което разказвате за Бг буквално ме потресе, колкото и да ми е мила и скъпа и да ме тегли назад, разбирам, че аз просто не бих могла да живея там.

Шайн - дали знаеш координатите на една детска стоматоложка, доцентка, доста известна, в София? Ако може да ми ги пратиш на лични? Извинявай, че те занимавам, но търсих на гугъл и не съм сигурна какво намерих, даже името не й помня.

Ганушке Hug на моята любимка, надявам се, че е оздравяла! На теб успех на работата!

Рени_вм - браво за работата, дано е това, което искаше!  Hug

Дани - началото на февруари е термина! Много хубава торта, да ти е жива и здрава Вики, прекрасно детство и много успехи й желая! На теб успех в джобхънтинг-а  Wink

Жижин - честита ти книжка!

Направо съм озадачена, тук при нас в Западна Канада, дори нямаше секция за гласуването мин събота, предполагам, че и тази. Не че аз щях да отида, нямам нито един валиден бг документ, но има толкова много други българи тук?

Хайде, до скоро!



# 713
  • Мнения: 105
Момичета почерпете се виртуално с   party023  food002  food010 за здравето на моето Мите.Да ни е здрав и все така да ни радва Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Честит имен ден на всички празнуващи!  bouquet


Аз на кратко,но закарахме детето на градина,мъжо е с разтроен стомах и гадене,но замина на работа.Аз отивам на кафе да си почерпя приятелките и после започва едно подготвяне за гостите довечера.Хубав ден ви желая напук на дъжда и много усмивки,по -подробно утре Laughing.Чао

# 714
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Честит Празник на именниците! (и аз в това число)   party023
Ние сме болни и не сме на градина... Тъкмо мислех, че ще сме от здравите, ама пак сополиии...
Много са ви сладки дечицата на всички! Особено момиченцата.. аз направо съм луда на тема момиченце... Толкова искам и аз едно Simple Smile Като ви ги гледам се размечтавам Simple Smile
А сайта за снимките нещо не го разгадах как става... на руски нищо не разбирам... Много съм зле май..
И като заговорихте  за пластелин се замислих и аз дали да не си купим.. Мойто малко цапа много и няма оправия, но пък сигурно ще му е интересно... Thinking
Хубав ден на всички  Hug

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Честит имен ден на Митето!   bouquet  Heart Eyes  Hug Рибке, да ти е живо и здраво синчето!  Hug

Магаренце, изобщо не съм се обидила, ама то няма и за какво.  Hug Така е, на пръв поглед наистина са много различни двете ми девойки, а като се вгледаш добре, откриваш много общи черти.

Сончето и Мими са разкошни малки госпожици!  Hug  Hug На Соня винаги са й изпъквали много сините очи, може би заради кестенявата косичка. А Мими много си прилича на мама.  Laughing

Отивам да простирам дрехи, докато цялото домочадие спи и да правя кремче на Софи, че само това ми повтаря от няколко дни.  Simple Smile

# 716
  • Мнения: 735
Честит празник на всички именници - малки и големи! Бъдете здрави!

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 569
Честит имен ден на Митко на Рибката, както и на Митко на мама Цвети (нищо, че отдавна не е писала)   bouquet Hug Ако има още именници, да се чувстват поздравени!   bouquet

Ето и моят ВИДЕО поздрав към всички!  Hug
Инициативата с четенето на приказки наистина е страхотна! Много скоро ще заведа Андушка!  Heart Eyes

Жижин, честито книжка!  Peace За пластелина. Ами зависи какъв си взела. Ние имаме и от най-обикновения, дето струва левчета, и от този на Play Doh Първият е по-твърд и трудно се мачка. Но пък е по-устойчив, не съхне и не се рони и маже. Този на Плей Дох е по-мек и лесен за боравене, има избор на цветове+разнообразни (макар и скъпички) комплекти с форми и уреди за работа с него. Но аз лично го намирам по-неустойчив, тоест по-трудно се задържат фигурките от него; много лесно се маже по пода; оставиш ли го извън кутийката, съхне за няколко часа и става неизползваем; дори малко да позасъхне, се рони доста неприятно. Така че от гледна точка на практичност май за в бъдеще ще си залагам на класическия ни български ефтинджос.  Grinning

Кобрети, страхотна е малката! А ти с какво се занимаваш сега като е на ясла? Как е испанският? Започна ли работа? Ще си идвате ли скоро?  Hug

Дани, с твоята нова работа какво стана?

Рени Вм, Честита нова работа! Каква е? Дано си доволна! А какви проблеми имате с Олег? Ако ти се споделя, кажи. 

Магаре, страаашен бретон! Мацка и половина! Wink

Последна редакция: ср, 26 окт 2011, 18:14 от ♥МамаНаПанда♥

# 718
  • Мнения: 17
Здравейте, майчета!
Ние сме добре, Диманка също е именничка днес, но нищо специално няма да правим! Милото ми момиче, толкова слуша и е толкова търпелива с майка си, която е вечно заета..даже ни оставя да се оттеглим в спалнята с бебчо за да си поспим, разрешава ни и после не идва да ни тормози!  Мисля от януари да я пускам на целодневна занималня, бях споделила с вас, че намерихме много хубаво място, близо до нас, с много добър персонал и не излиза скъпо в сравнение с почасовото гледане. До тогава малчо ще е на 3-4 месеца и дано да не ми боледуват много, там са само 4-5 дечица и се надявам по-малко вирусчета да циркулират.
Максим е добре също, расте и видимо се променя..е, помрънква си и поплаква понякога, почна малко и колики да има. Но днес имахме консултация с хомеопат, който дойде вкъщи, прегледа ги и двамата, каза много интересни неща, назначи им профилактика и ще ви кажа после дали има резултат от нея. Много се радвам, че ни го препоръчаха, най-накрая някаква алтернатива на обичайно предписваните лекарства! Та се надявам  да се улеснят и количките на бебчо и по- спокойно да спинка..( и по- дългичко).
Мила Трейсипоставям се на мястото ти, справяш се страхотно!!!И Максимчо понякога иска много да го носим, то си е разбираемо като им предлагаме такова удобство да не го отхвърлят.И си го нося, но винаги когато е спокоен и съзра възможност го оставям някъде- на шезлонга, в леглото или другаде, дори само за 15тина минутки да е..Иначе и слинга е разрешение, поне за нес, че още сме около 5 кг.И при заспиването така, като видя че е вече много уморен само го местя от легло на легло докато не припадне някъде, само и само да не заспива в ръцете ми..но ти знаеш, че всичко е на етапи, които минават, с Диманка през всичко това сме минали и в резултат днес си ляга и си заспива сама на тъмно без протести.
Поздрави на всички ви, бъдете здрави!!!

# 719
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте, мамчета, и от мен.

Честит имен ден на Митко на Рибката и на Димана на Мама Винету с малко закъснение
Славенче, как сте? Оздравявате ли вече?
Хари, страшни са госпожиците  вярно че са като мляко с какао  Да са ти живи и здрави и двете. Малко ти завиждам дори, че си си вкъщи с двете душички.

Амбишъс, то вече не знаеш какво купуваш – скъпи, евтини, маркови, немаркови. За съжаление обаче по някога ни продават много скъпи боклуци. Миналата есен свекървата беше купила на Марти от китайски магазин обущенца за 6 лв. На вид го докарваха доста, макар, че като се вгледаш виждаш лепилцето, криви шевове. Съвсем скоро гледам същите обувки .... ама вярвайте ми наистина същите, в един магазин за .... 26 лв !!!!!! Някой се постарал да им направи картонена кутия и хайде вдигнал цената. Извадих обувките и ги огледах за да се убедя, че бяха същите. Ей тва е – кой колкото успее да излъже.

За изборите – не съжалявай. И без това са истински фарс.

Магаре, успех с памперса. Не се отказвай!!!

Кобрети, много сте сладки ))) А как разбрахте за ушите? Марти от месец вече е със запушен нос и ту има, ту няма сополи, та се чудя дали да не го заведа на УНГ, че поне да съм спокойна за ушите му.

poly_zoe, и ти си имаш страхотна мацка 

Александра, Кати е много пораснала и променена. Сякаш няма нищо общо с предните снимки, които си показвала. Много е сладка 

Аз сега да ви кажа за пластилина – направихме домашен – ето по тази рецепта http://krokotak.com/tag/domashen-plastilin/

а ето от тук може да се вдъхновявате http://krokotak.com/barzo-tarsene/modelirane/

Пластилина става за 5 мин буквално. Мек е, изключително приятен на допир,  лесно се моделира, не се рони и ако случайно някой си похапне – не е фатално  Може да се оцвети с боя за яйца, за сладки, със Степ-чета, с червен пипер, с куркума или каквото се сетите. Със Степ-чета става и много ароматен. Снощи направих една доза и голяма игра падна. Като имам време ще направя още цветове. Трябва да се съхранява в торбичка или кутия. Между другото този сайт за мен е страхотен - разгледайте го Simple Smile

И още нещо важно за софийските мами. Откриха магазин Комсед в Младост 1А – точно до Билла на бул Александър Малинов. От 28.10 до 30.10 (петък, събота и неделя ) всичко е с 50% намаление. Ние преди време от Комсед в Скай Сити накупихме конструктори и доста други играчки от такова намаление. Сега пак ще се възползваме. Заслужава си да се инвестира в по-скъпи играчки на половин цена.

Айде, дълго писах, ама исках да си кажа всичко  Сега почвам да бачкам, че имам доста работа 

Поздрави на всички 

Общи условия

Активация на акаунт