Има ли някой, закупил апартамент от фирма "ИНКО"ООД - Бургас

  • 36 223
  • 200
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1
Май месец е вече. Какво става? Бахти и организацията. нищо не се прави по кооперацията. Дайте малко информация. То май щеше да е по-добре Николай да я довършва и да му плащамме на свършена работа.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 326
Да, така е. Има сдружение, в което се вкарват дължимите суми от собствениците. Съответно като се събере сума за вид дейност Николай я свършва на приети от сдружението цени. Пари до него не стигат. Всичко е във сметка на собствениците. Има регулярно сбирки на собствениците с Николай и до там са нещата. Инфо за сметката и координати - на лични.

# 62
  • Мнения: 1
Здравейте! Имате ли информация дали някой е превел пари? Николай  каза на последната среща, че ще спира тока на тези от А секция, които не плащат. Спазил ли е обещанието?

# 63
  • Мнения: 3
И август месец мина... От 2008 г. я чакаме тая кооперация. Омръзна ми вече да се надявам, че някога ще станат  апартаментите. Всички от В и С секция ще пием по една студена вода, ще прежалим жилищата и хилядите евро, които дадохме на Николай - измамника и да се молим само да имаме възможност да си връщаме заемите към банките, че те си искат парите.
На живущите в А секция, които дължат още пари и отказват да ги дават, ще кажа само, че на тяхната съвест ще тежи това, че нашите деца живеят по мизерните квартири.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 326
Айде, малко по-кротко към собствениците от вх.А. С нищо не са ти те виновни. А, и това са само приказки и оправдания на Николай, че се дължат много пари. Лошото е, че във вх.В са почти само собственици на земята и не може да вземе от там пари. Реално замазва очите на собствениците и се опитва да ни скара по между ни. Не вярвам и в разните там кооперитиви. За мен той просто иска да си вземе парите за една довършена сграда и нищо да не довърши.

# 65
  • Мнения: 3
На всички ни е ясно, че основен виновник за всичко е Николай, но в момента няма друга алтернатива за довършване на сградата освен всички, които дължат някакви суми да започнат да ги дават, за да се довърши сградата. Не може да се дължат суми от рода на 10 000 евро и да се отказва да се дадат при условие, че се живее вече в сградата /нищо че нямат акт 16, много семейства живеят така години наред/. Много хора сме платили всичко и не сме в положението на живущите в А секция /не живеем в жилищата си, а по квартири/. Ясно е, че всеки иска да бъде обезщетен по някакъв начин за забавянето, но това са неща които трябва да договорят с Николай.
Относно това, че Николай иска да си прибере парите без да направи нищо, нали имаше отворена сметка на трима души, парите се превеждат на тях и само с тяхно съгласие се теглят и закупуват материали. Доколкото разбрах аз пари до Николай не достигат. Поправете ме, ако не съм разбрала точно.
Единственият начин да се довърши сградата е тези, които дължат пари да започнат да ги дават. Никой не е казал да се дават на веднъж. Давайте ги на части, но ги давайте, за да се продължи работата по сградата. Евала на живущите в АРЕНА, които успяха да си я завършат. Били са единни и ние трябва да сме такива. Там са давали допълнително пари и след като са изплатили всичко по договорите си, а ние не можем да накараме длъжниците да платят това, което им е по договор, какво остава ако се наложи да се събират допълнително пари.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 326
Единствения вариант да се довърши тая сграда е с нов строител. Не е вярно, че има длъжници от вх.А с над 10000евро. Най-едрата сума е 7000лв, а общо за входа са около 15000-20000лв. С тях нищо не може да направи, дори и фасадата не може да довърши. Приказки са само това. Големите суми ги е гушнал и реално с това, което остава да се изплати не може да довърши сградата. Все пак в строителна фирма работя и са ми напълно ясни и цените и видовете работа. Почти всички от вх.А са си изплатили апартаментите.

# 67
  • Мнения: 1
Все си казвам повече да не се интересувам от това какво се случва с кооперацията, защото то просто нищо не се случва и все влизам да си късам нервите с писанията. За какво само става въпрос. Най-голямата сума била 7000 лв., абе вие не разбрахте ли че всеки лев е важен, за да се довърши сградата. 7000 лв. малко ливи се струват. Направо нямам думи- безочие.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 326
Да, малко ми се струват 7000лв за мащабите на нещата, които имат да се довършват. Не ви ли стана ясно, че със или без кооперация, общи сметки и т.н. Николай няма да я довърши тази кооперация? Нужна е много по-голяма сума, от тази която би събрал от собствениците, а разликата няма от къде да я вземе. Само ни лъже. И като е безочие, вие изплатили ли сте си цялата сума или сте от собствениците на земята?

# 69
  • Мнения: 3
Нали всички трябва да платят каквото дължат по договор и след това то е ясно, че ще се събират още пари от всеки апартамент спрямо квадратурата му. Така са направили и в Арената. Но едва ли някой от тези които сме платили всичко  ще се съгласи да дава още пари при условие, че има хора които не са изплатили всичко по договор. Първо всички плащаме каквото имаме да плащаме и след това се вижда какво остава за довършване, изчислява се колко пари ще трябват и се разделя сумата на апартаментите спрямо квадратурата. Това е единственият начин. Ако ли не всички от втори и трети вход оставаме без жилища. Първият вход поне живеете вътре въпреки че нямате акт 16.

# 70
  • Мнения: 276
От А секция имат да дават повече от 70 000 евро- общо взети всички длъжници. Има двама с 8000 евро. Сумите не са никак малко, и ако всички, които имат да дават ги дадат има огромен шанс сградата да стане. Единствените, които си изплатиха цялата сума от 4500 евро са Виктор и брат му с апартамент в Б секция. С парите до сега се зидаха вътрешни стени в двата сектора, но както предполагате парите свършиха и всичко спря. Докато не стане ясно, че господин Николай няма пари и трябва да се дадат тези дължими суми-апартаментите няма да станат. С неговото лъже -маже всички сте запознати и да вие е ясно, че сами трябва да си помогнем, а не да си играем на приеб........другарче.

# 71
  • Мнения: 276
Пари до сега дават само едни и същи хора, с тяхна помощ нещата тръгнаха, но не само те дължат. Трябва всеки да си даде това, което има да дава.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 326
Да уточня, че ние сме от вход А и не живеем вътре. Не вярвам да има толкова голяма сума за събиране от вх.А. Примерно ние имаме да даваме малко над 1000лв, а по неговите документи дължим последна вноска, за която имаме документ от него, че е платена. Ако и с други има такива разминавания е ясно как излиза голяма сума. Да не говорим, че ако извади Акт 16 на вх.А, че се освободят доста суми от банките на апартаментите с кредите, но за мен това не се прави от чиста злоба. Както и да е. За мен трябва да се търси друг строител.

# 73
  • Мнения: 1
Значи от 7000 лв. се оказа, че става въпрос за 70 000 евро. С тази сума могат да се направят страшно много неща по двата входа. 70 000 евро са само от А секция, нали така? И от В и С също ще има да се събират някакви суми, така че определено В и С секция ще могат да се довършат. bubabo като имате да плащате 1000 и нещо лв., защо не ги давате? Само не ми излизайте с оправданието, че нямате акт 16, ако ме питате мене докато не дадат всички парите не трябва да получавате акт 16. Даже ми се върти идеята да пусна сигнал, че се живее без разрешение за ползване, да вземат да ги изкарат всички и да сме в едно и също положение. Аз, за разлика от вас, съм в В секция, не съм от собствениците на земята и съм платила всичко до последната стотинка. Аз, отново за разлика от вас, не мога да вляза да живея в това жилище, тъй като е на груб строеж .Освен това, доколкото знам, когато няма разрешение за ползване не се плащат данъци, промишлената вода е на по-ниска цена. единствено токът е по-скъп, но пък то се компенсира от другите неща. Така че рано или късно ще получите акт 16, след като всичко по документите е наред, защото това е изискването за акт 16 документално всичко да е наред и разбира се да няма интервенции по сградата.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 326
tonita88__, тази сума, която дължим на Николай се равнява на сумата, която би дал, за да довърши нещата по нашите апартаменти и мазетата ни. Имаме си уговорка с него и щом си изпълни задълженията ще си получи парите. Няма да давам вари на вятъра и да не получа на среща това, за което съм се договорила. Да не говорим, че гаража ни още няма покривна плоча, а там е платено. Не си мислете, че всичко е готово за Акт 16, има много работа. Доста от хората плащат данък. Може и на Акт 15 да се случи това. Не е въпроса дали едните живеят, а другите са на зидария. Въпроса е в твърденията на доста хора от чиста злоба, че вх.А ще получи акт 16, когато са готови другите входове. Ами хората какво са виновни, че строителя е некоректен. Вие явно не разбирате, че ако завърши вх.А на документи, банките ще освободят парите и ще се завърши цялата сграда. Как искате някой с кредит да ви изкара дължимата сума в брой. Не е реално. За това няма и да видите суми от вх.А, защото който е могъл и не е обвързан с кредити е платил. Да не говорим, че вече има случай Николай да е настанил човек, на който дължи пари, в апартамент на собственик от вх.А. Така, че е започнал и с този вид измами. В общи линии не е ясно това, което имаме на хартия дали не го има и още някой.

Общи условия

Активация на акаунт