Живеете ли нормално?

  • 12 031
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Мирама, но за какъв лукс говорим? Не, иде реч за елементарен жизнен стандарт. Луксозно се живее с пет цифрен доход. Тези 528 лв. би следвало да са минимума на сносно съществуване, поне що се отнася до големите градове.

# 16
  • Мнения: X
528 лева са необходимата месечна сума? За какво? За да не умреш от глад ли?  Shocked

# 17
  • Мнения: 1 844
 Според цифрите от това изследване живеем много по-добре от "нормално".
Според мен по 500 и няколко лв на човек не са достатъчни, за да си позволяваш всички "нормални" неща, камо ли да остане и нещо за малко удоволствие.

# 18
  • Мнения: 22 433
Касита, ами минимум де. )
Ама се вижда какъв процент разполагат с този минимум.
За да е на лице той, това означава, че и 2та в семейството трябва да взимат по около 1000лв, и над тези ако са с 2деца, а не с 1.
Е, в колко малки градове заплатите на повечето хора са такива? и като малък град не говоря само за тези с по 20-30хил. жители.

# 19
  • Мнения: 10 547
Мирама, не споря, напротив, наясно съм, колко хора живеят истински зле и за колко тези даже 528 лв. на двама са голяма сума. Не се нося из облаците на охолството и лукса.  Peace

# 20
  • Мнения: 375
Ние трима души живеем с 500 лева общо.
За детето взимам детски и пари за интеграция ,защото е с увреждане,но тях не ги смятам, защото отиват за дневния център и за памперси .
Ако имахме по 500 лв. на човек щяхме да сме много добре и да живеем по-нормално.

# 21
  • Мнения: 56
Има и месеци в които ги стигаме като доход - тричленно семейство сме с малко дете (засега разходите по нея не са чак толкова големи), но в повечето месеци сме около 1000-1200лв чисти след като се отделят кредитите за къщата и колите. Не ни стигат , един ден като си изплатим кредитите според статистиката трябва не само да живеем добре, ами и да ни остават Laughing.
Но определено всичко е много скъпо  и не знам как оцеляват хора работещи на минимална заплата, а в малките градове и по селата са доста голям процент.
На нас ни стигат само за сметките и за храната и за някоя дреха или излизане(скромно), но за всичко си правя сметка дето се казва до стотинката . Много  се надявам в близко бъдеще малко от малко да ни се увеличат покупателните възможности не само на мен лично, но в България като цяло.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
528 лева са необходимата месечна сума? За какво? За да не умреш от глад ли?  Shocked
Да  Mr. Green

Интересно едно младо семейство ако не живее с родителите  а е под наем как ли се оправя  Whistling
Тези пари са грубо казано един месечен наем и кунсумативи (поне преди 1 година сега незнам как вървят наемите в София)

# 23
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Въпросът в темата май по-скоро е трябвало да бъде: Стигат ли ви парите?
Защото не само доходът определя нормалния живот.
По темата -  не смятам , че живея съвсем нормално, но слава Богу засега парите ни стигат.  Peace

# 24
  • Мнения: 17 987
По темата -  не смятам , че живея съвсем нормално, но слава Богу засега парите ни стигат.  Peace

Точно  Peace. Честно казано мога да живея и по- нормално  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 373
Мисля, че живеем нормално, но определено бих се зарадвала на по-висок доход. Факта , че има семейства, които се оправят с 600 лв. , честно казано ме ужасява, най-малкото защото голяма част от тях, с образованието или уменията ,които имат , в някоя от белите държави биха живели повече от сносно.

# 26
  • Мнения: 102
Защото не само доходът определя нормалния живот.
Да необходими са здраве, любов и т.н., но за съжаление финикийските знаци са ни от първа необходимост във всяко отношение, няма какво да се лъжем.
За жалост живеем в държава, в която средната работна заплата, представлява парите за семки за месеца на европейците. Та тези  необходими и достатъчни 528лв., са само пожелателни за голяма част от хората.

# 27
  • Мнения: 10 547
Обаче статистиката сочи, че средната работна заплата у нас е близо 700 лв., или по-точно 689 през март, и по 633 през януари и февруари.

# 28
  • Мнения: 17 987
Винаги съм се чудела кому са нужни средните величини  newsm78. Един взема 1000, друг 200 ей ти средна 600. Точно така е и тук, много високи и много ниски доходи. Да не говорим за сивата икономика, като знам как се осигуряват те, представете си тогава колко е реалната "средна" заплата. Сигурно към 1000 лв ще отиде. И какво от това?

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Надвишаваме дадената сума и смятам, че живеем нормално. Но винаги има какво повече да се иска. На мен лично ми липсват екскурзиите в чужбина.
Повечето ни приятелски семейства също надвишават сумата, но това, че живеем и работим в София обяснява нещата.
В момента съм в провинцията, в най-северозападналата част (Видин), и като гледам как хората си броят стотинките, просто ми се плаче. А градът е толкова красив, не заслужава подобна съдба, както и хората, останали в него.

Общи условия

Активация на акаунт