Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-15

  • 73 336
  • 739
  •   1
Отговори
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Стара тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=964846;topicrefid=20

Добре дошли!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Благодаря за темата. Искам да попитам каква цена според вас е нормална за гараж в Борово?

# 2
  • Мнения: 35 962
вярно ли е, че в момента търсенето надскача многократно предлагането в София?
говорих с една позната, която се занимава с НИ, и покрай общия ни разговор стана дума, че тенденцията била такава - за мен беше изненадващо, но нямам наблюдения и е мога да преценя верността на твърдението

# 3
  • Мнения: 480
Цитат
Има ли някой от Пловдив купил в Пловдив сити парк. Продават на цени от 700-800 евро и ме интересува смъкват ли от цените при сериозен интерес?


като гледам каква напудрена муцка е брокерката - едва ли Simple Smile
От месец следя с интерес мненията в темата.
Искам да попитам авторката, каква е средната доходност от наем в БГ и как оценява факта, че цените се качват, но наемите не. Например първокласните офиси в Младост и Камбаните си стоят на 10-11Е кв.м. Приятел живее под наем и ясно заяви на хазяина си, че само да си помисли за повишаване на наема и ще му е по-изгодно(на моя човек) да тегли ипотека - и дедото се кротна кво да прави, инвеститори много ама читавите квартиранти кът. Simple Smile

Друго което е интересно за мен е че ФЕД вече започна повишаване на лихвите, очаква се ЕЦБ да го последва до 1 година. Имам приятел в Райфата, с който стигнахме до извода че това е дъното на лихвите и може би 2018 ще почнат полека да се повишават, та смятате ли че тогава ще видим края на тази лудост?

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 08:19 от bubanka

# 4
  • Мнения: 25 737
вярно ли е, че в момента търсенето надскача многократно предлагането в София?
говорих с една позната, която се занимава с НИ, и покрай общия ни разговор стана дума, че тенденцията била такава - за мен беше изненадващо, но нямам наблюдения и е мога да преценя верността на твърдението
За София не знам, но във Варна търсенето надвишава предлагането много сериозно, всичко читаво се купува веднага. Ако има АКТ 16, и е приемлив имота, заминава дори и на безбожна цена.
Имота, за който преговарях да свалят малко, замина. Rolling Eyes Сега от 2 седмици нищо няма ново на пазара. ooooh!

# 5
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Наемите за офисите нямат повишение, за разлика от жилищните имоти. При тях най-висока доходност носи панелната гарсониера в Източни и Южни райони, след това е 2-ст ново строителство.
Гарсониера панелна ти излиза 50 000Евро 500-550лева месечен наем, това 7-8%
2-ст НС  е 5-6 %, поне докато е в ново поддържано състояние или около 5-6 г.

Процентите и предни години са били такива.

Цитат
вярно ли е, че в момента търсенето надскача многократно предлагането в София?
говорих с една позната, която се занимава с НИ, и покрай общия ни разговор стана дума, че тенденцията била такава - за мен беше изненадващо, но нямам наблюдения и е мога да преценя верността на твърдението
В София от 2г. е така. Кошмарно е, преди сделка с купувач се затваряше за 30 дни и имаше избор, сега 2-3 месеца и изсмукваме от пръстите си имоти.
При продажбата срокът с съкрати в рамките от няколко дни до месец, преди беше до 3 месеца.

За това брокери, не винаги са готови да работят с даден купувач, особено, ако очакванията му се разминават драстично с реалността или пък не е мотивиран.

# 6
  • Мнения: 35 962
благодаря ви за информацията!  bouquet
не съм се интересувала от този въпрос и за това се изненадах  Blush

# 7
  • Мнения: X
Имота, за който преговарях да свалят малко, замина. Rolling Eyes
Кой беше?

# 8
  • Мнения: 40 892
благодаря ви за информацията!  bouquet
не съм се интересувала от този въпрос и за това се изненадах  Blush

Случвало ли ти се е да влезеш в магазина, наглед всички рафтове са пълни с някакви дрехи, но като почнеш да избираш виждаш, че няма какво да си купиш. Или отваряш пълния гардероб, и уж пълен, ама няма какво да облечеш. Ми и с пазара на имоти е така - уж презастрояване, уж предлагане, а като си сложиш изискванията на масата и виждаш, че няма каквото търсиш Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 25 737
Имота, за който преговарях да свалят малко, замина. Rolling Eyes
Кой беше?
В Левски под училище Черноризец Храбър, 65 м2, искаха му 45 500, бдс само баня оправена без бойлер, и сделка на данъчна. Laughing Продаден е де.

# 10
  • Мнения: 4 275
Благодаря за темата. Искам да попитам каква цена според вас е нормална за гараж в Борово?

И аз се интерсувам, че както писах в предната тема, напоследък съм на вълна гаражи  Mr. Green Но гаражът, за който писах, че му искат около 5500 евро, не е гараж, а паркомясто. Грешно се изразих просто  Blush

# 11
  • Мнения: 2 708
.... странни разкривени кутийки с колона в средата...

хихихи и аз от тях  hahaha, но си го харесвам и не бих си купила на първи етаж никога. Аз пък си искам терасата и звездите и съм направила компромис с колона и тн други недоразумения.

Но, както сама казваш Wink


.... а като си сложиш изискванията на масата и виждаш, че няма каквото търсиш Twisted Evil

като няма там където искаш и каквото искаш, се примиряваш с  чупките и колоната, правиш я част от пространството, така че да направиш от дефекта ефект и си пиеш коктейла на тераса с кеф Simple Smile.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 192
Благодаря за темата. Искам да попитам каква цена според вас е нормална за гараж в Борово?
Надземен гараж с директен излаз на улица и при липса на места в дадения район ще подмине със сигурност 15 000 евро. Подземен гараж - 11-12 хиляди  Wink

# 13
  • Мнения: 40 892
не бих си купила на първи етаж никога. Аз пък си искам терасата и звездите и съм направила компромис с колона и тн други недоразумения.
Не си в моите обувки затова Grinning Аз не купувам апартамент за активния си живот ( в момента си имам такъв - на супер място за мен, на предпоследен етаж, с тераса, виждам Витоша и т.н.). Но никога не пия коктейли на терасата и не я ценя кой знае колко. Но по-важното е, че съм минала петдесетте и таргетът ми е различен - апартамент лесен за поддръжка, лесен за достъп, лесен за отопление, практичен и оптимален като размер. Ма то ако всички искаха едно и също съвсем щяхме да я втасаме Peace

Иначе фактът си остава - ако никой не се примирява с недоразуменията строителите ще почнат да строят свестни жилища. Те нямат интерес нарочно да правят кутийки, просто правят това, което могат на-лесно да продадат.

# 14
  • Мнения: 1 483
Как така не са скочили наемите? Няколко мои познати изпищяха, че им се продават квартирите и им е трудно да намерят двустаен под 600-700лв.
благодаря ви за информацията!  bouquet
не съм се интересувала от този въпрос и за това се изненадах  Blush

Случвало ли ти се е да влезеш в магазина, наглед всички рафтове са пълни с някакви дрехи, но като почнеш да избираш виждаш, че няма какво да си купиш. Или отваряш пълния гардероб, и уж пълен, ама няма какво да облечеш. Ми и с пазара на имоти е така - уж презастрояване, уж предлагане, а като си сложиш изискванията на масата и виждаш, че няма каквото търсиш Twisted Evil
Хех, и аз като търсих бях с такова усещане - уж обяви много, пък те половината се повтарят, другата половина са абсолютни мизерии. Grinning Така е сега.

Общи условия

Активация на акаунт