Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-15

  • 73 346
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 349
Пожелавам успешни сделки на всички! ние продължаваме да търсим!

# 46
  • Мнения: 2 313
Дайте приемлива оферта и после ако трябва наддавайте докъдето ви устройва. А мъж ти явно има някакви притеснения относно цената. Забелязала съм, че мъжете по принцип имат по-трезва предценка, жените повече се влияем от това колко искаме нещо, а не дали е рационално.  Mr. Green

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Малко съм се поизнервила и влизам тук да споделя. Харесахме апартамент най-накрая. Не съвсем идеален, но се решихме. Предложихме 1000 евро надолу. Брокерката каза, че ще ми се обади "по-късно". Това беше в събота в 10 ч. Още не се е обадила.Вече започвам да се чудя дали имаше смисъл да се пазарим за 1000 евро, но цената наистина е на предела, като се има предвид, че в жилището е паднала бомба- за тотален ремонт. За нас минусът е, че е на 2-ри етаж, което ни е ниско. Ако беше на по-висок, щяхме да се съгласим с цената. Мисля, че колкото повече време минава, толкова по-малки са шансовете да се обади с положителна новина. Cry

# 48
  • София
  • Мнения: 1 678
Малко съм се поизнервила и влизам тук да споделя. Харесахме апартамент най-накрая. Не съвсем идеален, но се решихме. Предложихме 1000 евро надолу. Брокерката каза, че ще ми се обади "по-късно". Това беше в събота в 10 ч. Още не се е обадила.Вече започвам да се чудя дали имаше смисъл да се пазарим за 1000 евро, но цената наистина е на предела, като се има предвид, че в жилището е паднала бомба- за тотален ремонт. За нас минусът е, че е на 2-ри етаж, което ни е ниско. Ако беше на по-висок, щяхме да се съгласим с цената. Мисля, че колкото повече време минава, толкова по-малки са шансовете да се обади с положителна новина. Cry

А тази брокерка вашата брокерка ли е или е на продавача? Обадете й се пак, да каже какво става?!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
На продавача е. От голяма агенция, самата брокерка изглежда  сериозна жена, не очаквам просто да се покрие и да не се обади. Продавачите са в чужбина и само това виждам като причина за евентуално забавена комуникация. Ще изчакам още няколко часа и ще звъня Confused

# 50
  • Мнения: 1 354
Сподели, без да даваш линк, основните характ.на имоти и ще ти кажем дали ще се грабне бързо, тоест дали би имало сериозни заинтересовани без смъкване на цената Mr. Green

Но със сигурност не са много хората като нас, които си търсят жилище-бомба за ремонт.
Според мен много хора не им се занимава, а за мен това си е плюс, стига цената да е наистина рентабилна за ремонтите.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 678
На продавача е. От голяма агенция, самата брокерка изглежда  сериозна жена, не очаквам просто да се покрие и да не се обади. Продавачите са в чужбина и само това виждам като причина за евентуално забавена комуникация. Ще изчакам още няколко часа и ще звъня Confused

Аз не бих чакала, все пак проявявате сериозен интерес и явно сте се навили. Поне така ще разберете какво точно чакате.. дали отоговор от продавачите или нещо друго. Аз също бих попитала дали има други сериозни купувачи, няма причина да крие тази информация, особено, ако има. Тук има риск да излъже, че има, за да ви създаде чувтсво на прибързаност и да се съгласите и на по-висока цена, но все пак вие ще прецените на кое да повярвате и как да подходите.

# 52
  • Мнения: 475
Здравейте, от известно време търся тристаен в Пловдив. Основно гледаме обяви на агенции, но вече тотално ми писна. Губят ми времето тотално, водят ме по разни катакомби, или много по-скъпи имоти и имам чуство, че изобщо просто гледат ей така да имат огледи. Къде им излиза сметката да обикалят града, като и на тях им е ясно, че определен имот няма да ми хареса хич.
Посъветвайте ме за друг начин, по който да търся жилище, че явно така няма да стане и само си губя времето и нервите. Да разпитвам, да лепя обяви ли какво не знам?
Ако някой има скорошен опит и съвет Simple Smile

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
В квартала на практика няма предлагане. В момента се продават 3 или 4 имота без последен и първи етаж. Извън този апартамент, другите дори не сме ги гледали, тъй като са с по-малка квадратура.
Едностаен, 42 000 евро, южен, на най-доброто място в квартала. Не е живяно от поне 4 години. Пълна разруха. Единственият минус ,както казах, за нас е вторият етаж. Общо взето това е пределната цена, която наблюдавам през последните 6-7 месеца, на която се продава. Една обява не се задържа повече от 2 седмици, стига да не е някакво изхвърляне на цената.
Тази обява е от 7 март. Аз бях първата на оглед на 8 март. Мъжът ми ходи на следващия ден да го види и му казали, че вече е имало 4 огледа.

# 54
  • Мнения: 9 875
ако разликата е 1000 евро, аз бих се съгласила на исканата цена. Ако е в голям град, де. Ако е в мини градче - може и да не се съглася.

Но, от друга страна, мисля че не сте постъпили лошо - защото ако веднага се съгласите на исканата цена, може да си направят устата да я вдигнат

успех!



Да - смятам, че ще има наддаване. Досега не сме купували такъв имот от ЧСИ. Не знам какво да очаквам на този търг. Смятам, че ще има наддаване.

Дори мисля, че сегашните собственици ще играят с подставени лица, за да вдигнат цената. Ако не се лъжа, разликата между исканата и платената - остава за сегашния собственик, нали?

в този случай, те реално могат да вдигат и до ... 100 000 000 ?

може  и да бъркам, де, нали все пак трябва да ги имат в кеш парите.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 493
Здравейте, от известно време търся тристаен в Пловдив. Основно гледаме обяви на агенции, но вече тотално ми писна. Губят ми времето тотално, водят ме по разни катакомби, или много по-скъпи имоти и имам чуство, че изобщо просто гледат ей така да имат огледи. Къде им излиза сметката да обикалят града, като и на тях им е ясно, че определен имот няма да ми хареса хич.
Посъветвайте ме за друг начин, по който да търся жилище, че явно така няма да стане и само си губя времето и нервите. Да разпитвам, да лепя обяви ли какво не знам?
Ако някой има скорошен опит и съвет Simple Smile

Същата история Crossing Arms Ще ви кажа аз какво направих (още нямам резултат обаче): пуснах обяви в интернет (базар.бг, ало.бг), писах на всички майки от групата на сина ми в ДГ, че търся апартамент (повечето от тях живеят в района, който ме интересува), изпечатала съм бележки с тел. ми номер, от които всеки да си къса и да ми звъни, залепила съм само на няколко блока, покрай които съм минавала. Отделно имам попълнени карти в две агенции, но на тях честно казано не разчитам много. И в краен случай като видя обява в инернет, гледам снимките от терасите им, ориентирам се къде са и ходя на място да питам в близкия магазин или хора, които излизат от блока. На моменти имам чувството, че се побърквам, сънувам обяви и само за това мисля денем... Сигурна съм, че не съм единствена Simple Smile Успех  Peace

# 56
  • Мнения: 5 018
Да - смятам, че ще има наддаване. Досега не сме купували такъв имот от ЧСИ. Не знам какво да очаквам на този търг. Смятам, че ще има наддаване.

Дори мисля, че сегашните собственици ще играят с подставени лица, за да вдигнат цената. Ако не се лъжа, разликата между исканата и платената - остава за сегашния собственик, нали?

в този случай, те реално могат да вдигат и до ... 100 000 000 ?

може  и да бъркам, де, нали все пак трябва да ги имат в кеш парите.
Добре, и ако тези подставени лица се окажат купувачи, какво правят? Купуват имота въпреки това или си губят задатъка?

Сумата от продажбата на имота се използва първо да покрие хонорара на ЧСИто, след това се разпределя между кредитора или кредиторите. Каквото остане след това си е за собственика. Ако началната цена на търга е 8 000 лв, продаде се за 10 000 лв, а длъжникът дължи 13 000 лв, то длъжникът продължава да дължи 3000 лв, а не си прибира 2000 лв.

# 57
  • Мнения: 2 681
Не бих звъняла - ако се обадят добре.
Но не искам да се показвам много заинтересувана.

# 58
  • Мнения: 9 875
да, разбирам, за ЧСИ

съмнението ми е - ако примерно наддадат до някаква много висока сума, примерно 200 000. А те дължат 60 000 евро.
дават каквото дължат за разходи - примерно 60 000, останалите 140 000 си ги вземат обратно - нали?

значи, стига да имат в кеш много пари, могат да си го вземат обратно.
това ми беше мисълта.

но от друга страна - ??? - защо ще се стигне до публична продан, ако имат под ръка 200 хил??

# 59
  • София
  • Мнения: 1 678
Не бих звъняла - ако се обадят добре.
Но не искам да се показвам много заинтересувана.


Би ми било интересно да чуя и други мнения дали бихте се обадили или не. Моята логика е, че ако не искам да изпусна апартамента ще направя каквото е по силите ми да разбера какво се случва, има ли други купувачи, в каква позиция са продавачите и щом съм стигнала на етап да оферирам цена (като говорим за символично сваляне от 1000 евро..), значи е ясно, че съм заинтересована..
Но тази напористост ме е вкарвала в интересни ситуации, та - дали не е по-добре да чакаме тихо и кротко и каквото стане, ако не стане - значи не е бил нашия? Какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт