Половината от чакането мина,дръж се ОКТОМВРИйска дружина!

  • 25 700
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Момичета в албума има невероятни покупки.  Ох и аз искам да изкупя магазините , но ще се въздържа от прехласване , защото имам от малката ми сестра разни нещица + това голямата ще купува от чужбина още , баба плете и май ще се затрупаме с дрешки, които не е сигурно колко пъти ще бъдат облечени . Между другото започнах и аз да сънувам вече тия пусти колички ,  това си е голям тормоз да се избере. 
Хариела и аз съм му се наточила на Вис Виталис , но все не остава време , а искам повечко да поседя в магазина да огледам хубаво това което ме интересува . Разглеждам онлайн варианта , но друго си е око да види  Simple Smile Надявам се и аз да остана приятно изненадана като теб .
elektra Много са неприятни тези насекоми  #Crazy  . Първо опитай да видиш дали жилото не е останало , после вземи една скилидка чесън и я втрий там където е ухапано , определено помага и ще почувстваш облекчение . Чувала съм, че ако се намажеш с кал помагало , но не е изпробван метод . А иначе се наблюдавай, да не ти се подуват устните или областа около очите . Но мисля че щом досега няма реакция на организма значи не си алергична.

# 676
  • Мнения: 61
Ия-тортата изглежда супер, няма начин да не е сладка, аз ако направя такава ще се смятам засупер професионалист Simple Smile
Хариела- и аз миналата неделя ходих до Вис-Виталис, този дето е на Симеоновско шосе, че е дсота близо до нос и останах мног одоволна от разнообразието и цените, мисля от там да купим дрешки на нашата бебешка душичка Hug
Нали ви писах сутринта, че бяхме тръгнал иза магазина на Дибо за детски мебели- останах доволна, харесахме си легалце и от там ще го купи мъжа ми като се роди бебето, живот и здраве. Размерът на легълцето е 140/70 и струва 185 лева без матрак, разбира се, дървено е, ние с мъжа ми държим легълцето да е дървено.
 Сега сложих един гювеч да се пече в глинен съд в печката и царевица да се вари, че ми се е дояла и седнах да ви видя и прочета.
Хайде да вземем мамите от София пак да се организираме да се видим към края на месеца, какво ще кажете?

# 677
  • София
  • Мнения: 2 082
Леле момичета, Ноемврийки си имат първите талисманчета!!! Shocked Дано всичко е наред с малките принцеси и майка им  Praynig

# 678
  • Мнения: 1 262
shemet_neveroiaten, ти къде живееше, че условията там са толкова неприемливи?

elektra872009, аз ако нямах желание да раждам секцио, сигурно щях да мина по здравна каса без да дам никакви или почти никакви пари, но всяко желание струва пари...
Плюс това вече не издържам на това тегло - имам чувството, че краката ми ще се счупят и искам по-скоро да ми олекне и да почна с диетите, които не мога да почна сега. И като се замисля примерно, че ми остават още 5 седмици да изтърпя от това нелеко за мен изпитание, което вече не издържам, малко ми олеква. Ако се замисля, че трябва да чакам още 2 месеца, ми идва да се гръмна.  #2gunfire Знам, че е егоистично от моя страна, но наистина не издържам вече всичките тези болежки, цялата тая тежест. Много е хубаво, че има мами, които се радват на бременността си, но явно аз не съм от тях. Всъщност и майка ми и сестра ми казват, че бременността е била най-хубавият период от живота им. Даже сестра ми казва, че 5 години може да е бременна, но при мен нещата стоят по съвсем различен начин. Болките в краката ми вече са неописуеми и според мен лекарите не ме взимат насериозно щото лекарствата, които ми изписват, не ми помагат, а става все по-зле от ден на ден. Принудена съм да стоя вкъщи като инвалид понеже всяка 10 минутна разходка води до ужасни и нетърпими болки в краката и не мога вече да издържам. Хубаво се оплаках.  Laughing  Даже и 5 седмици ми се струват безкрайно много за това състояние.  Sad
ЯВно и при мен като при СЪни положението е по-сериозно, но лекарите само гледат да ме отпратят и да не се занимават повече.  Sad

СЪни, Съни, ама и при теб как така се случи толкова много злини на едно място?! Оправяй се по-скоро, че почваш да ме притесняваш.   bouquet  Hug

kleopatra555, дано при вас наистина лошите неща да са останали в миналото и занапред всичко да е наред и да имате само щастливи моменти.  Hug

Nuriii, честито за роклята! Хубаво е, че се чувстваш чудесно. Simple Smile

Hirsen, не се стряскай толкова. КАквото - такова раждането. Важното е момата да е здрава. Аз пък много искам и моето бебе да е едро, че както съм наедряла, ако е някакво дребно, много ще ме е яд.  Wink

Ия*, честит рожден ден на мъжа ти - жив и здрав и много да те слуша!  Laughing Ама сериозно ли ти си направила тая торта?!  #Shocked ИЗглежда страшно красива, а сигурно е и много вкусна.  Wink


# 679
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета , може ли малко помощ.
Харесах една количка в продоволника - силвър крос, но за съжаление не намирам никаква информация за нея в нета, нито за параметрите и, нито за цената . Моделът е     * 3D Vogue Pram & Pushchair. Ако имате някаква информация, моля за помощ   bouquet

# 680
  • София
  • Мнения: 2 082
nnnnn ето ти линк за количката: http://www.silvercross.co.uk/prams-and-travel-systems/3D-vogue-pram-system/

Не вярвам в български сайт да намериш нещо за тази марка, тъй като не е много популярна в България. Питай в тази тема, ако нещо не ти я ясно от сайта:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=603015.0

# 681
  • Мнения: 15
Elektra - и мен преди 2-3 седмици ме ужили пчела по много нелеп начин, така се завират, че не ги усещаш. Жилото е като черно трънче, което се вижда и трябва да се извади, след което се натрива мястото с тъпата страна на нож. Така направих и след 2 минути не усещах болка.

 Момичета, не знам вие как сте, но аз вече чистя апартамента за 2 дни, а не всичко наведнъж. Минах с прахосмукачка, направих една солена палачинкова торта и окапах:(. Утре ще продължавам. Много бързо се измарям. Сега пия студена количка (знам, че не е много хубаво, инъче от кафе се въздържам, а то това е същото май) и ви чета с удоволствие.

 Има ли някоя мама от Варна, която да посещава лекциите в АГ? В петък бях там и може да сме се видяли:)?

# 682
  • София
  • Мнения: 1 028
Здравейте и от мен!Радвам се, че нещата при Сара се развиват добре, стискаме палци за все по-добри новини за нея и за малката Ава!
При мен нищо интересно,краката ми са все така подути,нямала съм право на изследване по касата и сега ще си ги пускам платено.
Момичета,вие какви дрешки ще вземете за изписването-не питам като марка и цветове,а като материя.Аз съм в голяма чуденка,защото не знам дали ще е много студено или просто хладно през октомври.Едва ли ще е лятна жега при всички случаи.Аз мисля да ползвам една доста дебела пеленка от Катерина и се чудя дали боди и памучно гащеризонче ще са достатъчни,или трябва например да взема плюшено,за да е по-топло...Отгоре ще има шапчица,а на краката чорапки най-вероятно.Може и ръкавички,ще видим.Споделете вие какво сте решили.
Силви,тъкмо си мислех,че и аз ще разделя почистването,хич не се справям наведнъж, предпочитам да карам бавно и постепенно,и утре е ден.

# 683
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
shemet_neveroiaten, ти къде живееше, че условията там са толкова неприемливи?

Живея в Канада и условията не бих ги нарекла неприемливи просто са различни от тези в БГ. Като понаучиш правилата посвикваш и да живееш с тях важното е че важат за абсолютно всички и се спазват. Със сигурност не е идеалното медицинско обслужване, но си има и плюсовете - никой не те гледа в ръцете, не ти иска пари и не ти предписва ненужни работи, а още по-малко да те докарва до умиране за да те спаси после срещу определена сума (последното съм го виждала на живо в БГ). Въобще много може да се говори за сравненията между системата на двете места не само за здравеопазване но така или иначе няма да променим особено нито едната нито другата та по-добре да свикваме с тях Simple Smile

# 684
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте отново,
аз днес изчезнах от нас, защото ремонта усилено продължава и много шум вдигат...
A_H_I_L_E_A много ми стана мъчно като прочетох споделеното от теб, донякъде те разбирам каква болка търпиш, защото и мен вече започват да ме болят краката (освен пръстите на ръцете)  Sad Ние сме с теб  Hug
nnnnn не си ли питала някой доктор за болките в пръстите? Аз ще питам моята в петък и ще споделя информацията, но от прочетеното до сега трябва да ни мине почти веднага след раждането  Praynig Praynig
Съни, моля се повече да нямаш никакви здравословни неразположения - просто много ти се събра  Heart Eyes
Ия, честит рожден ден на мъжа ти  Grinning
Елибели само не се паникьосвай, както са написали момичетата, чуй и друго лекарско мнение, дано този да греши  Hug Peace
elektra, точно днес една оса ми се лепна и едва избягах от нея, много се притесних да не ме ужили. А преди около два месеца, когато седнах в колата се оказа, че съм седнала на една оса, която благодарение на ципчето на задния ми джоб беше умряла преди да ме ухапе  #Crazy луда работа, от какво ли не трябва да се пазим...
Дано и двете малки принцеси Сара и Ава да са добре  Praynig Praynig Praynig

Аз нищо не съм купувала още, но мисля утре да си поръчам някои неща, че няма време вече.
Лека нощ от мен и да се наспите добре  Heart Eyes Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 181
Четох ви,ама нищо не запомних...Утре ще съм по-подробна и ще пиша повече.
Шеметче,за мен Канада е една от най-най-най-прекрасните държави...Има правила,които се спазват,условията са повече от добри...Просто...от нещата,които съм чела,виждала и за които са ми разказвали съм просто впечатлена от Канада и благородно завиждам,че живееш точно там. Hug

Ще се моля за талисманчетата на ноемврийките! PraynigДано да са борбени,колкото Сара!

Толкова от мен сега,утре повече.Лека нощ,момичета! Hug

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 1 716
Ох, момичета, аз вече не мога да ям колкото преди, като количество говоря. Забелязвам вечер, че хапвам по-малко и вече не мога да дишам, бебето май не ми оставя място за храна. И само пъшкам, само охкам, абе трудно си е да носиш друг човек в себе си. Тези, които казват че нищо не усещат, направо им се чудя...  Rolling Eyes Аз ли съм крехка или просто разликите идват от това, че всяка бременност си е различна...  newsm78

Нури, като писа вчера за сватбата на брат ти и роклята, много ми се прииска да я видя. Та ако искаш, качи някоя снимка с красивата рокля, да ти се порадваме и ние.  Hug

Ники и Кати, аз тъй като ще раждам септември месец (секцио ще съм и няма кой да ме чака до 03.10), та затова си взех дрешки за изписването от трико, въпреки че пак нямам гаранция, че ще е топло все още. Но ако бях по-нататък за октомври, мисля че бих взела плюшени дрешки.  Peace

Стиснати палчета за бебчета-ноемврийчета!  Praynig  Praynig  Praynig И те ли започнаха...  Shocked

# 687
  • Мнения: 5
Ох момичета....толкова много да ми се спи... #Crazy а да не мога....
Ахилеа: и на мен ми тежи бременноста , самото безсъние жегите... направоо ужас и някак си началото ми мина много бързо но сега времето ми се струва че едвааа се влачи!

Легнах...търкалях се като кит и тва си е.... не мога да заспя ту ми убива , на ляво пък сърцето ми се разхлопва по гръб...абсурд! Рева ви като магаре ама няма какво да правя.. опънала съм се на фотьойла и ви дрънкам глупости!  Tired
 smile3515 ако можех да спя на фотьойла поне щеше да си спя спокойна а не като някой дивак , о между другото много ми влияе и пълнолунието направо ме влудява....дали  и заради него не мога сега да се наспивам да знае някой кога приключва?

Сега лека нощ от мен аз още ще се тътря тук  Banghead smile3516

# 688
  • Варна
  • Мнения: 138
endira, благодаря   bouquet. Този го намерих, но и там няма инфо за цени Sad

Евелина, да , споменавала съм при консултациите, но явно не му се е сторило важно на доктора. И а се надявам да премине с раждането, поне това твърдят повечето момичета,които са страдали от това.

# 689
  • Мнения: 30
Здравейте, благодаря ви за окуражителните думи, мисля че вчера се бях натегнала малко повече от необходимото. И наистина не са един и дв случаите в които уж много голямо бебето по ехограф а като се роди съвсем нормално. Вчера го изкара 2100 гр ама сама каза че не дава гаранция че не е 2400 или 1800... Тъй че ще видим на другия преглед след 4 седмици. Предполагам че ще ме мъчат до последно да раждам нормално и вече ако наистина се окаже голям зор ще ме резнат. Каквото такова. Между другото много често непознати ме питат дали не чакам близнаци  Rolling Eyes Та се чудя наистина ли корема ми е ненормално голям или аз съм малка и с малък бюст и затова изглежда такъв  newsm78

За подуването и болката в пръстите на ръцете - не мисля че трябва да се тревожите. Премерете си кръвното, ако е високо задължително си пуснете изследване на белтък в кръвта и при наличие на такъв вече има причини за притеснение. Иначе тези подувания на крака и ръце са съвсем естествена реакция на затрудненото кръвообръщение и ще отшумят веднага след раждането. Аз около 5-ти месец започнах доста да се подувам което беше доста рано, но сега пък странно когато по принцип бременните жени се подуват моите отоци спаднаха... Ако подуването и болката са силни се слагат едни шини на ръцете предписани от лекаря ви, с които спите и така не се притискат артерии и болката отшумява.

За пореден път казвам - който има проблем със съня да си купи (или ушие ако може) възглавница за кърмене и ще си реши проблемите  Wink

Искам да задам един малко (за някои сигурно доста) тъп въпрос ама вие сте мили момичета и няма много да ми се подигравате  Hug Тъй като тук няма такива екстри като избор на екипи и т.н. (или поне не за простосмъртните като мен) и в общи линии дали ще е  естествено раждане или секцио пристигаш в болницата и който е на смяна той се занимава с теб. Та въпросът ми е - когато се стигне до секцио (независимо дали по желание, планирано, спешно или каквото и да е било) кой ви оперира? Акушеро-гинеколог или хирург?  Thinking
Днес да ви кажа се поинтересувах колко би ми струвало в нашта болница единична стая, защото както вече бях споменала тук свижданията са позволени по всяко време на деня, стаите са тройни и това ще ме побърка ако на другите 2 дами нон стоп им циврат бебетата наред с мойто (тук няма отделна стая за бебета, дават го на самото раждане и до изписване е нон стоп с майката) + ако другите имат перманентни посещения което си е съвсем нормална практика тук... Та оказа се че в единичната стая просто си сам и единственото по-различно е че таткото може да остава да спи в същатата стая, има си легло и за него. Няма по-специални услуги. Та мили мои това удоволствие би ми излязло 2800 швейцарски франка за целия престой който тъй или иначе не е повече от 5 дни. Това са приблизително 2600 евра  #Crazy  #Crazy Изобщо не си поплюват в тая държава... Хахаха, ще ги изтърпя 3-те дни с другите родилки и толкоз.

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 00:56 от Hirsen

Общи условия

Активация на акаунт