Лишени деца от детски надбавки

  • 5 100
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 897
Дете с починал родител нямаше ли право на месечни надбавки?
Племенниците имат такава надбавка, която свекърва ми нарича пенсия.

# 16
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
трудно ли ти е да попиташ Социалните в твоя район ?  newsm78
там най-добре ще те осведомят

Че какво пречи да попитам първо тук?  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 931
Дете с починал родител нямаше ли право на месечни надбавки?
Племенниците имат такава надбавка, която свекърва ми нарича пенсия.
Има право на такива надбавки.

# 18
  • Мнения: 4 708
Аз също съм разведена и НИКОГА не съм получавала детски надбавки. Даже навремето не ми дадоха и помощи за раждане на дете и? Какво да направя? Сега само мога да давам акъл на дъщеря си, да направи всичко възможно да се махне от тази държава.

# 19
  • Мнения: 54 464
Надявам се тук да намеря и други с този проблем.Загубата както всички знаят е пари за децата.Държавата не иска да плаща пари с задна дата.

Не разбрах какво ти е виновна държавата , след като документите не са били подготвени по вина на бившия ти съпруг ?

Аз също съм разведена и НИКОГА не съм получавала детски надбавки. Даже навремето не ми дадоха и помощи за раждане на дете и? Какво да направя? Сега само мога да давам акъл на дъщеря си, да направи всичко възможно да се махне от тази държава.

Аз също не получавам детски , но еднократна сума за новородено съм получила .
При теб каква е причината ?

# 20
  • Мнения: 174
И? Ако има и други какво?
Аз изобщо не получавам детски надбавки. Да търся ли други?
Не съм влизала тук отккто пуснах темата поради ред причини,и явно сега следва да отговоря на всички по етапно.
Но пъвро да кажа едно.
Явно много съм сгрешила ,като съм преценила че този сайт и форумите тук ,помагат на хората,който искам и молят за съвет или просто търсят "сродни души"
Аз абсолютно никого не съм обидила,обвинявала или каквото и да било(от  тук присъстващите),незнам защо срещам тоази дори ненавист от "първата си поява тук".Явно новаците както са ме нарекли,не се тачат много много.Но както и да е,започвам с отговорите.
 Първо за вашия " И ако има други,който са са били в МОЯТА  СИТУАЦИЯ,а НЕ това че не получават детски надбавки изобщо.Можеше да ми кажат поне какво бих могла да направя за моя проблем,как да го реша евентуално.Или просто сега аз да споделя какво направих за решането му?

# 21
  • Мнения: 174
Цитат
rossitta link=topic=600985.msg19395207#msg19395207 date=1312385214]
 Вече за догодина не ми е много ясно как ще стане, защото междувременно ни излезе и решението за развода.  Но пък от друга страна си зависи от БНД - ако реши да се прави на интересен, може и да не му се занимава да вади белжки за доход и т.н.

След като имате решения за развод,вече никакви служебни бележки  за доходи от  този мъж не ви трябват.
Да права сте ,ако реши да се прави на интересен,може просто да ви стъжни живота,както стана с мен.но пък  може и това да ме направи по силна,знам ли?

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 01:05 от rock79

# 22
  • Мнения: 174

Цитат
с този проблем има много , включително и аз .
предполагам че знаеш , че детските надбавки се полагат не по задължение, а по необходимост на крайно нуждаещи се. на тези , на които месечният доход е под някаква определена граница. да, яд ме е че за моето дете няма такава надбавка въпреки че ми удържат всевъзможни данъци за да има за такива като теб.
но ме е повече яд когато неправилно се обвинява  държавата (както е в случая).
разбира се ,че ако си под определената граница на месечен доход имаш право да си търсиш тези надбавки , но ако не си ......
с най-добри пожелания   bouquet


    'ТАКИВА КАТО ТЕБ'''-----------НЕЗНАМ КАКВА СЪМ АЗ,но е хубаво такива като вас да си мерят приказките предварително.От пожеланията ви накрая няма нужда ,не мислите ли?просто се обезмислят малко
 А мен най много ме  е яд,на вас ,че не може да четете!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз си плащам също данъците редовно!!!!!!!!!!
Получавам детски надбавки от 6 години,и всяка година подавам тези документи пред Социално подпомагане.За да ми отпуснат тези пари за детето ми,аз подавам нужните документи всеки път,и на базата на който ,хората от "Социалните" изчисляват дали ми се полага тази помощ.После ми се издава Заповед,коята може да  има два вариянта-------Отпускам и Отказвам(помощ от 35 лева на дете)  Аз до този момент съм получавала Заповеди с думата от  първия вариянт. ПРАВЕТЕ СИ ИЗВОДИТЕ САМА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не мисля че съм получавала нищо по задължение.............просто нямам думи за това че ме напададе без да знаете нищо за моя живот.И пак казвам аз не съм "Крала" от вашите данъци и още повече от "вашите деца" за да има за мойте.
И НИКЪДЕ не съм обвинявала ДЪРЖАВАТА за моя проблем.Пак пояснявам ,виновен е и си остава моя бивш..........незная дори как да го нарека(много обиди ми дойдоха на ума).
А думите ми че държавата не плаща със задна дата,за вследствие на това че дори и да подам след 5 месеца прекъсване(по вина пак казвам на бившия) тези документи за детски надбавки и да ми бъдат отпуснати за в бъдеще,то за този период от 5 месеца,няма да получа нищо,защото държавата не плаща със задна дата.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 01:07 от rock79

# 23
  • Мнения: 174
 
Цитат
При мене загубили бележката, която им бях занесла септември месец - започвайки детето училище - нали така трябва. И аз будалата, не ходя да проверявам дали са ги превели / те нали многоооо /, събирам и тегля два пъти в годината..... След 8 месеца  разбирам, че са ми ги били спрели  Shocked Shocked Shocked
Как да докажа, че съм им занесла бележка???
Жалвах се, оплаквах се....със задна дата - НИЩОООО !!!!
Беснях седмица  #Cussing out и няма резултат - пих една студена вода  - да не забравяме, че живеем в държава на абсурдите


  Да ако трябва и аз мога да се оплача,от  служителите в "Социалните" защото на мен преди време ми загубиха половината документи,и това ми беше първия случай на загуба на детски надбавки,слава богу само за един месец беше всичко,и после с нови сили подадох пак  документите и всичко си дойде на мястото.Нервите много естествено.И аз се оплаках,устно и писмено дори ,.но нищо,и аз пих тогава едно студена вода.
        Моя съвет е след като подавате документите има срок от 20-тина дни в който излиза Заповед дали ви отпускат или отказват парите,винаги ходете да си я получите.Или поне се обадете да питате по телефона.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 01:12 от rock79

# 24
  • Мнения: 174
При мене загубили бележката, която им бях занесла септември месец - започвайки детето училище - нали така трябва. И аз будалата, не ходя да проверявам дали са ги превели / те нали многоооо /, събирам и тегля два пъти в годината..... След 8 месеца  разбирам, че са ми ги били спрели  Shocked Shocked Shocked
Как да докажа, че съм им занесла бележка??? със свидетел  Laughing
 

    Ами аз мога да ви уверя ,че и със свидетел не става. От личен опит го знам.Но то всичко е ясно,че не ви се е случвало подобно нещо

# 25
  • Мнения: 174

Цитат
Имаш право да се свържеш с ТРЗ във фирмата в която работи и да поискаш напарво от нея бележка. В службата му има и преснимана личната карта.Може и нея да вземеш от там.  Подписа на молбата... Подписваш го ти.
Когато ми трябваше бележка за детската градина на детето го заплаших, че ще отида до службата му вечерта ми я донесе. Не е приятно да те изложат пред цяла фирма.... "Добър ден. Аз съм майка на детето на вашия колега Гн Х и той не ми дава бележка за доходите си, която се изисква от Соц.грижи за подаванен а документи за детски надбавки. Знам, че са 35лв, не са много, но все пак ще са ми в някаква помощ на този етап, защото едвам смогвам САМА". Горкият...
     Такова ПРАВО да се свържа с някого от фирмата му нямам повярвайте.Имам само нуждата и необходимоста и вяра (ама много вяра) и надежда че ако все пак се свържа с фирмата му ,нещо ще стане.Е направих го естествено,един път заради отчаянието си,и втори път заради това" Че не е приятно да те изложат пред фирмата...........,но там ударих на камък.Незнам дали е бил фирмено изложен,тъй като аз отправих молбата си писмено,към директора,всичко се разчува бързо,а и това писмо е обиколило всички отдели,докато най накрая ми беше отговорено.Моята писмена молба,не можеше да бъде удовлетворена"без писменото съгласие на моя...с...г"Така си останах само с вярата , и че в миналото  такъв срам трудно се преглъща,да се церемониш за 35 лева за собственото си дете.Но той явно с гордост си го преживя


Цитат
да, яд ме е че за моето дете няма такава надбавка въпреки че ми удържат всевъзможни данъци за да има за такива като теб.
Абсолютно веднага авторката на темата и всички нейни себеподобни ненадхвърлящи сумата да ти се извинят публично. Въпреки, че и те плащат данъци! Веднага

НЯМАМ НИКАКВО НАМЕРЕНИЕ ДА СЕ ИЗВИНЯВАМ НА НЯКОГО ЗА НИщОТО,ОщЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ АЗ БЯХ ОБИДЕНАТА

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 00:19 от rock79

# 26
  • Мнения: 174
И аз не получавам детски. Първо защото с БНД не бяхме разведени, а неговите официални доходи са сериозни, и второ, след като се разведохме - чакам да мине една година за да си подам документите.


Съжелявам че не получавате помощи,но затова че сте чакали една година след развода,незнам какво да кажа.Аз едвам изтраях да си получа решението и веднага ги подадох документите,защото ако не бях го направила ,щях да загубя още толкова месеци без тази помощ.Но аз си мисля че явно  сте нямали толкова нужда от парите.

# 27
  • Мнения: 174
Цитат
Така и така говорим за детските,да питам:
От коя до коя дата в Социалните служби се приемаха бележките за детските?Върти ми се нещо до края на септември,ама понеже не съм подавала скоро такива документи,та не съм сигурна.Аа,и какъв и доходът,който търсят,за да се получават детските?350 лв.на член от семейството или...?!И още-от училище искат ли бележка,че детето е редовен ученик?
трудно ли ти е да попиташ Социалните в твоя район ?  newsm78
там най-добре ще те осведомят

 Да права сте че може и да попита тези който отпускат помоща,но оставам с впечатлението че вие ,се ровите в темите и форума за да се заяждте с хората.Ами просто не и отговаряйте ,щом не можете,незнаете или просто не искате.Има достачно хора,който биха казали по нещо,друг евъпроса дали отговорите са правилни и верни,и дали изобщо някой ще ги послуша ,но това е друга тема.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 01:16 от rock79

# 28
  • Мнения: 174
трудно ли ти е да попиташ Социалните в твоя район ?  newsm78
там най-добре ще те осведомят

Че какво пречи да попитам първо тук?  newsm78
  Абсолютно нищо не пречи,ако има повече хора ,като мен ще ти бъде отговорено ,поне това което правим ние (за децата  и себе си)

# 29
  • Мнения: 174
Дете с починал родител нямаше ли право на месечни надбавки?
Племенниците имат такава надбавка, която свекърва ми нарича пенсия.

Няма значение дали е дете на починал,ако отговаря  на правилата за получаване и се подадат документи,то ще има право на тези социална помощ. А това което свекървави нарича пенсия,може и да е точно такова и то няма връзка с тези т.нар детски надбавки

Общи условия

Активация на акаунт