Лишени деца от детски надбавки

  • 5 108
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 174
Аз също съм разведена и НИКОГА не съм получавала детски надбавки. Даже навремето не ми дадоха и помощи за раждане на дете и? Какво да направя? Сега само мога да давам акъл на дъщеря си, да направи всичко възможно да се махне от тази държава.

Както казах ,за надбавките си има ред и правила ,който трябва да се спазват,ако не сте подала документи няма как да разберете защо не сте получавали тези помощи НИКОГА,само вие трябва да знаете това. Еднократната помощ аз лично незнам откога се полага,но поне от 6 години със сигурност я има и се дава и се плага,но за нея също се ходинв "Социалните" и се подават нужните документи.
Ами за последното сте права,и аз съм вече много "недоволна"от държавата,и незнам какъв акъл и аз да давам на мойте деца

# 31
  • Мнения: 174
Цитат

Надявам се тук да намеря и други с този проблем.Загубата както всички знаят е пари за децата.Държавата не иска да плаща пари с задна дата

Не разбрах какво ти е виновна държавата , след като документите не са били подготвени по вина на бившия ти съпруг
 

 Ами как ще разберете като ,четете само между редовете отгоре отгоре.И цитирате само отделни думи,без да вникнете в съдържанието на текста.
Големи защитници на тази държава сте,явно при вас всичко е ОК и тя за вас е "майка" не както при други и мен"мащеха".
 Но да отговоря.Ако държавата ми е виновна за нещо,то е явно в написаните й правила,който аз трябваше да следвам.И пояснявам за такива като мен,който не по ЗАДЪЛЖЕНИЕ,а от нужда,доказана по надлежния ред,получават детски надбавки и който в определен етап от живота си  е трябвало и да се разведат,това е самия процес(от подаването на искова молба за развод в съда  до окончателно решение на съда ,с дата влязло в сила) което време понякога трае 5 месеца(като в моя случай) или не дай си боже с години.Ако съпрузите се  разбират и всичко е поне в името на детето,добре.Но когато не етака,се получават доста неприятности,особено за този при когото е детето естествено.

        А конкретно в моето писмо,къде видяхте да обвинявам държавата..Аз изгубих тези помощи,защото бившия ми се оказа много отмъстителен човек,но дори и да знам че имах право на тях,дори и след това да подадох нужните документи,и ми бяха отпуснати за година напред--пак казвам ДЪржавата пари със задна дата не плаща---за моя жалост явно. А това че се олпаках пред"Социалните"беше че се оплаках на тях,от моя некоректен съпруг,те и да ме съжалиха,нищо не можеха да направят.
Затова пък ,аз мога и го правя. ooooh!

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 01:32 от rock79

# 32
  • Мнения: 54 642
Цитат

Надявам се тук да намеря и други с този проблем.Загубата както всички знаят е пари за децата.Държавата не иска да плаща пари с задна дата

Не разбрах какво ти е виновна държавата , след като документите не са били подготвени по вина на бившия ти съпруг
 

 Ами как ще разберете като ,четете само между редовете отгоре отгоре.И цитирате само отделни думи,без да вникнете в съдържанието на текста.
Големи защитници на тази държава сте,явно при вас всичко е ОК и тя за вас е "майка" не както при други и мен"мащеха".
 Но да отговоря.Ако държавата ми е виновна за нещо,то е явно в написаните й правила,който аз трябваше да следвам.И пояснявам за такива като мен,който не по ЗАДЪЛЖЕНИЕ,а от нужда,доказана по надлежния ред,получават детски надбавки и който в определен етап от живота си  е трябвало и да се разведат,това е самия процес(от подаването на искова молба за развод в съда  до окончателно решение на съда ,с дата влязло в сила) което време понякога трае 5 месеца(като в моя случай) или не дай си боже с години.Ако съпрузите се  разбират и всичко е поне в името на детето,добре.Но когато не етака,се получават доста неприятности,особено за този при когото е детето естествено.

        А конкретно в моето писмо,къде видяхте да обвинявам държавата..Аз изгубих тези помощи,защото бившия ми се оказа много отмъстителен човек,но дори и да знам че имах право на тях,дори и след това да подадох нужните документи,и ми бяха отпуснати за година напред--пак казвам ДЪржавата пари със задна дата не плаща---за моя жалост явно. А това че се олпаках пред"Социалните"беше че се оплаках на тях,от моя некоректен съпруг,те и да ме съжалиха,нищо не можеха да направят.
Затова пък ,аз мога и го правя. ooooh!

Изглежда , че ти не четеш , дори собствените си писания .
Точно болднатия текст е твой .

На мен държавата нищо не ми дава , успокой се . Peace
Изобщо не получавам детски .

# 33
  • Мнения: 174
Цитат

Надявам се тук да намеря и други с този проблем.Загубата както всички знаят е пари за децата.Държавата не иска да плаща пари с задна дата

Не разбрах какво ти е виновна държавата , след като документите не са били подготвени по вина на бившия ти съпруг
 

 Ами как ще разберете като ,четете само между редовете отгоре отгоре.И цитирате само отделни думи,без да вникнете в съдържанието на текста.
Големи защитници на тази държава сте,явно при вас всичко е ОК и тя за вас е "майка" не както при други и мен"мащеха".
 Но да отговоря.Ако държавата ми е виновна за нещо,то е явно в написаните й правила,който аз трябваше да следвам.И пояснявам за такива като мен,който не по ЗАДЪЛЖЕНИЕ,а от нужда,доказана по надлежния ред,получават детски надбавки и който в определен етап от живота си  е трябвало и да се разведат,това е самия процес(от подаването на искова молба за развод в съда  до окончателно решение на съда ,с дата влязло в сила) което време понякога трае 5 месеца(като в моя случай) или не дай си боже с години.Ако съпрузите се  разбират и всичко е поне в името на детето,добре.Но когато не етака,се получават доста неприятности,особено за този при когото е детето естествено.

        А конкретно в моето писмо,къде видяхте да обвинявам държавата..Аз изгубих тези помощи,защото бившия ми се оказа много отмъстителен човек,но дори и да знам че имах право на тях,дори и след това да подадох нужните документи,и ми бяха отпуснати за година напред--пак казвам ДЪржавата пари със задна дата не плаща---за моя жалост явно. А това че се олпаках пред"Социалните"беше че се оплаках на тях,от моя некоректен съпруг,те и да ме съжалиха,нищо не можеха да направят.
Затова пък ,аз мога и го правя. ooooh!

Изглежда , че ти не четеш , дори собствените си писания .
Точно болднатия текст е твой .

На мен държавата нищо не ми дава , успокой се . Peace
Изобщо не получавам детски .

Чета ги и то много добре,и знам точно какво съм написала.Аз изобщо не съм се притеснила за това дали държавата на вас дава или не,това са притесненията на друг  ,който беше писал.И няма защо да ми казвате да се успокоя.100 пъти казах,че ако човек не иска ,и не може да помага да не го прави или поне да не се заяжда излишно.Аз не съм писала тук за да го правя.Не виждам да има смисъл.

# 34
  • Мнения: 897
Цитат

Държавата не иска да плаща пари с задна дата

Така както родител, получаващ детски започне работа на ново място, където ще взема доходи над допустимите за отпускане на соц. надбавка и няма да отиде да си спре надбавките. И ако погледнем реално се плащат година назад, защото отговарят за дохода от предходната година. По тази логика аз няма да взимам детски поне 6 месеца след съкращение/напускане на работа.  
Децата ти, за съжаление са лишени, благодарение на баща им. Да жестоко е. Не си единствената майка с такова отношение от бащата, повярвай ми. Ако мислиш, че ти си зле, мога да ти разкажа последния ми разговор с БНД . Ще се убедиш, че има и по-зле.

# 35
  • Мнения: 174
Цитат

Държавата не иска да плаща пари с задна дата

... и няма да отиде да си спре надбавките. По тази логика аз няма да взимам детски поне 6 месеца след съкращение/напускане на работа.  


. Естествено,че няма да отиде( и това не е извън правилата),защото са му отпуснати за определен срок от време ,а той е от до.След изтичането му ще се разбере,дали има шанс за получаване на нови.
А това че няма да вземате детски след съкращение,незнам откъде тази логика,след като именно деца с родители без доходи или под определена сума ги получават.

Със сигурност има и други като мен това се разбра,защото много хора не получават тези пари,но не това е темата,а кой и защо им е попречил да ги получават и какво биха направили за това.

Жалко че има много лоши бащи,но аз на "нашия"не бих му простила тази меко казано простотия

# 36
  • Мнения: 897
Цитат
А това че няма да вземате детски след съкращение,незнам откъде тази логика,след като именно деца с родители без доходи или под определена сума ги получават.
Като се изкара бележка за дохода от предходната година, а той прехвърля двойно изискваната сума точно как ще стане така да взима родителя тези надбавки?  

Ай, да не стигам до там, че да имам нужда да разчитам на детска надбавка.  Praynig

# 37
  • Мнения: 174
Цитат
А това че няма да вземате детски след съкращение,незнам откъде тази логика,след като именно деца с родители без доходи или под определена сума ги получават.
Като се изкара бележка за дохода от предходната година, а той прехвърля двойно изискваната сума точно как ще стане така да взима родителя тези надбавки?  

Ай, да не стигам до там, че да имам нужда да разчитам на детска надбавка.  Praynig

Е да естествено ,ако сумарно парите ,кйто получавате са повече от изискваната в Социалните няма да получавате тези надбавки.Ама и вие сте го казали точно,дано не стигаме до там да разчитаме само на тези пари. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт