малко неудобни въпроси към раждалите със секцио !

  • 3 261
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
За обезкосмяването : да, искат те обезкосмена и аз лично не съм имала проблем с порасването на космите. Клизма не са ми правили, нито съм правила диета, нито съм взимала хапчета. Само предната вечер ядох нещо по-леко и сутринта отидох на гладно. Катетър също не са ми слагали, моят лекар не слага точно, за да не създава дисконфорт на родилката.  На 6-ия час станах и отидох сама до тоалетна. Ако не можеш, при нас сестрите даваха подлоги. Аз ползвах такова чудо само веднъж, 2 часа след операцията, защото не ми разрешиха тогава да стана. Но мисля, че на много места практиката е да се слагат катетъри.

# 16
  • Мнения: 7 186
На мен нито са ми слагали катетър, нито са ми правили клизма. Не е задължително. Ако си без катетър след операцията ще ходиш по нужда на подлога, докато се раздвижиш /което определено е за предпочитане пред катетъра/. А за да не ти правят клизма трябва вечерта преди операцията да не се храниш след 22:00 часа. Но някъде явно ги правят задължително тези процедури, зависи от болницата явно.
Относно бръсненето- не са ме бръснали, защото се бях приготвила предварително. Хубаво е преди секциото да удариш един бръснач, за да не се налага да те бръснат там. А тази зависимост между космите и зарастването на раната не съм я чувала. Thinking

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мен много ме дразнеше тоя катетър,при всяко мое движение го усещах и изпитах адско облекчение след като ми го махнаха Crazy.После около 2 дена ми беше некомфортно като ходех да пишкам

# 18
  • Мнения: X
Да за бръсненето  - махаш всичко и това е. А за катетъра, какви упойки, какви работи Shocked Няма болка нито при слагането, нито при махането. Усещането е все едно силно ти се допикава - хем мен ме ръчкаха повече, че не бяха сигурни дали е поставен правилно. Не ги мисли тези неща, не болят. Wink

# 19
  • Мнения: 1 178
Аз имах проблеми с израстването на космите след операцията, но за съжаление за това ни6то неможе да се направи. Ло6ото е 4е 6евът ми е перфектен, по4ти не се забелязва, а 4ервените петна от обърнатите навътре косми стоят.
Поставянето на катетъра е малко неприятно, тук ползват крем, който улеснява поставянето, но на мен забравиха да ми сложат.
Клизмата само зву4и ста6но, но е напълно безболезнена, ако тоалетната ти е под ръка Mr. Green

# 20
  • Мнения: 574
Мисля,че катетрите бяха на номера.Ако е така си вземи най малкият и по малко ще ти е неприятно.Колкото за клизмата ,тя е желателна,защото не се знае какви усложнения може да възникнат по време на операцията.Това си е застраховка на лекарите.На теб не ти пречи да си си направила диета и да пиеш хапче предварително.На нас след операцията не ни даваха да ядем твърди храни поне три дни,за да не натоварваме раната.Иначе ако си добре и ако ставаш много бързо ще ти махнат катетъра.Даже няма да усетиш,че имаш катетър или,че раната те боляла когато влезе малкото чудо в пелени. preggo newsm10

# 21
  • Мнения: 4 629
С израствяането на космите не съм имала проблем. За катетъра си спомням, че ми беше кофти като ми го поставяха, при махането не си спомням болка  Rolling Eyes Катетъра ми стоя 24 часа, колкото и стоях в реанимацията.  Кофтито при мен беше, че ми лепнаха инфекция през катетъра, ама това нито има как да го предвидиш,  нито как да го избегнеш   Cry А и в Българските болници никога няма виновни и наказани. Важното е всичко да минава и да си гледаме дечицата с любов Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 309
На мен за косми нищо не са ми споменавали.Аз се бях поизбръснала сама,понеже не се вижда от тумбачето Laughing Embarassed така или иначе ми жулна и стомаха.Направиха ми клизма.Вече като легнах на операционната маса ми вкараха катетъра преди упойката.Не е приятно но се търпи.Мислих,че ще боли доста повече.Махнаха ми го на 2 ят ден.

# 23
  • Мнения: 796
Не съм имала проблеми с растежа на космите след секциото, а катетърът го "усещах" почти месец след това, сигурно са ми го сложили по-грубо. А за клизмата - явно  правилата се различават при различните блоници. Аз не трябваше да хапвам нищо от 18:00 ч. предния ден и пак ми направиха клизма - абсолютно  нищо неприятно не усетих.
Няма нищо страшно, знай, че ти предстои нещо невероятно красиво и неща, които ти се струват притеснителни сега изобщо няма да ги мислиш, когато дойде моментът! Леко бременеене и чудно  следко бебче след няколко седмици!!!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Мен катетъра ме боля много-но доколкото разбрах не стана от първия опит,защото аз от болката се мърдах.
Държаха ми го докато бях в реанимация-два дни...И ми беше много готино даже,нищо не усещах,пишкала съм си,не съмс тавала-абе мързел-яко:)))Хаха
Махането почти не го усетих...После ме предупредиха 4е ще пари при пишкане-но и т ова го нямаше при мен.
Споко-всичко това е нищо:)Май раздвижването е най-трудно..Поне при мен бе така.

# 25
  • Мнения: 1 032
Те мамите хубаво са ти обяснили, само да ти уточня че е по- добре да помолиш мъжа си или майка си, въобще някой близък да ти помогне с бръсненето, защото в болницата ползват една самобръсначка за всички. Не се знае, чий тоалет са правили преди теб и колко им е чиста самобръсначката. А що се отнася до клизмата и на мен не ми правиха преди операцията. Лекарят само ми каза вечерта каквото ям и пия да е  до 21 часа и на сутринта да пристигна гладна и жадна. Катетърът не е болка за умиране, преживява се.

# 26
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Мен катетъра ме боля много-но доколкото разбрах не стана от първия опит,защото аз от болката се мърдах.
Държаха ми го докато бях в реанимация-два дни...И ми беше много готино даже,нищо не усещах,пишкала съм си,не съмс тавала-абе мързел-яко:)))Хаха
Махането почти не го усетих...После ме предупредиха 4е ще пари при пишкане-но и т ова го нямаше при мен.
Споко-всичко това е нищо:)Май раздвижването е най-трудно..Поне при мен бе така.

Същото и при мен Peace

# 27
  • Мнения: 1 555
 При мен беше спешно секцио, иначе си бях обработена като за нормално раждане - клизма и бръснене ! А с катетър бях 24 часа, не съм усетила кога го слагат защото бях с пълна упойка, а когато го вадеха беше доста бързо и усетих само едно дърпане за момент.
 И сега да ти кажа за космите - когато ми започнаха  силните контракции и преди да отида в болницата се обръснах цялата, и въпреки това в болницата пак си ме обръснаха с ножчето, което ми бяха казали да си нося .
А сега около белега косми няма

# 28
  • Мнения: 3 926
Ходих на кола маска. Нямам проблеми с космите Wink
Катетъра не го усетих изобщо. Обаче момичетата в патология яко ме бяха наплашили. Добре, че акушерката ми каза какво прави едва, след като го сложи Laughing Според мен е по-добро решение от подлогата.
Клизма ми правиха, но мого пъти вече съм казвала, че аз си правя и сама вкъщи, така че...

# 29
  • Мнения: 218
аз пък не съм имала проблеми с окосмяването при секциото - белегът от операцията е толкова незабелижим в момента, но май косми не са се появили там повече, а катетърът не боли като го слагат и махат /впрочем доста преди мен са ти го обяснили/...просто усещането му при слагане и махане е неприятно иначе няма страшно

Общи условия

Активация на акаунт