Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 836
  • 632
  •   1
Отговори
# 555
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Благодаря за отговора. Мога да му предлагам и другата гърда и той ще яде и от нея, просто няма спирка. То и едната му е много, често след това връщаме по малко. Само нощем се отказва сам след 20тата минута, или по скоро заспива. През деня си седи и до час - суче, пък разглежда, пък пуска, после пак я търси, все едно е биба, тя от стимулацията се напълни пак и той пак си суче и така докато го махна сама.

 Flutter o_fortuna, ако знаеш само колко майки биха ти завидяли за активно сучещото кърмаче  Wink При тези маратонски кърмения, опитвала ли си да предложиш втората гърда, след като е пуснал сам и е поразгледал наоколо, така поне да облекчи и нея малко?

# 556
  • Бургас
  • Мнения: 644
Благодаря за отговора. Мога да му предлагам и другата гърда и той ще яде и от нея, просто няма спирка. То и едната му е много, често след това връщаме по малко. Само нощем се отказва сам след 20тата минута, или по скоро заспива. През деня си седи и до час - суче, пък разглежда, пък пуска, после пак я търси, все едно е биба, тя от стимулацията се напълни пак и той пак си суче и така докато го махна сама.

 Flutter o_fortuna, ако знаеш само колко майки биха ти завидяли за активно сучещото кърмаче  Wink При тези маратонски кърмения, опитвала ли си да предложиш втората гърда, след като е пуснал сам и е поразгледал наоколо, така поне да облекчи и нея малко?

Да се намеся и аз в хубавата ви консултацийка. Аз да отговоря на въпроса на пепеляшка, защото всичко друго се припокрива с моята ситуация. Аз давам и от двете, като иска давам и като пусне едната, поразгледа наоколо какво ново има и пак търси, тогава давам и втората. Но проблема ми е, че от тази сутрин едното зърно ми е болезнено. Не чак толкова, че да не го давам да суче, но усещам болката и когато не кърмя. Дали не е нещо позапушено? Четох че и ненавременна смяна на подплънките може да доведе до запушване откъм зърното. А моите подплънки за 2 часа са пълни и преливат понякога, пак си ходя с лекета по блузите... Михаела няма налепи по езичето преди хранене, аз нямам промяна в цвета или формата на зърното.

# 557
  • Мнения: 433
Благодаря за отговора. Мога да му предлагам и другата гърда и той ще яде и от нея, просто няма спирка. То и едната му е много, често след това връщаме по малко. Само нощем се отказва сам след 20тата минута, или по скоро заспива. През деня си седи и до час - суче, пък разглежда, пък пуска, после пак я търси, все едно е биба, тя от стимулацията се напълни пак и той пак си суче и така докато го махна сама.

 Flutter o_fortuna, ако знаеш само колко майки биха ти завидяли за активно сучещото кърмаче  Wink При тези маратонски кърмения, опитвала ли си да предложиш втората гърда, след като е пуснал сам и е поразгледал наоколо, така поне да облекчи и нея малко?

Ще опитам Simple Smile





# 558
  • Мнения: 0
Здравейте момичета.
Не съм влизала отдавна, нямам много време но ми липсвате. Hug Hug Hug
Честито на всички обебили се мамчетата- Брадата, Грийни Heart Eyes .
Ние сме добре бебчо расте шишкавее и хубавее, за сега сме само на кърма, започна да спи нощно време, а аз съм повече от доволна, че колко безсънни нощи изкарахме.
Погачата ни мина на 14 август, много квачки много нещо, а малчо спа през цялото време...дано си остане такъв кротък пу пууу...Ходихме и на чиста молитва.
Утре стягам багажа и заминаваме на моретоо.
Така като гледам следващата тема ще ни е в родени.
Ето го и моя бонбон.

# 559
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
*blizoo* Hug Ама верно е бонбон Heart Eyes

Да благодаря на Велв от ЛЛЛ за съветите - ще опитам (дори опитах мързеливата биологична поза за кърмене, макар че на малчо му е трудно да се нагласи и да си държи главата надигната за да суче) да променя това, онова... Опитах днес на 2 пъти и да прилъжа Ивко без силиконовите зърна, но не и не - такава борба пада Tired Дърпа се, реве неистово, бие гърдата ми с ръце, плюе, става червен като домат, но не ще и не ще, нали е свикнал вече със силиконките, при които сукането е доста по-различно, както и самото захапване Rolling Eyes Не знам дали ще успея да се преборя сама с това - по-скоро не Tired

И пак справка с ЛЛЛ - спрях да се опитвам да спазвам някакъв режим и оставих бебко да се събужда когато сам си реши. ОК, вчера беше като часовник и се събуждаше на всеки 3 часа - папкаше, пълнеше памперса и заспиваше. Обаче днес... направо ми разказа играта - дотук има около 12 храненета и почти никакъв сън Confused Суче си уж нормално, мляко имам (проверих какво е положението като изцедих едната гърда, след като го бях нахранила и "пусна" още 40мл кърма без никакъв проблем и без да цедя много), заспива си даже на гърдата след като се е нахранил, но в момента в който го сложа в кошарката, отваря очи и отказва да спи. Или само стои и гледа наоколо, или свива ръце и крака непрекъснато, или реве, но не спи и това си е. Не му е горещо, не му е студено, с чист памперс е, изкъпан, с подсушено пъпче, нахранен, но взех да се отчайвам вече от това будуване...Примерно, от 17 часа като е "станал" след последната дрямка, позадряма едва преди половин час и то на нашето легло, а не в кошарата. Просто будува и на час горе-долу иска да яде, слагам го по 2-3 пъти на една и съща гърда за да може да я поизпразни и да не суче само от предното мляко. Нормално ли е толкова малко бебе да не спи толкова дълго време Rolling Eyes

# 560
  • Германия
  • Мнения: 8 106
....

Да се намеся и аз в хубавата ви консултацийка. Аз да отговоря на въпроса на пепеляшка, защото всичко друго се припокрива с моята ситуация. Аз давам и от двете, като иска давам и като пусне едната, поразгледа наоколо какво ново има и пак търси, тогава давам и втората. Но проблема ми е, че от тази сутрин едното зърно ми е болезнено. Не чак толкова, че да не го давам да суче, но усещам болката и когато не кърмя. Дали не е нещо позапушено? Четох че и ненавременна смяна на подплънките може да доведе до запушване откъм зърното. А моите подплънки за 2 часа са пълни и преливат понякога, пак си ходя с лекета по блузите... Михаела няма налепи по езичето преди хранене, аз нямам промяна в цвета или формата на зърното.
Ауч!
Не е добре да боли. Обаче, продължителното държане на подплънките едва ли би причинило запушване, по-скоро е добра "храна" ако се появи млечница. Затова и се препоръчва честа смяна или при възможност въздушни бани.
Анито, а кога усещаш болката в зърното и как се усеща? При евентуално запушване се напипват втвърдявания, като бучки в самата гърда.
Залъгалка или шише с биберон даваш ли?

# 561
  • Мнения: 433
Брадичке, като чета описанието, като гледам на колко дни е и като се сетя за моя - май навлизате в периода на коликите. Тогава искат да сучат по начесто, защото гърдата ги успокоява. За гърдата - не съм сигурна, че е от силиконовите зърна, и ние минахме през това. Аз го изправям да спре да ревеи после пак му давам или давам другата гърда. Просто период. За будуването - и аз това все съм се чудила, и при мен спря да спи много през деня.

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 5 705
Сиреч - дупе да ми е яко Tired

П.С. Чудех се какви са тези жълти сополи, дето ги споменахте, ама днес се "запознах" и аз с тях Laughing

П.П.С. А бе как сте с килограмите? Аз взех да се стряскам от толкова сваляне (да ми се чуди човек как пък от сваляне точно ще се оплаквам Whistling) - преди за забременея бях 103, преди да родя точно бях 112,5. След изписването бях 103,7 и само ден след това паднах до 100,3. А сега съм 95...Ми че аз ще взема да се стопя бре hahaha

П.П.П.С. За ластичните гащи - и аз съм в отбора, ама не точно с гащи, а с колан (комбиниран и за преди и за след раждане, ама аз си го взех след раждането по препоръка на доктора ми, който каза, че имам "хм, леко отпусната коремна стена. Ама не казвам, че си дебела" - то пък като че ли нямам огледало и кантар, за да си знам, че съм си белла и дебелла Mr. Green) - пристяга се на няколко места, отпред има банели или шини или де да знам как се водят, както и мека възглавничка за шкембето. Нося го нон-стоп, дори и като спя и чакам да видя плосък корем (нещо, дето от мнооого години не помня какво е) Crazy

Хайде да е лека борбата днес за всички  bouquet

# 563
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309

Ами даваме му водичка с копър и   биберон ,но рядко защото не му харесва много много ! за памперсите нощно време сменям 3 задължително и през деня още 5 6 пъти  по4ти след всяко хранене ака ! на 13 .09 ще ходи  на контролен преглед да го измерят за сега още не сме го водили !суче различно  най малко  30 мин. по принцип го слагам и на двете гърди но в момента ме боли едната но каквото изцедя от нея му го давам и отделно  го слагам на другата.оставям го да суче колкото иска  като заспива го будя и пак продължава махам го като  си стисне устата и не иска да поема гърдата

Здравей Кivity,
Чудесно е, че оставяш Владислав да суче толкова дълго, колкото желае, както и че
се стараеш да не го оставяш да заспи преди да се е нахранил. Hug Така, той би могъл да получи адекватно количество мляко. Ако прецениш би могла да прилагаш и компресия , за да му помогнеш да достигне до повече порции задно мляко.Добър показател за това как се храни бебето, могат да бъдат пелените. За неговата възраст би трябвало да има около 5-6 намокрени пелени, от които поне 3-4 нааканиза денонощие.

Споделяш, че предлагаш и двете гърди. Може да е добра идея да се убедиш, че е изсукал добре първата гърда преди да предложиш втората. Може би тази статия ще представлява интерес за теб http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0

Споделяш, че не харесва водата с копър. Повечето кърмени бебета отказват да приемат други течности освен кърма.  Peace Това може да е естествено, тъй като само кърмата носи необходимите им калории, но и съдържа достатъчно вода, за да утоли жаждата.

Прекрасно е, когато една майка следва майчинския си инстинкт, защото майката е всъщност най-добрия специалист по отглеждането на детето си. Ще се радвам ако съм ти била полезна, а ако имаш и други въпроси или просто искаш да споделиш нещо, ние сме на среща.
  bouquet

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 644
....

Да се намеся и аз в хубавата ви консултацийка. Аз да отговоря на въпроса на пепеляшка, защото всичко друго се припокрива с моята ситуация. Аз давам и от двете, като иска давам и като пусне едната, поразгледа наоколо какво ново има и пак търси, тогава давам и втората. Но проблема ми е, че от тази сутрин едното зърно ми е болезнено. Не чак толкова, че да не го давам да суче, но усещам болката и когато не кърмя. Дали не е нещо позапушено? Четох че и ненавременна смяна на подплънките може да доведе до запушване откъм зърното. А моите подплънки за 2 часа са пълни и преливат понякога, пак си ходя с лекета по блузите... Михаела няма налепи по езичето преди хранене, аз нямам промяна в цвета или формата на зърното.
Ауч!
Не е добре да боли. Обаче, продължителното държане на подплънките едва ли би причинило запушване, по-скоро е добра "храна" ако се появи млечница. Затова и се препоръчва честа смяна или при възможност въздушни бани.
Анито, а кога усещаш болката в зърното и как се усеща? При евентуално запушване се напипват втвърдявания, като бучки в самата гърда.
Залъгалка или шише с биберон даваш ли?

Predvaritelno se izvinqvam za latinicata no ot telefona ne raboti kirilizatora.
Bolkata se use6ta6e v4era vse edno 4ervei4e rovi4ka pre nqkolko minuti. No v4era re6ih da stina zabi i da sloja malkata da q izto4i kolkoto moje i bolkata postepenno namalq, ta sega samo pri zasukvane ima povi6ena 4uvstvitelnost. A bolkata iz4ezna.

Pri mle4nicata kakva e bolkata? I ako seslu4i kakvo  stava s karmeneto dokato se lekuva?

Davam samo zalagalka, kogato po4nat da me polzvat za takava. Slaganeto na prasta v usta ne mi zvu4i higieni4no pri nas za6toto imam ku4e i nqma kak da sterilizirzm racete si Simple Smile

# 565
  • Мнения: 14
Имам въпросче към ЛЛЛ.по колко кърма изпива бебе на 15 дни,ние все още нямаме режим,той си папа на поскване,понякога по 4-5 часа спи и не иска да се храни,а има моменти с часове ми стои на гърдите.Иначе за една седмица наддаде 250гр.

# 566
  • Мнения: 84
Здравейте,

И аз с въпрос към ЛЛЛ:

Какво още мога да направя за увеличаването на кърмата? Да дам малко инфо: това ми е второ дете, с първото също не ми достигаше кърма и дохранвах с АМ, защото бебето се роди по-малко и ме беше страх да рискувам, така със смесено хранене изкарахме до 4-ти месец и после тя се отби сама. Сега започнах с решимост да успея с кърменето и да сме само на кърма, но положението е следното: Понеже от самото начало кърмата беше по-малко, давах и от двете гърди на кърмене, сега обаче започнаха леко да ме болят зърната и мисля че би било добре да карам само от едната. Иначе "млекодобивът"  Laughing е от едната гърда между 40 - 60 гр. през деня, след нощната пауза, която е между 4 -5 часа гърдите ми са доста твърди и напрегнати и везната показва към 80-90 грама, от другата гърда кърмата ми е по-малко с около 10 - 20 грама, не знам защо ?!?, при положение, че при кърменето на каката не съм забелязала такова нещо. Първите ден два в болницата същата тази гърда беше болезнена и леко като на бучки, сега вече не е така, когато изцеждам с помпата, забелязвам, че кърма изтича основно от едно каналче и то на по-слаба струйка, докато от другата изтича от няколко места и на по-силни струйки....
През деня се храним на 2 до 4 часа. Известно ми е, че колкото по-често кърмя, толкова по-добре, но бебето често се успива и дори и да успея да я поразсъня, когато са минали 2 часа, след това суче за около 5 минути и пак заспива, така че няма кой знае какъв смисъл. По същия начин вечер е доста поспалива, и ако да кажем и се пада да яде в 12, аз се опитвам да я събудя и нищо не става, така че я оставям да си поспи, обикновено след час или два се буди сама. Ако много плаче, след като съм я кърмила, и нямам изцедена кърма от предишно храненен давам АМ 40 мл. С наддаването сме около 100 гр за 5 дни, което не е много, доколкото знам. Пия лактогонен чай (този на ХИПП), опитвам се да пия повече течности и да се храня добре, но ето, вече 2 седмици откакто се кърмим и приток на много кърма не се наблюдава...
Благодаря предварително!  bouquet

# 567
  • Мнения: 41
Момичета утре ми е терминът,и ми е много напрегнато,дано всичко да мине наред,така като гледам май пак  ще преносвам Simple SmileОстанаха ли вече мами дето не са родили още??Така като гледам май отивам в септември вече...
Хайде поздрави на всички
Миличка, и аз съм солидарна с теб. Преносвам вече с 1 седмица,но в Шейново,където ходй на записи на тонове,а и мисля да раждам ме успокоиха,че щом бебо е ок,нйма проблем за тези няколко дни,коитом са в + след термина,а и не винаги датата на термина била точна. Сега ,ако не родй до първи сутринта ще влизам за наблудение и за предизвикване на раждането. Пожелавам ти леки оставащи дни с коремчето и не се притеснявай-всичко ще е наред Hug
icheto ,честито,миличка. Да ти е жива и здрава сладурката и мнопго да ви радва.  bouquet
Sonya nik,благодаря ти за подкрепата,и аз ще чакам оттук нататък една седмица,ако не ще предизвикваме раждането Heart EyesВече започвам да се изнервям и притеснявам #CrazyТи сигурно вече си в болницата,ако е така,пожелавам ти успех!
Хайде целувки на всички бебенца

# 568
  • добрич
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,може ли някой да ми каже кога почва да се използват миещи препарати след нормално раждане,защото доктора ми каза да използвам само вода и тетра за сега.

# 569
  • Мнения: 84
Късмет на baba vuna и Sonya nik!!! Наистина очакването в последните дни е много изнервящо, нали и аз го преживях, но от друга страна човек може да използва времето да свърши нещо полезно и/или приятно! Така че възползвайте се!!! Късмет ви пожелавам, момичета! Всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт